Odwiedzin 37769975
Dziś 983
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Seniorzy/Emeryci/Turystyka Medyczna

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSeniorzy/Emeryci/Turystyka Medyczna
MedicoverSenior


Wpisów: 4
Od: 2019-06-15
2019-06-15 12:58
Witam,
Chciałbym Państwa zainteresować tematem Seniorów, Emerytów lub/i Turystyki Medycznej.
Mieszkałem w Stanach 12,5 roku, byłem też trochę w Szwecji i Norwegii, ale bardziej turystycznie. Wróciłem do Polski pod koniec 2005 r., pracuję obecnie w Medicover Senior w Warszawie, zresztą jest to Szwecka firma.
Będąc poza granicami Polski, spotykając się z polonusami, którzy mieszkają już na stałe za granicą, największym bólem jest starość lub brak zdrowia. Czasem nie wiadomo co zrobić z rodzicami w Polsce, lub rodzicami , których emerytury nie są wystarczające by w kraju zamieszkania zagwarantować wszystko, co im potrzeba, i by nasze serca były spokojne, że spełniliśmy wobec nich nasz podstawowy obowiązek. trudno też zaufać placówkom, które obiecują więcej niż mogą lub chcą zrobić dla swoich podopiecznych.
Szwedzkie wzorce domu opieki, gdzie mieszka się jak w swoim domu, przy zupełnie dostępnej cenie, są jak prezent na Gwiazdkę.
Prowadzimy opiekę domową, mamy domy opieki dla osób wymagających wsparcia medycznego oraz takie gdzie mieszkają osoby w pełni samodzielne, mające zapewnioną prywatność, a jednocześnie ewentualną pomoc medyczną, czy pielęgnacyjną.
Nasz szpital oraz różnorodne placówki medyczne stoją otworem dla Państwa również w dziedzinie Turystyki Medycznej: chirurgia plastyczna, stomatologia, zabiegi chirurgiczne, kosmetyczne i inne.
Mówiąc w skrócie, jest to taka Szwecja w Polsce.
Zapraszam do dyskusji, bo naprawdę warto wspierać się nawzajem, a szczególnie w tak ważnych dla nas dziedzinach jak nasi starsi rodzice.
Janusz z Medicover Senior
  Profil uzytkownika: MedicoverSenior     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-15 13:36
https://www.seniormed.waw. pl/cennik-zajec-dodatkowych/
czy to jest akurat to???
to nie jest glupi pomysl g,ale za 9000kr (3500zl za 14 dni)to mozna dobrze wypoczac z rehabilitacja w cieplejszych warunkach,w polsce robi sie dosc drogo ,jade do ustki na poczatku lipca i hotel kosztuje 140 dolarow noc,gdyby nie rodzina to lepiej pojechac gdzie indziej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
MedicoverSenior


Wpisów: 4
Od: 2019-06-15
2019-06-15 15:05
Nie, to nie to.
Jesteśmy częścią Medicover i nazywamy się Medicover Senior, więc adres: www.medicoversenior.pl
Cena też przyjaźniejsza: 3500-4000 zł za miesiąc, w tym rehabilitacja grupowa, zajęcia terapii zajęciowej itp. wliczone w cenę.
  Profil uzytkownika: MedicoverSenior     
MedicoverSenior


Wpisów: 4
Od: 2019-06-15
2019-06-15 15:09
Ah, zapomniałem powiedzieć, że mieścimy się na skraju Warszawy z dobrym dojazdem samochodem lub koleją, dojście 3 minuty. Okolica jest z cechami uzdrowiskowymi mikroklimatu, wysokie sosny, jak w lesie. Warto choćby zobaczyć.
  Profil uzytkownika: MedicoverSenior     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-06-15 22:25
Znam temat.
W Krakowie i okolicach np w pod Tyncem jest pare prywatnych osrodkow dla osob starszych.Ceny podobne 2500 -3000 zl.Jeden z takich osrodkow prowadza siostry zakonne w urokliwej okolicy pod Tyncem.
Rzecz w tym ze osoby starsze niechetnie zgadzaja sie na opuszczenie miejsc gdzie mieszkaja i albo pozostaje MOPS, albo prywatna opieka calodobowa w domu u osoby starszej albo kombinacja jednego i drugiego.
Zrodlo : osobiste doswiadczenia.
  Profil uzytkownika: skoczek     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-16 10:26
jak na razie to jest dla tych co maja pieniadze i dla turystow,wiekszosc niechce lezec na plazy a zjesc dobrze odpoczac + zabiegi,ja uwazam ze niedlugo to bedzie mozna dobrze zarobic na tym.... jak tylko ludze. doswiadcza pozetywne efekty ,sam juz teraz jak wybieram hotel to kozystam z roznych masazy???natomiast trzeba uwazac na niektore z nich np masaz bursztynowy i inne tego podobne,ktore duzo kosztuja a gowno daja,ja bede probowal tego typu wypoczynki jak bede juz na emeryturze
  Profil uzytkownika: black sabbath     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-06-16 21:11
Tak czy siak droga oferta jak na polskie warunki emerytów.
  Profil uzytkownika: LARA333     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-06-16 22:55
Lara napisal:
"Tak czy siak droga oferta jak na polskie warunki emerytów"

No dlatego gosc tutaj napisal.
Po to tu jestesmy zeby nasi rodzice na starosc w Polsce mieli dobrze czy jak ???

Zreszta oferta nie jest najdrozsza.
Pod Krakowem przed Myslenicami jest prywatny dom opieki i tam miejsce kosztuje 6-8 tys zl.miesiecznie.
Miejsc nie ma.( nie bylo wtedy jak potrzebowalem)
  Profil uzytkownika: skoczek     
MedicoverSenior


Wpisów: 4
Od: 2019-06-15
2019-06-30 12:09
Witam ponownie,
Drodzy Państwo, zapraszam do rozmowy, o starości. Naszej i naszych bliskich.
Jak godzicie Państwo obecność w dwóch krajach jednocześnie, w formie fizycznej i mentalnej?
Jak udało się zatroszczyć o obecność przy rodzicach? Jak planujecie własną emeryturę? Czy pojawia się myśl o powrocie do Kraju?
Proszę o parę słów, pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: MedicoverSenior     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2019-06-30 18:22
Jak pan sam widzi pana oferta nie zrobila furory na tym forum i dobrze.

Nie sadze, aby ktos rozsadny mial ochote nabijac kobze szwedowi, ktory wpadl na pomysl biznesowy i probuje wproadzic "szwedzki model" do Polski.

Szwedzki model opieki nad ludzmi starymi jest tak niehumanitarny i okrutny, ze chyba nie ma gorszego w calym cywilizowanym swiecie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-06-30 20:57
Szwedzki model opieki nad ludzmi starymi jest tak niehumanitarny i okrutny, ze chyba nie ma gorszego w calym cywilizowanym swiecie.

napewno bedzies z tych co najbardziej bedzie uzalezniona,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-06-30 21:19
Medicover jestem ciekawa czy naprawdę interesuje cię starość czy bardziej reklama tego ośrodka.
Co sam powiesz o starości ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2019-06-30 22:34
BS napisal:
"Szwedzki model opieki nad ludzmi starymi jest tak niehumanitarny i okrutny, ze chyba nie ma gorszego w calym cywilizowanym swiecie."


Nooooo.... zwlaszcza jak autobusami na wycieczki ich woza.
Ja ostatnio spotkalem takich pare autobusow na Nordkappie.
Wysypala sie z nich rebiata tak w przedziale wiekowym 75 lat az do smierci.
Tacy ludzie sa bardzo szczerzy i fajnie sie z nimi gada ( wogole ze starszymi Szwedami sie fajnie gada bo opowiadaja o wszystkim i duzo roznych rzeczy sie mozna od nich dowiedziec).No wiec jak zaczalem z nimi gadac to sie okazalo ze sa pensjonariuszami domu starosci ze Stkhl i czesto jezdza na wycieczki po calej Europie.
W tym przypadku byla to wycieczka Lofoty - Nordkapp.
Chcialbym zeby moja niezyjaca juz biedna Mama ktora byla calkiem mobilna i lubiala wycieczki chociaz raz mogla wyjechac na wycieczke chocby do Zakopanego.
A przeciez byla w podobnym osrodku 2 lata...
  Profil uzytkownika: skoczek     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-01 00:07
No wlasnie Lunab dlaczego tak sadzisz ?
  Profil uzytkownika: LARA333     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-07-01 00:24
Skoczek, Black tylko zacytowal komentarz Lunab, bo to
Lunab napisala negatywna opinie o szwedzkich domach starcow.

*******************

Wspolczuje Ci Skoczek i Twojej Mamie tez, jednak jedno
Ci musze powiedziec, to nic ze Twoja Mama nie pojechala chocby do Zakopanego, Ona wiedziala ze ma Syna
ktory Ja bardzo kocha i ze stale o Niej pamieta.

Uwierz mi, ze to jest najwazniejsze dla wszystkich
matek i ojcow kiedy zbliza sie ta wielka i ostania
chwila przejscia na tamta strone.
Zadne wycieczki nie zastapia przekonania o milosci dziecinskiej w chwili starosci i nie zastapia tego spokoju plynacego ze spelnienia roli rodzicielskiej
szczegolnie w umierania.

Obojetnie czy smierc byla cicha i lagodna czy bardziej
"aktywna"- matka, ojciec zawsze mysla o swoich dzieciach

Wiem co pisze, bo przy wielu smierciach bylam.

Nie bylam przy smierci mojej mamy i przy smierci mojego
taty, i ten wyrzut sumienia- choc nie z mojej winy-
odebralby mi chec do zycia, gdyby nie to ze uczestniczylam prz wielu roznorakich przejsciach
w smuge cienia.
Nawet ludzie pograzeni w calkowitej demencji czesto
pytaja o swoje dzieci i to po imieniu, dzieci, ktorych
nie rozpoznawali przez X lat.

Matka, Ojciec, ktorzy wiedza i czuje sie kochani przez wlasne dzieci, nigdy tego nie zapominaja.

Pozdrawiam i nie tarap sie tym dluzej
  Profil uzytkownika: alwa12     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-07-03 11:52
Zycie Alwina - zycie...
  Profil uzytkownika: LARA333     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Seniorzy/Emeryci/Turystyka Medyczna
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Sprzątanie (Stockholm)
Pracownik ogólnobudowlany (Karlstad)
Praca dla budowlańca w Sollentuna (Sztokholm)
Renowacja fasady (Stockholm)
Praca sprzatanie Åkersberga (Åkersberga )
Firma kamieniarska (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony