Odwiedzin 37803920
Dziś 244
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Oskazrzenie o mobbing/wyłudzenie odszkodowania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOskazrzenie o mobbing/wyłudzenie odszkodowania
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-10 10:58
Witam
Zwracam się do was o poradę. Były pracownik rząda od mojego pracodawcy odszkodowania za to, ze przez to, ze był mobbowany w pracy Moskal się zwolnić. Problemy psychiczne dokumentuje zaświadczeniem od polskiego lekarza, reprezentuje go polski adwokat. Ogólnie ta osoba nie ma racji, pracodawca ma dużo dowodów, których narazie nie chce ujawniać. Jestem pewna, ze ta osoba kłamie, inaczej nie zakładałaby postu tutaj. Doradźcie mi proszę co można zrobić w tej sprawie? Chciałabym pomoc pracodawcy(szwedzka firma).
Dodam tylko, ze osoba, która się domaga kasy nigdy nie rozmawiała z szefem. Szef dowiedział się o jego rządamiach od adwokata.
Z góry dziękuje
  Profil uzytkownika: lady monia     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-01-10 11:03
Szwedzka firma, a Ty sie pytasz na polskim forum?
Jakas dupa z szefa jest i sam sobie nie umie poradzic?
Po za tym piszesz, ze pracodawca ma jakies tam dowody- w czym problem?


Powazne pytania- prosze sobie z pytan "jaj" nie robic.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-10 11:19
Szwedzka firma ale osoba oskarżająca jest Polakiem, lekarz wydający zaświadczenie tez, adwokat tez! Przypadek? Nie sadze. Pisze bo po prostu jest mi wstyd za nas Polaków tutaj i chce pomoc szefowi uzyskać jakieś informacje, bo z tego co udało mi się dowiedzieć to ten lekarz(nie boje się napisać) wystawiał po prostu lewe zwolnienia. Co więcej nie pojmuje jak adwokat, który jest znany w polskim środowisku w Szwecji bierze w tym udział.
  Profil uzytkownika: lady monia     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-01-10 11:23
No to jak ten mobbing jest zwykla sciema, sa dowody, to tylko sie za to zabrac.
Tak i zeby adwokatowi i lekarzowi sie dostalo.
Co sie rozdrabniac
  Profil uzytkownika: pati_sko     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-10 11:46
No właśnie o to mi chodzi, tylko chciałam zapytać czy ktoś się tutaj spotkał z podobnym przypadkiem „cwaniactwa” i sposobu na szybki zastrzyk gotówki. Pytanie tez czy można podważyć opinie lekarza np opinia innego np biegłego psychiatry z sądu?
  Profil uzytkownika: lady monia     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-01-10 13:11
ale osoba oskarżająca jest Polakiem, lekarz wydający zaświadczenie tez, adwokat tez! Przypadek? Nie sadze

A może ta osoba nie zna szwedzkiego ??

Co możesz nic nie możesz zrobić będzie sprawa w sądzie i jeśli macie twarde dowody to wygracie jeśli nie będzie becelować grube piniędze.

Z jedynym cwaniactwem jakim się tutaj spotkałem to wykorzystywanie polaków przez szwedzkie firmy gdzie nad pracownikami łape trzyma jakiś polski cham ze wsi.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-10 13:22
Nieznajomość języka nie jest problemem np u lekarza, bo w takich sytuacjach są tłumacze.
Nie chce opisywać całej sytuacji. Pracodawca ma niezbite dowody na kłamstwo. Interesuje mnie bardziej proceder wykorzystywania „mobbingu” do wyłudzenia pieniędzy.
  Profil uzytkownika: lady monia     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-01-10 13:32
Skoro ma dowody to czym się martwisz ??
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-10 13:41
W sumie masz racje dowody są niezbite.
Pytanie jeszcze, czy w takim przypadku pracodawca może dochodzić praw w druga stronę? W sensie za niesłuszne oskarżenie, fałszowanie dowodów itp?
  Profil uzytkownika: lady monia     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-01-10 13:49
Wydaje mi się że tak tylko będzie musiał jemu założyć sprawe cywilną.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-10 16:15
moga twojego szefa w tylek ugrysc i nic nie zrobia,jesli twoj szef nalezy do swoich zwiazkow,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-10 16:21
on zle zacza z tym adwokatem,wpierw powinienen skontaktowac z dyskrimineringsombudsmanem ,
szwecja to nie usa i on zaduzo anaogladal sie filmow
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-01-11 10:28
Ale ten adwokat jest polski w sensie ze sprawa zlozona jest w polskim sadzie? Czy polski adwokat w Szwecji i sprawa jest w szwedzkim sadzie?
  Profil uzytkownika: kajetan     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-11 12:42
szef ma dowody ale jakie? ze pracownik zle wykonywal swoja prace? ze czesto byl na chorobowym? ze byl ogólnie nielubiany?

to wszystko moze byc dowodem ze byla toksyczna atmosfera w pracy i mobbing albo ze wlasnie z powodu ze byl zlym pracownikiem byl mobbingowany a mobbingowac nie wolno z zadnego powodu.


No chyba ze prawcodawca ma nagrana tasme gdzie mu sie odgraza ze zlozy falszywe zawiadomienie celem uzyskania odszkodowania, a ze w Szwecji nie wolno sekretnie nagrywac innych sad moze nie uznac tego dowodu no vhyba ze osoba która nagrywala bierze udzial w rozmowie
  Profil uzytkownika: kawaler     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-01-12 05:54
Lady, wlasciwie to kogo chcesz wrobic ???
  Profil uzytkownika: alwa12     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-01-12 11:02
"a ze w Szwecji nie wolno sekretnie nagrywac innych sad moze nie uznac tego dowodu no vhyba ze osoba która nagrywala bierze udzial w rozmowie"

Dokladnie. Jezeli bierzesz udzial w rozmowie to mozesz ja nagrywac nawet potajemnie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2019-01-12 11:20
Zwracam się do was o poradę. Były pracownik rząda od mojego pracodawcy odszkodowania za to, ze przez to, ze był mobbowany w pracy Moskal się zwolnić. Problemy psychiczne dokumentuje zaświadczeniem od polskiego lekarza, reprezentuje go polski adwokat. Ogólnie ta osoba nie ma racji, pracodawca ma dużo dowodów, których narazie nie chce ujawniać.

--------------------------------------- ----

To tak nie dziala. Nie ma czegos takiego ze kiedys i iles byl mobbowany, musial sie zwolnic przez to i teraz wrecz rzada odszkodowania. Przeciez to istny cyrk !. Powodow do zwolnienia - kogos albo siebie - moze byc naprawde sporo. Ktos czul sie tak, potem tak a potem jeszcze tak.

Sa pewne procedury i o pewnych problemach trzeba mowic. Jezeli ktos doswiaddcza mobbingu to powinien bezzwlocznie powiadomic swojego przelozonego ze takie cos sie dzieje. Pracodawca ma PELEN OBOWIAZEK i pelna moc prawa aby takie dzialanie wyeliminowac. Ale jak on ma to zrobic skoro ktos po kilku latach sie zwalnia i mowi ze byl szykanowany / jak ten przelozony mogl zareagowac skoro pracownik o niczym mu nie powiedzial ?.

SAD, POLICJA, ZWIAZKI - to ostateczna droga i zanim ktos sie tam zglosi MUSI informowac o wszystkim swojego przelozonego NAJPIERW i on biezaco podejmuje dzialania aby TEN KTOS CZUL SIE DOBRZE PSYCHICZNIE I SIE NIE ZWOLNIL? a moze ten ktos chcial sie czuc nie dobrze, moze sam chcial sie zwolnic, moze to moze tamto ....

Tak naprawde ta sprawa to jeden wielki smiec, cos co strasznie smierdzi - BYL MOBBOWANY I MUSIAL SIE ZWOLNIC MA ZASWIADCZENIE OD LEKARZA.

Temu wszystkiemu mozna by bylo zapobiec i tak sie zawsze robi na stanowisku pracy - problemy sie rozwiazuje - ale jak mozna bylo temu zapobiec - skoro nikt o niczym nie wiedzial ?
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-12 16:10
jak sie zwolnil sam ? to sobie jeszcze wieksza krzywde zrobil..bo bedzie musial zaplacic za adwokata
  Profil uzytkownika: black sabbath     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-12 18:28
Tak jak napisałam, nie chce mówić za dużo szczegółów, bo sprawa jest w toku.
Dziękuje za ostatnie komentarze, bo po pierwszych wpisach zwątpiłam w Polaków w Szwecji.

Co jeszcze ciekawego to ta osoba zwolniła się podając zwykły powod( inna praca) po czym w okresie wypowiedzenia przedstawił zaświadczenie od lekarza o problemach psychicznych. O rzekomym mobbingu szef dowiedział się z papieru.
Co jest dla mnie tez niepojęte, to ze pod tym podpisuje się adwokat.
  Profil uzytkownika: lady monia     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-12 21:25
rzeczywiscie pózno zgloszone jednak jezeli to bylo traumatyczne to wiemy z #metoo ze ofiary zglaszaja sie nawet po latach.

Jezeli mobbning w pracy odbil sie na tyle negatywnie na pracowniku ze nie mógl podljac nowej pracy (zwolnienie lekarskie od psychiatry) to wedlóg LAS sprawa przedawnia sie po 6 laatch.

Zalezy tez jaki byl charakter mobbningu, np. dyskryminujacy czy "zwykly". Jezeli pretekstem byl pochodzenie etniczne, wiek, seksualnosc, wtedy DL

przy zwyklym mobningu ma zastosowanie AML

Kilka m iesiecy po zwolnieniu sie z pracy mozna zglaszac, nie ma znaczenia jezeli ta osoba sama sie zwolnila, moze to byc dowód na to ze juz dluzej nie mogla wytrzymac przesladowania,


Karta chorobowa od psychiatry gdzie pacjent opowiada o przesladowaniach bedzie dowodem, równiez sesje z pscyhologiem gdzie na kozetce w strugach lez wyzalila sie



  Profil uzytkownika: kawaler     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2019-01-12 22:44
Dziękuje za ostatnie komentarze, bo po pierwszych wpisach zwątpiłam w Polaków w Szwecji.

----------------------------------------

Dobre ... nie ty pierwsza




O rzekomym mobbingu szef dowiedział się z papieru.
Co jest dla mnie tez niepojęte, to ze pod tym podpisuje się adwokat.

---------------------------------------

A skad mial sie dowiedziec ?. Jezeli pracownik z chwila doswiadczania/doswiadczenia szykanu czy innych negatywnych rzeczy - poinformowal by swojego przelozonego - ten podjal by odpowiednie zdecydowane kroki i zapobiegl by temu. DALEJ nie bylo by mobbingu, wszystko bylo fajnie i kazdemu by sie fajnie pracowalo. DALEJ pracodawca nie mogl przeciwdzialac/wyeliminowac mobbingu BO ZWYCZAJNIE o tym nie wiedzial DALEJ nie moze poniesc winy z cale te zdarzenie BO nikt niczego mu nie zglosil i koniec kropka. PRAWO MOWI JASNO - W przypadku wystapienia jakis nieprawidlowosci - informuje sie nabiezeco przelozonego. TRZEBA ROZMAWIAC !


Adwokat ? hm znowu kolejny jakis szef szefow ?


rzeczywiscie pózno zgloszone jednak jezeli to bylo traumatyczne to wiemy z #metoo ze ofiary zglaszaja sie nawet po latach.

-------------------------

Powodzenia. Jakie mozesz miec dowody ? Ze co ? ze ktos cos powiedzial i ma zaswiadczenie od psychiatry ze ma psychoze ? JAK PRZEKONASZ SAD ZE ODNIOSLES SZKODY PSYCHICZNE podczas wykonywania pracy ? Dlaczego nikogo nie poinformowales/as ze cos sie dzieje ? / czemu nie bylo dialogu / DOOOOWDY !!! Jakie, ze co, ze czujesz sie zle ? / wina przeszlej pracy ? / ZNOWU KTOS SIE NAJARAL JAKIMS SZAJSEM pewnie !

  Profil uzytkownika: Tumpi     
lady monia


Wpisów: 8
Od: 2010-03-18
2019-01-12 23:11
Właśnie mi się przypomniało, ze rok temu ktoś w mojej byłej pracy był dla mnie niemiły. Chyba to zgłoszę i zarządam odszkodowania od byłego szefa, ze po tym traumatycznym zdarzeniu nie mogłam pracować. Wogole to mam problemy z zaśnięciem. Ale myśle, ze parędziesiąt tysięcy królewskich koron mi to zrekompensuje
Popłacze psychiatrze w rękaw, znajdę jakiegoś polskomównego krawata i powinno być ok.
Busines is busines
  Profil uzytkownika: lady monia     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-12 23:37
dorzuc w pakiecie jakis rozsadzony zwieracz i wtedy bedzie git
  Profil uzytkownika: kawaler     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-13 10:39
jest roznica jesli "zwolni sie na wlasna prosbe" a zostal zwolniony? pracodawca ma swoje prawa i pracownik ma swoje prawa,bedac w zwiazkach to powinienen zglosic ze np szef niedal mu jakiegos wyboru i zmmusil go zeby sie sam zwolnil ,co jest zabronione ,i zwiazki szybko by zalatwili sprawe z pracodawca.cala sprawa niema nic z metoo bo to dwie rozne sprawy,pracodawca ma zawsze racje skoro pracownik sam sie zwonil .punkt.moge przytoczyc duzo przypadkow ze pracownikow zwolniono jeden byl w ziazkach a drugi nie,ten pierwszy to pracodawca musial mu wyplacic 7 miesieczny zarobek,drugi nawet nie dostal za urlop,dlatego ze opuscil prace szybko bo sie spienill na szefa.moja rada zadzwonic do arbetgivarorganisation
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-13 11:40
dzisiaj bardzo wiele osób placi tylko na a-kase bo nie chce placic haraczu zwiazkom. Kazdy pracownik w Szwecji podlega tym samym prawom, nie trzeba nalezec do zwiazków by dostac odszkodowanie.
Mówimy o przypadku gdy osoba nie byla przymuszana ale sama nie mogac dluzej wytrzymac psychicznie zwolnila sie.


  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-13 11:43
czesto w sytuacji mobbingowej szef i otoczenie maja na kim sie wyzywac i maja ubaw i wcale nie chca by ta osoba sie zwolnila
  Profil uzytkownika: kawaler     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-13 12:29
nie trzeba nalezec do zwiazków by dostac odszkodowanie.
zgadza sie ale pracodawca ma tez prawa i nieznaczy to ze tylko twierdzac ze jest szykanowanym mozna dostac odszkodowanie?watpie ze sad pracy wogole bedzie sie chcial ta sprawa zajac ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Oskazrzenie o mobbing/wyłudzenie odszkodowania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony