Odwiedzin 37803818
Dziś 142
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - budowanie historii kredytowej

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorbudowanie historii kredytowej
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-10-20 20:51
Witam, nie znalazlem tej informacji nigdzie. Przymierzam sie w przyszlym roku wziasc jakis wiekszy kredyt gotowkowy badz inwestycyjny na firme. Mam dzialalnosc od 5 mscy i zatrudniam 2 pracownikow ktorzy pracuja u mnie plus narzeczona. Planuje zysk na koniec roku rzedu 150 - 200 tys koron. Dom kupiony za gotowke. W jaki sposob moge sobie zbudowac pozytywna historie kredytowa? Aktualnie nie mam zadnych zaleglosci a mam tylko umowe na telefon na firme oraz internet. Moge kupic na raty jakis sprzet do domu badz jakies tansze auto? Jaka jest szansa wziecia kredytu w kwocie 500 tys koron w przyszlym roku? Dodam tylko ze w Styczniu i w Lutym mam juz nagrane 4 duze roboty na te 2 miesiace. Kredyt potrzebuje by postawic hale na sprzed auta i jeszcze cos innego czego nie moge zdradzic. Niestety brakuje mi jezyka a mam szwedzkiego ksiegowego i ciezko mi sie jeszcze dogadywac w tak skomplikowanych sprawach. Moze akurat ktos ma wiedze na ten temat.
Pozdrowienia z Jamtland
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-10-21 01:55
Ta "historia kredytowa" to nie jest jakis amerykanski wynalazek? W Szwecji nie spotkalem sie z czyms takim. Jak w Szwecji chcesz wzic kredyt, to bank sobie robi jakies tam kalkulacje czy bedziesz mogl go splacic czy nie, ale nie ma to chyba nic wspolnego z tym czy wczesniej splacales kredyty czy nie.

Wiem, ze dla Amerykanow ten "credit score" jest jakis super wazny, ale w Szwecji chyba nie ma czegos takiego. Patrza bardziej na dochody.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2018-10-21 07:05
Ależ oczywiście że jest, co to Szwecja jest jakąś enklawą inności? Każdy bank oznacza wiarygodnośc klienta na podstawie dochodów /klasyfikuje grupy zawodowe/ i historii bankowej, czyli tzw. historii kredytowej.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-21 10:47
mcmbygg widze ze tej roboty niemasz za duzo bo jestes dosc czestym gosciem na tym forum ,i widze ze po 5 miesiacach pracy jako firma odbija tobie juz od samego poczadku ,te twoje prace w lutym czy gdzie indziej schowaj sobie w tylek bo niemasz pojecia co bedzie juz w nastepnym miesiacu,w sztokholmie juz budownictwo staje i sie duzo mniej buduje bo niema chetnych na kupno,podniosa procenty ( a na to sie zapowiada) to zobaczysz co bedzie ,ja to przezylem w 1992 r
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-21 12:57

W twojej sytuacji potrzebny jest business plan, ktory przedstawiasz bankowi.

Bank analizuje ten plan i decyduje o pozyczce.

Odbywa sie rowniez spotkanie/rozmowa osobista z bankiem, gdzie trzeba odpowiedziec na pytania zawiazane z pozyczka.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-21 12:58
Tego typu pozyczke splaca sie od razu, tzn od momentu jej otrzymania, dlatego wazne sa zyski.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-21 13:02

Inna mozliwosc: firma dziala na plusie (odpowiednio duzym) przez kilka lat (zwykle wymagane jest minimum 3 lata).

Na tej podstawie bank ocenia mozliwosci splaty.
Rownwiez wymagany jest business plan (najczesciej).
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-21 13:14
ma firme niech zapomni o porzyczce,,,w jego sytuacji niewidze zadnej mozliwosci kredytu z banku
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-21 13:21
Jesli nie znasz jezyka to powinienes miec osobe, ktora bedzie cie reprezentowac. Moze byc po angielsku.

  Profil uzytkownika: Lunab     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2018-10-21 13:36
tak po 5 miesiach nie ma zadnego problemu na firme ,bierz ile chcesz
  Profil uzytkownika: kratka     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-21 17:53
"Nagrane roboty" maja znaczenie dla banku tylko wtedy, jesli masz podpisane na nie umowy.

Mozesz je wlaczyc do business planu, ktory ppokazesz w banku.
  Profil uzytkownika: Lunab     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-11-12 16:55
mcmbygg widze ze tej roboty niemasz za duzo bo jestes dosc czestym gosciem na tym forum ,i widze ze po 5 miesiacach pracy jako firma odbija tobie juz od samego poczadku ,te twoje prace w lutym czy gdzie indziej schowaj sobie w tylek bo niemasz pojecia co bedzie juz w nastepnym miesiacu,w sztokholmie juz budownictwo staje i sie duzo mniej buduje bo niema chetnych na kupno,podniosa procenty ( a na to sie zapowiada) to zobaczysz co bedzie ,ja to przezylem w 1992 r


Tak sie sklada ze zagladam tu tylko gdy szukam potrzebnych informacji. Nie siedze tu tylko po ty by pisac. Nawet jak zaloze temat to odpowiedzi czasem przeczytam po 2 tygodniach. Temat sztokholmu i ogolnie poludnia Szwecji to szkoda slow bo wgl mnie tam nie ciagnie. Pracowac i czekac na kase? PRDL wole wrocic do Polski. Pracy mam duzo tu gdzie mieszkam i nie czekam na kase. Ale jak zwykle dzieki za odpowiedzi. PZDR
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Forum -> Życie w Szwecji -> budowanie historii kredytowej
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony