Odwiedzin 37807555
Dziś 3879
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Umowa na 7 miesiecy, a PN i przedszkole

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUmowa na 7 miesiecy, a PN i przedszkole
dajmitemat
Linköping


Wpisów: 12
Od: 2018-10-10
2018-10-21 19:07
Witam, 2 tygodnie temu dostalam umowe o prace do maja. Czytajac na google zdarzylam wyczytac, ze z takim okresem trwania umowy nie mam szans na PN, a co za tym idzie oddaniem dziecka do przedszkola? Byly to tematy z 2014, wiec czy orientuje sie ktos czy jest to wszystko nadal tak, jak bylo kilka lat temu? Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dajmitemat     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Kobieta1967


Wpisów: 16
Od: 2018-10-14
2018-10-22 06:06
Oczywiście ze nie dostaniesz stałego PN mając umowę na 7 miesiecy
  Profil uzytkownika: Kobieta1967     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2018-10-22 10:56
Jezeli mieszkasz w Linköping i nie masz pn to w sprawie miejsca w przedszkolu skontaktuj sie z barnomsorgs-
gruppen:

https://www.linkoping.se/k ontakt/kontaktkort/utbildningsforvaltning en/kontaktkort-forvaltning/kontakt-barnom sorg/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
dajmitemat
Linköping


Wpisów: 12
Od: 2018-10-10
2018-10-23 23:05
Rzeczywiscie smieszna sprawa z tym PN. Umowa na 11 miesiecy, a na 12 i jeden dzien ma duze znaczenie. Niemniej jednak szefowa dobra, wiec umowe wydluzy . A o co dokladnie chodzi z ta strona? W sensie co mialabym tam napisac? Napisalas tak mocno ogolnikowo i nie wiem za bardzo do czego mialabym sie odniesc. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dajmitemat     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-10-24 05:49
Wydaje mi sie, ze Oli chodzilo o to zebys napisala do nich i spytala czy w Twoim przypadku jest szansa, zeby dziecko dostalo miejsce w przedszkolu.

No bo co innego Ola mogla miec na mysli
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-24 10:58
idz do kommun z kims kto mowi po szwedzku i opowiedz sytuacje,tam tobie powiedza,w szwecji roznie tlumacza prawo i to zalezy od kommuny,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2018-10-24 11:44
Wydaje mi sie, ze Oli chodzilo o to zebys napisala do nich i spytala czy w Twoim przypadku jest szansa, zeby dziecko dostalo miejsce w przedszkolu.


@dajmitemat,
pytalas czy masz szanse oddania dziecka do przedszkola w sytuacji jak nie masz pn a ja Ci odpowiedzialam zebys skontaktowala sie z barnomsorsgruppen bo taka informacja znajduje sie na stronie Linköping
Har du skyddad adress eller saknar svenskt personnummer
-Kontakta barnomsorgsgruppen.

https://www.linkoping.se/f orskola-och-utbildning/forskola-och-annan -pedagogisk-verksamhet/ansok-andra-eller- sag-upp-plats-inkomstanmalan/
i podalam Ci link do strony z adresem i nr tel. do Barnomsorgen i referentow barnomsorgsgruppen w Linköping.
Pytasz sie co mialabys do nich napisac tak jabys nie wiedziala dlaczego chcesz dostac miejsce w przedszkolu dla dziecka. Najlepiej nie krecic tylko napisc prawde. A wlasciwie to po co o to pytasz skoro szefowa wydluzy Ci umowe i mozesz dostac pn?

--------------------
w szwecji roznie tlumacza prawo i to zalezy od kommuny,

To nie jest kwestia tlumaczenia prawa tylko prawem gmin do wlasnych decyzji w pewnych sprawach.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
dajmitemat
Linköping


Wpisów: 12
Od: 2018-10-10
2018-10-24 17:38
Po co mialabym kreciec przed osobami, ktorych nie znam i nie poznam? Pytam, bo z informacji, ktore tu wyczytalam na PN czeka sie nawet kilka miesiecy, a opieke nad dzieckiem mam tymczasowa. Dziekuje za strone, dzisiaj wysylam do nich zapytanie.
  Profil uzytkownika: dajmitemat     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2018-10-24 18:13
Mysle, ze bez pn bedziesz miala wieksza szanse stanac w kolejce do otrzymania miejsca w przedszkolu dla dziecka jak wystapisz o pn i ich poinformujesz, ze czekasz na pn.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Forum -> Życie w Szwecji -> Umowa na 7 miesiecy, a PN i przedszkole
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony