Odwiedzin 37806493
Dziś 2817
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Przejazd na czerwonym swietle.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzejazd na czerwonym swietle.
goniag12


Wpisów: 4
Od: 2012-07-09
2018-11-13 23:02
HEJ.
Przejechalem na czerwonym swietle . Bo cos mi sie pokickalo.Zatrzymala nie Policja i dostalem 3000 do zaplaty.To jest moje pierwsze przewinienie w Szwecji. Nie zabrali mi prawka. Ani nie dali informaci ze moge jezdzic 48 godz.Ale powiedzieli zebym zadzwonil do Transportstyrelsen i przedstawil sytuacje. Czy ktos wie
? Jazeli nie zabrali mi na miejscu prawka. To i tak bede musial je gdzies zostawic.CZy ktos mial podobna sytuacje.Prosze o pomoc. Z powazaniem .
Piotr.
  Profil uzytkownika: goniag12     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-15 17:59
No i po raz kolejny kogos zatrzymali, cos dali, cos dopowiedzieli, czegos nie dali, albo dali i pojechali i nikt nic nie wie. Trzeba nauczyc sie sluchac z pelnym zrozumieniem a przynajmiej starac sie zrozumiec jesli sie NIE ROZUMIE.

SA PEWNE PROCEDURY / Dokladnie jak w polsce.

Ktos ciebie zatrzymuje, przedstawia sie kim jest - okazuje ci legitymacje, podaje ci powod zatrzymania, okzuje ci material i podejmuje sie decyzje. Ciezko czasami tym zestresowanym na maxa ludziom wytlumaczyc co sie teraz stanie i co trzeba zrobic.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
JaNikt


Wpisów: 994
Od: 2016-04-16
2018-11-15 22:34
Czeka cię teraz rozmowa na Transportstyrelsen, jeżeli mówisz po szwedzku, to mam rade, jeśli nie mówisz, to maja rada będzie zbędna.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-16 15:56
Przejazd na czerwonym swietle nie zawsze wiaze sie z zatrzymaniem prawa jazdy. Policja czesto pewne sprawy rozpatruje indywidualnie. Jesli ja jestem z innego miasta i zbladzilem, zestresowalem sie i naprawde niechcacy przejechalem - czy zabral bys mi prawo jazdy?. Czy jesli ktos jedzie jak szalony i wykazuje sie glupim sprytem i przejezdza bo mu sie spieszy - zabral bys mu prawo jazdy ?


Pamietaj ze za zatrzymany dokument prawa jazdy zawsze dostajesz pokwitowanie, na mandacie tez jest adnotacja ze prawo jazdy zostanie przeslane do wydzialu komunikacji i to oni podejmuja decyzje na ile to prawo zabrac. Z tym pokwitowaniem mozesz poruszac sie do 48 godzin.

Czesto kierowcy mowia ze zapomnieli prawo jazdy z domu czy zgubili, nic to nie pomaga, wklepuja cie w system i pokwitowanie i tak otrzymujesz.

Jezeli okazales prawo jazdy i ci je oddali czyli nie zatrzymali go - nie dajac pokwitowania - nigdzie nie musisz dzwonic i rozmawiac BO NIE MA O CZYM.

Duzo tutaj sprzecznosci. Podejrzewam ze nie do konca ich zrozumiales i oni mieli zupelnie co innego na mysli.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-16 16:34
ty masz zadzwonic do nich?????,pierwszy raz slysze,podejrzewam ze ono oddaja sprawe do transportsty......a ty bedziesz sie tlumaczyl,,,,,,,w szwecji nie moga karac podwojnie za to samo przekroczenie,albo zabiora tobie prawko albo zatrzymasz z kara 3000+ kr
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2018-11-16 18:24
w szwecji nie moga karac podwojnie za to samo przekroczenie,albo zabiora tobie prawko albo zatrzymasz z kara 3000+ kr

Niestety, ale nie masz racji bo w Szwecji nalozenie komus najpierw grzywny a nastepnie cofniecie mu prawa jazdy przez Transportstyrelsen nie uwaza sie, ze jest sprzeczne z zakazem podwojnego karania za ten sam czyn ( ne bis in idem) i w internecie znajdziesz o tym duzo info. np:
https://lawline.se/answers /gar-boter-och-indraget-korkort-mot-forbu det-mot-dubbelbestraffning
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-16 19:17
Z reguly to obecne lemingi tylko po polsku gadaja , a potem sie wkurwiaja ze ich nikt nie rozumie .....
Ich hasla naczelne to : "alleluja i do przodu" albo "damy rady"
a pozniej jest " o kurwa ja pierdole!!!!
  Profil uzytkownika: skoczek     
JaNikt


Wpisów: 994
Od: 2016-04-16
2018-11-16 19:59
swiete słowa Skoczek.

Simply, masz 100% racji.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-16 20:09
zgadza she simply
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-17 22:30
Nikt nie karze ciebie podwojnie za to samo. Policja w postepowaniu karnym naklada na ciebie mandat a wydzial komunikacji w innyn postepowaniu administracyjnym zatrzymuje prawo jazdy. To zueplnie normalna strategia w wiekszosci krajach europy, nic dziwnego. Tak stanowi konstytucja, ustawy, kodeks, przepisy, itd.


Z tym ze jest jedno ale. Te prawo jazdy zatrzymuje sie prewencyjnie bo zachodzi pewna okolicznosc - podejrzenie, ze bedziesz dalej jezdzil jak jechales i w koncu moze sie zdarzyc tragedia. Zabranie prawka ma byc dotkliwa kara, ktora ma ciebie czegos nauczyc, sklonic do refleksji i czesto daje to bardzo dobre efekty.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-17 23:43
Tumpi napisal:
"Te prawo jazdy zatrzymuje sie prewencyjnie bo zachodzi pewna okolicznosc - podejrzenie, ze bedziesz dalej jezdzil jak jechales i w koncu moze sie zdarzyc tragedia. Zabranie prawka ma byc dotkliwa kara, ktora ma ciebie czegos nauczyc, sklonic do refleksji i czesto daje to bardzo dobre efekty."

W Polsce przejazd na czerwonym swietle to nagminne wykroczenie.To takie pierdolenie jest "ze sie zagapilem"
Niedawno wrocilem z Krakowa i codziennie wiele razy smigaly kolo mnie auta kiedy stalem na poczatku czerwonego.Te jazde to oni maja we krwi tak jak alkohol. Nic dziwnego ze w ciagu kilku dni wolnego w Polsce ginie kilkadziesiat osob na drogach a ponad tysiac jest zatrzymanych pijanych ....- a ilu sie udaje ....Dziki kraj , dzicy ludzie.
Powinni wszystkim nowoprzyjezdzajacym z Europy Wschodniej odbierac prawojazdy i na kurs obowiazkowy wysylac.To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi , ale dlaczego mnie ?
Tak zginela zona brata mojego przyjaciela w Stanach.( ktorej urne troche nieszczesliwie transportowal moj przyjaciel do Krakowa)
Nawet Suburban jej nie pomogl.
Jak dostala z boku od kowboja co na czerwonym wjechal na skrzyzowanie to ona na miejscu trup a dziecko jak z katapulty .... na szczescie sie tylko potluklo...
Czesci Suburbana i tego drugiego to na dlugosci pol kilometra zbierali..
  Profil uzytkownika: skoczek     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-11-21 15:40
"To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi"

Zabijac to niech sie zabijaja ale jak sie robia kalekami i podatnik musi potem lozyc na ich rehabilitacje, to mnie to obchodzi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-21 23:39
kajetan :
"Zabijac to niech sie zabijaja ale jak sie robia kalekami i podatnik musi potem lozyc na ich rehabilitacje, to mnie to obchodzi."
To tez racja .
Szkoda jednak ze nie ma wyboru.

Jak mmialbym placic (bo niestety musze) na jakiegos skurwysyna pedofila morderce , albo gwalciciela ktorego nalezaloby powiesic , to wolalbym to robic placac na rehabilitacje tego co na czerwonym.
  Profil uzytkownika: skoczek     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-24 21:45
W Polsce przejazd na czerwonym swietle to nagminne wykroczenie.To takie pierdolenie jest "ze sie zagapilem"
----------------------------

Wiedz ze tutaj jest nie lepiej. Na codzien widze ludzi na czerwonym, praktycznie caly czas, nie wiem, moze to Sztokholm czy Malmo dlatego - codziennosc wielkich miast i wieczny pospiech. Wiedz ze ludzie w wielkich aglomeracjach sa wiecznie zestresowani, wiecznie sie spiesza, nie mysla czesto, nie przewiduja - oni musza byc pierwsi. Korki, zatory drogowe, ta ilosc aut codziennie - to dziala na ludzi jak benzyna na ogien, ludzie sie ciagle irytuja i czesto nie wytrzymuja - czego przyklad masz na drogach codziennie.


Niedawno wrocilem z Krakowa i codziennie wiele razy smigaly kolo mnie auta kiedy stalem na poczatku czerwonego.Te jazde to oni maja we krwi tak jak alkohol.
--------------------------------

Wiedz ze po sposobie jazdy jakiegos auta czesto mozesz sie domyslec kim ta osoba jest. Kiedys sie mowilo ze daj Szwedowi samochod - blachy i konie a pokaze ci swoje prawdziwe oblicze. To sie sprawdza. Ja uwazam ze najgorsi sa nie polacy, ukraincy czy inni ale wlasnie te wycieszeni w srodku szwedzi w okularach ktorzy wiecznie sie spiesza i sa ciagle zestresowani. Oni praktycznie na kazdym kilo-metrze stwarzaja bardzo powazne zagrozenie i bardzo czesto igraja ze swoim zyciem jak i innych. Przypatrz sie jak ludzie zmnieniaja pasy, tancza, zygzakuja, hamuja, gazuja - wjedz rano np na essinge leden w ten trafik i zobacz, poobserwuj. Nikt nie zdaje sobie sprawy ze wystarczy pol sekundy aby skonczyc swoje zycie - na autostradzie z rana. Zobacz jak ludzie jezdza, na ten styl - TO JEST ISTNY TANIEC ZE SMIERCIA. Wystarczy jeden hamulec, bledna decyzja i juz masz MASSKROCK z 4 tirami i 5 osobowkami - 3 osoby nie zyja - NP.



Nic dziwnego ze w ciagu kilku dni wolnego w Polsce ginie kilkadziesiat osob na drogach a ponad tysiac jest zatrzymanych pijanych ....- a ilu sie udaje ....Dziki kraj , dzicy ludzie.
------------------------------------

To nie tak, Polska ma 40 mln ludnosci. Kraj mniejszy jak Szwecja. Duze skupisko. W polsce masz swoista nagonke na pijanych kierowcow. Panstwo wypowiedzialo im wojne. Codziennie tysiace policjantow wyjezdza z celem zatrzymania jak najwiecej. Tam praktycznie kazdy jest podejrzany. Ja przez 5 lat dmuchalem tylko raz w alkomat. W polsce bylem teraz 2 tyg, dmuchalem az 4 razy.

Generalnie w Szwecji nie robi sie niczego jesli to nie sprawia problemu nikomu, taka cicha zasada. W Szwecji alkohol za kolkiem nie jest problemem, co nie oznacza ze nie jezdza pijani za kolkiem. Mozna powiedziec ze nie powoduja az takich i az tylu wypadkow po alkoholu - co nie oznacza ze nie ma problemu. Jesli w Szwecji ginelo by czy stalo sie kalekami - wiecej ludzi i jesli byl by tu problem ( jaki jest w polsce ) to tez byla by nagonka. Bys dmuchal rano, wieczorem, wszedzie by stali. Inna sprawa jest problem ze malo kto w Szwecji chce zostac policjantem, ludzie w tym zawodzie zwyczajne nie chca robic, ten zawod tutaj nie ma powazania i respektu - niestety.


Powinni wszystkim nowoprzyjezdzajacym z Europy Wschodniej odbierac prawojazdy i na kurs obowiazkowy wysylac.To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi , ale dlaczego mnie ?
-----------------------------------

A czemu ze europy wschodniej i nowo ... czesto ci nowi sa duzo bardziej myslacy i ostrozniejsi niz ci ktorzy mieszkaja tu 30 lat i mysla ze wszystko im wolno. To tylko twoja teoria ale moze cos w tym jest.


Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-24 22:01
tumpi. szkoda mnie palcow zeby odpisac na ten idiotyczny twoj wpis.dawno nie miales kobiety wokolo siebie idz do kibla i zrob sobie dobrze,moze krew dojdzie tobie w glowe i zaczniesz normalnie pisac???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-24 22:38
tumpi. szkoda mnie palcow zeby odpisac na ten idiotyczny twoj wpis.dawno nie miales kobiety wokolo siebie idz do kibla i zrob sobie dobrze,moze krew dojdzie tobie w glowe i zaczniesz normalnie pisac???
--------------------------------------- ---------
Odbija ci pajacu po alkoholu?. Tak dla twojej skromnej wiadomosci -jestem po slubie 15 lat i mam zone, 4 dzieci - to raz. Dwa - pisze po chodzi mi po mysli i chce wymienic sie z kims swoimi pogladami, co mysle, co uwazam, po to jest forum. Jaki jest sens abys sie wpier... i pisal jaki to ja jestem i ze mam isc do diabla. DEBIL NORMALNIE.

Zawsze musi sie trafic jakis idiota ktory bez tematu wejdzie miedzy i swoje dopowie - od tak, bez wniesienia czego kolwiek do tematu.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 10:21
ktos ciebie przejechal na czerwonym swietle?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-11-25 11:07
Tumpi, z ciebie to taki prawdziwny Mistrz wpisow poloniainfo.se
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-11-25 11:10
A najgorsi na drogach sa piesi i rowerzysci!
Przynajmniej w Sztokholmie.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 11:23
zgadza sie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 11:29
a goniag12 juz bez prawka ,bo zamilkla,,,a moze siedzi w ciupie bo po pijanemu?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-25 14:46
a goniag12 juz bez prawka ,bo zamilkla,,,a moze siedzi w ciupie bo po pijanemu?

--------------------------------------- -----------
Ale po co te zlosliwe komentarze, musisz byc taki uszczypliwy?, moze sprawia ci to przyjemnosc?.

Autor tematu moze zrobil blad, cos mu sie pomieszalo zwyczajnie - kazdemu sie zdarza, stalo sie, pewnie przemyslal. NIE OZNACZA TO WCALE zeby zyczyc mu odrazu ze siedzi w ciupie po alkoholu. Po co takie komentarze?.

Ciagle w postach piszesz do wszystkich o alkoholu ( te slowo ciagle sie u ciebie przewija ) i wydaje mi sie ze JAKIS problem z tym musisz miec.

Troche zrozumienia dla ludzi. Zastanow sie nad soba.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-11-25 18:32
"Ciagle w postach piszesz do wszystkich o alkoholu ( te slowo ciagle sie u ciebie przewija ) i wydaje mi sie ze JAKIS problem z tym musisz miec."

Może problemem jest BRAK alkoholu
  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Auto-Moto -> Przejazd na czerwonym swietle.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 3 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony