Odwiedzin 37807341
Dziś 3665
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Efekt apelu do firm budowlanych z przed 5 lat!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorEfekt apelu do firm budowlanych z przed 5 lat!
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-09 13:03
Poniższe wątek jest głównie kierowany do bogdan44, ale również i tych co mają pogłębioną wiedzę i doświadczenie w kontaktach ze Skatteverket w ramach ulgi ROT oraz stawiających skuteczny opór działaniom urzędników z SKV, którzy nadinterpetują prawo, żądajac od firm dokumentacji, których one nie posiadają i posiadać nie mogą.
Z góry dziekuje za omijanie tego tematu przez ignorantów, osób pysznych, tudzież chcących sie lansować a operujących pustosłowiem.

Minęło 5 lat odkąd bogdan44 tu na forum przedstawił swój apel https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=45747
Chciałem sie dowiedzieć jakie są postępy w tej sprawie, bo jak ulga była tak nadal jest (tyle, że mniejsza).
Za to państwo szwedzkie używa ROT jako instrumentu utrudniającego obcym firmom działanie na terytorium Szwecji a zatem ich dyskryminację nękając ich ciagłymi długimi kontrolami domagając sie od firm danych, których nie posiadają. SKV nie przedstawia przy tym żadnych formularzy czy tez wzorów koniecznej dokumentacji oraz danych jakie życzy sobie by firma przygotowywała by mieć takową kontrolę uproszczoną.
Mam dość spore doświadczenie w kwesti każdorazowej kontroli ROT jako, że wszelkie koszty materiałów, narzędzi, transportu przerzucam na ramiona moich klientów. Polskie jednoosobowe działalnośći gosp. są dość konkurencyjne w stosunku do firm z SE, wiec jak widać Szwecja chce im życie utrudniać, by poszli na łatwizne i ogromne daniny, koniecznie płacili w SE, ale ze względu na EU nie może tego robić jawnie, wiec używa takiego instrumentu jak ROT jako bata na obce firmy z EU.
Właśnie skłaniam sie do kolejnej mojej batali przed sadem administracyjnym.
Czy ktoś tutaj ma doświadczenie w walce z Skv, którą to sprawe pociągnął do Strasburga?
Niewątpliwie sprawy uporczywego nękania firm kontrolami ROT i absurdalnymi pytaniami zadawanymi podczas nich zmuszającymi firmy do tlumaczenia się, że nie są wielbłądami, sie na to nadają.
Sądzę, że skrzyknięcie się firm i wzajemna pomoc prowadząca do każdorazowych wygranych w Strasburgu lub na drodze sądowej (ale nie w SE), może spowodować zmiany prawa o ROT i w absurdalnych biurokratycznych kontrolach pochłaniających czas firm na tłumaczenie się, że nie są wielbładami. Ten czas firmy mogłyby spożytkować na wykonanie kolejnych zleceń i zarobku.
Ale przecież to lewactwa politycznego w SE nie interesuje, bo wg ich postrzegania pieniądze biorą się z budżetu (bo, popierają kreację pieniądza i zadłużanie własnego państwa) a nie z ludzkiej pracy. Wolą się pozbyć obcych firm z terenu SE niż dostać VAT od usług świadczonych przez te firmy.
Nacisk ekonomiczny w dużej skali na państwo SE i demaskacja jego lewackich priorytetów jest tylko w stanie te praktyki ukrócić.
  Profil uzytkownika: Maby     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-09 16:03
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-16 11:22
Czy naprawde nikt z przebywających na forum nie ma nic do dodania lub podzielenia się w tym temacie?

To sporo mówi o wiedzy goszczących tu tudzież stałych bywalców...
  Profil uzytkownika: Maby     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-16 12:13
"Za to państwo szwedzkie używa ROT jako instrumentu utrudniającego obcym firmom działanie na terytorium Szwecji..."

I bardzo dobrze. Chwała państwu szwedzkiemu za to
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-16 12:30
"...wiec używa takiego instrumentu jak ROT jako bata na obce firmy z EU"

Guma, gaz - wąskie drzwi. Lać zimnym końcem.

Miód na moje uszy słuchać skowytu polskich firemek, które opłacając się ryczałtem w Polsce chcą zaniżać szwedzkie stawki i wywozić stąd kasę.

Nie stać cię na szwedzkie podatki? To wypad stąd dziadu!
  Profil uzytkownika: Bartender     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-17 12:41


”Miód na moje uszy słuchać skowytu polskich firemek, które opłacając się ryczałtem w Polsce chcą zaniżać szwedzkie stawki i wywozić stąd kasę.

Nie stać cię na szwedzkie podatki? To wypad stąd dziadu!”

Powyższa bełkotliwa wypowiedź pozbawiona sensu (w której lewactwo się specjalizuje), dość dobitnie świadczy o twojej ignorancji co do prawa podatkowego i prawa EU.

Przedsiębiorca nie kieruje się chęcią zaniżania stawek, lecz chęcią powiększenia zysku, ale zdaje się jest to dla ciebie za trudne na tym etapie do pojęcia.
Na zaniżanie stawek wpływa socjalistyczny szwedzki ustawodawca poprzez zawyżanie podatków. To oczywiście jest bat na własnych obywateli.
Karaniem podatkami za przedsiębiorczość powoduje, że skowyczą tam miejscowi musząc coraz bardziej pasa zaciskać, będąc coraz bardziej ekonomicznie zniewolonymi.
Podejrzewanie ciebie o przedsiębiorczość byłoby z mojej strony niegrzeczne. Bardziej pasujesz mi do pasożytniczego etatysty, któremu się wydaje że nic nie musi i żadnej odpowiedzialności ponosić nie będzie, ale do czasu o czym poniżej.

Nikogo nie stać na płacenie niegodziwych podatków wyższych niż 10%.
Jeśli ktoś z obywateli EU płaci wyższe podatki w Szwecji to wynika to z braku innej możliwości lub z braku wiedzy.
Jeśli ktoś jednak robi to z własnej woli nie będąc zmuszonym to czyni to z głupoty ulegjąc kłamliwej propagandzie o słuszności takiej decyzji.

Jeśli ktoś nie korzysta z łaski rozumu danej od Boga to zostaje ona mu odebierana i dawana temu kto z niej korzysta.
Prawo objawione mówi: „Temu co ma, bedzie dodane, temu co nie ma, zostanie odebrane nawet to co ma”

Wyjaśnię tobie półgłupie kwoli edukacji, że obywatele EU mają prawo a nawet obowiązek płacić podatki dochodowe tam gdzie jest centrum ich życiowych operacji. Jeśli ktoś nie przestrzega prawa lub nawołuje tak jak ty do jego łamania, podlega pod penalizację prawa karnego.
Na twoim miejscu dobrze zastanowiłbym się następnym razem zanim przyjdzie tobie do głowy ochota na wypróźnienie się tu na forum z kolejnym propagandowym żenującym bełkotem.

Po treści powyższej twojej wypowiedzi widać, że należysz do tej części polskojezycznej wspólnoty rozbójniczej, która na szczęście już opóściła nasz kraj, skoro dłużej pasożytować się tam nie dało i przeniosleś się na łono wybitnie socjalistycznego tworu, gdzie doić utopijny system można dalej. Gdy jednak ta utopia zawali się tobie na głowę (a wydarzy się to niebawem), to przyjdzie czas na ciebie matołku zakasać rękawy i wziąć się do szukania uczciwej roboty. Możesz pojawić się wtedy kłopot ze znalezieniem jakiegoś zajęcia pozwalajacego przetrwać, skoro pasożytowałeś całe życie.
Zatęsknisz za ziemia z której wyszedłeś, ale i tu ze wzgledu na twoje pasożytnicze zdolności i upodobania nie znajdziesz pracy nawet przy pasaniu świń.

Nasz kraj jest pełen dusz przedsiębiorczych co potrafią sobie przeborować dostęp do rynku EU i z korzyścią dla siebie funkcjonować. Potrafią używać szarych komórek i konkurować nie tylko u siebie, ale też w innych krajach EU co jest sporą ich zaletą oraz dobrodziejstwem a nie wadą jak chciałbyś to w swoim marksistowskim zdeprawowanym umyśle naznaczyć.

Na koniec podkreślę, że nie masz żadnej mocy ani wpływu na to czy będę stawiać mą stope na szwedzkiej ziemi czy też nie.
Otrzymałem wolną wolę od Pana Boga. Podążając za Jego słowem, to ja zdecyduję co, kiedy, gdzie i jak bedę czynić a nie twoje życzeniowe i pozbawione sensu wypowiedzi.

Zrozumiałeś powyższe czy też mam tobie tłuku kopiować powyższy wywód każdorazowo, gdy sie odezwiesz w tym temacie, aż pojmiesz (jeśli to wogóle możliwe na obecnym etapie twojej percepcji)?

Tymczasem wal chłopie na kolana i proś Boga o przebaczenie oraz łaskę nawrócenia, bo bez Boga staczać się bedziesz dalej w swoją marksistowska ideologie prowadzącą ku śmierci ducha a co za tym idzie i ciała.
  Profil uzytkownika: Maby     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-01-17 13:55
ROT wprowadzono zeby zwalczac szara strefe, zeby nieoplacalo sie placic na czarno i zdal egzamin
  Profil uzytkownika: kawaler     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-17 15:09
"ROT wprowadzono zeby zwalczac szara strefe, zeby nieoplacalo sie placic na czarno i zdal egzamin"

Tak brzmi propaganda, ale stan faktyczny i kierunek w jakim to idzie jest taki jak opisałem czyli chodzi by gnębić firmy i przedsiębiorczość, by stały się nieopłacalne.
Na początku to konsument ubiegał się o swoją ulgę, ale szybko to zmieniono by mieć jeszcze mocniej pod butem firmy ograniczając im pole działania i nwcale nie mam na myśli sprzecznego z prawem, bo to dep. ROT ingeruje w wolność gospodarczą starając się wskazać i decydować o tym co jest stawką dobrą a co nią nie jest. I to bedzie ewoluować na każdym etapie rewolucji marksistowskiej, którą w pełnym natarciu obserwujemy.
Państwo socjalistyczne dąży do pełnej kontroli i stania się jedynym pracodawcą narzucającym wszelkie normy i sposób myślenia, pozbawiając przy tym ludzi zdolności do korzystania z wolnej woli danej od Boga.
Obiera tubylczemu narodowi prawa do władzy rodzicielskiej nad własnym potomstwem a poprzez system edukacji maceruje serca i umysły dzieciom. Tak gotowy "materiał" - bateryjki systemowe, które nie stawiają już oporu do wprowadzanych krok po kroku zmian we wszystkich sferach życia zniewala coraz bardziej budujac totalitarny Orwel'owski system.
Strefa szara wbrew pozorom jest dobra, bo jest buforem przed zakusami państwa nad pełnią władzy i kontroli każdego aspektu życia podległej jej społeczności.
Przypominam, że początkowym etapem jest wycofanie gotówki i zachipowanie ludzi co otwiera drogę do pełnej "kontroli umysłu".


  Profil uzytkownika: Maby     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-17 17:01
To niech ci ten twój panbuk odpowie na twoje pytania katolski świrze
  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-17 17:46
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-17 17:54
Wydzięk twoich pustych wypowiedzi uwidacznia wejście w faze głębokiej wegetacji oczekującej na pełne zaoranie.
Wal chłopie na kolana póki jeszcze możesz i proś Pana Boga o przebaczenie oraz łaskę nawrócenia.
  Profil uzytkownika: Maby     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-01-17 18:09
. I to bedzie ewoluować na każdym etapie rewolucji marksistowskiej, którą w pełnym natarciu obserwujemy.
Państwo socjalistyczne dąży do pełnej kontroli i stania się jedynym pracodawcą narzucającym wszelkie normy i sposób myślenia, pozbawiając przy tym ludzi zdolności do korzystania z wolnej woli danej od Boga.
Obiera tubylczemu narodowi prawa do władzy rodzicielskiej nad własnym potomstwem a poprzez system edukacji maceruje serca i umysły dzieciom. Tak gotowy "materiał" - bateryjki systemowe, które nie stawiają już oporu do wprowadzanych krok po kroku zmian we wszystkich sferach życia zniewala coraz bardziej budujac totalitarny Orwel'owski system.

Tutaj sie zgadzam i to w zasadzie nic nowego.Nie zgadzam się z kontrolą umysłu bo to bełkot wystarczy socjotechnika.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-17 18:40
masz zawsze wyjscie .wyjedz i sprobuj gdzie ,takich glupich cwaniakow jak ty czy ten idiota z czupryna zmieni szybko zdanie jak konjunktura sie oziębi
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-22 11:14
Lenin w takich jak bar...tender z bs'em miał upodobanie nazywając ich użytecznymi idiotami co łykają jego propagandę jak cieplutkie bułeczki i próbują do tego nakarmić tą trucizną jeszcze innych.
Takich jak wy naiwniaków jest coraz mniej, bo ten utopijny świat przemija a wy jak te bezmózgie słoneczniki do słońca, dalej będziecie się obracać do koniunkturalnej bieżącej mądrości rewolucji marksistowskiej.

Pan Bóg jest jeden i jego Słowo góruje nad mądrością ludzką. Co mądre u ludzi, głupstwem jest u Boga...
Wielu jednak woli popadać w pychę podążając szerokimi autostradami wypełnionymi podobnymi sobie ku bramom piekielnym.
  Profil uzytkownika: Maby     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-22 11:33
Nawiedzony
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2019-01-22 13:28
Maby co ty jesteś jakimś prorokiem
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-23 15:34
Bije od ciebie rasowy neopoganizm Bartenderze!

Gdybym miał możliwość wyboru, zdecydowanie wolalbym nawiedzenie Pańskie pełne pokoju od zwiedzenia szatańskiego wypełnionego beznadzieją i nienawiścią jakiemu uległeś.
  Profil uzytkownika: Maby     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-23 16:12
ty masz kur....a problem,

efekt apelu do firm budowlanych????? zaden .
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-23 17:15
bs, czy tobie się naprawdę wydaje by jakikolwiek neopoganin twojej rasy miał moralne prawo stawiać mnie pod ścianą?

Jednakże nadmienię kwoli oświecenia twych mroków, że korzystam z mojego prawa do odniesienia się do wypowiedzi innych na tym wątku o ile twoja ograniczona zdolność pojmowania jest w stanie to łaskawie zaakceptować.
Proponuję spróbować szczęścia w zarzucenianiu swojego lewackiego knebla, gdzie indziej, bo na tym wątku raczej ci to nie wyjdzie.

O ile mnie pamięć nie myli to nie wniosłeś nic konstruktywnego w temacie tego wątku, prócz uwalniania z siebie śmierdzących pierdów oblewanych od czasu do czasu sosem wątłej maści epitetów co również sam Moderator zauważył (szkoda, że tylko raz).
Najwyrazniej nie stać Cię na nic innego. Składam tobie wyrazy współczucia biedny człowieku.
  Profil uzytkownika: Maby     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-23 18:16
nie podniecaj sie ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-01-23 19:11
"neopoganin twojej rasy"


Ale ty sie wyszczekales przez te internety


Zadales pytania tu na forum, zeby sie dowiedziec czy sobie popyszczyć?



Nie jestes zadowolony z odpowiedzi na forum?
Skonsultuj sie z odpowiednia instytucja/ poradnia.




A jak jestes na forum w celu pyskowki, to zycze z glebi mojego serduszka jak najszybszego bana

  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-01-23 20:24
Kiedys czytalam o jednym Lesiu, bylo mu Kubajek,
ale to bylo w ksiazce i on na prochach nie chodzil.

Maby, co bierzesz ? podziel sie , ja tez chce takiej
extazy doznac i pogadac z Gora
  Profil uzytkownika: alwa12     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-24 12:28
demony sie odezwaly...

alwa, od paru lat ten sam nudny tekst, ogarnij sie.

pati, twoja szybkosc pojmowania, podobnie jak u bs'a jest porazajaca, zadalem tobie poprzednio pytanie...retoryczne, najwyrazniej sie nie skapnelas.
Wciaz sluchasz nie tego co trzeba...
Ciebie tez musze rozczarowac, niestety nie jestes zabawna. Spojrz w lustro i odpowiedz sobie w ciszy na pytanie: "po co to robie, czego ja chce i gdzie zmierzam?".
  Profil uzytkownika: Maby     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2019-01-24 13:28
Maby ja Ciebie pamietam jak tukiedys zadales pytanie
bo miales problem, Duza czesc Forumowiczow Co wtedy pomagala w tym ja, temat byl dlugi i Ty zaczales
dyskutowac kazdy wpis szyworot na wyworot i im dluzej
to robiles tym bardziej staralismy Ci tlumaczyc i pomoc. az na koncu zaczales ublizac tym ktorzy Ci pomagali.

Cos za wczesnie wstales z letargu zimowego, zima jeszcze
trwa, wiec spij sopokojnie.

Czemu czytasz moje nudne wpisy ? spij uszatku.
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-01-24 14:34
Maby za duzo bla bla bla z twojej strony.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2019-01-24 15:07
alwa, tradycyjnie przedstawilas sytuacje ze swego krzywego zwierciadla. Pozostan tam zatem.
  Profil uzytkownika: Maby     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-24 15:49
tak to jest jak ma sie rece przyklejone do dupy i chce sie pokazac jak "duktig" sie jest na budowie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Efekt apelu do firm budowlanych z przed 5 lat!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony