Odwiedzin 37806574
Dziś 2898
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przelew koron szwedzkich do Polski.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzelew koron szwedzkich do Polski.
neli1
Goteborg


Wpisów: 2
Od: 2018-03-07
2018-06-05 15:10
Witam, mam pytanko - bo chciałbym przelać korony na moje konto walutowe w Polsce, czyli bez zamieniania na złotówki. No i chciałbym zrobić ten przelew z konta znajomego.
Pytanko - czy bank Szwedzki w takim przypadku pobiera jakiś afgift? Jeśli tak to mniej-więcej w jakiej wysokości? I czy w ogóle mogę zrobić taki przelew bezproblemowo?
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: neli1     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1879
Od: 2007-06-12
2018-06-05 15:33
To zależy w którym banku kolega ma konto.
Każdy bank ma swoje opłaty.
  Profil uzytkownika: LARA333     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2018-06-05 16:59
Europabetalning w SEK lub w euro przez internet 0 kronor i avgift.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-05 17:54

Przelew na konto walutowe zapomnij zamknij to konto przy pierwszej lepszej okazji.Mam coś godnego polecenia apke która wymiata wszystkie konta walutowe.

https://www.spidersweb.pl/ 2018/03/revolut-w-polsce-oficjalnie.html

Najlepsze kursy walut prosta obsługa darmowe wyciąganie siana z każdego bankomatu na świecie.
Brzmi trochę jak reklama ale to nie jest reklama.

Wysyłając pieniadze na konto walutowe będziesz musiała pokryć koszta operacji a w przypadku kiedy będziesz chciała wymienić na złotówki bank policzy po swoim kursie.Przy rewolucie unikasz tych kosztów.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
neli1
Goteborg


Wpisów: 2
Od: 2018-03-07
2018-06-05 19:45
Ostatni Mohikanin może mam niejednoznaczny nick ale jestem facet :P

A co do tego Rerewoluta to w jaki sposób uniknę kosztów skoro tak i tak muszę jakoś konto zasilić - przelewem ?

Nie wiem w jakim banku kolega ma konto ale się dowiem.
  Profil uzytkownika: neli1     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 21:29
"Warto od razu potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu trzeba zeskanować dokument (np. prawo jazdy) oraz zrobić selfie za pomocą narzędzi wbudowanych w aplikację."

Może jeszcze odciski palców i próbkę kału im wysłać?

"Jeżeli mamy na koncie złotówki i zapłacimy kartą w kraju strefy euro, w momencie płatności usługa sama przeliczy należność w euro na złotówki po aktualnym kursie nieobarczonym żadną opłatą, jednocześnie pobierając odpowiednią kwotę z naszej karty."

Chciałbym zobaczyć po jakim kursie

No i WISIENKA na torcie:

Warto jednak pamiętać, że Revolut nie jest bankiem, więc nie jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Znajdujące się na nim środki nie są w żaden sposób ubezpieczone..."

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 21:34
A to jeden z komentarzy:

"Aqua Uncle
3 miesiące temu
No to już wiadomo na czym zarobią. Mając wasze dowody osobiste i doświadczenie w kredytach, niebawem się obudzicie z kredytami zaciągniętymi w waszym imieniu, a potem zastuka komornik. Revolta już wtedy nie będzie, żeby się poskarżyć.


Kulam się ze śmiechu
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-05 21:44
A co do tego Rerewoluta to w jaki sposób uniknę kosztów skoro tak i tak muszę jakoś konto zasilić - przelewem ?

Rejstrując się podpinasz swoją kartę płatniczą i doładowujesz sobie konto na ile chcesz kiedy masz tylko ochotę ZA DARMO !!!!!
Wymieniasz od razu korony na złotówki po ich kursie który jest zajebisty i robisz przelew na swoje polskie konto w złotówkach.Jasne to co napisałem.
Przelew idzie do trzech dni roboczych.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 21:51
Podaj jeden przykład tego super fajnego kursu. Z datą oczywiście.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-05 21:53
komornik. Revolta już wtedy nie będzie, żeby się poskarżyć.

Eistainie chyba jasno bylo powiedziane w filmiku że rewolut nie jest objęty bankowym funduszem gwarancyjnym.Co to znaczy w praktyce ze nawet jesli wezma na mnie kredyt jedyny komornik jaki może do mnie przyjsc to wafel pod krawatem z jakiejs firmy windykacyjnej któremu mowie grzecznie żeby wypierdalał i mi dupy nie zawracał więcej.

Mam znajomych którzy maja po dwa lata rewoluta i nikt nie narzeka a najbardziej chwala sobie ubezpieczenia tam dostępne wszystko działa super sprawnie.


  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 22:03
Ale wiesz, że kredyt to oni mogą na ciebie wziąć w firmie/banku, który ma Fundusz Gwarancyjny?

Poza tym do większości kart kredytowych masz ubezpieczenie zupełnie za darmo w podróży i nie musisz dawać się namierzać wielkiemu bratu, czyś ty akurat na urlopie w hotelu, czy w burdelu

Są karty kredytowe w 100% bezpłatne, do tego z programami lojalnościowymi. Kurs lepszy niż w kantorach, płacąc w € żadnych prowizji, a nawet w PLN te 1,5% prowizji to znikomy koszt porównując do zagmatwania z wysyłaniem skanów tęczówki i próbek DNA

Mówię o Szwecji oczywiście. Jeden warunek jest - trzeba mieć zdolność kredytową, a nie u Polaka-Janusza na czarno zapieprzać
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-05 22:19
Ale wiesz, że kredyt to oni mogą na ciebie wziąć w firmie/banku, który ma Fundusz Gwarancyjny?
'
Oczywiście ze mogą jak osobiście zloże im swoj podpis.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 22:26
Ustosunkuj się do reszty mojego wpisu. To o kredycie, to był czyjś komentarz pod artykułem, a nie moje słowa. Ja nie wiem jak to działa w Polsce, ale wiem, że nie takie przekręty tam odchodzą na podstawie ksera prawka czy dowodu. Zresztą po co to ksero, czy nie mają tam podpisów elektronicznych?!?
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-05 23:27
Tak zdarzają się takie sytuacje o których mówisz ale trzeba mieć zblatowanego kogoś w banku.Nie mniej jednak potrzebny jest podpis a pozniej jak okaże się że zostałeś oszukany a twoj podpis podrobiony w procesie sadowym podpis weryfikowany jest pzez grafologa.To długi i skomplikowany proces dlatego jesli ludzie padaja ofiarą oszustów np na kwote 2000 zł daja sobie spokoj płaca bo wychodza z założenia że z bankiem nie wygraja.Jednak te historie choć się zdarzaja to zdarzaja sie rzadko.

Podpisy elektoroniczne żartujesz ewentualnie zdrapka z kodem.Coś tam powoli kombinuja z elektronicznym dowodem ale to jeszcze długa droga.

Co kart kredytowych o których wspominałeś.Pominie już że nie maja one nic wspolnego z tematem bo koledze nie o to chodziło.Mam konto w SEB posiadam również karte kredytową i skoro założyłem sobie rewoluta to chyba nie dlatego że chce być fajny tak.
Każdy wie że karta kredytowa ułatwia życie jeśli chcesz z niej płacić.Natomiast wypłata gotówki to chujowy pomysł i nie bardzo się opłaca.
W przypadku rewoluta zamieniam sobie korony na plny i wypłacam pieniadze za friko z każdego bankomatu.
Gdyby karty kredytowe były tak opłacalne to rusek nie wchodziłby na rynek ze swoim start/upem.
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-06-05 23:49
A mógłbyś podać jako przykład ostatni kurs, po jakim wymieniłeś korony na złotówki? Z datą, bo chciałbym porównać, czy jest naprawdę taki fantastyczny ten kurs w porównaniu do kantoru i mojego banku.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Ostatni Mohikanin


Wpisów: 436
Od: 2016-02-19
2018-06-06 09:47
Ja zaznacze tylko że kurs porównywałem ze swoim bankiem i różnica jest na poziomie średnio od 1.5-1.8groszy na koronie to naprawde przyzwoicie.

Aktualny kurs
100 zł =239,40 sek
  Profil uzytkownika: Ostatni Mohikanin     
moj_login
Lund


Wpisów: 8
Od: 2019-01-03
2019-01-03 11:07
Revolut otrzymał EU licencję bankową. Stara się też o polską. Z związku z tym wszystkie wpłaty już teraz są gwarantowane do wysokości 100k EUR. Jak dobrze pójdzie to niedługo będzie można handlować akcjami zagranicznymi i w końcu będzie można pożegnać monopolistę Avanzę.

Przed Revolutem, darmowe przelewy w SEK za granicę robiłem z Lansforsakringar. Wtedy jako jedyny bank umożliwiał taki przelew w SEK bez przewalutowania poprzez IBAN bez łaski i durnych formalności w banku (jak np. Handelsbanken albo SEB). Jak jest teraz nie wiem.

W Revolucie kursy są bardzo atrakcyjne, a co najważniejsze aktualizowane co kilka sekund. Przy mniejszych kwotach (do 10k) oszczędność w okolicach ceny piwa w szwedzkim barze w porównaniu np. z TransferWise czy CurrencyFair. Jeśli porównać by to z Handelsbankiem to już by było ze 3 piwa. Liczyłem to kilka razy kiedy wymieniałem pieniądze i za każdym razem wychodziło taniej przez Revoluta. A najlepsze w nim jest to, że można go doładować kartą szwedzką, wymienić walutę (np. EUR albo USD) i zrobić DARMOWY przelew walutowy na konto w innym kraju, poza jurysdykcją Skatteverketu. Przy przelewach z 5-6 zerami za zaoszczędzone pieniądze można już zrobić grubszą imprezę.

@Bartender, czytając Twoje poprzednie posty odniosłem wrażenie, że żyjesz w ciągłym strachu przed wszystkim co nowe, nieznane, oraz że jesteś tak istotną personą, iż każdy próbuje Cię śledzić i okraść. Zgaduję więc, że nie posiadasz telefonu iOS/Android/Windows, nie korzystasz z Google/Bing/Yahoo, w Szwecji posługujesz się fałszywą tożsamością (aby nikt Cię nie znalazł poprzez hitta.se albo eniro), nie posiadasz samochodu na szwedzkich numerach pod swoim nazwiskiem, nigdy na głos nie wypowiedziałeś swojego szwedzkiego PN oraz korzystasz z AlertyBIK aby móc reagować na wszelkie próby wyłudzeń na Twoje nazwisko.

Tak czy inaczej, straszny off-top się tu zrobił. Sorry!
  Profil uzytkownika: moj_login     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-03 15:42
a ty co robiles przez pol roku ??? przepiles?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-03 15:58
sam fakt jak przeliczasz zysk na iles tam piw swiadczy jakim swiezym debilem jestes,
zeby kiedys twoj szmal nie wyladowal na moskiewskiej gieldzie?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2019-01-03 18:04
"zrobić DARMOWY przelew walutowy na konto w innym kraju, poza jurysdykcją Skatteverketu."

A gdzie Ty kolego chcesz uciekac przed Skatteverket? W Polsce tez Cie znajdzie, a jesli na wyspe Man, albo Wyspy Dziewicze to chyba jednak nie to forum..
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-03 20:22
"w Szwecji posługujesz się fałszywą tożsamością (aby nikt Cię nie znalazł poprzez hitta.se albo eniro), nie posiadasz samochodu na szwedzkich numerach pod swoim nazwiskiem, nigdy na głos nie wypowiedziałeś swojego szwedzkiego PN"

To nie ja chcę uciekać przed jurysdykcją Skatteverket dzbanie jeden, tylko ty
  Profil uzytkownika: Bartender     
moj_login
Lund


Wpisów: 8
Od: 2019-01-03
2019-01-04 07:36
"optymalizacja podatkowa" - mówi Ci to coś? Pewnie nie, deklu.
  Profil uzytkownika: moj_login     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2019-01-04 10:33
to zes baranie przeprowadzil do odpowiedniego kraju,,,gratuluje twojej wyobrazni ""podatkowej"""
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-01-04 10:40
"optymalizacja podatkowa" to najczęściej ładna nazwa przestępstwa.
Tak mi mówiła pani od kursu Redovisning och beskatning. Skatteoptimering, skatteplanering, można wymyślać do bólu jak ładnie nazwać złodziejstwo. Później mówi się o skattefusk, zwykle po pierwszej kontroli SV.
Teraz już wiem kim jesteś
  Profil uzytkownika: Bartender     
Petro29


Wpisów: 1
Od: 2019-02-26
2019-02-27 12:50
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: Petro29     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2019-02-27 18:11
po prostu musisz zalatwic sobie anonimowe karty debetowe z raju podatkowego, kazda naladowana 1000 euro i potem sobie wyplacasz w atm i bierzesz nastepna karte, 3% oplaty
  Profil uzytkownika: kawaler     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2019-02-28 15:08
Taki Amber Gold tez niby mial wszystkie pozwolenia, licencej, oddzialy w calej Polsce a wyszlo jak wyszlo.
Kolejna piramida Finkoyal...a ten caly jej zalozyciel inne firmy prowadzil po zamknieciu Finroyal.
Teraz niby dostzl 10lat wiezienia...ale to nie ma znaczenia bo kasy nie ma.
To ze na stronie Revolutora czy jak on sie tam nazywa jest napisane ze ma pozwolenia, fundusze gwarancyjne itd to nie znaczy ze to prawda...


Jak dla mnie to takie wynalazki do przesylania pieniedzy to ryzyko.
Jak ktos chce przelac oszczednosci to chyba lepiej zrobic to w normalnym banku i nawet za to zaplacic niz dla tych kilku piw ryzykowac..
Nie raz tu ktos pisze ze pracuje 7 dni w tygodniu po kilkanascie godzin...ja sobie nie wyobrazam ze zapierniczam jak wol a na koniec zeby zaoszczedzic te nawet 500 koron przelewam wszystkie oszczednosci pzrez jakas podejrzana strone
  Profil uzytkownika: ag_b13     
Topaazy


Wpisów: 2
Od: 2019-03-29
2019-03-29 10:43
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: Topaazy     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-04-22 12:07
Ja wysyłam na konto PKO BP SEK i przewalutowuje w ich kantorze online. Najbezpieczniejszy sposób chyba no i najszybszy.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2019-04-22 18:22
Ale chyba najdroższy.
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-04-22 22:50
A tak z ciekawości to od ilu lat jest problem z wypłacaniem gotówki z konta szwedzkiego w Szwecji?
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2019-04-23 08:14
Nie ma zadnego problemu..przeciez to twoje pieniadze i nikt (nawet bank) nie moze ci zabronic ich wyplacic. Jedyne co musisz zrobic to poinformowac bank wczesniej ze chcesz jakas wieksza kwote i jak ja pobierasz to wypelniasz maly druczek- skad te pieniadze (wpisujesz np oszczednosci) i na co ci one.
Ja nie tak dawno pobieralam wieksza kwote i nie ma zadnego problemu.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2019-04-23 10:38
Najpierw musisz znalezc jakis bank w ktorym maja gotowke...

Z tego co pamietam, to "zawsze" trzeba bylo informowac, ze chce sie wyplacic wieksza sume. Jakies 20 lat temu chyba trzeba bylo informowac jak sie chicialo wyciagnac wiecej niz 25000 na raz, czy jakos tak, zeby mieli przygotowana gotowke w kasie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2019-04-23 10:49
Dokładnie. Nie będę jeździł 70 km do banku by wypłacać. U mnie na wsi jest oddział ale jedyne co u nich zrobiłem to założyłem konto. Nic więcej się nie dało. Nawet dokumenty do kredytu to musiałem gdzie indziej. A te ich limity 4 tys SEK to parodia. Ostatnio chciałem wypłacić większą sume to wypłacili od razu ale musiałem pokazać faktury czy zgadzają się z kwotami. Niestety zabezpieczają się bo plaga oszustów itp.
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przelew koron szwedzkich do Polski.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony