Odwiedzin 37797444
Dziś 1221
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Upadłość firmy a wynagrodzenie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUpadłość firmy a wynagrodzenie
Colajbl


Wpisów: 3
Od: 2018-09-23
2018-09-23 13:39
Witam, interesuje mnie co w przypadku gdy firma ze skrótem w nazwie AB ogłasza upadłość a pracownicy maja do wypłaty zaległe wynagrodzenia? Pracuje na szwedzkiej umówię godzinowej i wszystko było w porządku ale ostatnio zaczęły sie problemy od okol 2-3 miesięcy. Pracodawca spóźnia sie z wynagrodzeniem o grubo
Ponad miesiąc u niektórych nawet wiecej. Utrudniony jest kontakt ale twierdzi ze wszystko jest okej po prostu zleceniodawca nie robi przelewów na czas i stad te opóźnienia. Mam tymczasowy numer. Dowiedziałem sie ze rownież w Skatteverket rownież firma ma dług. Co w przypadku gdy firma ogłosi upadłość i nie bedzie kontaktu z szefostwem ? Czy wynagrodzenie idzie odzyskać jak sie odbija codziennie czas pracy ? Ciekaw jestem by nie zostać na lodzie. Za niedługo kończymy duży projekt i nie ma nic potwierdzonego nowego.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Colajbl     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-09-23 13:49
jestes w zwiazkach?

to zalezy jak duza firma jest,ale przewaznie to nic niedostaniesz od firmy bo niema z czego,sa zabezpieczenia panstwowe i to zalezy ile przepracowales,ale jak wyglada z numerem tynczasowym to niemam pojecia
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-09-23 13:52
Om företaget inte har möjlighet att betala personalens löner finns den statliga lönegarantin som täcker upp deras löner under en tid.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-09-23 13:54
poczytaj sobie https://www.kollega.se/sa- funkar-lonegarantin
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Colajbl


Wpisów: 3
Od: 2018-09-23
2018-09-23 21:38
Czyli wychodzi na to, że bedąć w zwiazkach mam zagwarantowane wynagrodzenie do podanego limitu. Nie bedąc w zwiazkach nie przysługuje mi nic ? Tak wygląda sytuacja ?
  Profil uzytkownika: Colajbl     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2018-10-02 22:19
Jeżeli firma ogłosi upadłość to masz zagwarantowany zwrot pensji do pewnego limitu przez państwo. Nie ma znaczenia jaki masz numer i czy jesteś w związkach.
Wypłatą zajmuje się t.zw. syndyk, czyli adwokat zarządzający majątkiem upadłej firmy. Należy się z nim skontaktować i podać kwotę zaległą do wypłaty.
Zwrotowi podlegają tylko należności z 3 miesięcy przed ogłoszeniem upadłości. Dlatego nie należy czekać zbyt długo. Nawet pracownik może zgłosić swoją firmę do bankructwa, jeśli nie otrzymał wypłaty.
Polecam informacje na stronie internetowej komornika:

https://www.kronofogden.se /Statliglonegarantikonkurs.html
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Colajbl


Wpisów: 3
Od: 2018-09-23
2018-11-17 13:49
Potwierdzam informacje powyżej. Jesteśmy już po upadłości. Syndyk przejął władzę w firmie i mamy gwarancje wypłat 3 miesiące wstecz oraz płatny okres wypowiedzenia w którym jeszcze pracujemy bo wykonawca budowy chciał, żeby dokończyć projekt. Gdyby ktoś potrzebował na przyszłość.

Pozdrawiam i dziękuje za informacje
  Profil uzytkownika: Colajbl     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2018-12-21 19:47
czy lönebesked jest gwarancją wypłaty? mój pracodawca po raz kolejny spóźnia się z wypłatą ponad dwa tygodnie, tłumacząc się, że nie dostał pieniędzy od inwestora itp, zastanawiam się czy zgłoszenie upadłości może być motywacją dla niego aby jednak przelać wypłatę na moje konto? jak wygląda procedura zgłaszania upadłości i gdzie należy to zgłosić? Czy w Szwecji tak jak w Niemczech - prowadzenie działalności spółki, która znajduje się pod kreską i nie ma pieniędzy na wypłaty może implikować sankcje ze straffrätt? - kodeksu karnego?
  Profil uzytkownika: Rober     
Forum -> Życie w Szwecji -> Upadłość firmy a wynagrodzenie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony