Odwiedzin 37782399
Dziś 2722
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Sprzedajacy chce 900 zl za kopie cz2 dowodu rej.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSprzedajacy chce 900 zl za kopie cz2 dowodu rej.
Lazerhawk


Wpisów: 4
Od: 2019-06-28
2019-06-28 02:24
Mam dziwna sytuację związaną z dokumentami ze sprowadzonego pojazdu. Podczas zakupu okazało sie, że brakuje drugiego dowodu rejestracyjnego. Nie zawarłem umowy, a sprzedawca obiecał że załatwi brakujący papier, żeby dokończyć transakcję.

Obecny właściciel pojazdu napisał mi teraz, że wyrobienie duplikatu kosztuje 900 zł, i że tyle chce za to urząd. Szukam na stronie https://transportstyrelsen .se/en/road/Vehicles/Registration-certifi cates-/ wzmianki o równowartości takiej kwoty w koronach szwedzkich, ale jedyna kwota jaka się tam pojawia to 50 koron.

Tym samym nie wiem, czy robi się mnie w konia, czy gdzieś faktycznie są ukryte te opłaty za wykonanie kopii dokumentu.
  Profil uzytkownika: Lazerhawk     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-28 07:04
dostajesz jedna czesc dowodu rej,niebieska,on wysyla druga do transportstyrelse ,tam wypelnia twoje dane i ze auto jest sprzedane,caly dowod rej dostaje sie nowy automatyczniem
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-06-28 07:40
"Tym samym nie wiem, czy robi się mnie w konia, czy gdzieś faktycznie są ukryte te opłaty za wykonanie kopii dokumentu."


No raczej w konia.
te 50 koron to jak sie chce osobiscie odebrac papierek w punkcie pocztowym.


  Profil uzytkownika: pati_sko     
Lazerhawk


Wpisów: 4
Od: 2019-06-28
2019-06-28 11:58
Też tak myślę, że to jednak próba naciągnięcia mnie. Wysłałem wiadomośc do szwedzkiej agencji transportu, aby przedstawili swoje oficjalne stanowisko w kwestii procedury i kosztów.

Samochód jest od pewnego czasu w Polsce, ale przez brak żółtego dowodu nie mogłem sfinalizować transakcji. Swoją drogą kwota 900 zł, której rzekomo "żąda szwedzki urząd", jest zaskakująco podobna do kwoty jaką stargowałem na pojeździe (1000 zł).

Inna sprawa, że sam pomysł abym to ja ponosił koszta uzupełnienia dokumentów rejestracyjnych, jest lekko poroniony. W końcu to sprzedający chce sprzedać auto, a brak pełnego dowodu uniemożliwia lub znacząco utrudnia/wydłuża procedurę w PL.
  Profil uzytkownika: Lazerhawk     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-28 12:09
on sprzedal tobie auto i koniec ,on nie bedzie myslal za ciebie ze chcesz je exportowac do innego kraju,dostales niebieski nr rej? jesli tak to tam konczy sie jego sprawa reszta ,zolty dokument to jest cos innego.nikt kto tobie sprzedaje auto nie da tobie dokumentu (zoltego)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lazerhawk


Wpisów: 4
Od: 2019-06-28
2019-06-28 12:36
Nic mi nie sprzedał, bo kiedy zorientowałem się że nie ma kompletu nie podpisałem umowy i poinformowałem go, co ma załatwić.

Więc generalnie - to czy auto sprzeda, zależy tylko wyłącznie od jego "wysiłku".
  Profil uzytkownika: Lazerhawk     
Lazerhawk


Wpisów: 4
Od: 2019-06-28
2019-06-28 12:38
Dodam jeszcze, że polski wydział komunikacji wymaga dwóch częsci dowodu.
  Profil uzytkownika: Lazerhawk     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-28 13:18
Auto masz a niemasz papierow???kolejnosc on sprzedaje tobie auto ? Nigdy niedostaniesz zoltego(drugiej czesci dowodu rej..prawdopodobnie to on powinienen napisac w papierze zlotyn ze auto jest na export??albo powinienes auto zarejestrowac w sswecji i wtedy dostajesz wszystkie papiery a potem exportujesz.nigdy tego nie robilem ale flammor to logiczne
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-06-28 19:18
Lazerhawk, mysle ze dluzej myslales nad wymysleniem swojego nicka niz nad kupnem samochodu.

Nie chce Ci dowalac, ale cos nie halo z Twoim rozumowaniem, pozdrawiam
  Profil uzytkownika: alwa12     
Forum -> Auto-Moto -> Sprzedajacy chce 900 zl za kopie cz2 dowodu rej.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony