Odwiedzin 37808655
Dziś 1024
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Polskie prawo jazdy a wysokosc ubezpieczenia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPolskie prawo jazdy a wysokosc ubezpieczenia
Firma1


Wpisów: 11
Od: 2017-12-13
2018-08-16 18:27
Witam,

Otrzymalem mail od mojego ubezpieczyciela Länsförsäkring z pytaniem o moje prawo jazdy. Chca, abym wyslal zdjecie obu stron mojego prawa jazdy. Wczesniej tego nie wymagali a samochod ubezpieczam u nich od wielu lat.

Chodzi prawdopdobnie o czekajacy mnie podwyzszony koszt ubezpieczenia z uwagi na zagraniczne (tzn polskie) prawo jazdy.

Czy ktos z was posiada rzetelne informacje na ten temat?

Wacki, sabaty i inne osoby tego pokroju moga sobie darowac komentarzy.

Z gory dziekuje.




  Profil uzytkownika: Firma1     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-08-16 21:48

Jeśli Twoje prawo jazdy nie zostało w kraju w którym było wydane zawieszone, ograniczone lub cofnięte to nie widze powodu , żeby bać się je wysłac.
To , że wczesniej nie wysyłałas prawka to albo ktoś od nich zaniedbał i tego nie zrobił albo Ty nie pamiętasz, że to robiłas.
Chodzi tez o to ile lat masz prawko.
Im krótszy okres tym wieksze ubezpieczenie bo logiczne , ze mniejsze doswiadczenie to większe prawdopodobienstwo zrobienia wypadku.
Zagraniczne prawo jazdy podwyzszają składkę ubezpieczenia .Nie mam pojęcia dlaczego ale kiedys o tym czytałam i tak jest.

ps.podoba sie odpowiedz ?
bo widze , że tu koncert zyczen kto ma pisac i co.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Firma1


Wpisów: 11
Od: 2017-12-13
2018-08-16 22:02
Nie pisalem ani o baniu sie ani o wysylaniu prawa jazdy.
W Szwecji nie wysyla sie prawa jazdy w celu ubezpieczenia samochodu. Pisalem o zdjeciu prawa jazdy a nie o jego wysylaniu. Rok uzyskania prawa jazdy zostal podany juz przy ubezpieczaniu pierwszego samochodu. Rowniez informacja, ze jest polskie.
  Profil uzytkownika: Firma1     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-08-16 22:12
Jakas Ty Firma mało mysląca kobieta.
Chyba logiczne , że wysyłasz ksero a nie dokument.
Rok uzyskania prawka podałas .Czyli początek mają .Teraz im wyslij kiedy masz na dokumencie napisany "koniec".
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-08-16 23:23
Szwedzkich dokumentow im nie trzeba wysylac, bo sobie sami moga sprawdzic co chca.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Firma1


Wpisów: 11
Od: 2017-12-13
2018-08-17 07:47
Wrotka przeczytaj dokladnie moj pierwszy wpis i dolacz do grona wackow, sabatow i innych ktorzy nie odrozniaja tematu od jego autora. Bo to raczej z twoim mysleniem jest ciezko, nawet bardzo.
  Profil uzytkownika: Firma1     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-08-17 12:32
Firma, jesli chodzi o twoje pytanie, to ja tez wacek
bo nigdy sie nie spotkalam z czyms takim
Jednak kilka slow o rutynie takiego pisma :
Chca zdjecie twojego prawa jazdy, dostales pismo i nie napisali po co im to potrzebne ?
Powinni umotywowac, jesli tego nie zrobili to najprosciej jest zadzwonic do nich i spytac, bo przeciez maja Twoje dane. Moze cos im jakies dane zniknely z ich bazy,
lub sprawdzaja podrobione prawa jazdy na zlecenie wlasnych
prawnikow lub policji...a moze jest tak jak piszesz
Zadzwon i sie dowiedz.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-08-17 16:01
czasami spienia mnie takie cos jak niemozna sobie samemu zalatwic spraw urzedowych,to jest podstawa bytu,co bedzie jak bedzie sie starszym,w dodatku uniknie sie glupich rad,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-08-17 16:04
zadzwon i sie dowiedz,a tak na marginesie (napewno sie myle) to chca miec w rejestrze bo moze jak kamera drogowa filmuje to film porownuja ze zdjeciem ktore jest w prawo jazdy
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-17 16:04
Ze strony länsförsäkringar:


"Varför får jag som har utländsk körkort ett högre pris på min bilförsäkring?

=>Våra analyser visar att kunder utan svenskt körkort löper en klart högre risk att råka ut för skada och därför är även priset på bilförsäkringen högre. Vi vill uppmuntra till trafikkunskap och trafiksäkerhet och genom att ta ett svenskt körkort minskar risken att råka ut för trafikskador. Vi vill att aktsamhet ska löna sig, det är rättvist.

Körkort utfärdade inom EES-området jämställs med svenskt körkort, eftersom regelverk kring körkort, exempelvis krav på utbildning, är harmoniserade inom EES. Hör av dig till oss om du har ett körkort utfärdat i annat EES-land än Sverige (EU-länderna, Island, Liechtenstein och Norge), så kan vi erbjuda dig rätt pris på försäkringen."
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-17 16:05
Tu link:

https://www.lansforsakring ar.se/privat/om-oss/kontakta-oss/vanliga- fragor--svar/
  Profil uzytkownika: pati_sko     
lapplander


Wpisów: 21
Od: 2012-09-06
2018-08-18 00:12
Ja tez dostalem od nich taki liscik.
Przyszedl w poniedzialek a juz we wtorek otrzymalem nowe polisy na 3 moje samochody.
Kazda z nich byla drozsza od 500 do 900 SEK od tych jakie otrzymalem w zeszlym roku.

Wysmarowalem im odpowiednie pismo z informacja jakie dokladnie zlamali dyrektywy EU po czym tydzien pozniej otrzymalem poczta te same polisy polisy na sumy takie jak rok wczesniej.

Kserokopie polskiego prawa jazdy dolaczylem do pisma.

Ewidentnie szukaja oszczednosci liczac prawdopodobnie na to, ze czesc odbiorcow nie zrozumie o co chodzi.
  Profil uzytkownika: lapplander     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-08-18 01:18
Albo poprostu przyjechalo mase ludzi, co prawko na wielbladach zdawali i nie potrafia w Szwecji jezdzic. Jak masz ubezpieczenie ale nie moga sprawdzic ze masz prawo jazy (bo nie masz szwedzkiego) to prosza o kopie zeby wiedziec gdzie wydane.
  Profil uzytkownika: kajetan     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-08-18 09:12
lappande. wydaje mnie sie ze klamiesz ..bo jakl ubezpieczalnia podwyzsza premie to sie nie wycofuje,motywuja to tym ze to ty musisz sie dopasowac do nich ,,nie to zmien na inna,to jest norma
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-08-18 09:14
ubezpieczenie drozeje z roku na rok ,wiec jeszcze jedno klamstwo ze stwojej strony
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-08-18 10:14
Często jest tak, że ubezpieczyciel zachęca do przejścia do niego rabatami przez internet. Te rabaty są ważne tylko w pierwszym roku, kiedy zamawiasz ubezp. przez internet. W następnym roku następuje automatyczne przedłużenie umowy i nic nie zamawiasz, więc rabaty ci nie przysługują. Stąd wzrost ceny o kilka stówek, lub tysi.
  Profil uzytkownika: Bartender     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 10:34
"Przyszedl w poniedzialek a juz we wtorek otrzymalem nowe polisy na 3 moje samochody. "


I ten liscik Postnord nie zagubil ?




PS specjalnie dla starych forumowiczow:

Tak, zgadza sie! Post hejterski z zawisci, ze ktos ma tyle autow

Z serdecznymi pozdrowieniami
  Profil uzytkownika: pati_sko     
kkkkkkkkkkkkkkkkkkk


Wpisów: 34
Od: 2018-08-18
2018-08-18 11:09
wprawne oko Pati. Gratulacje!
  Profil uzytkownika: kkkkkkkkkkkkkkkkkkk     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 16:30


Z calego serduszka dziekuje


  Profil uzytkownika: pati_sko     
Firma1


Wpisów: 11
Od: 2017-12-13
2018-08-18 18:22
Sabat, napisalem wyraznie ze nie chce twoich wpisow.
Zasmiecasz, obrazasz i rozniecasz klotnie. Rzygac sie chce na sam widok twojego nicka. Omijam twoje wpisy z daleka.
  Profil uzytkownika: Firma1     
Firma1


Wpisów: 11
Od: 2017-12-13
2018-08-18 18:26
Patis ty tez niepotrzebnie zasmiecasz, nie piszesz nic na temat. Nie prosilem o glupie komentarze tylko o informacje na konkretny temat.
  Profil uzytkownika: Firma1     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 18:29
No faktycznie nie na temat.
Szczegolnie ten skopiowany wpis z länsförsäkring.

Spoko luz, nie gniewam sie
  Profil uzytkownika: pati_sko     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-08-18 18:30
Takie teksty to Ty sobie mozesz Firma wywiesic na drzwiach od toalety w swoim mieszkaniu.
Tam mozesz rzygać do woli.

Własnie obraziłas kogoś komu zarzucasz obrazanie a roznieciłas kłótnie już w pierwszym wpisie.

Zycze miłej zabawy bo o to Ci Firma chodziło.
W dupie miałas info na temat prawa jazdy.


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-08-18 18:57
ty dalej nie panimajesz ze to jest cos takiego co tylko ty mozesz zadzwonic i sie dowiedziec,sam zasmiecasz forum idiotycznymi pytaniami,a skonczy sie na tym ze i tak bedziesz musial zadzwonic i sie dowiedziec,na kurs szwedzkiego idz i zrozumiesz co mam na mysli
  Profil uzytkownika: black sabbath     
lapplander


Wpisów: 21
Od: 2012-09-06
2018-08-18 19:28
Polacy to jednak na swoj sposob "specjalna" nacja.
Takiej typowo polskiej zawisci trudno sie doszukac u innych narodowosci.

Skoro kolega black uwaza, ze klamie to coz- trudno. Trzeba bedzie sie z tym nauczyc zyc.
Fotografowac poszczegolne polisy i okazywac je Tobie abys uwierzyl?
Nie mam na to czasu a udowodnienie tego koledze jest za malo warte zeby sie po to schylac.

Kolezanko Pati- chyba tylko u Ciebie w rodzinie ilosc posiadanych pojazdow jest wyznacznikiem wartosci.
Dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia.
Skoro jednak tak bardzo Cie to w tylek uwiera to dla Twojej wiadomosci - aktualnie mam w Szwecji 10 pojazdow.

Wracajac do tematu:
Liscik od ubezpieczyciela kierowany do posiadaczy zagranicznego prawa jazdy otrzymalem w naszej miejscowosci ja jedyny.
4 moich sasiadow, obywateli Niemiec i posiadaczy niemieckich praw jazdy nie otrzymalo niczego takiego.
Widac niemieckie prawo jazdy jest dla LF bardziej "sluszne".
  Profil uzytkownika: lapplander     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 19:43
Kolego, ten PS z mojego poprzedniego postu skierowany byl tylko i wylacznie do starych kolegow i kolezanek forumowych.


Oni "zrozumia" od razu o co mi chodzilo (wiekszosc z nich nawet bystra).


Ty opacznie zrozumiales moj komentarz. Masz do tego calkowite prawo. Pewno nie sledzisz tego forum z wnikliwoscia.
Na Ciebie tez sie nie gniewam.


Z wyrazazami szacunku




  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 19:49
"chyba tylko u Ciebie w rodzinie ilosc posiadanych pojazdow jest wyznacznikiem wartosci"



To mi sie podoba

Fantastyczne wnioski tak trzymaj, a bedziesz moim faworytem
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 19:52
Wklejam jeszcze raz. Zwroccie uwage na koncowke.
Najskuteczniej i najprosciej jest zadzwonic i pogadac.




pati_sko


Wpisów: 6348
Od: 2006-05-15
2018-08-17 16:04
Ze strony länsförsäkringar:


"Varför får jag som har utländsk körkort ett högre pris på min bilförsäkring?

=>Våra analyser visar att kunder utan svenskt körkort löper en klart högre risk att råka ut för skada och därför är även priset på bilförsäkringen högre. Vi vill uppmuntra till trafikkunskap och trafiksäkerhet och genom att ta ett svenskt körkort minskar risken att råka ut för trafikskador. Vi vill att aktsamhet ska löna sig, det är rättvist.

Körkort utfärdade inom EES-området jämställs med svenskt körkort, eftersom regelverk kring körkort, exempelvis krav på utbildning, är harmoniserade inom EES. Hör av dig till oss om du har ett körkort utfärdat i annat EES-land än Sverige (EU-länderna, Island, Liechtenstein och Norge), så kan vi erbjuda dig rätt pris på försäkringen."
  Profil uzytkownika: pati_sko     
lapplander


Wpisów: 21
Od: 2012-09-06
2018-08-18 20:02
Jesli zle zrozumialem to przepaszam.

Faktycznie nie sledze tego forum wnikliwie.
  Profil uzytkownika: lapplander     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-18 20:08
Spoko

  Profil uzytkownika: pati_sko     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-09-29 23:04
Kolezanko Pati- chyba tylko u Ciebie w rodzinie ilosc posiadanych pojazdow jest wyznacznikiem wartosci.
Dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia.
Skoro jednak tak bardzo Cie to w tylek uwiera to dla Twojej wiadomosci - aktualnie mam w Szwecji 10 pojazdow.

--------------------------------------- ----------

To jestes dobry, bo ja prywatnie tylko 6. Swoja droga - znacznej czesci ludzi tutaj nie bierz pod absolutnie zadna powazna uwage - brak znajomosci tematu i kopiowanie tekstow + kompletnie bezsensowne odniesienia - czego masz przyklad.

Smiech na sali !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Forum -> Auto-Moto -> Polskie prawo jazdy a wysokosc ubezpieczenia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony