Odwiedzin 37781367
Dziś 1690
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zabrane prawko

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzabrane prawko
joannab1990


Wpisów: 5
Od: 2019-04-01
2019-04-02 15:49
Witam, na 90-siątce jechalam 125 km /h . Zabrali mi prawo jazdy. teraz dostalam pismo do PL ze nie wiedza czy nie dać mi dożywotni zakaz jazdy w Szwecji. Wyslali blankiet do wypelnienia , czy pracuje w Szwecji itp. Że jesli im go odesle to sie zastanawią czy bede mogla jezdzic w Szwecji , ale to nie ma takiego wplywu na ich decyzje. Czy ktos tak mial? Czy moga zabronic mi jazdy w Szwecji?? Czuje sie jak najgorszy przestepca, jakbym conajmniej kogos potrącila albo byla pijana. Prosze o informacje
  Profil uzytkownika: joannab1990     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-02 18:37
jechałeś 35km ponad norme???? Od razu bym ci zabrał, może nie dożywotnio ale na 10 lat to na bank!
Samochod w rekach takiego kierowcy jest jak karabin w rekach mordercy.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
joannab1990


Wpisów: 5
Od: 2019-04-01
2019-04-02 18:57
No bez przesady! Tobie tez napewno się zdażyło jechać ponad normę. Nie chciałam umoralniania tylko informacji czy ktoś miał podobnie , bo nic nie mogę na internecie znaleść , może coś się zmieniło w 2019
  Profil uzytkownika: joannab1990     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-02 19:06
Znajdziesz dużo, choćby tu:

https://www.youtube.com/wa tch?v=ATIAlmk4A18
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2019-04-03 08:27
napisz im ze pracujesz, ze przepraszasz i ze sie poprawisz. Ze ci samochod do pracy potrzebny bo bez niego to juz koniec z toba i z twoim zyciem. Jak przekonasz osobe czytajaca to ci zabiora na rok
  Profil uzytkownika: ag_b13     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-04-03 09:20
"Zabrali mi prawo jazdy. teraz dostalam pismo do PL ze nie wiedza czy nie dać mi dożywotni zakaz jazdy w Szwecji. "


Jak to sformulowali? Szczegolnie interesuje mi ten dozywotni zakaz jazdy w Szwecji.



Wedlug info z transportstyrelsen za szybka jazda powoduje zatrzymanie prawka od miesiaca do trzech lat.

I mnie wlasnie zaciekwilo, czy to taki standardowy tekst czy masz jeszcze jakies grzeszki
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-03 11:50
Dla zasady zabierałbym takim typom do końca zycia!

Nie dość, ze idiota morderca na drodze, to jeszcze nie widzi w tym problemu!
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-03 13:25
Jesteś pewna, że pisali o dożywotnim zakazie? Kto ci to pismo tłumaczył, może lepiej wrzuć fotkę albo przepisz najważniejsze zdania tu na forum, bo może coś źle zrozumiałaś.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mikolajf
Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2008-09-27
2019-04-03 15:00
Jak masz polskie prawo jazdy to decyzja należy do Polaków a jak masz szwedzkie to Polakom nic do tego.
  Profil uzytkownika: mikolajf     
joannab1990


Wpisów: 5
Od: 2019-04-01
2019-04-03 23:13
Nie wiem jak wstawia się tu fotke. Jestem tu nowa. Napisze co piszą: „Vi ślą ta ställning till on vi dla lämna tillbaka ditt körkort till dig eller on vi redan nu ska förklara det ogiltigt i Sverige tills vidare. Transportstyrelsen komet Att avgöra slutligt när det finns em dom dom vunnit laga kraft eller annat slutligt beslut on det misstänkta brottet. Vi informerar då vanligtvis inte inför det slutligta beslutet” . Jeśli ktoś by mógł mi wyjaśnić byłabym wdzięczna. A i nie nie mam nic więcej za uszami ... w Polsce nigdy nawet mandatu nie dostałam a jeżdżę już czynnie 9 lat. Takze nigdy w życiu nie złamałam prawa w żaden sposób
  Profil uzytkownika: joannab1990     
frajer


Wpisów: 602
Od: 2010-01-25
2019-04-04 06:27
Oczywiscie decyzja o JEZDZIE NA TERENIE SZWECJI zalezy od szwedzkich wladz. Jak ktos narusza tutejsze przepisy to postepuja tak jak im nakazuje tutejsze prawo. Polska ma o wiele wiecej wypadkow drogowych niz Szwecja a jest to spowodowane miedzy innymi przekraczaniem predkosci przez kierowcow.
  Profil uzytkownika: frajer     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-04 06:41
Tu nie chodzi o dożywotni zakaz, tylko jeśli uznają, że mieszkasz na stałe w Szwecji (na podstawie ankiety), to mogą uznać twoje PJ za nieważne w SE. Im się chyba popierdzieliło coś i jakiś palant nie wie, że Polska jest w UE i że masz prawo zachować polskie PJ tak długo jak chcesz.

Przyznałaś się do winy i podpisałaś mandat?

1. Jeśli tak, to powinni ci dać zakaz jazdy po SE na 1-3 miesięcy, lub żadnego zakazu oraz 3600 kr mandatu.

2. Jeśli nie, to nie mieli prawa zatrzymywać PJ tylko skierować sprawę do sądu, który ew. zasądza zatrzymanie PJ i mandat.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-04 06:58
Teraz doczytałem na stronie Transportstyrelsen, że jednak mają prawo zatrzymać ci prawko na taki sam czas jak szwedzkie, tylko że wtedy nie nazywa się to spärrtid på körkort (jak szwedzkie PJ), tylko ogiltigt körkort.
Różnica tylko w nazwie, bo szwedzkie PJ zatrzymuje się na jakiś czas, a zagraniczne określa nieważnym przez jakiś czas.

Mało tego jeśli zechcą, to mogą ci sami wymienić PJ na szwedzkie nawet jeśli o to nie wystąpiłaś i to nowe szwedzkie spärra, czyli zatrzymać. Zapewne po to jest im ta ankieta, jak podasz że mieszkasz na stałe w SE i masz zamiar tu mieszkać dalej, to zapewne ci wymienią prawko na szwedzkie. To może być dla ciebie z jednej strony korzystne, bo zastąpi ci szwedzkie ID, a z drugiej strony niekorzystne, bo skoro masz je od 2010 roku to zapewne jest bezterminowe, a szwedzkie musisz wymieniać co 10 lat (zawodowe co 5 lat).

Na forum nie da się wrzucać fotek, ale można wrzucić na jakąś "pokazywarkę" i zalinkować. Ciekaw jestem szczerze mówiąc jak ta ankieta wygląda i o co się pytają. Jak dasz radę to wrzuć.
  Profil uzytkownika: Bartender     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-04-04 09:15
" Im się chyba popierdzieliło coś i jakiś palant nie wie, że Polska jest w UE i że masz prawo zachować polskie PJ tak długo jak chcesz. "


Tam od razu palant

Moze poprostu maja taki standardowy tekst dla wszystkich zagranicznych kierowcow
Na stronie transportstyrelsen jest rozroznione

  Profil uzytkownika: pati_sko     
joannab1990


Wpisów: 5
Od: 2019-04-01
2019-04-04 16:26
Bartender, normalnie podniosles mnie na duchu.Odrazu lepsze samopoczucie Później wstawię to pismo. Podpisałam mandat ,wlepili 3600 sek, zabrali prawko bo mówili , ze ze w Szwecji jak przekraczam 30 to tak jest. Mówili ze odeślą je do PL wiec nie wymienia na Szwedzkie, tym bardziej ze im powiedziałam jak spytali czy mieszkam w Szwecji to powiedziałam ze tylko na wakacjach jestem . Dodam ze nic nie mówili o zakazie jazdy w Szwecji , tylko dali kartkę ze mogłam się poruszać jeszcze w Szwecji 48 h , a prawo jazdy będzie w PL. Wróciłam do PL i przyszło to pismo wraz z ankieta . Napisali ze do odesłania mam kilka dni raptem. Nie dam rady tego odesłać żeby doszło w terminie , bo to aż z PL nawet priorytetem nie da rady.
  Profil uzytkownika: joannab1990     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-04-04 16:36
"Nie dam rady tego odesłać żeby doszło w terminie , bo to aż z PL nawet priorytetem nie da rady."

Najprawdopodobniej data stempla sie liczy.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-04 16:40
Ankietę wypełnij, zeskanuj i wyślim im mailem. Dopisz po szwedzku lub angielsku, że miałaś za mało czasu aby wysłać pocztą. Powinni uznać ale mogą poprosić o wysłanie pocztą z własnoręcznym podpisem nawet po terminie, a rozpatrywać zaczną na podstawie skanu z maila.
Napisz później jak poszło. No i wrzuć tą ankietę jak ci się uda i będziesz miała czas na to. Pierwszy raz o czymś takim słyszę, dlatego jestem ciekaw jak to wygląda. Oczywiście przed lub po wypełnieniu ale bez danych osobowych, bo po co
Mam nadzieję, że jeśli przejdzie skan to ci wyślą bez zatrzymywania na ileś tam miesięcy i skończy się tylko mandatem i wymianą poczty.
Powodzenia.
  Profil uzytkownika: Bartender     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2019-04-05 00:57
"To może być dla ciebie z jednej strony korzystne, bo zastąpi ci szwedzkie ID"

Troche off topic ale w planach jest uniewaznienie dokumentow bez danych biometrycznych (np. prawa jazdy) do uzywania jako ID, bo za latwo podrobic. Z tego co kojarze to jakos niedlugo, za 3 czy 4 lata. Maja byc nowe ID i nowe BankID.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-05 01:05
Pisząc to sądziłem że autorka postu mieszka w SE, później dopiero wyszło, że była tu na "wakacjach"
  Profil uzytkownika: Bartender     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2019-04-05 01:08
Przyjezdzaja cholerne utlänningi i lamia prawo
  Profil uzytkownika: kajetan     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-05 02:16
No bywa, ważne żeby ogarneła to, bo bez prawka masakra.
  Profil uzytkownika: Bartender     
gregg


Wpisów: 181
Od: 2012-11-19
2019-04-06 17:44
Tak przy okazji tematu to radze sie trzymac pewnej zasady: jak juz musicie to nie przekraczajcie predkosci wiecej niz 30km/h (na ograniczeniu do 30 - wiecej niz 20 km/h). Wtedy skonczy sie tylko na mandacie. Dzis wszyscy notorycznie jezdza szybciej i nie ma co dostosowywac predkosci do jadacych przed nami, bo za nami moze jechac nieoznakowany pojazd policji i jestemy ugotowani.
  Profil uzytkownika: gregg     
joannab1990


Wpisów: 5
Od: 2019-04-01
2019-04-07 23:32
Powiedziałam im , ze na wakacje , bo co miałam mówić . Mieszka tam mój mąż , jeżdżę średnio miesiąc W SE i miesiąc w PL , Mąż chciałby dawno żebym się wprowadziła do Szwecji , ale ja mam pewne opory... Nie mogłam im powiedzieć ze zamierzam zamieszkać bo może gorzej by mnie potraktowali - tak mówię w ramach sprostowania . Wysłałam im to pismo Ciekawe co napiszą. Przed Wielkanocą mąż pójdzie tam na komisariat się dowiedzieć na ile zabrali mi prawo jazdy , innej możliwości nie widzimy , bo z tego co pisali „zazwyczaj nie informują o swoich decyzjach” , także nie będę wiedzieć czy mogę spowrotem tam jeździć czy nie i od kiedy
  Profil uzytkownika: joannab1990     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2019-04-08 00:01
„zazwyczaj nie informują o swoich decyzjach”

Trochę błędnie to odczytałaś. Oni napisali, że nie podają informacji o przebiegu postępowania przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Tłumacząc z biurokratycznego na ludzki: "nie zawracaj nam gitary i nie dopytuj się, jak podejmiemy decyzję to cię o niej poinformujemy".
Chodzenie na policję nic nie da, bo to nie oni podejmują decyzję o ew. zatrzymaniu/unieważnieniu PJ na jakiś okres, tylko urząd transportu.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Życie w Szwecji -> zabrane prawko
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony