Odwiedzin 37808662
Dziś 1031
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Stare ogloszenie matrymonialne

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStare ogloszenie matrymonialne
warded


Wpisów: 40
Od: 2019-03-31
2019-04-27 14:26
Dawno temu, przy wejściu do polskiego kościoła w Paryżu, w miejscu gdzie zwykle pojawiały się ogłoszenia o pracy, mieszkaniach do wynajęcia itp itd ktoś wywiesił kartkę z nastepującym mniej więcej tekstem: "MĘŻCZYZNA KTÓRY BĘDZIE DOBRYM MĘŻEM I OJCEM SZUKA ŻONY KTÓRA CHCE MIEĆ DZIECI".

Na nadciętych paskach, języczkach u dołu kartki widniał numer telefonu. Nic więcej, żadnych innych informacji które zazwyczaj widuje się w tego rodzaju anonsach tam nie było. Ani słowa o wieku, zawodzie, stanie majątkowym, cywilnym, zainteresowaniach czy jeszcze czegoś innego... Było to niezwykle frapujące - i pewnie dlatego utkwiło mi to na lata w pamięci.

Jego autorem był niewątpliwie ktoś, kto dobrze zrozumiał, intuicyjnie może odkrył co w jego życiu najważniejsze... Choć może nie od razu, z czasem. I chciał się tej raz odkrytej, wielkiej prawdy trzymać, ją w życiu realizować. Tak jak winien rzetelny, solidny, uczciwy człowiek, prawdziwy meżczyzna, ktoś komu można zaufać, na którym można polegać... I szukał towarzyszki życia która chciałaby zostać matką, dla której jego obietnica brzmiałaby wiarygodnie i byłaby ważniejsza od wszystkiego innego, od majątku, dyplomów a nawet wieku i zdrowia...

Autor tego tak oryginalnego, nie podobnego do innych ogłoszenia jakby dobrze odgadł cieżką chorobę, bolączkę naszych czasów a mianowicie erozję, upadek znaczenia, roli odpowiedzialnego męża, ojca, starszego brata, dziadka... Wspołcześni mężczyzni często w tym zawodzą... Jakby do tego często nie dorośli! Piszą o tym dziennikarze, socjolodzy, psycholodzy jako o jednym z ważnych problemów nowoczesnych społeczeństw. Gdzie się podziali ci wspaniali, dzielni, opiekuńczy mężczyzni, gdzie są te prawdziwe, porządne "chłopy" ??? "Doba kryzysu ojcostwa...", "Krzyk o prawdziwych facetow" - wołają tytuły gazet...

Podobna jak on intuicję mieli np założyciele amerykańskiego ruchu zwanego "Promise Keepers" czyli "Dotrzymujący obietnic"... I pewnie też św. JP II bo niewątpliwie jednym z powodów światowej popularności i sukcesu tego Wielkiego Papieża, jak to niejeden podkreślał, bylo to, że genialnie ousabiał wiarygodnego, dobrego ojca czy brata, a wreszcie gdy był już wiekowy i chory jakże dzielnego w swej słabości, dobrodusznego dziadka... To był bardzo ważny rys Jego osobowości (uważni obserwatorzy widzieli też i inny, mniej rzucajacy sie w oczy, dyskretny, jakby w tle a mianowicie poczucie swej własnej, wyjątkowej godności, wagi Najwyższego Kapłana, władcy duchowego ale też w jakiejś mierze i ziemskiego… Obie te cechy się wzmacniały i uzupełniały.)

Czy to ciężkie koleje życia, nierzadko gorzki emigracyjny los przywiodły naszego rodaka do takich sformułowań? I czy znalazł towarzyszkę życia którą szukał? Nie wiem (to mógłby być temat na romantyczny film) - ale kilka języczków z jego numerem było oderwanych...
  Profil uzytkownika: warded     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2019-04-27 15:39
Histoire romantique.
Fajny temat,taki francuski.

Ja to Warded myślę,że jak to było dawno dawno temu to można by dac nowe ogłoszenie o treści" szukam żony ,która dawno temu oderwała karteczkę z ogłoszenia mężczyzny ,który twierdził że będzie dobrym mężem i ojcem "

Mozna by sprawdzić po latach czy facet napisał prawdę i jest dobry czy tylko napisał dobre ogłoszenie.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
warded


Wpisów: 40
Od: 2019-03-31
2019-04-27 16:19
A Ty napisalas b.dobry komentarz! To dobra mysl - moze to zrobie?
  Profil uzytkownika: warded     
Forum -> Na każdy temat -> Stare ogloszenie matrymonialne
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony