Odwiedzin 37803054
Dziś 3498
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Uszkodzenia auta

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUszkodzenia auta
Ona55


Wpisów: 10
Od: 2018-08-28
2018-09-19 10:02
Witam bardzo proszę o pomoc.
Uszkodzilam samochód służbowy dokładne zarysowalam troszkę tylne nadkole i tu pytanie czy muszę za to zapłacić czy według prawa poniose konsekwencje pieniężne?
  Profil uzytkownika: Ona55     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-09-19 12:38
Jeśli auto miało helförsäkring (pełne ubezpieczenie), to pracodawca może cię obciążyć självrisk (wkład własny przy szkodzie). Z reguły około 1500 kr, albo jeśli rysa nie jest duża, to po prostu oleje to i poczeka, aż ktoś w auto stuknie i wtedy będzie naprawa z ubezpieczenia sprawcy.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-09-21 21:15
Witam bardzo proszę o pomoc.
Uszkodzilam samochód służbowy dokładne zarysowalam troszkę tylne nadkole i tu pytanie czy muszę za to zapłacić czy według prawa poniose konsekwencje pieniężne?

Jeśli auto miało helförsäkring (pełne ubezpieczenie), to pracodawca może cię obciążyć självrisk (wkład własny przy szkodzie). Z reguły około 1500 kr, albo jeśli rysa nie jest duża, to po prostu oleje to i poczeka, aż ktoś w auto stuknie i wtedy będzie naprawa z ubezpieczenia sprawcy.

---------------------------------

Odezwal sie fachowiec. Az sciska normalnie ze tacy ludzie tutaj istnieja. Jakas paranoja.



DROGI AUTORZE !

Jako pracodawca oznajmiam cie ze w Szwecji nie mam ABSOLUTNIE zadnego prawa obciazyc zadnego mojego pracownika abslutnie za zadna nieumysla szkode. PRAWO ZWIAZKOWE MI NA TO NIE POZWALA !. Od tego sa ubezpieczenia. Czesto mniejsze szkody pokrywam zwyczajnie z mojego portfela nie chcac zwiekszac swojej stawki rozcznej za ubezpieczenie. Firma zarabia i bledy sa wliczone w zyski. Podlegam pod Kollektivavtal . Owszem zarabia sie, ale czasami sie traci. Takie zycie. Jezeli szkoda powstanie w wyniku oszusta badz przestepstwa - pijnanstwo, jazda bez prawka, wtedy z cala determinacja domagamy sie zwrotow szkod - i uzyskalismy takie pieniadze - co sie sie zdarzylo.

  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-09-21 21:22
A kto ci geniuszu powiedział, że jej pracodawca należy do związków? Słabo znasz życie i polskie firemki w Szwecji, np. sprzątające, które w d.pie mają związki.

Już nie latasz od warsztatu do warsztatu za robotą, tylko nagle wielkim pracodawcą zostałeś?!? Internet nie zapomina
  Profil uzytkownika: Bartender     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2018-10-02 22:34
W Szwecji za szkody odpowiada przede wszystkim pracodawca. Aby obciążyć odpowiedzialnością pracownika muszą być bardzo szczególne i poważne powody.
Na przykład pracownik wyrządził szkodę z premedytacją albo ma bardzo wysokie wynagrodzenie (dobra sytuacja ekonomiczna w stosunku do wartości szkody).

Polecam: Skadeståndslag (1972:207)kap.3 i Kap.4
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-10-03 09:58
Zwiazki zawodowe NIE maja absolutnie nic wspolnego z odszkodowaniami typu uszkodzenie samochodu przez pracownika.

Szkody ponosi wlasciciel ubezpieczenia, w tym przypadku pracodawca.

Chyba ze pracownik uzywal sluzbowego samochodu w sprawach prywatnych, poza godzinami pracy czy tez w jakis inny sposob uzycie samochodu nie mialo zwiazku z praca.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Ona55


Wpisów: 10
Od: 2018-08-28
2018-10-08 05:01
No fajnie by bylo ale niestety zabrala mi kase i nie odda tak mi piwiedziala i ze jak mi sie nie podoba to mam isc do prawnika
  Profil uzytkownika: Ona55     
saints


Wpisów: 77
Od: 2010-04-02
2018-10-08 11:58
Ona 55 Tumpi ma racje.
  Profil uzytkownika: saints     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-10-08 12:50
Tumpiemu nie przetłumaczysz tego. Pewne rzeczy mu się w głowie nie mieszczą
  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-08 17:27
pytalem sie w hemtjänsten ,,tam praca placi za uszkodzenie auta ,my nie wiemy gdzie ona55 pracuje??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anna ZM
Göteborg


Wpisów: 521
Od: 2011-10-25
2018-10-09 12:54
Za niesłuszna potrącenie z pensji można podać pracodawcę najpierw do komornika / koszt 300 kr a potem do sądu, trzeba wtedy dopłacić jeszcze 600 kr.
Pozew można napisać samemu po polsku. W sądzie również można mówić po polsku. Sąd załatwi tłumacza z urzędu, tylko trzeba to zgłosić wcześniej. Prawnik jest niepotrzebny, jeśli samemu sprawdzi się przepisy.
A w razie potrzeby to polecam Krzysztofa Lipińskiego z Göteborga. Zdolny i dobry prawnik.
  Profil uzytkownika: Anna ZM     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-09 17:05
wyda na prawnika 1000 koron i straci prace ???+dochodzic swojego mozna w innych sytuacjach
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-10-09 18:39
wyda na prawnika 1000 koron i straci prace ???+dochodzic swojego mozna w innych sytuacjach

-------------------------------

Wydaje mi sie ze ty nie rozumiesz ludzi, zycia, musisz miec wlasny swiat, kazdego bys wywalil, kazdemu bys nakazywal, kazdego bys maltretowal. To nie tak.


Jako pracodawca musisz nauczyc sie ludzi rozumiec. Kazdemu moze sie zdarzyc, jest obciazenie, jest stres, jest pospiech - nie ma ludzi idealnych. OK byla stluczka - placisz självrisk i wszystko pokrywa ubezpieczenie, zycie toczy sie dalej. Wiedz ze nawet najlepsi ludzi, wierz mi ze siedzacy w branzy lat dziesiat - zrobia czasami cis glupiego, rutyna ciebie moze zgubic w kazdej chwili. I co wywalisz z pracy? - ludzi ktorzy sa profesjonalistami w pelnym tego slowa znaczeniu. Ile oni dla ciebie zarobili pieniedzy? duzo!, a ile zarobia !, bledy sie zdarzaja i to wlicza sie w koszty. W ludzi nauczylem sie inwestowac i to najlepsza inwestycja jaka moglem zrobic w moim zyciu.



STRACISZ PRACE tak piszesz ?


Ale ja nie chce stracic tego pracopwnika z jakiegos glupiego powodu, jakiejs stluczki / nawet wypadku - JA POTRZEBUJE TYCH LUDZI. Bez nich nasza firma by nie istniala i ciezko mi znalesc tak naprawde dobrych ludzi do pracy. A jakas tam stluczka? - wrzucamy w koszty i zycie toczy sie dalej.

Tobie zycze wiecej zrozumienia i profesjonalizmu - W PODEJSCIU DO LUDZI.


  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-10-09 19:29
Już nie latasz od warsztatu do warsztatu za robotą, tylko nagle wielkim pracodawcą zostałeś?!? Internet nie zapomina

----------------------


Tak latam czasami ( po przyjacielskich ukladach ) i robie prace gdzie, mechanicy z autoryzowanych warsztatow sobie nie radza. Mam brata i razem robimy zlecenia za naprawde piekne pieniadze. Tak naprawde GOWNO ci do tego co ja robie kogo zatrudniam i mowilem ci co masz zrobic - udac sie pdychiatry - zwyczajnie i po prostu. MNA SIE NIE INTERESUJ - POPATRZ NA SIEBIE.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-10-09 19:30
Za niesłuszna potrącenie z pensji można podać pracodawcę najpierw do komornika

-------------------

Ja przegralem 2 razy i mi wystarczy.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-10-09 19:31
Z reguły około 1500 kr, albo jeśli rysa nie jest duża, to po prostu oleje to i poczeka, aż ktoś w auto stuknie i wtedy będzie naprawa z ubezpieczenia sprawcy.

-----------------

Musisz byc nie-normalny !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-10-09 19:37
Tumpi, wszystko ladnie pieknie...ale to juz bylo

https://www.youtube.com/wa tch?v=G1zQbBzFjJ8


  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-10-10 02:20
Strach coś napisać. Człek ostatecznie nie ptica, a tumpi nie zagranica
  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-10-10 16:39
Jako pracodawca musisz nauczyc sie ludzi rozumiec. Kazdemu moze sie zdarzyc, jest obciazenie, jest stres, jest pospiech - nie ma ludzi idealnych. OK byla stluczka - placisz självrisk i wszystko pokrywa ubezpieczenie, zycie toczy sie dalej. Wiedz ze nawet najlepsi ludzi,

tumpi niepij i zajmnij sie praca,pisala jak byk ze sciagla z wyplaty i koniec ,niepodoba sie ......... czy ty myusisz pisac wiecej niz potrzeba?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-10-10 19:49
Ona55, czas zebys zaczela sie rozgladac za praca tam
gdzie sa umowy zbiorowe...np.: w domach starcow podchodzacych pod Komunn - tam teraz jest bardzo duze zapotrzebowanie, przyjmuja ludzi nawet bez znajomosci
jezyka...praca w takim domu wcale nie jest bardziej straszna od sprzatania domow, gdzie zuzyte prezerwatywy walaja sie po podlodze, ze nie wspomne o kiblach bogaczy…

Popracujesz jakis czas i zmienisz prace w tej samej
Komunn-jest wiele mozliwosci- mozesz sobie zalatwic prace
jako dodatkowa dorazna pomoc w kuchni w takim domu starcow

Przy ludziach robisz tyle co kot naplakal,najwyzej zakladasz stödstrumpor jak masz ochote pomoc rano i jak
Cie grzecznie poprosza, nie gotujesz, tylko wykladasz na talerz..i wkladasz do zmywarki…..

Za malo napisalas, ja wyszlam z zalozenia ze nie znasz dobrze jezyka i pracujesz u jakiejs szantrapy, ktora to wykorzystuje...To jest perfidia ze obciela Ci pensje,
Bo ta szalbierka i tak ma placone ubezpieczenie i pewnie ma ubezpieczenie na själv risk, i to tez jej pokryli….zadziera bym nie zadzierala, bo taka szantrapa
da Ci do luftu opinie jesli bedziesz szukac innej pracy.

Z drugiej strony to bym wolala uczyc sie jezyka
z internetu i zarejestrowac sie AF jako bezrobotna…,
a babe sprawdzic i postraszyc konsekwencjami….
(ja rozwalilam 2 samochody firmowe, nic nie placilam,
ale to potega firma z umowami zbiorowymi)

Ona55, jesli Cie w jakis sposob urazilam wpasowujac Cie
w tabelke mopa i braku jezyka, to wybacz, nie mialam
nic zlego na mysli...akurat ja rozumiem jak zycie
potrafi pisac nam zyciorys, bez naszego udzialu czy wplywu…

Moja rada jest taka, bys sie spokojnie zastanowila jak
Twoje zycie bedzie wygladac za 10 lat....no i juz dzis
rob cos w tym kierunku by to zycie bylo poskladane za tych kilka lat :...bo ja tego nie robilam i mocno dupci
dalam i to przez wiele lat zanim sie ogarnelam,wiec wiem o czym mowie...Powodzenia




z
  Profil uzytkownika: alwa12     
JOSE
stockholm


Wpisów: 20
Od: 2017-06-06
2018-12-02 00:32
kazdy zdrwo myslacy SZEF FIRMY w takiej blachej sprawie,powinien podejsc ekonomicznie!!! za ryzyko zaplacin wiecej niz warta jest naprawa,po za tym kazda firma ubezpieczeniowa ma swoje ceny dla klienta NP: zwykle najtansze lusterko-lewe netto kosztuje 300 koron,u ubezpieczyciela kosztuje 1500 koron,warsztat ci montuje lusterko a ty placisz ubezpieczalni ryzyko-1500 koron!!!! i czujesz sie ze ubezpieczyciel ci pomogl!!! a ogolnie za wszystko zaplaciles TY!!! WIEC NAJLEPIEJ ZARYSOWANIE ZOSTAWIC JAKO DEKORACJE SAMOCHODU!! NIEDAWNO odebralem nowy samochod z upplands väsby salonu,po wyjezdzie z salonu na E4 dostalem wielka sruba z lawety w lewa strone ,rykoszetem,mam ryse na calej dlugosci samochodu i mimo gwarancji musze to zrobic na moim ubezpieczeniu,co wogole nie ma sensu ekonomicznego-niech se rysa bedzie!!!! inna sytuacja jest gdy ktos inny ci zrobi ryse itp i go zlapiesz!!!???
  Profil uzytkownika: JOSE     
Jannnka821


Wpisów: 6
Od: 2016-11-30
2019-02-05 18:47
Dlatego koniecznie trzeba mieć ubezpieczone auto. Jak nie wiecie gdzie ubezpieczyć samochód to zapoznajcie się z ofertą tej firmy: https://www.polplan.co.uk/ Ma bardzo korzystne oferty dla Polaków w UK.
  Profil uzytkownika: Jannnka821     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2019-02-05 19:26
" Ma bardzo korzystne oferty dla Polaków w UK."


Ta cenna informacja napewno się przyda Polakom w SE
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Forum -> Życie w Szwecji -> Uszkodzenia auta
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony