Odwiedzin 37806462
Dziś 2786
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rozbiórki budynków

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRozbiórki budynków
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 13:44
Witam. Czy są tu osoby co zajmują się rozbiórkami domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków gospodarczych z bali bądź stare budownictwo szkieletowe. Mam okazje na spora fuchę. 2 domy z piwnica dwu piętrowe oraz bardzo duży magazyn. Pytania to:
1 gdzie mogę załatwić odbiór z tej działki dużej ilości zużytej wełny mineralnej?
2 gdzie załatwić odbiór drewna i wszelkiego złomu?
Fundamenty i piwnice zostają. Niestety będzie to pierwsza taka moja robota i nie wiem gdzie się udać i co załatwić.
Teraz pytanie całkiem poważne i prosze o ludzi podchodzacych do spraw Eko o odpuszczenie.
Domy maja stara zluszczona farbę na elewacji a wsrodku to już totalna wilgoć itp. Osobiście bym to wziął na opał gdyż w domu opalam drewnem plus garaże to bym miał na 2-3 zimy opału. Czy jest to dozwolone w Szwecji czy kategorycznie NIE? Dodam ze to bardzo blisko mojego domu wiec koszty transportu bardzo małe. Dziekuje z góry za odp i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 14:41
Zapytaj na najbliższej återvinningsstation. Wygoogluj återvinningsstation+miejscowość gdzie mieszkasz lub gdzie rozbiórka będzie. Spalić ci tego raczej nie wolno, tam zamówisz kontenery na konkretne odpady. Oczywiście za opłatą i nie wolno ci ich mieszać, bo będzie dużo drożej. Na każdy rodzaj odpadów odrębny kontener.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 14:46
Dzieki. Orientujesz sie jaki moze byc koszt za kontener drewna, stali i welny? Koszt plus minus bo wygoglowalem to tylko 10 km od tego miejsca maja baze. Jutro tam pojade i tez sprobuje sie czegos dowiedziec.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 14:48
Aha i zapomnialem. Zawsze jezdzilem na te darmowe wysypiska ale jak zobacza ze bede jezdzil codziennie przez tydzien czasu po 3 kursy na dzien to troche nie bardzo. Chyba ze zdecyduje sie ze drewno na opal to tylko szklo blachy i welne zawioze oraz pozostalosci.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 15:04
Za darmo to się prywatnie jeździ, firma rozbiórkowa zawsze płaci. Podaj adres najbliższej miejsca rozbiórki återvinningsstation albo przybliżony adres rozbiórki, to może się dowiem jakie akurat tam są koszta. Albo jutro zadzwoń do nich lub podjedź, to ci powiedzą. Jak wolisz, roboty ci nie ukradnę, bo to nie moja branża. No i dowiedz się czy tam aby przypadkiem azbestu na dachu lub ścianach nie ma, bo wtedy masz przechlapane z tą rozbiórką.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 15:15
Palisz w kominku w domu, czy masz osobną kotłownię? Jak daleko masz do sąsiadów, widzą dym z komina? Masz inny opał do podmieszania i dobry cug w piecu? Masz gdzie schować tyle drewna bez przypału, że sąsiedzi zobaczą i doniosą?

Odpowiedz sobie na te pytania i będziesz wiedział co robić.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 15:47
Dzieki. jutro podjade i dowiem sie co i jak. Poprostu nie wiedzialem gdzie ruszyc. Tak mam szope na 100 m3 drewna do palenia. Teraz pale drewnem ktore scialem na wiosne i nie do konca jest suche. Pale w piecu tzw smieciuchu plus mam bufor czyli rozpalam rano jak wstaje plus dokladam przed wyjazdem na robote. po powrocie tez rozpalam i dokladam przed snem. Dziennie pale dobra taczke drzewa. Sasiadow brak, do okola las i jezioro
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 16:22
Nie pal w tym samym pomieszczeniu, w którym przebywasz, bo farba może ci raka dać. Chyba że masz niezależną kotłownię, skąd żadne opary do ciebie nie docierają. No i mieszaj skład opału, jeśli chcesz to malowane wykorzystać. Mokre drewno nieefektywne, niska kaloryczność. Szkoda go, spróbuj wysuszyć.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 16:35
Niestety nie mam suchego opalu. Tak mieszam stale. Kotlownie mam w piwnicy poza tym instalacja szczelna bo mam czujnik dymu.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 16:56
A prąd masz?
https://www.jula.se/catalo g/bygg-och-farg/varme-och-ventilation/upp varmning/varmeflaktar/byggflakt-411123?gc lid=Cj0KCQiAoo7gBRDuARIsANeJKUbC9P99mGMAv vxtsdVw-c6K_7TW9efnQapZj5BzoLEWd89hLKOO9W AaAmiXEALw_wcB

Wydasz kilka koron na prąd, a drewno zacznie dawać ciepło.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 17:12
Nie potrzebne mi to. Samo wszystko wyschnie. Jest dobrze jak jest.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-12-02 19:09
Jest dobrze jak jest...i mokrym palisz?
  Profil uzytkownika: Bartender     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-12-02 19:31
Malowane Cie tak nie zdziwiło
  Profil uzytkownika: pati_sko     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-12-02 20:13
ani mokrym ani suchym. sezonowane. poki co nie pale malowanym takze bez stresu. a wy myslicie ze te drewno wszystko z okien itp to gdzie idzie? recykling to spalanie choc fakt faktem maja jakies filtry itp. jesli bedzie zaporowa cena za uslugi recyklingowe to temat odpuszcze badz zrobie to po gospodarsku. Szwecja niby eko lecz tak naprawde szwedzkie wytwórnie papiernicze ulokowane wzdluz wybrzeza baltyku tez sporo smieci laduja do wody. Wystarczy zobaczyc zima ze przy minus 20 stopniach kanaly doprowadzajace wode rzekomo w razie pozaru nigdy nie zamarzaja w poblizu takich zakladow. To co moze podgrzewaja? G***** bo laduja wiekszosc sciekow do baltyku.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rozbiórki budynków
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony