Odwiedzin 29380314
Dziś 4670
Piątek 18 stycznia 2019

Forum: Auto-Moto - Serwis auta. Jakie ceny?

Pokaż wpisy
AutorSerwis auta. Jakie ceny?
Pau7

Wpisów: 2
Od: 2018-12-28
2018-12-28 19:09
Witam. Pół roku temu zakupiłem auto w Se.
Wiecie może jakie są ceny serwisowania samochodu w tym karaju? Olej, filtry, rozrząd?
Audi A3 2.0 TDI 2011 rok. Okolice Stockholmu

Będę wdzięczny na odpowiedź

Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Pau7     
black sabbath

Wpisów: 6066
Od: 2012-06-16
2018-12-28 20:57
jaki serwis w audi ??????? w ksiazce pisze jaki i po ilu przejechanych km,olej,filtry to normalka ,ale wymiana swiec raz na 90000 km ze swiecami 7000-8000 kr
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath

2018-12-28 20:58
din bil åkersberga ,jest super ale czy dostaniesz dobry czas???
bolek1970
Nie zesraj sie !

Wpisów: 11437
Od: 2006-07-05
2018-12-29 11:00
Wejdz na bazar portalu polonia info.
W kategorii uslug, oglaszaja sie "polskie" warszataty ze Sztkholmu i okolic.
Napewno zbeda mieli lepsze ceny niz miejscowe serwisy, bo czesto sciagaja czesci z Polski itd

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Tumpi

Wpisów: 742
Od: 2008-01-06
2019-01-06 12:00
Nie napisales ile masz przelatane, nie napisales kodu silnika, nie napisales co bylo robione rok temu, podales tylko pojemnosc i rocznik - to duzo nie mowi.

Trwalosc swiec zarowych to przecietnie w kazdym jednym silniku ok 100 tys km i zwykle wymienia sie je co 3-5 lat, nic wiecej. Swiece zaplonowe wytrzymuja duzo mniej, no chyba ze walisz w jakies irydowe np wtedy mozesz spodziewac sie czegos wiecej.

Jesli zalezy ci na fachowej usludze to dajesz na jakis serwis zwyczajnie i ci robia i jak pisal wyzej kolega - skasuja cie konkretnie. Wiesz ile tu kosztuje godzina warsztatowa ?

Sam olej i filtry to pikus, mozesz sam zakupic czesci i sobie powymieniac na jakies stacji z podnosnikiem ( badz zlec jakiemus kumplowi ) i potem skasuj sobie ta inspekcje sam w aucie. Mysle ze olej z filtrami to koszt ok 1000-1500 sek.

Wydaje mi sie ze 2.0 tdi Audi ma w instrukcji co 180-220 tys km i to sam paseczek. Chyba ze bierzesz kompletny z pompa, rolkami, itd. Koszt mysle ze od 7-12 tys sek kompletny z robota.

Audi przewaznie maja bezobslugowe lancuchy ale akurat ten twoj model ma paseczek.

Skupil bym sie tez na podwoziu. Auto nalezalo by podniesc i zobaczyc uklad napedowy czy wszystko jest ok. Wjechac na hamownie, sprawdzic to i tamto.

Nalezalo by podlaczyc auto pod kabelek i zobaczyc bledy - o ile sa. Potem zobaczyc PDF czy wymaga on np regeneracji i tu koszty moga wzrosnac. Zakladam jednak ze skoro masz diesla to musisz robic konkretnie kilometry i samo ci sie ladnie to tam wypali. Jesli problem to w polsce zregernuja ci go juz za 500 zl profesjonalnie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi

2019-01-06 12:04
Napewno zbeda mieli lepsze ceny niz miejscowe serwisy, bo czesto sciagaja czesci z Polski itd
--------------------------------------- -------

Ale bzdura.

A Szwedzi skad maja czesci ? Oczywiscie ze z niemiec - dokladnie jak polacy i ceny czesci samchodowych sa bardzo czesto porowywalne jak i w polsce jak i w szwecji. Wystarczy sobie sprawdzic. Pewne rzeczy tutaj sie oplaca kupic niz w polsce.

Wierz ze ludzie CZASAMI jadac robic serwis w polsce tu kupuja olej i filtry bo taniej wychodzi niz w polsce
Tumpi

2019-01-06 12:06
din bil åkersberga

--------------------------------------

Dinbil Kiruna ? ok moze dostaniesz czas albo superbil Helsingborg zajebisty!

------------------------

NIECH JEDZIE TAM GDZIE MA NAJBLIZEJ !
black sabbath

2019-01-06 17:00
Wierz ze ludzie CZASAMI jadac robic serwis w polsce tu kupuja olej i filtry bo taniej wychodzi niz w polsce

wimienili mnie lozysko w przednim kole i nigdy wiecej ,partacze, dalej powinni podkuwac konie(niektorzy)
Tumpi

2019-01-06 18:22
Dobrze, stalo sie i nic na to nie poradzisz. Trafiles zwyczajnie na niewlasciwego mechanika - o ile tak potrafi siebie nazwac. Pewnie miales jakies odcisniete kulki lub walki.

Dokrecanie gwintow musi byc robione tzw. wlasciwym momentem i czesto wspolczesne uklady tego nie wymagaja - musi byc uregulowany luz wstepny. Wielu pseudo fachowcow uzywa smaru miedziowego - a to uniemozliwia przyleganie piasty do kola. WOGOLE ZACZNIJMY od tego ze lozyska wymagaja naprawde specjalistycznych narzedzi i taki mietek z garazu moze takich narzedzi nie miec i dlubie tak sobie aby siedzialo A podczas montazu musza zostac zachowane pewne sily na styki elementow bocznych. Tutaj potrzeba jest fachowa reka.

Wiedz ze czesto nawet w autoryzowanych serwisach Audi, Peugot, itd TU w Szwecji pracuja kompletni amatorzy, ludzie niemajacy absolutnie zadnego pojecia. Jednak w tych miejsach sa pewne standardy, jakas jakosc ktora musi zostac zachowana. Tam tez jest jakis czlowiek, czesto polak ktory czuwa nad 40 szwedami aby robili to konkretnie. Znam paru ludzi z polski ktory maja zlote posady w serwisach tutaj, ale to fachowcy z najwyzszej polki i tacy ludzie kosztuja niemale pieniadze. Znam tez pana Marka z garazu obok ktoremu od 10 lat wszyscy daja auta do roboty, zna sie rewelacyjnie i jest bardzo rzetelny, lubi co robi i nikt nigdy nie narzekal - ZALEZY JAK TRAFISZ !
black sabbath

2019-01-06 18:28
ZACZNIJMY od tego ze lozyska wymagaja naprawde specjalistycznych narzedzi i taki mietek z garazu moze takich narzedzi nie miec

wlasnie ten problem byl u mnie,gdyby nie zdarzylo sie w polsce to bym nigdy tam nie wymienil
Tumpi

2019-01-06 19:30
I w Szwecji i w Polsce sa amatorzy i sa fachowcy. Zwyczajnie musisz trafic ekonomicznie w czuly punkt ze tak napisze. Ile to razy sie zdarzalo ze autoryzowane serwisy np. Lexusa czy KIA wiozly swoje auta po cichu noca do polski bo serwisanci w szwecji nie umieli znalesc rozwiazania a w polsce zrobili. Ja pracowalem ze Szwedami na warsztatach, pracowalem tez w Volvo kiedys i wierz mi to co widzialem przerazalo mnie - tutaj nikt sie w nic nie angazuje, nikt nie chce dokladnie, dobrze, kazdy ma za to swoje godziny, przerwy i ta szwedzka dokladnosc nie pokrywa sie z rzeczywistoscia. Takie moje zdanie. Standardy pracy tych samych serwisow i Polskie i Szwedzkie roznia sie bardzo. W polsce kazdka najmiejsza srubka musi byc nasmarowana a uszczelka dokladnie osadzona, w Szwecji pchaja i dokrecaja - BO CZAS PRACY SIE KONCZY.
lapplander

Wpisów: 14
Od: 2012-09-06
2019-01-07 01:09
Dokladnie tak jak napisal kolega Tumpi.
Sam sie o tym przekonalem.
Szwedzki standard w rzeczywistosci to dno.
Serwisanci bardzo czesto sa zwyklymi dyletantami.

Ja naprawiam swoje pojazdy sam.
U nas na polnocy za godzine licza sobie w serwisie nie mniej jak 700 - 800 sek.

Profil uzytkownika: lapplander     
Pau7

Wpisów: 2
Od: 2018-12-28
2019-01-09 20:37
przebieg 96 tys. CFFB. Ostatni serwis w książce s. 17.01.2017. Przy zakupie auta wykupiłem gwarancję 2 letnią. Parę dni temu pojechałem do dealera że wyświetlają mi się komunikaty o serwisie. Skierował mnie do warsztatu obok.
Jestem tam umówiony na 14 stycznia. Usługi jakie mają wykonać to:
Wyimana oleju na Mobile 1 ESP 5W30
Filtr oleju
filtr kabinowy
filtr powietrza
filtr paliwa
opłata środowiskowa + materiały eksploatacyjne

cena 5,087 koron

Profil uzytkownika: Pau7     
Tumpi

2019-01-09 21:06
Wyimana oleju na Mobile 1 ESP 5W30
Filtr oleju
filtr kabinowy
filtr powietrza
filtr paliwa
opłata środowiskowa + materiały eksploatacyjne

cena 5,087 koron

--------------------------------------- ---

Olej 500 sek + filtr 70 sek, filtr kabinowy 200 sek, filtr powietrza 90 sek, filtr paliwa ? - zmieniasz co roku?, zobacz czy nie masz pompy zamiast filtra ( kumplowi mercedes co roku wymienial filtr przez 9 lat a zawsze mial pompe paliwowa - ALE FILTR LICZYLI ), jak cos filtr licze ze lepszy purufluxa np 380 sek.

Czesci moze 1200 sek, reszta placisz ze musza olej wylac do lasu ( oplata srodowiskowa ) i za scierki ( materialy ) zeby mogli sobie rece umyc. Potem ich warsztat z narzedziami. Zreszta jakie tam narzedzia.

1200 czesci i 3800 za 1,5 godz roboty.

To wszystko mozesz sobie sam zrobic na kanale u kumpla albo na podnosniku np na QK. Inspekcje sam w srodku auta skasujesz - klikajac na pare przyciskow.

Za 3800 ? za 2000, za 1000 sek w 1,5 godz bym ci to zrobil, tak jak w serwisie, Fajny zarobek co ?.
Tumpi

2019-01-09 21:08
Spoko wbije ci w ksiazke serwisowa doslownie wszystko co chcesz, kazda pieczatke i kazdy podpis. A jesli masz elektronicznie tez co da sie zrobic
black sabbath

2019-01-09 21:29
nigdy w zyciu w szwecji nie widzialem polaka na warsztacie samochodowym takich marek jak bmw audi merc,w sztokholmie ,drogo jest ale ceny skad sie biora to nie jest wymysl.niedawno pisalo sie ile ppowinno sie zarabiac a teraz sie to krytykuje tylko dlatego ze samemu sie tam nie pracuje,mialem jak serwis robilem w audi w smista to jest tylko 4 mechamnikow,5 sprzedawcow aut a reszta 6-7 to obsluga klientow ,bukowanie czasu reservdelar itd.nietylko ten kto kupowal auta nowe to powinienen wiedziec ze ulgi jakie sie doostaje przy kupnie musza sie jakosc zwrocic ......wlasnie przez service czy inne naprawy,najlepiej to liczyc inne pieniadze?????
black sabbath

2019-01-09 21:31
5000 kr za service??? cieszylbym sie za taki koszt,
Tumpi

2019-01-12 22:55
Racja Black!. Ktos kto kupuje na raty nowsza lepsza bryke nie bedzie napewno bawil sie w garazowe serwisy. Skoro kogos stac na nowa bryke to stac go na serwis za 7000 - wsadza karte no i cyk. To troche taka mentalnosc ze nowe auto... ze to musi byc autoryzowany serwis... ze to i tamto.... a po paru latach jezdza juz do garazy bo auto juz mniej warte, wiesz ....
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █

Wpisów: 2133
Od: 2017-03-11
2019-01-13 01:02
"mentalnosc ze nowe auto... ze to musi byc autoryzowany serwis..."

Serwis autoryzowany to nie zawsze ludzka mentalność, tylko najczęściej warunek zachowania gwarancji na nowe auto.
  Profil uzytkownika: Bartender     
szary

Wpisów: 13005
Od: 2005-06-02
2019-01-13 17:35
nie narzekajcie .. service passat B8 (2015) 240 konny pasek rozrzadu sie wymienia przy 120 000 km , i przytym idzie pompa wody , olej w skrzyni , olej w dyferencjalu , i inne duperelki , koszt 24 tys koron
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Auto-Moto -> Serwis auta. Jakie ceny?
Pokaż wpisy

Zatrudnie stolarza (SZTOKHOLM)
Praca dla elektryka (Stockholm)
Sprzatanie (Stockholm)
Firma sprzatajaca -praca (Sztokholm i okolice)
Panią do sprzątania domku (Huddinge)
PALMA TOTALENTREPRENAD ZATRUDNI ELEKTRYKA STHLM ! (Sztokholm)
PALMA TOTALENTREPRENAD ZATRUDNI HYDRAULIKA! (Sztokholm)
Sprzatanie (Stenungsund)
Więcej

Janssons Frestelse z cyklu szwedzkie smaki.
Agnes na szwedzkiej ziemi.
Spökslottet – czyli nawiedzony pałac w Sztokholmie.
Zwiedzanie wiedeńskiej katedry
Gabi & the new direction
Alpejska zima - Spital am Semmering
Gabi & the new direction
Macierzyństwo jest przereklamowane czyli o wciskaniu dobrych rad.
Muzeum miejskie w Wiedniu
Gabi & the new direction
Udziec z indyka na włoską nutę
bigos po szwedzku
Młoda Polska w Muzeum Sztuki w Göteborgu (2018.10.27 - 2019.03.17)
Szopki krakowskie w Muzeum Hallwylska w Sztokholmie (2018.11.10 - 2019.01.27)
Wystawa Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948 (2018.11.14 - 2018.12.05)

Odwiedza nas 69 gości
oraz 7 użytkowników.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sztokholmie https://t.co/j55tIRODS5
2019-01-25 Będzie czytanie - opowiadania Sławomira Mrożka https://t.co/5P9BKDIOKs
2019-01-21 Underdog - szwedzka premiera filmu https://t.co/kRauxXSKCG
2019-01-13 Spotkanie opłatkowe w Katedrze św. Eryka https://t.co/YFnQoIzRzR
2019-01-13 Tradycyjna choinka dla dzieci https://t.co/EDC22mS6OJ
Wiecej
Prezydent Adamowicz nie zyje
Poznam starsza kobietę 😆
Przedszkole, a zabieranie dzieci
Ile czasu ma SKV na wypłate ulgi ROT?
Opieka nad dzieckiem, zmiana nazwiska
Wysyłka nart do Polski
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia
Inwestycja w przyszłość czy naiwność? Reporter TVN24 w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu
Szwedzi: Polska ma najlepsze plaże w Europie. "A Sopot to zielona oaza"
Dwoje na huśtawce - spektakl teatralny
Więcej

© Copyright 2000-2019 PoloniaInfoNa górę strony