Odwiedzin 37782402
Dziś 2725
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Renta dla dziecka po zmarlym ojcu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRenta dla dziecka po zmarlym ojcu
supergerl


Wpisów: 3
Od: 2018-05-08
2018-05-08 16:54
Witam mam pytanie dotyczące renty przyznanej po smierci ojca. Dziecko ma 10 lat. Czy to znaczy ze nie bedzie mogl ruszyc tych pieniedzy z renty do 18 roku zycia ?
  Profil uzytkownika: supergerl     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-05-08 19:25

Du som är barn och har en förälder som avlidit kan få barnpension som ett ekonomiskt stöd. Barnpensionen ersätter en del av den försörjning som den avlidna föräldern bidrog med. Får du en låg eller ingen barnpension kan du även få efterlevandestöd till barn.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-05-08 20:26
Dziecko dostanie pieniadze DO 18 roku zycia, uczac sie do 20.
Jezeli ojciec mial prywatne oszczedzanie emerytalne, musisz sprawdzic warunki.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-08 22:10
Renta po zmarlym ojcu jest wyplacana w zaleznosci od tego, ile wypracowal sobie emerytury zmarly rodzic oraz od ilosci dzieci, ktorym sie renta nalezy.

Podlega opodatkowaniu.

Jesli jest bardzo mala to dziecko moze otrzymac tzw efterlevnadsskydd, ktory nie jest opodatkowany.
  Profil uzytkownika: Lunab     
supergerl


Wpisów: 3
Od: 2018-05-08
2018-05-08 23:55
Dzis w banku powiedzieli, ze dziecko nie moze ruszyc tych pieniedzy az nie skonczy 18 lat ewentualnie az nie skonczy szkoly. Jestem zdziwiona i nie ukrywam ze bardzo sie zawiodlam. W polsce dysponuje dziecko nie zaleznie od wieku, ewentualnie rodzic na potrzeby dziecka
  Profil uzytkownika: supergerl     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-05-09 06:13
Piszesz "w banku" czyli chodzi o prywatne oszczedzanie emerytalne. Jak najbardziej moga byc takie warunki, czesto dyktowane przez samego oszczedzajacego.
Bardzo dobrze! do 18 roku zycia dzieciak bedzie dostawal pieniadze z FK, a jak bedzie pelnopletnie to prywatne emerytalne pieniadze ojca i tylko ono bedzie moglo nimi dysponowac.
Czyzby ojciec zadbal, zebys nie miala dostepu do tych pieniedzy?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
supergerl


Wpisów: 3
Od: 2018-05-08
2018-05-09 10:40
Mielismy oddzielne konta w banku. Nie mialam nigdy upowaznienia do jego konta. Ale nigdy nie bylo problemu i jestem pewna ze nie myslal o tym zebym miala ograniczenie do pieniedzy. Problem jest taki ze zostalam z kolosalnymi oplatami z mojej nie duzej wyplaty. Dlatego tak zalezy mi na tej rencie by chociaz dzieciaki z niej korzystaly. I tak to jest renta emerytalna. A czy istnieje jakas inna mozliwosc ?
  Profil uzytkownika: supergerl     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-05-09 11:07
Bedziesz musiala przed wszystko cos zrobic z tymi kolosalnymi oplatami. Zapytaj w FK co nalezy sie dzieciom. FK nie oplaca kolosalnych oplat. Po smierci meza i bouppteckning, jezeli nie ma testamentu, ktory daje inne dyspozycje, powinnas miec dostep do konta meza, chyba ze w banku zaznaczyl cos innego? Mam na mysli zwykle konto bankowe (jezeli sa na nim jakies pieniadze)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-05-09 16:00
superb....kazdy Madry po szkodzie,ja tu mieszkam dlugo i wiem ze jak cos mnie sie stanie to dzieciak dostanie pieniadze i to szybko,to ze zostalas z oplatami i szmal niewystarczy to ty nie jestes sama w tej sytuacji,,,,,idz do socjalu i opowiedz im to wszystko,moze maja jakos madra rade?? np zmienic mieszkanie ? sprzedac cos co jest mniej potrzebne itd,,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-05-09 17:31
Jaka social da rade? Pozbyc sie tego co kosztuje. Dopasowac sie do swojej kieszeni. Dzieci dostana co im sie nalezy z FK. Jest wielu rodzicow samotnie wychowujacych dzieci (technicznie patrzac)

Nie mial maz zadnych ubezpieczen?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
elzbietaalbin


Wpisów: 1
Od: 2018-06-06
2018-06-17 07:13
moja corka dostala po ojcu pieniadze (2 bas bellop) to sa te pieniadze ktore ona mogla "ruszyc" po 18 roku zycia..nastepnie wyplacano jej okolo 5000 miesiecznie do 20 roku zycia do ukonczenia nauki w szkole.
Ja natomiast dostawalam änke pension do 12 roku zycia corki.zostalam wdowa jak corka miala 7 lat.
Pieniadze ktore dostala corka te ktorych nie mozna ruszyc zostaly pod opieka överförmyndare to on mial je pod kontrola w momencie kiedy corka ukonczyla 18 wplynely na jej konto
  Profil uzytkownika: elzbietaalbin     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-06-17 09:27
te pieniadze sa dla dziecka a nie dla mamy.dlatego niektorym ciezko to zrozumiec
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2018-06-17 14:46
Bo część Polaków rentę dla dziecka po zmarłym rodzicu traktuje jak pieniądze z komunii. Niby ktoś je kiedyś widział, ale napewno nie dziecko
  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Życie w Szwecji -> Renta dla dziecka po zmarlym ojcu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony