Odwiedzin 37798514
Dziś 2291
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - eksport używanego auta ze szwecji uporządkowanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoreksport używanego auta ze szwecji uporządkowanie
matt37137


Wpisów: 2
Od: 2018-06-27
2018-06-27 14:04
Cześć wszystkim, mam na imię Mateusz i chcę kupić samochód w Szwecji. Chciałbym to zrobić w jeden dzień. Przylatuje -> kupuje -> wracam na kołach.
Samochód jest od osoby prywatnej, która cały czas go użytkuje.

Czy dobrze to rozpisałem?

0. Kupuje ubezpieczenie na VIN w Polsce.
-Bez wprowadzania szwedzkiej rejestracji?

1. Nie potrzebuje personnummer bo umawiam się ze Szwedem, że biorę od niego dowód rejestracyjny i jadę na jego rejestracji?

2. W Szwecji spisuje umowę ze szwedem, dostaje od niego dwie części dowodu i na jego blachach jadę na prom. Umawiam się z nim, że dowód wyrobi nowy, a blachy mu odeśle.
-nie muszę w ogóle się pojawić w urzędzie szwedzkim??
-nie płacę żadnych opłat związanych z zakupem?
-nie muszę płacić Årsskatt i Återbetalning vid avställning tak?

3. Po przekroczeniu granicy wysyłam numer spod zdrapki na rejestracji szwedowi, by mógł zrobić avstalld.
-może wtedy zrobić avstalld, jeśli nie ma dowodu rejestracyjnego(bo mu go wziąłem), czy musi czekać na wyrobienie nowego?
-czy auto które jest avstalld można się poruszać po Polsce(dojechać do domu) i zarejestrować w Polsce?

4. Mam 5 dni(czy 14, jak to jest?) na zapłatę akcyzy? płacę ją

5. Samochód rejestruje w polskim urzędzie bez tablic rejestracyjnych na ubezpieczeniu tymczasowym, ale po dokonaniu przeglądu.

6. Szwedowi odsyłam tablice + ksero polskiego dowodu?

7. Cieszę się jazdą

Bardzo proszę o uporządkowanie wiedzy, spędziłem już dobre 5 godzin na forum, ale chciałbym to potwierdzić, bo niektóre posty są bardzo stare. Myślę, że przyda się też innym użytkownikom.
  Profil uzytkownika: matt37137     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-06-27 19:16
Jak chcesz zrobic wszystko zgodnie z przepisami , to musisz miec tu kogos , bo gdy wystapisz o tymczasowe exportowe tablice wywozowe , Transportstyrelsem musi je wyslac na jakis adres w Szwecji .

https://www.transportstyre lsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Export-och-ti llfallig-registrering/Tillfallig-registre ring/Tillfallig-registrering-vid-export-b egagnat-fordon/
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2018-06-27 19:23
Jakiej akcyzy ?

Zglupiales chlopie ?


https://www.motofakty.pl/a rtykul/koszt-rejestracji-samochodu-z-zagr anicy-2018-rejestracja-pojazdu-krok-po-kr oku.html

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
matt37137


Wpisów: 2
Od: 2018-06-27
2018-06-28 11:04
Wacek, jeśli moja droga pozwoli mi zarejestrować w Polsce auto bez problemów, to nieszczególnie mi zależy na tym, żeby zrobić to według prawideł.

Bolek. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Zwolnienie z akcyzy mi nie przysługuje. Nie mieszkam w Szwecji.

Wychodzi bajdurzenie o SZUKAJ BYŁO MILJUN TEMATUF NA TEN TEMAT... Ludzie informacje z tego forum to jakaś prehistoria.

Pogadałem ze Szwedem. Okazuje się, że zdrapek z tylnych rejestracji już dawno nie ma. Druga sprawa, powiedział mi że rejestracji nie musi zwracać do urzędu, więc mogę na nich spokojnie wracać do Polski na kołach. Żeby tymczasowo wyrejestrować samochód potrzebuje tylko i wyłącznie wykonać jeden telefon.

Dalej nie wiem tylko najważniejszego, czyli czy występują jakieś dodatkowe opłaty w Szwecji.
  Profil uzytkownika: matt37137     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2018-06-29 04:51
Faktycznie, zwracam honor !

Zostalem wprowadzony w blad przez kogos i mialem wrazenie, ze akcyza zostala zniesiona...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
jakub.mro
Ciechanów


Wpisów: 1
Od: 2018-11-07
2018-11-07 12:51
matt37137 powiedz mi czy udało Ci się bez większych problemów to wszystko załatwić. Również bardzo jestem zainteresowany zakupem auta w Szwecji dla siebie i najchętniej chciałbym od razu wrócić nim na kołach do domu. Jeśli masz jakieś dobre wskazówki to bardzo proszę daj znać.
  Profil uzytkownika: jakub.mro     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-07 16:27
napewno sie nie udalo,chyba ze ten szwed ? jest glupcem,zakup auta w szwecji na export jest bardziej skomplikowany niz w niemczech,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2018-11-07 17:18
Ha ha... B.S, dla ciebie nie miesci się to w głowie?

Polacy rocznie importują około 800 tys aut rocznie, jak te ludziska daja sobie rade??? haha
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-07 18:18
tu nie chodzi ile importuja tylko czy w jeden dzien zalatwi to i w to watpie,ten glupi szwed? mam na mysli ze ktos mu sprzeda auto i mu wreczy zolty regestreringbevis do reki
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2018-11-07 18:26
o to chodzi. wiesz ile rocznie importują ze Szwecji?
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
kamil6873


Wpisów: 2
Od: 2019-02-03
2019-02-03 13:34
matt37137 jakub.mro udało się wam sprowadzić?

Ja już byłem ugadany ze szwedem co do ceny itp., ale ktoś mu powiedział że nie może mi dać żółtej części dowodu.
Szwed mówił, że jeśli wyśle tę żółtą część do swojego urzędu pocztą to nie ma problemu (tylko że wtedy ja nie zarejestruję auta w Polsce)
Powiedziałem mu, że może wyrobić sobie duplikat za grosze, ale on mówi że będą go wypytywać dlaczego wyrabia nowy dowód i będzie miał jakieś problemy.

Rzeczywiście tak jest, że przy wyrabianiu nowego dowodu tak wypytują Szwedów? Jeśli nie, to czy jest jakaś szwedzka strona, którą mogę mu podesłać gdzie wyjaśnione jest, że bezproblemowo sobie wyrobi?
  Profil uzytkownika: kamil6873     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-02-03 14:18
pisze jak byk ze tego zoltego papieru niewolno nikomu oddawac ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kamil6873


Wpisów: 2
Od: 2019-02-03
2019-02-03 15:20
black sabbath
Dlaczego więc wiekszość porad w internecie brzmi, żeby przywieźć do Polski obie części dowodu i w większości kupujący Polscy zabierają je do Polski?
  Profil uzytkownika: kamil6873     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-02-03 15:35
niemam pojecia dlaczego,moze rodzaj machlojki????unikniecia czegos,porownuja eksport aut z niemiec gdzie ta procedura jest prostsza a do szwedzkiej i wydaje sie im ze zasady sa takie same,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-02-03 15:37
https://www.transportstyre lsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Export-och-ti llfallig-registrering/'

tu pisze jak byk co trzeba zrobic
  Profil uzytkownika: black sabbath     
M.Krzys


Wpisów: 1
Od: 2019-05-31
2019-07-26 17:11
Cześć,
Czy mógłbym mi ktoś napisać w jak sposób można kupować samochody mając firmę(Spółkę) w Polsce. Wszędzie są podane informację jaka jest procedura kupując na osobę prywatną i to już wiem, a jak to wygląda w przypadku firm..
Będę bardzo wdzięczny za informację i pomoc.
Mój adres:
m.krzys@poczta.onet.pl
  Profil uzytkownika: M.Krzys     
Forum -> Auto-Moto -> eksport używanego auta ze szwecji uporządkowanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony