Odwiedzin 37806347
Dziś 2671
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pomoc w Kronofogden

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomoc w Kronofogden
Z_Icek


Wpisów: 35
Od: 2007-06-22
2019-03-27 11:41
Witam,
Potrzebuje pomocy w sprawie zadłużenia w Kronofogden.
Jest duży dług i kilkanaście inkasso z 12 firm windykacyjnych z czego część juz zgłoszona w Kronofogden. Za dwa dni mija ustawowe 10 dni aby dogadać się z wierzycielami (kilkoma). Kolejne pisma z Kronofogden będą dopiero spływać.
Niestety realne długi sa na tyle duże że po ustaleniu minimum socjalnego nie można spłacić tych długów tzn.aby realne minimum spłacać w wynagrodzenia (dłużnik nie ma innego majątku aby mogli go zająć) potrzeba by ok. 9-10 lat.
Po pierwszych kilku rozmowach z wierzycielami wynika tylko to, że mogą dług rozłożyć na maksymalnie 3 lata więc jest to całkowicie poza możliwościami dłużnika.
Każdy z wierzycieli ma w nosie to że sa inne długi ale to akurat wydaje mi się normalne)
Co można w takiej sytuacji zrobić? Czy jakimś rozwiązaniem byłoby teraz poczekać na reakcję Kronofogden po tych 10 dniach? Kronofogden wie że dłużnik próbuje się dogadać z wierzycielami i chce spłacać dług, co wydaje się być ważne.
Może zna ktoś procedury i niebezpieczeństwa jakie czekają po tych ustawowych 10 dniach?
pzdr. Z_Icek

ps. może ktoś przechodził coś podobnego i wie (a nie domyśla się), jak z tego wybrnąć
Z góry dziękuję.
  Profil uzytkownika: Z_Icek     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Dr.Szczur


Wpisów: 60
Od: 2014-04-17
2019-03-28 22:52
Jak nie masz niczego co ma jakas wartosc to sprawa bedzie stac w miejscu.Ewentualnie komornik bedzie sciagal z wyplaty i zostawia na jedzenie ponad 4000 hyre,el,bilet sl i tyle.

Najlepszym rozwiazaniem byloby zdobycie pieniedzy i splate zadluzenia.Inaczej zycie z dlugiem w kronofogden jest wegetacja.
  Profil uzytkownika: Dr.Szczur     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2019-03-28 22:54
Przeczytaj na stronie komornika co oznacza t.zw. skuldsanering.
"..Skuldsanering innebär att du betalar en andel av dina skulder under några år. Resten slipper du betala. När skuldsaneringen är slut har du inte längre kvar de skulder som ingick i din skuldsanering – tanken är att du ska vara skuldfri..."
Najlepiej w takiej sytuacji jaką opisałeś skontaktować się z komornikiem i złożyć podanie właśnie o skuldsanering coś w rodzaju uporządkowania zadłużenia.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pomoc w Kronofogden
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony