Odwiedzin 37807236
Dziś 3560
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - nieuczciwy pracodawca

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autornieuczciwy pracodawca
weronnika


Wpisów: 1
Od: 2018-07-09
2018-07-09 21:40
Pracodawca ktory zatrudnial mnie przez dwa tygodnie wyslal mi sms ze nie zaplaci mi za prace , nie otrzymalam do dzis umowy .
Posiadam nie aktualna umowe z maja , wszystkie smsy , wszystkie dane firmy .
Jutro chce zlozyc anmälan na policji .
Wiem ze takich osob u tego pracodawcy jest wiecej , moje pytanie jest czy moge uzyc tu na forum danych firmy lub danych osobistych pracodawcy ( np: imie , pierwsza litera nazwiska i miejscowosc ) aby znalezc w ten sposob pozostale oszukane osoby ktore nie zglaszaly podobnych przypadkow ?
  Profil uzytkownika: weronnika     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-07-09 21:56
Nie mozesz.

Regulamin forum, punkt 4b
https://www.poloniainfo.se /kontakt/index.php?dzial=warunki_forum
  Profil uzytkownika: kajetan     
mirek22


Wpisów: 2
Od: 2018-07-13
2018-07-13 18:09
zwracam się o pomoc od wrzesnia do grudnia 2017r pracowałem w firmie budowlanej prowadzonej przez szweda polskiego pochodzenia.w grudniu zjechalem do polski zas 06 lutego uleglem w polsce wypadkowi zlamania nogi i mialem operacje.w szecji mialem przyznany person numer i podobno bylem zajerestrowany.w maju zwracalem sie do pracodawcy co z rozliczeniem .podalem polski adres.odpisal ze niema problemu ze zalatwia i otrzymam .obecnie kaze mi wracac do szwecji i zalatwiac pracownikow gdyz reszta jak nie placil uciekla.obecnie nie moge sie doprosic ani swiadectwa pracy ani tez zwrotu podatku.kto moze mi pomuc i jak.
  Profil uzytkownika: mirek22     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-07-13 21:09
Drogi Mirasie , ocen sam czy Twój tekst nie wyglada teraz lepiej ?

Dzień dobry.

Zwracam się do Was o pomoc.

W okresie wrzesien - grudzien 2017 r pracowałem w firmie budowlanej prowadzonej przez Szweda (polskiego pochodzenia), w grudniu wyjechalem do Polski a 6.02.2018 uleglem w Polsce wypadkowi. Incydent dotyczył zlamania nogi , pozniej czekała mnie operacja. Posiadam szwedzki numer personalny . W maju zwróciłem sie z zapytaniem do pracodawcy jak wyglada sprawa z moim rozliczeniem (?) . Podałem mu swój polski adres korespondencyjny . Moj pracodawca odpowiedział , ze nie ma problemu - ze zalatwia i otrzymam . Na dzień dzisiejszy kaze (karze?) 👍 mi wracac do Szwecji i szukac nowych pracownikow , gdyż całej reszcie, która wczesniej u niego pracowała - nie płacił , dlatego oni uciekli z miejsca pracy. Obecnie apeluje do niego o wydanie świadectwa pracy oraz o zwrot podatku. Moze ktos z Was był w podobnej sytuacji i moze mi pomoc ?

Dziekuje za pomoc,

Miras .
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-07-13 21:34
Zapomniałam dopisać ‼️‼️‼️ Mysle , ze tylko Pati mnie doceni za redagowanie tekstu 💪😀👍🙃🔥🙂 .
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-13 21:39
Serio?


Pati, nie docenia
Nawet Pati nie jest az tak przypierdalajaca sie

  Profil uzytkownika: pati_sko     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-07-13 21:43
Pati, naprawde nie robie sobie jaja, chciałam pomoc Mirasowi , zeby jego tekst sie łatwiej czytało 🙂. Prawda jest taka , ze o Tobie pierwszej pomyslałam , ze docenisz moje starania 👋👋👋.
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-13 21:44
Docenie starania, jak teraz ladnie Panu pomozesz
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-13 21:44
Juz wiesz o co Panu chodzi, to dasz rade
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-07-13 21:47
Nie posiadam takiej wiedzy ‼️‼️‼️ Tylko pomogłam w napisaniu tekstu , zeby ludzie kompetentni mieli pole do działania .
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-13 21:49
Trzeba bylo nie wplatywac w to Pati
Teraz mozesz miec u niej przejebane



Zawolaj Wacka, moze on Ci pomoze. On ma kompetencje
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-07-13 21:50
Nie żałuje , bo dzieki nam temat sie rozwinął . Mysle , ze Wacek jak tylko znajdzie wolna chwile to pomoże 💪💪💪.
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-07-13 23:56
Mirek piszesz ,ze masz nr personalny i prawdopodobnie byles zatrudniony.
Nie piszesz czy wyplaty miales na konto szwedzkie.
Jesli tak to masz idbank.
 Mozesz wejdz na stronę skattewerket i zobacz czy pracodawca Cie rozliczył.
Tam bedzie napisane jakie dochody osiągnąłes i czy masz jakis zwrot podatku itd itp.


Pracowales tylko 3 miesiące to rozliczasz sie w Polsce.Dołączając do pitu2017 zagraniczne dochody.
Jesli w lipcu mozesz tam zrobic korektę to ok.
 Powinien Ci ktos pomóc kto zna sie na ksiegowosci polskiej.Moze wystarczy ksero ze strony skateverket.

Pracodawca nie daje zwrotu podatku.
Na podstawie swiadectwa pracy i tak nie dostaniesz zwrotu podatku.


Wiadomosci ze innym nie placi są super pomocne w kwestii zwrotu podatku i nieotrzymania sw pracy .Usmialam sie.


Tutaj masz tematy jak wyegzekwowac swiadectwo pracy i inne.
Poczytaj.

https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=44630

https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=47779

https://forumprawne.org/sh owthread.php?t=463794



Ps.
Lenką sie nie przejmuj.Zachowała sie bezczelnie poprawiajac Twoj tekst.Ale tylko dlatego, ze jestes nowy.
Niektórym " starym" forumowiczom   na 100 wpisów 99 trzeba by poprawić stylistycznie a jednak tego nie robi.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2018-07-14 08:28
Mialem cos napisac, ale sie ugryzlem w jezyk.
Chyba czasem nawet doceniam Alwe...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-14 10:31
Zanim obwinisz pracodawce i nazwiesz go nieuczciwym to spojrz krytycznie na siebie i swoja odpowiedzialnosc za zaistniala sytuacje.

Tego typu wpisow jest mnostwo na tym form i mozna odniesc wrazenie, ze to tylko pracodawcy sa nieuczciwi a pracownicy to wylacznie chodzaca uczciwosc.

Piszesz "podobno" i w ogole nie masz pojecia o sprawach, za ktore to ty masz odpowiedzialnosc.



  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-14 10:38

Nie czepiaj sie pracodawcy o rozliczenie, poniewaz to skatteverket rozlicza a nie pracodawca.

Pracodawca nie ma tez nic wspoolnego z ewentualnym zwrotem, poniewaz wcale nie wiadomo, ze masz jakis zwrot, a jesli nawet to tez stvk.

Co do swiadectwa pracy to wcale nie wiadomo, czy tam bylyby dobre dla ciebie informacje, poniewaz pracodawca pisze rowniez ocene pracownika, a to nie zawsze jest pozytywne i pomocne.

Umowy tez pewnie masz na pismie, bo pewnie pracodawca nie dal a ty udajesz glupa.
Moze po prostu pracowales na czarno a to tez twoja odpowiedzialnosc, nawet jesli robiles to nieswiadomie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-14 10:45

Jesli nie ma umowy na pismie to nie bedzie rowniez zadnego Arbetsgivarintyg.
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-07-14 10:52
umowy na pismie????? nigdy cos takiego nie widzialem,swiadectwo pracy tak,
co do cirka 22. nie za pozno sie obudziles,zapomnij i idz dalej bo nic nie wygrasz a stracisz nerwy
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-07-14 23:32
"umowy na pismie????? nigdy cos takiego nie widzialem"

Serio? Ja mam pisemne umowy wszystkich moich zatrudnien poczynajac od PRAO w osmej klasie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-07-15 09:59
powaznie,, poprostu pracowalem w malych firmach przyjmowalem sie przez znajomosci,,nawet zarobek nie byl na pismie,raz tylko dali mnie papier ze tu pracowalem i jako kto.szczerze mowiac to jakby nie bylo internetu ibylbym rejestrowany ,to niemogl bym udowodnic fizycznie ze tyle pracowalem bo papieru niemam na to
  Profil uzytkownika: black sabbath     
mirek22


Wpisów: 2
Od: 2018-07-13
2018-07-15 11:17
O.k LENCE za poprawe tekstu.wyjasniam ze ja zjechalem tylko na swieta.zas rozliczenie podatku mialo przyjsc na adres zamieszkania .po swietach zostalo zmienione.tymi sprawami zajmowal sie pracodawca.w maju napisal mi mejla ze mi je wysle na konto.a teraz unika i nie odpowiada.nie tylko ja mam nie zalatwiony zwrot podatku ale koledzy dodatkowo nie moga sie doprosic. wynagrodzenia.zaznaczam ze jak pracowalem to czsec zarobkow mialem przelewane na polskie konto.mam pytanie czy nie zwrucic sie samemu do szweckiego uzedu skarbowego czy moge po polsku.z tego co pisal pracodawca to jet 8000 kr.
  Profil uzytkownika: mirek22     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-07-15 12:50
zwroc sie do urzedu skarbowego w polsce ,dlatego ze tam maja ludzi umiejacych po angielsku(a moze tez i po szwedzku) wlasciwie to powinno byc w ich interesie,oni napewno skontaktuja sie z urzedem w szwecji,ja bym tak zrobil na twoim. miejscu,sam osobiscie bym tak zrobil w szwecji
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-07-15 12:53
Mirek pomijajac ,że ciężko wywnioskowac na podstawie tego co piszesz Mirku  na jakich zasadach i gdzie byles zatrudniony skoro czesc wyplaty wplywala na polskie konto a podatek po swietach zostal zmieniony.
Oraz tego , ze pracodawca nie odpowiada a jednak jakos kaze Ci przyjechac itd.

Skupiamy sie tylko na tym jak odebrać  zwrot podatku 8000sek o ktorym mowil pracodawca i ktore mial Ci przeslac na Twoje polskie konto.

Zacznijmy od bajki ze pracodawca mial Ci wyslac ten zwrot podatku.
Znaczy sie ze moze ten zwrot przyszedl na jakies jego konto i ma ta kasę w ręku.
W tym wypadku nie ma sensu pisac do skatteverket bo tam juz Twojej kasy nie ma.
To juz sprawa cywilna miedzy Tobą a tym panem.Moze sąd.
Skoro jest dowod ze on dostal kase za Ciebie a nie ma dowodu ze ci przekazal to sprawa wygrana.

Ale zanim zaczniesz sie bawic w sądy musisz sprawdzic czy masz
 podstawy prawne.

Bo to , ze Ci ten pan obiecal wyslac moze byc tak samo bajką jak to ze masz 8000zwrotu.

Oczywiscie mozesz napisac np meila do skatteverket ( wypadaby po szwedzku lub angielsku jak chcesz zeby ktos to przeczytał)z zapytaniem czy byles w ogole zatrudniony i co z Twoja kasą ale gwarancji ze dostaniesz odpowiedz nie ma albo dostaniesz odp ktora Cie nie zadowoli tzn nie ma kasy bo juz wyslana lub nigdy jej nie bylo.
Ale innego wyjścia nie masz niz meil do skattereverket.
Wyslij kopie tej wiadomości do pracodawcy zeby wiedział ze podjales kroki do odzyskania zwrotu podatku....i poczekaj na jego reakcję.
Innego pomyslu na razie nie mam.










  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-15 15:11
Oczywiscie, ze musisz zglosic sie do urzedu podatkowego w SE, aby dowiedziec sie o ew. zwrot.

Twoim obowiazkiem bylo powiadomienie urzedu skarbowego w SE o zmianie adresu.
Pracodawca nie ma z tym nic wspolnego.

Pracodawca nie ma zadnej odpowiedzialnosci za sprawy, za ktore odpowiedzialnosc masz ty, nikt inny.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-15 15:14

Pracodawca nie jest twoja sekretarka i nie musi nic robic za ciebie.

A moze po prostu wystawil sobie fakture za obslugiwanie twoich spraw i twoj zwrot na to wlasnie poszedl.

Nie byloby w tym nic dziwnego.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Forum -> Życie w Szwecji -> nieuczciwy pracodawca
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony