Odwiedzin 37783230
Dziś 10
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Sprowadzenie do Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSprowadzenie do Polski
Przemokrakow


Wpisów: 2
Od: 2019-01-18
2019-01-18 14:24
Witam mógłby ktoś być tak miły i udzielić swojej rady, pomocy odnośnie tego jak wyrejestrować auto ze Szwecji? Auto zakupiłem ponad miesiąc temu w Szwecji i papiery dowody żółty i niebieski jest na moje nazwisko oraz ubezpieczenie. Samochód teraz sprowadziłem do Polski i na dniach zamierzam zarwjstrowac jej tutaj żeby żona miała czym jeździć . Ale jak mam wyrejestrować zgłosić w Szwecji żeby nie płacić podatku i ubezpieczenia?
  Profil uzytkownika: Przemokrakow     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2019-01-21 15:55
Auto stoi na Ciebie ?? jedz nim do polski , i potem w polsce wejdz na transportstyrelsen i tam wyrejstrujesz auto tymczasowo , nie musisz placic podatku ani ubezpieczenia , zwroca ci to co nadplaciles. Zarejstroj auto w polsce a szwedzi sami je wyrejstruja po 2 - 3 miesiacach .
  Profil uzytkownika: szary     
Kamii45


Wpisów: 2
Od: 2019-01-15
2019-01-21 17:57
Musisz zrobic przeglad w polsce z tego co sie orietuje jesli auto jest na ciebie to niemusisz akcyzy placic(ale pewny nie jestem). Ostatnio sprowadzalem dla rodzicow. Dowody polski urzad wysyla do szwecji
  Profil uzytkownika: Kamii45     
Simpla


Wpisów: 17
Od: 2017-12-20
2019-01-21 23:00
Witam.Ubezpieczenie i skatt musisz placic do momentu gdy auto jest zarejstrowane w SE. Możesz je zawiesić owszem wtedy odddaja Ci skatt na konto i resztę ubezpieczenia. Pozniej w PL robisz przegląd,akcyza i lecisz rejestrować. Po czym urząd skarbowy ja nie płaciłem nic bo z siebie na siebie (auto warte wg ich "książki" 4000 zł)ale kolega kupił auto(warte 47 tys zł) które tez stało na niego i zapłacił 1200zl wzbogacenia. Na końcu robisz xero dowodu rejstracyjego ściągasz druk z transportstyrelsen wypełniasz wysyłasz z kopiami i po temacie.
  Profil uzytkownika: Simpla     
Forum -> Auto-Moto -> Sprowadzenie do Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony