Odwiedzin 30093957
Dziś 470
Niedziela 26 maja 2019

Forum: Życie w Szwecji - kronofogden

Pokaż wpisy
Autorkronofogden
magrocha

Wpisów: 20
Od: 2016-09-29
2018-06-04 12:41
wystawilam fakture, klient nie zaplacil, wyslalam upomnienie o niezaplaconej fakturze, kient nadal nie zaplacil. mam pytanie jak mam go zgłosić do kronofogden? niegdy tego nie robilam. kToś pomoże?
  Profil uzytkownika: magrocha     
oliwa59

Wpisów: 317
Od: 2008-02-13
2018-06-04 18:21
Prywatna osoba czy firma?
Wyslij påmminelse poleconym albo mejlem, zebys miala potwierdzenie wyslania.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
Mr.Jerry

Wpisów: 7
Od: 2016-05-06
2018-06-04 20:02
Nastepnym krokiem po upomnieniu jest inkassokrav .Nie mozesz po pierwszym upomnieniu do Kronofogden.Po inkassokrav zaplaci odrazu! Tu Masz linka Co zrobic. https://www.blinfo.se/nar- din-kund-inte-betalar-20101220
  Profil uzytkownika: Mr.Jerry     
Lunab

Wpisów: 3354
Od: 2009-10-01
2018-06-04 21:44

Nie jest konieczne wysylanie upomien ani inkasso.

Mozna od razu do kronofogden.
  Profil uzytkownika: Lunab     
magrocha

Od: 2016-09-29
2018-06-04 21:56
dziękuje za zainteresowanie, ale nadal nie wiem w jaki sposób to zgłosić.weszłam w link powyżej ale niestety nie znam szwedzkiego, a sami wiecie jak translatory tłumaczą, nic za bardzo z tego nie rozumiem. wysłałam już påmminelse, ale co oznacza to że za to płaci się 60kr? nie czaje....
  Profil uzytkownika: magrocha     
oliwa59

Wpisów: 317
Od: 2008-02-13
2018-06-06 13:06
Nadal nie napisalas, czy dluznikiem jest prywatna osoba czy firma.
Naucz sie czytac to co ci odpowiadamy.

60 kr jest to pewnie påmminelseavgift, mozesz go doliczyc, jesli mialas odpowiednia klauzule na fakturze.

Lunab ma racje, nie musisz zatrudniac Inkasso, mozna od razu do komornika, ale w przypadku sprawy sadowej musisz udowodnic, ze dluznik dostal twoja fakture/påmminelse, wiec wyslij ja e-mailem lub poleconym.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
simply_Ola

Wpisów: 8656
Od: 2011-01-04
2018-06-06 15:42
Nie trzeba korzystac z pomocy firmy windykacyjnej ( inkassoföretag) bo mozna samemu wyslac Inkassokrav:
http://www.privataaffarer. se/nyaaffarer/verktygsladan/du-kan-skota- din-egen-inkasso-359763

Magrocha,
jezeli sie zdecydujesz, zeby najpierw wyslac mu inkassokrav to wzor tego pisma znajdziesz tutaj:
http://www.mallar.eu/mall- for-inkassokrav-word-format/
(kliknij na dole na Ladda ner mall för inkassokrav)
A jezeli od razu chcesz wyslac pismo do komornika to informacje o tym znajdziesz tutaj:
https://www.kronofogden.se /Ansokaombetalningsforelaggande.html
Wypisz i wypelnij ten formularz:
https://www.kronofogden.se /AnsokanBetalningsforelaggandevanlighandr ackning.html
a to do ktorego komornika masz go wyslac dowiesz sie tutaj jak wpiszesz kod pocztowy tego co jest ci winien:
https://www.kronofogden.se /Arendenombetalningsforelaggande.html
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
mariusz1234

Wpisów: 4
Od: 2019-01-21
2019-01-21 20:49
Nie moge pobrać wniosku ze strony kronofogden.se po ściagnieciu pliku wyświetla sie ponizszy komunikat, uprzedzam ze mam najnowsza wersje Adobe Reader ... wie ktos moze jak rozwiazac problem ewentualnie jakas inna strone z ktorej moznabyloby pobrac wniosek po angielsku?

The document you are trying to load requires Adobe Reader 8 or higher. You may not have the
Adobe Reader installed or your viewing environment may not be properly configured to use
Adobe Reader.

For information on how to install Adobe Reader and configure your viewing environment please
see http://www.adobe.com/go/pd f_forms_configure
  Profil uzytkownika: mariusz1234     
ag_b13

Wpisów: 355
Od: 2012-12-18
2019-01-22 08:33
jak sciagniesz plik i zapiszesz go na dysku i zamiast otwierac plik klikajac dwa razy- otworz adobe reader (start ->all programs) i z adobe wybierz plik do otwarcia (u gory na pasku masz File-> open)
  Profil uzytkownika: ag_b13     
JOSE
stockholm

Od: 2017-06-06
2019-02-08 00:06
mi facet wisi okolo 75 tys koron juz kilkanascie lat mimo walki listow bla bla bla dostalem pismo z kronofod i pisza tak..." ze wzgledu na to iz nie mozna sciagnac z dluznika czegokolwiek na poczet dlugu...... krotko mowiac " idz sie j.......c!!! mamy 2019 rok i nic!!! nawet moj ksiegowy nic nie jest w stanie zrobic. a facet ma wille lodz kilka samochodow narty w austrii dluuugo pisac!!! bylem jego dostawca i wyszlo na to ze pieniadze ze sprzedanego mojego towaru szly na czarne oplacanie innych dostawcow-do kieszeni a ja zostalem na lodzie!!!! mimo wystawianych rachunkow dowodow itp.i naiwnej wiary w szwedzki kronofod kopniety zostalem w d..e a gosc zyje sobie jak krol!! wszytko na dziciach i zonie!!! tak wyglada kronofod biurokracja itp.powodzenia
  Profil uzytkownika: JOSE     
alwa12

Wpisów: 7577
Od: 2015-08-26
2019-02-08 16:43
Jak nie wiesz co masz zrobic, to mu zwin jedna lod i
obchnij na dziko ruskim- forsa Twoja.
Zlodzieja po zlodziejsku

Jestem ciekawa czy wpis, czy ja wylece ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath

Wpisów: 6277
Od: 2012-06-16
2019-02-08 17:22
jose...to ze widziales ze ma lodke czy dom itd nieznaczy ze to jest jego? bo skoro by bylo to niemialbys zadnych problemow,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12

2019-02-08 20:10
Black, godzina 20 iles tam i w dodatko piatek, piatunio
Strzel sobie glebszego, to On pisze ze nic nie jest
tego gamonia od dllugow, bo wszystkie dobra przepisane
na rodzine..

Black, chlup za Twoje zdrowko, whisky zawsze rozjasnia umysl, aby w odpowiednich ilosciach
alwa12

2019-02-08 20:15
mialo byc "toz On pisze" ...czyli Wpisowicz jose

pisze...pisze ...pisze...dalej nie pamietam bo piatek
mnie zaraz obali..Black wez przyklad z alwy..
to Alhsaimer Cie nie obali a bombelki zostana
black sabbath

2019-02-09 09:13
Nie pije i pale jesrem zdrowy .skoro wszystko jest na dzieci i zone to znaczy ze ( Niema. Nic)José nie pisze tego??pisze ze posiAda dla mnie to duza roznica
JOSE
stockholm

2019-02-14 22:19
Czesc Black sabath!! widzisz w biznesie nie wie sie na kogo przepisany jest dorobek zlodzieja,okazuje sie to dopiero jak wkracza kronofod,tego sie nie wie jak podpisujesz kontrakt czy bedac dostawca!!!! taka jest szwecja!!!!! kochana piekna a zarazem broniaca bandytow oszostow itp co do tego to sie tez przekonalem jak okradli mi ostatnio mieszkanie,policja rozmawiala ze mna tak jakbym sam sobie okradl mieszkanie mimo dowodow z kamery ,monitoringu!!! latynska mama z dwojegiem synow w wieku 12 13 lat!!! do dzis jest cicho a ja polecialem na kilkaset tysiecy koron,ubezpieczalnia okazala sie drugim zlodziejem i tak sie bujam do dzis!!!!podobnie jak okradziono mnnie dwa razy w garazu pelnym kamer elektronicznych drzwi fajerwerkow itp!!! okradli kilkanascie samochodow w jedna noc!!! mnie skubneli na towarze na jakies 300 tys koron i ubezpieczalnia zachowala sie w podobny sposob,czyli po stronie zlodziei mimo policyjnych protokolow i podobnych swierszczykow Ktos tu napisal zeby mu olac gebe!!! i wyszloby na to ze to ja jestem badytom a on biednym pobitym!!! bez komentarza!!!przydaloby sie troche polskiego prawa!!!!!!! pozdrawiam
kajetan
Sztokholm

Wpisów: 15928
Od: 2000-09-01
2019-02-15 21:12
Mam podobne doswiadczenia z kronofogden. Dluznik nie ma dochodow i nie ma jak sciagnac a poza tym ustaw sie w kolejce bo nie jestes pierwszy ktory sie domaga kasy od tej osoby. Ktora w dodatku jest bezrobotna i zyje na jakims socialu, ktore panstwo oplaca. Jakas paranoja.
  Profil uzytkownika: kajetan     
skoczek

Wpisów: 4484
Od: 2003-02-15
2019-02-15 23:30
Jose napisal:
"!!!przydaloby sie troche polskiego prawa!!!!!!! pozdrawiam"

Noooo to by tu byla Bonaza dopiero......
Wlasnie z ostatniej chwili : Kulczyki ( rodzenstwo - chyba Wiesz kto to ) przegrali wlasnie proces o cos tam i zasadzono ze maja zaplacic 8 tys zl poszkodowanemu.
KOMORNIK NIE MOZE TEGO DLUGO Z NICH SCIAGNAC , BO OKAZALO SIE ZE NIC NIE MAJA ...TZN NIC NIE JEST ICH WLASNOSCIA..
I takie masz to Twoje prawo w Polsce !!!!!! wiec nie gderaj...
  Profil uzytkownika: skoczek     
alwa12

2019-02-17 02:58
Skoczek Bonanza tutaj jest od dawna, tylko skad sie
Oni tego nauczyli ? Jezdzili do Polski czy do Sowietow ?
oto jest pytanie
black sabbath

2019-02-17 09:34
jose-mabi wymiencie sobie maily macie to samo spostrzerzenie na szwecje i
black sabbath

2019-02-17 11:02
Mam podobne doswiadczenia z kronofogden. Dluznik nie ma dochodow i nie ma jak sciagnac
kazdy znas moze tak samo postapic ,przepisac majatek na kogos innego niewidze w tym nic szczegolnego ,ja np niechcialbym byc dluznikiem przez cale zycie i byc rejestrowanym w kronofogden ...a polegac na kims innym ...niewiem czy to tak dobrze na zdrowiu wychodzi.
jose skad czesc polakow bierze te setki tys czy milj straconych koron ????
JOSE
stockholm

2019-02-17 16:18
Panie skoczek widze ze zlosliwosc to panska renoma i nos do gory.pewnie? Ja nigdy nie gderam!! a moj wpis raczej nie ma formy gderania. ostatnio czytalem nowe przepisy prawne polskiego kronofudu odnosnie sciagania naleznosci , ma sie to odbywac z udzialem prokuratora i bez wzgledu na kogo co jest przepisane nie jest wazne.Jezeli dany osobnik wykaze z kad ma auto,dom,lodz itp dochodami to okey,zas jezeli nie,prokurator zarzadzi sciagniecie naleznosci na poszkodowanego!!! czytalem tez iz w polsce przepisuje sie drogie samochody,domy itp na niemowleta ,dzieci w wieku kilku lat dostaja do zaplacenia mandaty za zle parkowanie ,ubezpieczenia itp w szwecji tez!!! z tym w polsce skonczono,dlatego proponuje podobnie zrobic w szwecji!!! jest tez propozycja skrocenia okresu komornika i pomioc dluznikow w splacaniu dlugow-ostatnie dzienniki telewizyjne,pozdrawiam
black sabbath

2019-02-17 18:27
bez wzgledu na kogo co jest przepisane nie jest wazne.Jezeli dany osobnik wykaze z kad ma auto,dom,lodz itp dochodami to okey,

niepisz pierdol ,bo tak bylo w komunizmie w latach 60-70 tych, wieksze glowy probuja rozwiazac tzw zero opodatkowania ,kazdy kto ma firme moze to zrobic w wiekszym lub mniejszym stopniu
Forum -> Życie w Szwecji -> kronofogden
Reklama
Pokaż wpisy

Sprzatanie Sztokholm (Sztokholm)
Elektryk (Stockholm)
PRACOWNIK BUDOWLANY (Södertälje )
Poszukiwany pracownik (Arlöv)
hydraulik-elektryk (Göteborg)
poszukuje Stolarz i kafel Lazienka (Göteborg )
Dam pracę ... (Sztokholm)
Praca (Stockholm)
Więcej

Ceny w Wiedniu 2019
Gabi & the new direction
Co zmieniło dziecko w moim życiu.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Warszawskie Muzeum PRL
Gabi & the new direction
Macedonia praktycznie czyli co gdzie i jak.
Barcelona - Dzień 3 - Wzgórze Montjuïc
Gabi & the new direction
Szwedzkie przysmaki – zestawienie.
Made in Sweden - 60 słów, które ukształtowały naród
Szwecjoblog - blog o Szwecji
Beksińscy. Album Wideofoniczny - pokaz filmu (2019.05.28)

Jachting - prezentacja albumu poświęconego tradycji marynistycznej XIX wieku (2019.05.16 - 2019.05.31)
Papież Wolności - wystawa poświęcona działalności międzynarodowej papieża Jana Pawła II (2019.05.14 - 2019.05.31)

Odwiedza nas 3 gości
oraz 1 użytkowników.

Dni Polskie w Skansenie 2019 - relacja https://t.co/JOb3wAscU1
2019-05-22 Wykład Katarzyny Marko poświęcony tematyce marynistycznej https://t.co/OR0YR1NovW
Wbito pierwszą łopatę na budowie nowych przystani w porcie Ystad https://t.co/FqImv11k1B
2019-05-16 Jachting - wernisaż wystawy https://t.co/m4pRgRzNp8
2019-05-28 Beksińscy. Album Wideofoniczny - pokaz filmu https://t.co/SNJIz3JTfe
Wiecej
Brawo Finland!
A ja mam pytanie mega wazne!
Wypieki na swieta i inne okazje
Deklaracja podatkowa
Kto nigdy nie slyszal o Lourdes we Francji?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia
Przygoda z ogrodnikiem - spektakl teatralny
Więcej

© Copyright 2000-2019 PoloniaInfoNa górę strony