Odwiedzin 37782805
Dziś 3128
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Niepełnosprawność a praca w Szwecji.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNiepełnosprawność a praca w Szwecji.
kikiriki


Wpisów: 5
Od: 2019-05-18
2019-05-18 10:26
Myślę o emigracji na stałe do Szwecji. Jeszcze nie teraz, ale może za kilka lat.
Wyjechałbym z przyjacielem, który również jest niepełnosprawny.

Proszę mi powiedzieć, czy w Szwecji istnieje coś takiego jak zakład pracy chronionej dla niepełnosprawnych? Czy do takiej pracy jest wymagana dobra znajomość języka szwedzkiego?

Czy w Szwecji uznaje się polskie orzeczenie o niepełnopsrawności, czy musiałbym je na nowo wyrabiać w Szwecji? Mam orzeczenie z powodów psychiatrycznych, padaczki.

Czy przynano by nam asystentów dla niepełnosprawnych, czy trzeba mieć obywatelstwo?

Czy niepełnosprawni mogą wyżyć za najniższą krajową?

Czy istnieją jakieś formy pomocy dla niepełnosprawnych, jeśli jesteśmy sprawni ruchowo i mamy sprawne zmysły?

Czy moglibyście podesłać szwedzką stronę z ofertami pracy dla osób dla niepełnosprawnych?

Jak jest z pracą w mniejszych miastach na południu Szwecji? Sztokholm raczej za duży byłby dla nas.

  Profil uzytkownika: kikiriki     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2019-05-18 11:24
Ten temat to prowokacja jakas ?

Skad wogole pomysl, ze w Szwecji sa miejsca pracy dla niepelnosprawnych z zagranicy ?

Wiekszosc miejscowych niepelnosprawnych jest na utrzymaniu panstwa i nawet jesli pracuja, to w jakis programach tworzonych przez panstwo i w dalszym ciagu utrzymuja sie z zasilkow.
Emigracja zasilkowa jednak nie istnieje.
Skad pomysl wyjazdu do Szwecji ?
Naczytales sie o panstwie socjalnym" i w to uwierzyles ?
Otoz, zle wiadomosci mam. Bajki o panstwie socjalnym to byly dobre moze do polowy lat 90tych. Od tamtej pory duzo sie tu zmienilo i zmienia. Inwalidzi, albo musza pracowac normalnie, albo zyja na minimalnych zasilkach panstwa.
Kazdy pobierajacy zwykle zwolninie "l-4" jest potencjalnym przestepca i musi nie lada sie tlumaczyc, czemu jest na tym zwolnieniu.
Czesto ludzie sa tez "uzdrawiani" przez kase chorych i mimo powaznych schorzen i niezdolnosci do pracy nie otrzymuja zadnych dalszych zasilkow.
Tyle ze zlych wiadomosci.
Z dobrych, to swieci slonce i zaraz ide na spacer do lasu.

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kikiriki


Wpisów: 5
Od: 2019-05-18
2019-05-18 12:17
Czy ja gdzieś napisałem, że chcę siedzieć w domu na socjalu? Nie.

  Profil uzytkownika: kikiriki     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2019-05-18 12:27
"Czy ja gdzieś napisałem, że chcę siedzieć w domu na socjalu? Nie"

Ja tez tego nie napisalem.
Popros kogos o przeczytanie mojego wpisu, bo widze, ze ciezko idzie czytanie ze zrozumieniem.

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2019-05-18 12:32
Ponawiam pytanie, skad pomysl na wyjazd do Szwecji ?
Widziales jakies oferty, moze jakis artykul przeczytales ?
Podaj link.

Ja ci przedstawilem troche szedzkiej rzeczywistosci dla niepelnosprawnych.
Jak jest twoja niepelnosprawnosc ?
Jaka prace mozesz/chcesz/jestes w stanie wykonaywac ?


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kikiriki


Wpisów: 5
Od: 2019-05-18
2019-05-18 12:51
Przedewszystkim chcę wyjechać do Szwecji z partnerem z powodu homoseksualizmu. To jest główny powód dlaczego wybrałem Szwecję. Niepełnosprawność to tylko dodatek.

Jaką pracę mogę wykonywać? Sprzątanie, portiernia, praca na produkcji, pomoc kuchenna.

Tutaj mam stopień umiarkowany i pobieram rentę socjalną.
  Profil uzytkownika: kikiriki     
kikiriki


Wpisów: 5
Od: 2019-05-18
2019-05-18 12:53
Planuję w Polsce pójść do szkoły policealnej i wyrobić sobie jakiś zawód medyczny. Higienista stomatologiczny, dietetyk, lub towaroznawstwo zielarskie.
  Profil uzytkownika: kikiriki     
jimjam


Wpisów: 237
Od: 2015-03-05
2019-05-18 13:19
Bolek ma niestety racje. Jeśli chodzi o cała oprawę związana z niepełnosprawnością to jest coraz gorzej. Co do asystentów- sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Choć tu budżet jest coraz bardziej okrojony,a szwedzki ZUS tylko czeka by klientowi/ pacjentowi podwinęła się noga by móc „ukrócić” przydzielone godziny pracy asystentów. Jedli jesteś zdolny do pracy to wątpię by taka pomoc została Ci przyznana. Podobnie kwestia obliczenia wysokości zasiłku- na jakiej podstawie? Nie wiem czy przeliczają polskie świadczenia- tu może podpowie użytkownik - AnnaZM.
Wybór kierunku medycznego jest dość opłacalny,ale to nie najlżejsza praca. Przede wszystkim język. To podstawa.
  Profil uzytkownika: jimjam     
kikiriki


Wpisów: 5
Od: 2019-05-18
2019-05-18 14:14
Wg. ZUSu mam całkowitą niezdolność do pracy. Jednak kiedy byłem na przedostatniej komisji, to orzecznik powiedział, że warto w końcu do jakiejś roboty się wziąć. Pracowałem, renty mi nie zabrano.

A wg. orzecznika do spraw niepełnosprawnośćci mogę pracować jedynie w zakładach pracy chronionej.
  Profil uzytkownika: kikiriki     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-05-18 15:04
Samhall ...tak sie taka firma nazywa w szwecji,ale to koniec,kiedys to tylko niepelno sprawni pracowali,dzisiaj to wiekszosc tych co niemoga zalesc pracy ze wzgledu ze kompletnie nic nie potrafia ,w dodatku te drobne prace zniknely z rynku
  Profil uzytkownika: black sabbath     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2019-05-18 15:59
Zgadzam sie z Bolkiem.
  Profil uzytkownika: LARA333     
Forum -> Życie w Szwecji -> Niepełnosprawność a praca w Szwecji.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 38 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony