Odwiedzin 37777247
Dziś 1295
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Bulgaria

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBulgaria
canada


Wpisów: 153
Od: 2000-09-28
2019-03-28 12:25
Czy ktoś był ostatnio w Bułgarii?
Iza wysyłam pytanie na priv, pisałaś dużo na temat Primorsko ale posty są z 2011r......
  Profil uzytkownika: canada     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-03-28 12:37
A w jakim celu tam jechać?
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2019-03-28 18:40
Nie podobalo mi sie.
Ludzie w kurortach bardzo niemili.
Nachalni restauratorzy.
niemila obsluga w hotelu.
Kiepskie jedzenie.
Bylismy w hotelu 5 gwiazdek( z wykuiponym pakietem dodatkow), ale to nawet nie umywalo sie do tego co np do tej pory doswiadczylismy w Turcji, czy na Malcie w standarcie.
Plaze, nic specjalnego.
itd

Nie polecam. warto pare tysiecy wiecej zaplacic i nie eksperymentowac.

Ponoc Albania i Czarnogora maja teraz coraz lepsza baze. Gdybym mial ryzykowac, to napewno w tamtym kierunku.

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2019-04-12 23:48
Odpowiedziałam na mail. Na pytania o Bułgarii chętnie odpowiem bo jeżdżę tam z przyjaciółmi od 12 lat.
Bynajmniej nie do tych okropnych kurortów jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg
😁 Wiele osób z forum już było i nie narzekali. Albania jednak kusi bardzo! Czarnogóra ma słabe plaże (oprócz właśnie przy granicy z Albanią).👍

  Profil uzytkownika: iza     
claudiofalko


Wpisów: 8
Od: 2019-04-26
2019-04-26 18:08
Znam Bulgarie bardzo dobrze, jezdze tam nawet do dentysty. Kurort Zlote piaski okropny, omijac z daleka hotel Kamcza bo wynajda jakikolwiek pretekst by dac wam kare pieniezna, sprawdzaja a przynajmniej to robili czy ktos z zewnatrz nie kupil butelki wody, albo nie bierze zelazka, albo nie wynosi kawalek chleba ze sniadania by dac wiecznie glodnym mewom. W Warnie latwo mozna zostac oszukanym. Przepiekne miasto Plowdiw, Nessebar nad morzem. Pod Plowdiwem mam znajomego wlasciela dwoch dosc tanich a dobrych hoteli. Ceny sa nizsze niz np we Wloszech gdzie spedzam czas na poludniu. Gdyby ktos byl zainteresowany poglebie temat prywatnie co do obu krajow. Claudio
  Profil uzytkownika: claudiofalko     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-26 21:41
Jak sie czyta te "złote myśli" na temat Złotych Piaskow, to przenosze sie w kraine Nibylandii.

Ludzie jest tyle cudnych miejsc, tańszych,piekniejszych i cywilizowanych, ze czasu szkoda ogladac bułgarską kałuze.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
claudiofalko


Wpisów: 8
Od: 2019-04-26
2019-04-27 02:06
Bulgarska kaluza? Ogromne bogactwa klasztorow wreszcie otwartych dla publicznego zwiedzania, nie mowie tylko o Rylskim, piekne gory i morze, ludzie raczej przyjazni, jedzenie dobre, dobry klimat, ceny raczej niskie, ogromne ilosci ludzi z tzw dawniej Zachodu pokupowalo tam tereny i domy, przenosza sie tam na emeryturze, do tego niestety tlumy wiecznie pijanych Anglikow, ma duzo do zaofiarowawania ten kraj, ktory niestety byl 500 lat trzymany przez Turkow w niewoli a Rosjan kocha co niestety dzieli czy rozni Bulgarow od Polakow.ja bylem tam wiele razy i mimo zlych wspomnien ze Zlotych Piaskow chetnie bym dalej tam jezdzil, ale odleglosc i wiek robia swoje, wole Wlochy, a w Bulgari wchodzilem do czystego morza nie do kaluzy a czesto jeszcze na dodatek slyszac odglos grajacej orchiestry zupelnie za darmo marsze klasyczne...
  Profil uzytkownika: claudiofalko     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-27 12:35
A tak komentują pobyt tutysci:

Obzor Beach Resort — recenzja
Zrecenzowano 20 lutego 2018


hotel ogólnie dość zaniedbany w rejonach różnych sprzątaczek było różnie ,na pewno w całym hotelu sprzątanie na max 3+ nam ciekła klima i przez 4 dni nie mogliśmy się doprosić kogoś z obsługi woda z klimy ciekła na podłogę .Plaż bardzo rzadko sprzątana w piasku pełno petów

Sprzątanie domu: bardzo podstawowe (pościel, zmiana ręczników, puste pojemniki i zamiatane podłogi). Irytujące jak powierzchnie nigdy nie zostały wytarte, nawet jeśli były okruchy. Musiał poprosić o rzeczy (takie jak rolki kuchenne) do uzupełnienia po zakończeniu.

bardzo nieprzyjazny personel - zwłaszcza w recepcji - zero obyczajów i złe nastawienie, obsługa baru absolutnie o niczym pojęcia. Konserwacja - klimatyzacja w naszym pokoju nie działała od dnia przybycia, flaga to z dwa razy, nigdy nie zostało to naprawione. Od czasu do czasu nie było ciepłej wody lub energii elektrycznej w mieszkaniu. Ja również się zranić nogi przy basenie ze względu na niską konserwacji krawędź.
Kolejny punkt - trzeba zapłacić za ręczniki plażowe - nigdy nie doświadczyłem tego w 4-gwiazdkowym hotelu. Jest tam również za opłatą (18 EUR za dzień przekraczającej 2 słońce - łóżka i parasol) na plaży. Rozrywka - nie istnieje.
Kompleks jest bardzo przyjazny dla dzieci - zbyt przyjazny dla dzieci na mój gust. Dzieci biegające wszędzie gdzie szerzą. Myślę, że "ośrodek" jest wystarczająco duża i może skorzystać z niektórych miejsc dla rodzin i dzieci i kilka "dość strefy" lub tylko dla dorosłych.

W sumie hotel nie zawiodła mnie ani nie miasta (bardzo cichy i nudne), więc nie sądzę że będę tu wracać.

Baseny są bardzo płytkie co może być frustrujące jak nie można nurkować, chociaż są czyste i dobrze podane. Plaża jest także plusem, ponieważ jest bardzo czyste i łatwo dostępne.
Nasz pokój był bardzo ładny z wszystkie prawidłowe wyposażenie i wszelkie usterki zostaną naprawione od razu.
Jest tam wiele fałszywe reklamy wokół hotelu, nawet ulotki na ścianach z zeszłego roku! ! ! Wydarzenia nie może zorganizować p#^ * w obrębie browaru! Było to bardzo denerwujące, jak trudno było zaplanować cokolwiek! ! ! Pracownicy mogą być bardzo niegrzeczny i obraźliwie, i przygotuj się na stać w recepcji o ponad pół godziny za każdym razem! ! ! !
Nigdy nie wrócę do tego hotelu ponownie lub Bułgaria! ! !
Szkoda bo naprawdę miejsce jest piękne.

https://pl.tripadvisor.com /ShowUserReviews-g644064-d675148-r4615100 63-Obzor_Beach_Resort-Obzor_Burgas_Provin ce.html

  Profil uzytkownika: Black_sabath     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2019-04-27 12:45
Jak się otworzy net, to az kipi od takich "złotych myśli" na temat Złotych Piasskow:



Ku przestrodze-wróciłem z Bułgarii samochodem

2nd August 2017, H:i




Tydzień temu tj. 22 lipca wróciłem własnym samochodem z wczasów z Bułgarii, chciałbym podzielić się uwagami. Wyjechaliœmy 3 lipca dwoma samochodami. Wybraliœmy zgodnie trasę przez Węgry i Rumunię. Rzeczywiœci do Węgier wszystko szło bardzo dobrze. Drugiego dnia wjechaliœmy do Rumunii bez żadnych kłopotów przejœciem w Oradei. Pierwszy nocleg w miejscowoœci Shigishoara. Drogi w Rumunii rzeczywiœcie co najmniej dobre, ale jeœli jedzie się przez Karpaty trzeba mieć jakiœ 130-150 KM pod maskš w przeciwnym wypadku to mordęga z uwagi na kopcšce TIR-y które znacznie spowalniajš ruch. Jedynš możliwoœciš ich wyprzedzenia sš podjazdy na górę gdzie majš wydzielony trzeci pas. Trzeciego dnia doznaliœmy tego rarytasu jakim jest obwodnica Bukaresztu, który na szczęœcie zakończył się jedynie koniecznoœciš wymiany w dwuletnim samochodzie wszystkich gum stabilizatorów. Ciężko porównać tš drogę z czymkolwiek w Polsce, widziałem podobnš w Polsce 20 lat temu na wsi. Pod żadnym pozorem nie należy dojeżdżać do Bukaresztu i przechodzić przejœciem w RUSE. Z PLOESTI należy kierować się bezpoœrednio na wybrzeże i przechodzić przejœciem DURUNKULAK. My przechodzšc tym sposobem zapłaciliœmy łšcznie jedynie 30 $ za wszystko w obie strony. W Rumunii zatrzymała na Policja ( tak mi się wydaje ponieważ jedynym oznaczeniem policjanta był niewielki napis na koszulce POLITIA), która podobno z uwagi na niezatrzymanie się na znaku STOP ( wielkoœci niewielkiego talerzyka w połowie za drzewem) za co zabrano nam prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny i zielonš kartę ( ciekawe prawda ?). Po 1,5 godzinie negocjacji (po rosyjsku) rzekomy policjant zgodził się w zamian za niewielkš opłatę w wys. 50 EURO ( za 2 samochody) zwrócić dokumenty i nie zakuć nas w kajdaki ( na co miał wyraŸnie ochotę i sprawdzał czy będš pasowały). W samej Bułgarii mieszkaliœmy w Bałcziku u komendanta policji, było więc w miarę bezpiecznie. Jednak Komendant odradzał ,


"Cześć, podpisujemy się obydwoma rękami pod tym co napisałeś!To rzeczywiście 40% tego co tam się dzieje( też byliśmy samochodem!!!)! Mandatów wprawdzie nie płaciliśmy ale wystarczy że na granicy w Ruse wydarli od nas ponad 60 $.Bułgaria i Rumunia razem wzięte 30 lat za Polską! Nie ma to jak wrócić do domu! Atrakcją to to może było 20 lat temu! Pozdrawiam Tuziu P.S. Nie planuję powrotu do tych dzikich stron!!!!! "


1. Wynikający najprawdopodobniej ze strony biura podróży TUI (!!!). Mianowicie: przybycie do hotelu na godzinę 05:00, a zakwaterowanie o 14:00, bez śniadania ani obiadu...
Słownie: DZIEWIĘĆ godzin w "próżni"!!!
Ku przestrodze dla Innych biorących ofertę z TUI.
2. Wina hotelu: BARDZO średnie jedzenie. Jeśli chodzi o ilość, to może i nie brakowało, ale... Zdarzały się całkiem dobre posiłki, jak i również ohydne (!). Podobna ruletka jeśli chodzi o świeżość poszczególnych potraw. Posiłki przyrządzane na jedno 'kopyto". Nie wiadomo czy w panierce był kurczak, ser, a może stara tektura...
3. Mała ilość zastawy stołowej. Talerzy, filiżanek, szklanek, łyżeczek... Wiązało się to z nadmiernym "zainteresowaniem" Pań kelnerujących nad talerzem gości. Dziwne uczucie- jak sęp nad ofiarą... czekający.
4) Kelnerki brane (chyba) z łapanki... Niech będzie, że nie muszą rozmawiać po angielsku, ale wypadałoby się jakichś pojedynczych zwrotów nauczyć. ”


Opinia:
“ Hotel godny polecenia dla osób ceniących cisze, spokój, bez dzieci. Nie należy tylko brać "all inclusive", a stołować się na mieście.
Hotel nie zasługuje na cztery gwiazdki... Góra trzy!

Pobyt tygodniowy; sierpień 2018; cena2100zł/ os.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-04-27 18:46
BS w koncu byles w tej bulgarii? bo opisales rumunie?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
claudiofalko


Wpisów: 8
Od: 2019-04-26
2019-04-30 08:30
Sa w Bulgari miejsca ..i miejsca. Obzor to raczej dziadostwo i nie o takich miejscach mowie , ale o takich jak Sozopol, Nessebar czy nawet kurort blisko. Pomorie to tez na takim poziomie jak dwa poprzednie nie jest, Balczik bardzo licznie odwiedzany przez Polakow ma ladny palac z ogrodem, ale poza tym nie jest az tak atrakcyjny, jednakze ze wzgledu na niskie ceny transportu mozna sie wszedzie z niego dostac autobusem. Dwie ciekawostki byl i jest w Sunny Beach hotel Victoria Palace tam nawet ubikacje byly przepiekne i pelne kwiatow, ale cena z pelnym i wspanialym wyzywieniem byla 100 euro na dzien od osoby a z tarasu schodzilo sie bezposrednio na plaze. Restauracja zarzadzal wtedy pan Gjuro Stojanow osoba o niezwyklym takcie, kulturze i znajomosci jezykow, dobry polski, sredni wloski, doskonaly niemiecki i rosyjski. Kiedy on odszedl do trzygwiazdkowego hotelu Kazan - zaczelo sie cos dziac z hotelem Victoria- slyszalam, ze zostal sprzedany i zamiast Niemcow zaczeli przyjezdzac Polacy i Rumuni, zaczolem czytac duzo negatywnych opini, ale cena byla juz tylko 100 zlotych dziennie...ja sam wynajmowalem ladne mieszkanie w Pomorie- na tym wynajmnie zarabialo bardzo duzo biuro turystyczne, sam wlasciciel otrzymywal grosze i tak wtedy prywatnie za pokoj z kuchnia i internetem placilo sie okolo 8 euro od osoby. W Pomorie jest sanatorium zamienione ostatnio na luksusowe spa, chodzilem na blota i masaze / - uwaga na masaze na plazy...niby tanio a jak przyjdzie do placenia seksy- dziewczynom to bardzo duzo/otoz w tym spa jest cennik wystawiony na widok publiczny inne ceny dla Bugarow, jeszcze inne dla obcych uczciwie powiem to drazni,aby dac zarobic taksowkarzam pod Warna nie jest oznaczony przystanek autobusowy etc nie bylem juz pare lat w Bulgari, jezdze we Wloszech. Moj syn nie lubiacy dziadostwa jest pozytywnie nastawiony do Bulgari i chce tam zaczac jezdzic, nawet nad morze pomimo, ze we Wloszech jest wlascicielem mieszkania polozonego w gorach, ale nad morze ma blisko. Ravda ostatnio modna jest rowniez miejscem pol na pol.... co do Rumuni... trzeci, albo 4-y swiat...
  Profil uzytkownika: claudiofalko     
Forum -> Turystyka -> Bulgaria
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Sprzatanie Stockholm (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony