Odwiedzin 37805543
Dziś 1867
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Rodzina w Szwecji - Gravidförsäkring - ubezpieczenie dla ciezarnych

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorGravidförsäkring - ubezpieczenie dla ciezarnych
Lärarinna
Södertälje


Wpisów: 33
Od: 2015-12-05
2018-05-31 18:10
Czy ktos z Was korzystal z gravidförsäkring? Z tego co pojawialo sie w mediach nie pokrywa ono wiekszosci przypadkow jakie nastepuja po porodzie, np komplikacji przy gojeniu sie ran.

Jestem w pierwszej ciazy, koniec pierwszego trymestru i nie wiem czy w ogole jest sens wydawac ponad 1000 kr na ubezpieczenie, ktore niczemu w zasadzie nie sluzy.
  Profil uzytkownika: Lärarinna     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-31 18:25
co prawda wjechanie samochodem na polskich numerach w losia jest tematem dosc odleglym od porodu i ewentualnych komplikacji, ale dotyczy tego samego, czyli ubezpieczen.

https://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=53669

owa zalozycielka tematu pozalowala pieniedzy na dobre ubezpiecznie samochodu i juz po dwoch miesiacach zalowala sknerstwa. bo przeciez skad niby miala wiedziec, ze w Szwecji losie na droge znienacka wybiegaja? i zdziwienie, ze nic za zezlomowany samochod nie dostanie...

a Ty wykup to ubezpieczenie mimo wszystko, bo nie wiesz i nie przewidzisz czy bedzie potrzebne. 1000 koron to nic przy pozniejszych problemach.
  Profil uzytkownika: mich123     
jimjam


Wpisów: 237
Od: 2015-03-05
2018-05-31 18:39
Ja, obecnie 23 tydzien- bez owego ubezpieczenia. Ale ja prace mam biurowa, a w innym watku widzialam Twoj wpis o zwolnieniu lekarskim, wlaczajac reszte opisu i miasto w ktorym mieszkasz,wnioskuje,ze trafilam w dziesiatke z Twoim miejsce pracy.

Proponowalabym sie dodatkowo ubezpieczyc.
  Profil uzytkownika: jimjam     
Lärarinna
Södertälje


Wpisów: 33
Od: 2015-12-05
2018-05-31 19:26
Zgadzam się,że jednorazowa kwota nieco ponad 1000 kr nie jest duzym obciazeniem. Jest tez wersja gratis tego samego ubezpieczenia.

Dodam sobie to ubezpieczenie w tej firmie gdzie obecnie opłacam polisę na życie. W poniedziałek robię KUB test i jeśli nic nie wykaże niepokojącego wykupie gravidförsäkring.
  Profil uzytkownika: Lärarinna     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-05-31 20:01
zastanawiam sie po jaka cholere ten försäkring?jestes pierwsza osoba co znam ze ma takie ubezpieczenie,,,,dla mnie to naprawde dziwne
  Profil uzytkownika: black sabbath     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2018-07-22 13:05
Czytalam juz kiedys wypowiedzi na temat ubezpieczen ale dotychczas nie mialam specjalnie ochoty sie wypowiadac. Jestem juz w wieku „poprodukcyjnym”, swoje zrobilam i to zupelnie niezle ale poniewaz moje dzieci i ich znajomi rozmnazaja sie na potege wiec slysze dosc czesto rozmowy na temat ubezpieczen ciazowych. Nie na temat „czy” ale na temat „w ktorej firmie”.
Nie wiem czy ktoras z zainteresowanych na tym forum wglebila sie w zawartosc tych ubezpieczen. Ubezpieczenie obejmuje bardzo duzo wypadkow ktore moga sie zdarzyc w trakcie ciazy, w trakcie porodu i po porodzie. Wziawszy pod uwage jak funkcjonuje czy raczej nie funkcjonuje szwedzka sluzba zdrowia warto (moim zdaniem) sie zastanowic. Te dziewczyny a raczej mlode kobiety ktore znam wszystkie sa wyksztalcone, maja dobra prace gdzie pracodawca uklada zajecia zwracajac uwage na mozliwosci ciezarnej i idac jej zawsze na reke, prowadza zdrowy tryb zycia itd. Nawet im zdarzaja sie komplikacje ciazowe i porodowe. To zdarza sie czesciej niz wam sie wydaje.
Jest jeszcze inny aspekt ubezpieczenia; ubezpieczenie ciazowe przechodzi automatycznie w ubezpieczenie dziecka. Ubezpieczenie dziecka jest moim zdaniem konieczne bo ubezpiecza nie tylko od wypadkow ale i od roznych chorob. Takie ubezpieczenie mozna (trzeba) podpisac pozniej ale to tez nie jest pewne czy firma ubezpieczeniowa zawrze umowe gdy np dziecko bedzie wczesniakiem, urodzi sie z niedowaga, bedzie mialo za malo punktow, bedzie nosicielem chorob genetycznych. Mozna liczyc na dobre zrzadzenie losu i kto sie w opieke...a ubezpieczenie jest ubezpieczeniem.

  Profil uzytkownika: ew_sa     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-07-22 13:37
Wszystkie traktujecie to ubezpieczenie od chorób tak, jakby dzięki niemu można było mieć gwarancję, że dziecko nie zachoruje. Ubezpieczenie to tylko trochę kasy w razie W. Nic wam to nie da, jesteście takie wykształcone i każda ma biurową pracę u najlepszego szefa na świecie, więc jak coś będzie nie tak z maluchem, to po prostu na zwolnienie idźcie.
  Profil uzytkownika: Bartender     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2018-07-22 14:14
Najlatwiej ze wszystkiego sie wysmiewac. Co zrobilbys gdyby urodzilo sie tobie dziecko z porazeniem mozgowym po spartaczonym porodzie? Wiesz ile kosztuje opieka nad takim dzieckiem, szczegolnie w dzisiejszych czasach kiedy za rehabiitacje i opieke musisz placic sam. Co zrobisz jak dziecko zachoruje na epilepsje? Albo zlamie noge z komplikacjami. Pieniadze nigdy nie zastapia zdrowia ale przynajmniej czesciowo pomoga.
O dziewczynach ktore znam pisalam dlatego ze ktoras z forumowych ciezarnych twierdzila iz poniewaz pracuje w biurze to komplikacje ciazowe jej nie groza. A wogole moj wpis mozna potraktowac jako informacje o ubezpieczeniach a nie dobre rady. Moze jeszcze jeden prysznic Bartender, juz bez masturbacji?
  Profil uzytkownika: ew_sa     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-07-22 21:31
Twój wywód ciężko zrozumieć. Znasz przecinki, w ogóle?!?

https://sjp.pwn.pl/slownik i/w%20ogóle.html
  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-07-23 00:08
Ew-sa ma racje, dzis partola porody i potem matki maja
problemy zdrowotne, mowie to z autopsji..

Tylko przed ubezpieczeniem trzeba rzeczywiscie wybrac dobra firma i dobra umowe.

W Szwecji przestali robic ciecia krocza w trakcie
porodu gdy dziecko jest duze- ma byc naturalnie.
Znam kobiety ktore tak popekaly i tak byly zle zszywane
ze naruszono nerwy i ani wspolzyc nie moga- bo cholerny
bol, ani zalatwic sie normalnie nie moga, chociazjuz kilka lat po porodzie….Operowac tez ich nie chca bo mozna
zrobic jeszcze wieksza krzywde.

  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-07-23 06:59
co do tych wszystkich ubezpieczen to uwazam ze to tylko oszukiwanie ??? ludzi,wiekszosc ubezpieczen zdrowotnych jest absolutnie niepotrzebne,w usa to rozumiem ale nie w szwecji bo to dwa rozne systemy,wydawanie szmalu i to niepotrzebne,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2018-07-23 12:08
"Szwecji przestali robic ciecia krocza w trakcie
porodu gdy dziecko jest duze- ma byc naturalnie.
Znam kobiety ktore tak popekaly i tak byly zle zszywane
ze naruszono nerwy i..."

Przestan Alwa straszyc kobitki .
Kazdy porod jest inny ale większosc bez komplikacji .

Porod to jak jazda samochodem.
Większosc przejedzie normalnie,niektory stuknie ,niektóry złapie gume na drodze i takie tam inne.
Jednak poród od jazdy autem rózni się tym ,że podczas porodu nie musisz dzwonic po pomoc ...ona jest na miejscu
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-07-23 18:29
Przewaznie jest, czasem nawet jak jest to nie moze sie doczekac przyjscia lekarza, szczegolnie w nocy czy wieczorem, bo jeden lekarz na caly szpital laczneie
z akut...czasami siedza zamknieci w skyddsrum
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-23 19:47
Pracujesz na porodowce? Taka doinformowana w kazdym szczegole. I to na biezaco
  Profil uzytkownika: pati_sko     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-07-25 00:43
Pati, nie dawno rodzilam wbrew prawom natury
  Profil uzytkownika: alwa12     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-07-27 23:44
A świstak siedzi....itd itp
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Forum -> Rodzina w Szwecji -> Gravidförsäkring - ubezpieczenie dla ciezarnych
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony