Odwiedzin 37807383
Dziś 3707
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Koszty utrzymania domu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKoszty utrzymania domu
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-31 20:35
Hej, zakładam nowy trmat gdyz nie znalazłem takich informacji nigdzie. Chciałbym porównać koszty utrzymania domu / mieszkania w Se. Chodzi mi o prąd , kanalize , śmieci , wodę oraz ogrzewanie w zależności od rodzaju nieruchomości itp.
Zacznę od siebie. Dom 125 metrów plus piwnica nieogrzewane. Piec na drewno tzw śmieciuch z buforem 2x700 litrów bodajże. Palone rano przed wyjściem oraz po powrocie plus grzałka 2x3 kw mocy co chodzi max 4 godz dziennie. Woda władną a pompa ciepła glebinowa o mocy 2000 W. Od Maja tego roku do dnia wczorajszego za prąd zapłacone 45 tys sek przy średnio 5 osobach lecz w tym dużo pracy w warsztacie typu spawanie docinanie desek itp. Kanaliza to wywóz nieczystości raz na msc za 900 sęk. Za śmieci nie umiem policzyć gdyż płace 400 sęk za msc lecz czekam na wyrównanie bądź dopłatę co maja czas do 25 stycznia.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-12-31 21:37
45000 od maja ??? przy takiej suszy....cos nietak
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-01-01 16:47
Na necie mozna wszystko mozna znalezc


"Villa:
Energiförbrukningen i en genomsnittlig svensk villa/radhus med direktverkande el är cirka 25 000 kWh per år, varav uppvärmning beräknas till 15 000 kWh, hushållsel till 5 000 kWh och varmvatten till 5 000 kWh.

Uppvärmningskostnaden är alltså den största kostnaden. Inga konstigheter med det, men man bör tänka på att varje grad högre temperatur i genomsnitt innebär fem procent ökad energiförbrukning. För en villa med 20 000 kWh årlig värmeförbrukning betyder den enda graden alltså ca 1 000 kWh.

Om varmvatten kan man säga att en villafamilj på fyra personer som hushållar med varmvatten förbrukar cirka 3 500 kWh energi. En annan familj som låter vattnet flöda förbrukar upp mot 7 000 kWh på att värma sitt tappvarmvatten. Skillnaden mellan att alltid hushålla och att konsekvent slösa med varmvatten innebär således ett par tusen kronor om året.

Om hushållselen kan man säga att sedan datorer och andra elektroniska apparater kom in i hemmen har elanvändningen ökat kraftigt. För 25 år sedan beräknades förbrukningen av hushållsel i en genomsnittlig villa till mindre än 5 000 kWh. Idag är det inte ovanligt med upp mot 8 000 kWh i en aktiv familj.

Av de 5 000 kWh hushållsel som vanligen förbrukas i en genomsnittlig villa ser fördelningen ungefär ut så här. Ett tips för att mäta din exakta förbrukning i ditt hem är att använda en energimätare.

Tvätt och tork, cirka 1 000 kWhDisk, cirka 350 kWhElektriska apparater, cirka 850 kWhKyl, frys, sval, cirka 1 000 kWhMatlagning, cirka 800 kWhBelysning, cirka 1 000 kWh"




  Profil uzytkownika: pati_sko     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-02-05 14:25
a co ma do tego susza?
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Koszty utrzymania domu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony