Odwiedzin 37784813
Dziś 1583
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Polski psycholog

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPolski psycholog
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 11:22
Czy ktoś wie gdzie mozna zapisac sie na jakies bezplatne wizyty u psychologa ktory bedzie mowil po polsku? mam 30l i czuje ze jestem emocjonalnym wrakiem czegos co nie jest juz nawet czlowiekiem, moze gorka smieci dopalajaca sie gdzies w lesie gdzie nie ma zadnego zycia czekajaca na powiew wiekszego wiatru celem szybszego wypalenia sie. Z gory dziekuje
  Profil uzytkownika: seba26     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 11:59
A myślisz że psycholog Ci pomoże i za darmo zawiezie Cię do tego lasu ?!
Jakby oni pracowali za samo dziękuje to też by popadli z czasem w depresję.
Depresje masz albo z braku kasy ( dlugów) albo z braku rodziny(moze  kobiety ).Tu psycholog nie pomoże .

Albo z nudów. W tym wypadku   psycholog dobrze Ci zrobi bo zorganizuje czas.

Wolontariuszy psychologów nie znam ale jak masz chociaż na telefon to zadzwoń , może któryś Cię z dobroci serca przyjmie.
 http://polscylekarze.org/i ndex.php?data%5B0%5D=Szwecja&data%5B1%5D= &data%5B5%5D=Psychoterapia&data%5B2%5D=&d ata%5B3%5D=&data%5B4%5D=
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 12:10
O, przypomniało mi się o darmowych warsztatach " ...jak nie zwariować..."

Poczytaj.
www.poloniainfo.se/forum/temat.php?tema t=53589
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-05-01 13:07
Seba , jeśli zmagasz się z depresją to poszukaj lekarza psychiatry. A druga sprawa napisz miejscowość.
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 13:08
Myślalem ze taki lekarz jest dostepny jak kazdy inny jak sie pracuje i ma sie prawo do opieki zdrowotnej. To psycholodzy przyjmuja tylko prywatnie?? to ile kosztowac wizyta biorac pod uwage ze leczenia trwaja kilka lat?

Mam prace i nie mam zadnych dlugow, nigdy ich nie mialem. Co do kobiety to to nie rozwiazuje problemow. Jesli ktos zwyczajnie jest brzydki bez gadki i wyksztalcenia to nigdy nie bedzie jej miec a tym bardziej z depresja czy cos. Jak sie dostaje slabe geny to sie startuje z pozycji przegranego a pozniej sie tylko toczy i wegetuje cale zycie ostatni zeby tylko zahaczyc mete. Nie cierpie na brak zajetego czasu.
  Profil uzytkownika: seba26     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-05-01 13:13
Psycholog to nie jest lekarz !
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 13:14
Czyli depresja nie jest choroba?
  Profil uzytkownika: seba26     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-05-01 13:15
"Myślalem ze taki lekarz jest dostepny jak kazdy inny jak sie pracuje i ma sie prawo do opieki zdrowotnej. To psycholodzy przyjmuja tylko prywatnie?? "

Najwyzszy czas zainteresowac sie jak dziala sluzba zdrowia w Szwecji. Po polsku tez mozna poczytac.

  Profil uzytkownika: pati_sko     
Lenkaaa


Wpisów: 1832
Od: 2017-02-03
2018-05-01 13:16
Napisałam Ci wcześniej , że właśnie dlatego , że depresja jest chorobą to powinieneś poszukać LEKARZA psychiatry .
  Profil uzytkownika: Lenkaaa     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-05-01 13:16
"Jak sie dostaje slabe geny to sie startuje z pozycji przegranego a pozniej sie tylko toczy i wegetuje cale zycie ostatni zeby tylko zahaczyc mete. Nie cierpie na brak zajetego czasu."

Ty sobie robisz jaja na forum czy faktycznie potrzebujesz pomocy?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 13:24
pati_sko nie wiem skad wogole takie pytanie. Po takim wpisie powinnas wiedziesc ze nie zartuje tylko chce sie spotkac z kims kto mi pomoze, czy cos jest w tym dziwnego ze szukam pomocy?
  Profil uzytkownika: seba26     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 13:28
W takim razie czy do psychologa musze mieć skierowanie?
  Profil uzytkownika: seba26     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 13:33
"Myślalem ze taki lekarz jest dostepny jak kazdy inny "

Z myśleniem nie jest u Ciebie tak źle.
Oczywiście, ze są szwedzkie poradnie psychologiczne .
Tam dostaniesz pomoc psychologa. Platną jak u normalnych lekarzy . Ale bez gwarancji  ze trafisz na polskojęzycznego.Moze uznają ze potrzebujesz tłumacza to Ci  dadzą .

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 13:42
Czyli już wszystko jasne o co chodzi.
Zanim zaczniesz się rozczulać nad swoim życiem włącz sobie film np z Oswiecimia z obozu zagłady.
Tam ludzie mogą mówić ze mają depreche.
Ty mozliwe ze masz tylko smutniejsze dni .
Czego Ci Seba do szczęścia brakuje?
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 13:50

"Z myśleniem nie jest u Ciebie tak źle.
Oczywiście, ze są szwedzkie poradnie psychologiczne .
Tam dostaniesz pomoc psychologa. Platną jak u normalnych lekarzy . Ale bez gwarancji ze trafisz na polskojęzycznego.Moze uznają ze potrzebujesz tłumacza to Ci dadzą ."

Myśle że nie dam rady powiedzieć tego co czuje przez tlumacza, wystarczajacym stresem dla mnie bedzie sam lekarz bo jest to obca osoba. Wlasnie dlatego tez pytam tutaj na forum lekarza ktory mowi w j.polskim. Dla Was to moze nic nie znaczyc ale dla mnie to moze byc krok w kierunku poczatku normalnego zycia
  Profil uzytkownika: seba26     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 13:50
Seba, fact nie musi byc ladny, a nawet nie musi byc przystojny.
Mezczyzna musi byc zadbany i miec pewnosc siebie, nie
mylic z tupetem czy nachalnoscia.

Poprostu trzeba siebie polubic takim jakim sie jest,
poprawic wyglad zewnetrzny, dobrac ciuchy, wcale nie musza byc markowe, tylko maja podkreslac osobowosc,

Powiesz ze ubrania to takie mialkie, nieprawda, pierwsze
9 sekund kontaktu z nowa osoba maja duzy wplyw wizualny
i czesto od tego wplywu zalezy czy znajomosc bedzie kontynuowana.

Z Twoich wypowiedzi wynika ze jestes inteligentnym czlowiekiem, musisz znalezc klucz do samego siebie
i do tego jak siebie polubic i zaakceptowac, i co zmienic.

Jesli oskarzasz swoje geny, to juz z zalozenia stawiasz
sie na pozycji straconej.
Geny owszem, ale policz ile mamy komorek mozgowych, ktore wystarczy uruchomic i zaczac myslec pozytywnie.

Usmichnieci przyciagaja usmiechnietych i vice versa,
przygnebieni przygnebionych i nieudacznikow, lub
cwaniakow ktorzy Cie wykorzystaja..

Masz prawo dostac remis do psychiatry, ktory skieruje
Cie do terapeuty na sesje godzinne 1 w tygodniu lub raz na 2 tyg, w zaleznosci od Twojego samopoczucia.

Czas oczekiwania na taka wizyte moze byc dlugi.

Mozesz to skrocic dzwoniac do szpitala na odzial
psychiatryczny, ale tylko wtedy gdy czujesz ze masz czarna dziure i myslisz by zakonczyc zywot- pojdzie
piorunem, z tym ze glupki tam nie siedza i rozpoznaja ze moze przesadzasz.

Do psychologa czas oczekiwania jest bardzo dlugi, nawet
do pol roku kolejka.

Prywatnie jedna sesja godzinna u psychologa miedzy
1200kr. a nawet ponad 2000kr.

Doradzam psychiatre, ale leki uzalezniaja i maja duze
dzialania uboczne, pierwsze z nich to podwyzszone cisnienie.....zejscie z lekow grozi powtorzeniem sie
depresji, a kiedys trzeba z nich zejsc.

Mozesz zglosic sie do psychiatry i prosic o seanse u terapeuty.

Pamietaj ze psycholog i terapeuta beda tylko sluchac
tego co mowisz, czasem tylko nakieruja Cie na wlasciwy tor myslenia, ale zycia Ci nie odmienia.
To bedziesz musial zrobic sam, sam musisz odmienic nastawienie do swojej osoby i sam musisz zmienic swoje zycie.

Jest w Szwecji tyle roznych organizacji, sportowych,
czy innych kolek rozwijajacych zainteresowania.

Ty musisz pojsc miedzy ludzi bo tylko w grupie jest mozliwe podniesienie sie z dolka.

To nie prawda ze nie spotkasz kobiety ktora Cie pokocha.
Musisz wyjsc jej na przeciw, ale najpierw wyjdz ze swojej skorupy.

Powodzenia

  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 13:56
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie Seba bohatera!!

Oglądałeś film Piękna i Bestia?
Jest miliardzik drobnostek w których się zakochują kobiety i nie koniecznie jest to uroda.

Gadane też masz niczego sobie.(Swietny opis depresji w 1 poście.)

Ale ktos kto wiecznie jest smutasem i zgania na geny przez ktore ma tragiczne życie ciężko jest takiego kogoś nawet polubić a co dopiero się zakochać.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 14:06
A, widze ze z jezykiem krucho, to moze pierwszy krok
ku lepszej przyszlosci, zanim doczekasz w kolejce do lekarza...wpisz w google nauka j.szwedzkiego za darmo.

Jest pelno podstawowych kursow, tylko wybierac i chcec sie uczyc.

Twoj dol psychiczny w 3/4 bierze sie z nie znajomosci jezyka.
Poruszasz sie po omacku i z kazdym miesiacem tracisz
coraz wiecej wiary w szibie.

Kot ma byc lowny, a chop mowny-- wez sie za nauke, przeciez jestes inteligentny, co widac z Twoich wpisow.

2 godziny dziennie kazdego dnia i zobaczysz jak szybko
rozjasni Ci sie w glowie, no i wtym czasie nie bedziesz
myslal jaki swiat jest do dupy.

Obowiazkowo spacer przed snem i 2,3 razy basen po poludniu, woda uspakaja, miesnie sie rozluzniaja.

Zacznij od tego co Ci tu napisalam i od dyscypliny dziennej, o co najtrudniej jak ma sie dola.
Mozliwe ze to Cie postawi na nogi i nie bedziesz potrzebowac lekarzy.
  Profil uzytkownika: alwa12     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 14:40
"Pamietaj ze psycholog i terapeuta beda tylko sluchac
tego co mowisz, czasem tylko nakieruja Cie na wlasciwy tor myslenia, ale zycia Ci nie odmienia.
To bedziesz musial zrobic sam, sam musisz odmienic nastawienie do swojej osoby i sam musisz zmienic swoje zycie"

Alwa ma racje. zanim pojdziesz do psychologa sam mozesz sprobowac sobie pomoc. polski psycholog bedzie glownie inkasowal korony za kazda wizyte, sluchal jak opowiadasz cale swoje zycie, zadawal posilkowe pytania i razem z Toba analizowal. a to wszystko mozesz sam zrobic.
dlugo w Szwecji jestes? gdy mieszkales w Polsce tez miales takie stany depresyjne? od kiedy czujesz sie jak sie czujesz? jak zyjesz? gdzie pracujesz? jak mieszkasz? masz problemy finansowe? zycie towarzyskie?
moze powinienes sam cos zmienic w swoim zyciu?... psycholog tego za Ciebie nie zrobi. bedzie tylko mobilizowal i wystawial rachunki kilkaset koron za kazda godzine wizyty.
wyjdz dzis wieczorem pobiegac. zobaczysz jak lepiej bedziesz sie czul po przebiegnieciu kilku kilometrow

i:
"allt kommer att bli bra"
  Profil uzytkownika: mich123     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2018-05-01 15:24
Alwa to niesamowite ile masz w sobie ciepla. Milo ze sa jeszcze osoby ktore moga normalnie odniesc sie do problemu innego czlowieka nie tylko kpic ze wszystkiego i wszystkich.

Seba26 glowa do gory, jestes w kwiecie wieku z pewnoscia kobiet w twoim otoczeniu nie brakuje(jest nas statystycznei wiecej). Podobno kazda potwora znajdzie swojego amatora/potwora.
Pamietaj ze nie zawsze wyglad zewnatrzny jest najwazniejszy!
  Profil uzytkownika: Anka33     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:14
Seba, poszukaj mioch wczesniejszych wpisow na temat psychologa, psychiatry oraz terapii poznawczo-behawioralnej.

Bardzo slusznie robisz szukajac psychologa a nie psychiatry, ktory w przeciwienstwie do psychologa moze dac ci tylko jakies leki.

A jak ci zaproponuje terapie to uciekaj i zanim ewentualnie wrocisz to sprawdz w rejestrze Socialstyrelsen, czy ten lekarz psychiatra jest na liscie psychoterapeutow (psykoterapeut po szwedzku).

A jesli nawet ma to jeszcze sprawdz, czy pracuje metodami terapii poznawczo-behawiooralnej czy tez nie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:20
Nowoczesna terapia wcale nie musi trwac latami, a wrecz przeciwnie.
Np depresja powinna byc wyleczona w ciagu kilkunastu sesji, jesli jest prowadzona przez psychologa pracujacego w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Terapia online z Polski najczesciej NIE jest niestety terapia poznawczo-behawioralna tylko psychodynamiczna, gestalt albo jeszcze jakas inna.



  Profil uzytkownika: Lunab     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 16:20
Anka dziekuje. Dawno temu, dobrze ze sie pokazalas, juz sie zastanawialam co sie z Toba dzieje.

Jesli chodzi o Sebe, to chlopak ma dopiero 30 lat.
Jaki to wspanialy wiek dla kazdego mezczyzny.
W tym wieku ma sie doswiadczenie i jest sie caly czas mlodym.

Jak musi mu byc ciezko skoro w takim swietle siebie widzi.

A pomoc jest w zasiegu Jego wlasnej reki.

Internet jest tak pomocny, tylko trzeba umiec i chciec z niego korzystac.
Nie grac w gry komputerowe, bo przy depresji to jeszcze
wieksze obciazenie dla psychiki. To nie jest swiat
zza okna w ktorym musimy zaczac funkcjonowac, to jest
sztuczne zapelnianie luk swojego zycia.

Sebe powinien natychmiast sie uczyc i spisywac na poczatek 5 wyrazow z odmianami i je zakuc i powtorzyc
nastepnego dnia przed druga lekcja z komputera.

Daje glowe nato ze po miesiacu zmuszania sie do takiej nauki, bedzie mu lepiej wszystko dookola rozumiec.

Pisanie slowek w zeszycie jest bardzo wazne bo pamiec mamy wzrokowa.

Plywanie- bardzo istotna sprawa przy depresji.

Depresja to nie tylko zly stan psychiczny, to tez napiete miesnia na karku do granic niemozliwosci,
napiete miesnia brzucha i stale wciagniety , skurczony
zoladek do srodka, zacisniete szczeki, wstrzymywany
oddech i wydech a za czym oslabienie serca.
Plywanie pomaga w rozkurczu i rozluznieniu miesni.

jesli w domu jest wanna, to toz przed snem 15 minut wylezenia sie w bardzo cieplej wodzie z 1kg soli
kuchennej-rozgrzewa i rozluznia cialo, ale potem od razu do lozka.

Jesli spacery wieczorem z jakiegoos powodu nie wchodza w gre, to gimnastyka lekko-srednia przy otwartym oknie, a potem wanna, jak nie ma wanny, to prysznic cieply.
Bardzo pomaga trzymanie stop w misce z ciepla woda i sola- nie wiem w jakich warunkach mieszka Seba,
ale na pewno ciezko pracuje i chocby stopy rozluznic
daje odprezenie fizyczne.

Jeszcze napisze o telefonie do szpitala. Nie wiem
w jakiej psychicznej sytuacji jest Seba, ale fakt ze tu
napisal i w jaki sposob opisal samego siebie, daje do
myslenia-- moze jest to ostatnie wolanie o pomoc ?

Wiec jeszcze raz podkresle, ze mozna zadzwonic do szpitala psychiatrycznego, nawet w nocy polacza..,
i poprosic o pomoc. Jesli jest zle, to pielegniarka
przyjedzie do domu, nawet o 3 rano.
Wystarczy powiedziec tych kilka slow i ze ja nie mowie po szwedzku.
"jag mår mycket dålig, jag behöver hjälp, annars dör
jag, jag kan inte svenska" przyjada.

Nie nalezy bac sie wizyty, ani szpitala, bo w szpitalu dostaje sie tolka.

Napisalam to moze-mam taka nadzieje- ze nie potrzebnie
ale nie umialabym siedziec spokojnie reszte wieczoru.

Seba wszystko zalezy od Ciebie samego i pamietaj ze nigdy nie jestes sam, ze masz dopiero 30 lat i ze
wszystko mozesz zrobic ze swoim zyciem..

Jak ja Ci zazdroszcze tej 30-tki
  Profil uzytkownika: alwa12     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:24
W Polsce zawod psychologa w ogole nie jest regulowany prawnie i tak naprawde to nie wiadomo kto kim jest.

No ale jestes w SE i tutaj szukasz pomocy.

Poszukaj sobie info o polskim psychologu ze szwedzkim nazwiskiem, o ktorym wczesniej gdzies pisalam.

Gwarantuje ci powodzenie w terapii u tej pani.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:26
Przyjmowala prywatnie w centrum Sztokholmu, wtedy byl telefon
0704719295, ale teraz to nie wiem.

Powodzenia.
  Profil uzytkownika: Lunab     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 16:29
Czyli już wszystko jasne o co chodzi.
Zanim zaczniesz się rozczulać nad swoim życiem włącz sobie film np z Oswiecimia z obozu zagłady.
Tam ludzie mogą mówić ze mają depreche.
Ty mozliwe ze masz tylko smutniejsze dni .
Czego Ci Seba do szczęścia brakuje?

Nie chce ogladac takich rzeczy bo jestem juz chyba wystarczajaco mocno przesiakniety negatywnymi myslami. Brakuje mi chyba tego aby zaakceptowac siebie. Ja siebie nienawidze, wymiotuje swoim wygladem, zachowaniem i podejsciem do zycia. Nie ma rzeczy ktora lubie w siebie, nie ma. Ani w wygladzie ani w charakterze.

Cieszy mnie to ze jestescie pozytywni jednak niepokojace jest troche to ze da sie wyczuc od Was niechec do osob ktore pomagaja ludziom ktorzy gdzies tam sie zgubili i maja problem z glowa. Nie wiem za bardzo w czym rzecz. Moze nie tyle co niechec ale jakies takie uprzedzenia przed nimi macie.Przecież maja w tym kierunku wyksztalcenie i praktyke wiec chyba to dziala? Przeciez to chyba wlasnie od nich zalezy glownie w jaki sposob bede postrzegac swiat, ja mam nadzieje ze obejdzie sie bez lekow. Chyba w kaftan od razu mnie nie zamkna?

" Poprostu trzeba siebie polubic takim jakim sie jest,
poprawic wyglad zewnetrzny, dobrac ciuchy, wcale nie musza byc markowe, tylko maja podkreslac osobowosc,

Powiesz ze ubrania to takie mialkie, nieprawda, pierwsze
9 sekund kontaktu z nowa osoba maja duzy wplyw wizualny
i czesto od tego wplywu zalezy czy znajomosc bedzie kontynuowana"

Najgorsze cukierki w najlepszym opakowaniu sa wciaz tymi samymi cukierkami tymi ktore sa niedobre. Czasem sam nie wierze ze mozna byc takim pesymista jak ja (ja doskonale wiem ze ja nim jestem i nie potrafie chyba z tym wygrac) Najlepsze perfumy i bizyteria nikomu nie pomoga, to niczego nie zmienia, mozesz pachniec jak jak milion dolarow ale i tak pod tym płaszczykiem dodatkow jestes tym czym jestes. Zdejmujesz maseczke i wracasz do lustra ktore na twoj widok drzy a jak otworzysz oczy to peka. Wiemy jak dziala swiat. Jesli ktos nie wie to mowie ze wyglad twarzy jest na pierszym miejscu a nie jakies dodatki i duperelki bo faceta nie da sie przemalowac jak kobiete. Przeciez wiemy nie od dzis ze tylko ladnym ludziom przypisuje sie z miejsca pozytywne cechy nawet nie znajac tego czlowieka takze prosilbym aby nie mowic iz zwalam wine na geny. Tak juz jest. Chce tutaj zaznaczyc jedna rzecz bo robi sie zamieszanie w watku; Ja nie szukam kobiety. Niektorzy zaczeli pisac jakbym szukal kobiety i wylewal z tego powodu lzy.


"A, widze ze z jezykiem krucho, to moze pierwszy krok
ku lepszej przyszlosci, zanim doczekasz w kolejce do lekarza...wpisz w google nauka j.szwedzkiego za darmo."

Zgadza sie z j.szwedzki jest bardzo zle, z j.angielskim byle jak a j.polski jak widac tez nie dobrze, interpunkcja kuleje na obie nogi, jak ktos z boku stanie i popatrzy to powie ze gosc chyba losowo przecinki wstawia. Staram sie uczyc w domu ale nie potrafie, zawsze bylem dnem intelektualnym w szkole wiec nie bez powodu musialem konczyc szkole po ktorej nie ma przyszlosci. Nie wiem ilu z was uzywalo tych darmowych kursow ale sa chyba byle jakie, to w sumie najladniej jak moge o nich powiedziec albo jednak zwyczajnie sprawdza sie jedna z moich teorii kiedy to twierdze ze jestem zwyczajnie za glupi.


"Alwa ma racje. zanim pojdziesz do psychologa sam mozesz sprobowac sobie pomoc. polski psycholog bedzie glownie inkasowal korony za kazda wizyte, sluchal jak opowiadasz cale swoje zycie, zadawal posilkowe pytania i razem z Toba analizowal. a to wszystko mozesz sam zrobic."

Nie jestem przekonany trwa to dlugo i wiem ze co roku jest tylko gorzej. Pomoc z zewnatrz bedzie chyba obowiazkowa. Ja wiem ze oni glownie beda sluchac ale przeciez nigdzie indziej z tym nie pojde no bo gdzie?




  Profil uzytkownika: seba26     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:29
Mozesz sprobowac jednej konsultacji a potem moze najdziecie jakies rozwiazanie.
Radze ci nie probowac zadnych lekow, nawet od lekarza z przychodni (Vårdcentralen).

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:34
Teraz dopiero doczytalam, ze jestes facetem. Sorry.
W takim razie szukaj pomocy jak najszybciej.
Niestety statystyki dla mezczyzn wygladaja duzo gorzej niz dla kobiet.....

I pamietaj. Jak ktos ci zaproponuje tylko sluchanie to uciekaj.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:40
Warto doodac, ze w opiece zdrowotnej w SE mozesz dostac tlumacza. Nie sa oni zbyt dobrzy w tlumaczeniu terminow psychologicznych, ale lepsze to nic nic.

Niestety, najpierw trzeba przechodzic przez rozne korowody wizyt lekarskich, bo lekarz kieruje na terapie.

Z dostaniem sie do dobrego psychologa maja problemy nawet sami Szwedzi.
Przychodnie (vårdcentraler) maja tzw. kuratorow, ktorzy wlasnie tylko sluchaja. Niestety.
  Profil uzytkownika: Lunab     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 16:40
Lunab, ale ty Przy swojej madrosci i wiedzy jestes -przepraszam- glupia piszac ze psychiatra daje tylko leki.

psychiatra jest lekarzem i ma takze zaliczona interne.
Psychiatra zapoznaje sie z calym stanem fizycznym
pacjenta. Bada, kieruje do laboratorium na przeprowadzenie analizy krwi i moczy pod duzym katem,
mierzy cisnienie, zapoznaje sie z cala historia chorobowa
pacjenta, robi obszerny wywiad z pacjentem i rozmawia z nim obszernie o jego problemach. Robi z nim wywiad
socjalno-srodowiskowy. Wtedy moze dopiero wypisac odpowiednie leki i skierowac do odpowiedniego terapeuty.

Nie pisz ze taka czy inna metoda dobrze skutkuje, nie znasz problemow Seby i gdzie sie teraz jego psychika znajduje, To moze tylko okreslic lekarz, lekarz
psychiatra, ktoru jest takze internista i psychologiem, bo ta dziedzine tez na studiach studiowal.

Czy Sebe ma tylko zalamanie, czy jest z nim gorzej, to
on sam wie i sam musi podjac decyzje gdzie sie zwrocic.

Nie polecej metod leczenia i psychologow, bo ci ostatni
tez maja rozne galezie opanowane, jeden jest dobry w tym, drugi w innej dziedzine. To psychiatra bedzie
wiedziec gdzie i do kogo skierowac.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:42
Nie wolno ci stracic nadziei, ze PROFESJONALNA POMOC ISTNIEJE.
Szukaj i trzymaj sie cieplo
  Profil uzytkownika: Lunab     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 16:47
"Teraz dopiero doczytalam, ze jestes facetem. Sorry.
W takim razie szukaj pomocy jak najszybciej.
Niestety statystyki dla mezczyzn wygladaja duzo gorzej niz dla kobiet..... "

Lunab co to sa za statystyki?
  Profil uzytkownika: seba26     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:50

Socialstyrelsen (odpowiednik Ministerstwa Zdrowia w Polsce) oraz SBU (w PL nawet chyba nie ma odpowiednika tego urzedu) wyraznie podaje terapie poznawczo-behawioralna (oraz rozne jej formy)jako obowiazkowa w leczeniu zaburzen psychicznych.

Leczenie farmakologiczne w przypadku ciezkich chorob psychicznych (np. psychozy), ale nawet wtedy rekomenduje sie terapie poznawczo-behawioralna jako uzupelniajaca.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:56
Psychiatrzy przepisuja lekarstwa, bo tylko na tym sie znaja.
Psychologowie i psychoterapia to dla nich konkurencja i utrata dochodow od firm farmaceutycznych, produkujacych leki.

Co jakis czas wybucha skandal nt lekarzy i firm farmaceutycznych, ktore wspolpracuja w zarabianiu na pacjentach.

To rowniez dotyczy psychiatrii.
Idac do psychiatry na pewno otrzymasz jakis lek i to "najnowszej generacji"
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 16:58
Seba,
Nie napisze ci, co to za statystyki.
Moze pozniej, jak juz sie lepiej poczujesz
  Profil uzytkownika: Lunab     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 16:58
Seba, kurs w komputerze ma Ci tylko pomoc w nauce.

Ty sam musisz cwiczyc slowka, pisac je w zeszycie, wykuc.
ukladac powoli w proste zdania caly czas piszac, bo pamiec
mamy wzrokowa. Mowic w domu nawet sam ze soba.

Siedzisz przy jedzniu, nie wyjales soli z szafi, wiec w
tym momecie mowisz glsno : Jag glömde salt, jag behöber
salta maten" Pomalu Ci pojdzie.....

Nie wierze w Twoj "koszmarny" wyglad, masz koszmarne mysli

Wyglad tez mozna z czasem poprawic, mozliwe ze masz okaleczona twarz i stad te kompleksy- ale wszystko idzie choc troche poprawic,..

Teraz jakbys wygral miljon i chcialbys zrobic operacje plastyczna, to dobry chirurg i tak by Ci jej nie zrobil za zadne pieniadze, bo najpierw musialbys poprawic stan
swojej duszy, czyli poprawic samozaufanie i chirurg wyslalby Ci wpierw na terappie.

Dlaczego uwazasz ze tu na Forum podchodzimy do Ciebie z lekcewazeniem ???? totalna bzdura, ktora pokazuje jak masz zakodowane gleboko kompleksy...

Wszyscy ktorzy sie tu wypowiadaja wzieli Twoj problem na powaznie, to Ty splycasz wypowiedzi forumowiczow by
Ci bylo dalej wygodnie tkwic wprzeswiadczeniu ze wszyscy ludzie sa be.....troche wiecej zaufania
  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 17:02
"da sie wyczuc od Was niechec do osob ktore pomagaja ludziom ktorzy gdzies tam sie zgubili i maja problem z glowa"

Ależ źle to odebrałeś Seba , że jest jakaś niechęć do psychologów.
Psycholog zajmuje się duszą ludzką a nie ciałem.Więc jak jest problem z głową to nie pomoże
Od głowy jest psychiatra.
Samobójców ktorym nie chce się żyć kwalifikują się  od razu do psychiatry.
Ale Tobie chce się żyć co można zauważyć juz w 1 poście.

Tak też psycholog nie pomoże Ci wyjść z długów ( ktorych nie masz i fajnie ) oraz w znalezieniu dziewczyny ( której nie masz i to jest nie fajne).
Psycholog nie da Ci  też nowej twarzy czy papierka z tytułem magistra  .

Ale to jednak fachowiec i widzi Twoje tryki, mowę ciała , ruchy, może samookaleczenia na ciele i co jest dla Ciebie ważne i gdzie tkwi problem .
Psycholog pozwala się wygadać .Osoby które potrzebują psychologa najczęściej nie mają bliskiej osoby , której się mogą zwierzyć.
On Ci nie pomoże się zmienić .On z Tobą będzie  gdy sam będziesz się próbował zmieniać.
To  fruwający anioł nad głową .Ale tylko fruwa.Za chiny nie uniesie Cię do nieba , żebyś czuł się jak w raju.


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 17:03
Ja mysle, ze masz depresje.

Na tej stronie Socialstyrelsen, o ktorej pisalam, jest podane, ze depresja w stopniu lekkim i srednim powinna byc leczona terapia poznawczo-behawioralna.

Raczej nie masz depresji ciezkiej, bo wtedy nie pisalbys na forum.

Ale lepiej, jesli skonsultujesz sie z psychologiem.

  Profil uzytkownika: Lunab     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 17:09
*jag behöver* inte *behöber* - literowka
  Profil uzytkownika: alwa12     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 17:10
To co napisalam ci o terapii poznawczo-behawioralnej dotyczy Szwecji.
W Polsce niestety jeszcze wszystko jest bardzo opoznione a terapia poznawczo-behawioralna dopiero sie rozwija.

W SE prowadzi sie terapie online tylko takimi metodami, ktorych skutecznosc jest poparta badaniami naukowymi i ktore sa dopuszczone do tego typu pracy.

W Polsce kazdy moze to robic i to w sposob, w jaki chce, np po prostu przez skype.

  Profil uzytkownika: Lunab     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 17:14
dobra, lunab, przestan czarowac. wystaw swoj cennik
  Profil uzytkownika: mich123     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 17:16
lunab:
"Ja mysle, ze masz depresje."

czyli przyznajesz, ze seba potrzebuje kontaktu z lekarzem a nie z konowalem twojego pokroju?
  Profil uzytkownika: mich123     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-01 17:22
Seba, poniewaz nie znasz szwedzkiego wystarczajaco, nie bede ci wysylac linkow dotyczacych tego co napisalam.

Zreszta to tak naprawde nie jest wazne.
Wazne, abys znalazl pomoc.
  Profil uzytkownika: Lunab     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 17:25
EnWrotka no tak to brzmialo. A co do:


" oraz w znalezieniu dziewczyny ( której nie masz i to jest nie fajne)."


Fajnie dla niej, nawet bardzo dobrze bo patrzac z mojego punktu widzenia szukajac kogos trzeba mu jeszcze cos zaoferowac. Ja nie mam czego oferowac tak serio, byle jakosc moze. Po co mialym niszczyc jej zycie przeciez moj swiat jest na te chwile i wczesniejsza do bani wiec jak moge kogokolwiek zaprosic do mojego swiata, przeciez najpierw musze go naprawic.


alwa12
"Dlaczego uwazasz ze tu na Forum podchodzimy do Ciebie z lekcewazeniem ???? totalna bzdura, ktora pokazuje jak masz zakodowane gleboko kompleksy...

Wszyscy ktorzy sie tu wypowiadaja wzieli Twoj problem na powaznie, to Ty splycasz wypowiedzi forumowiczow by
Ci bylo dalej wygodnie tkwic wprzeswiadczeniu ze wszyscy ludzie sa be.....troche wiecej zaufania"

Chyba nie napisalem nigdzie tak?
  Profil uzytkownika: seba26     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 17:29
Mich, nie dasz rady zatrzymac nawiedzenia Lunab.

Ona nie chce zrozumiec ze kontakt z psychiatra tylko przyspieszy kontakt z psychologiem, bo skierowanie od psychiatry do terapeuty-psychologa omija olbrzymia
i dluga kolejke do tego ostatniego.

Jesli Seba dostanie skierowanie od internisty do psychologa, to bedzie czekac co najmniej pol roku, a on napisal ze potrzebuje kontaktu za darmo, wiec prywatne wizyty nie wchodza w gre.

Psychiatra moze wyszukac kogos z Polakow-specjalistow i tam pokierowac.

Nie odzywalabym sie gdybym nie znala z autopsji procedur
administracyjnych w sluzbie zdrowia.

Wiecej nie pisze bo to bedzie tylko bicie piany.
  Profil uzytkownika: alwa12     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 17:30
Seba, w moim pierwszym wpisie zadalem kilka pytan. mozesz na nie odpowiedziec? tylko zgodnie z prawda, ok?
  Profil uzytkownika: mich123     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 17:32
alwa, ta cala lunab sama potrzebuje kontaktu ze specjalista.
  Profil uzytkownika: mich123     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 17:40
Seba przeczytaj wolno moje wpisy jeszcze raz...

Zauwazysz ze czepiasz sie dwoch slowek, a nie skupiasz
na calosci i kontekscie wypowiedzi.

Napisales, napisales, miedzy wierzami i to dosc wyraznie.

Ja jestem dobrym psychoanalitykiem.
  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 17:42
"nie mam czego oferowac tak serio, byle jakosc"

A Ty chciałbyś Seba poznać dziewczynę , która nie ma nic do zaoferowania.
Tak serio.?
(Oprócz tego , że jest nieatrakcyjna wizualnie, ma depresję i ciągły żal do świata.)

Nawet jakby dobrze gotowała( bo ponoć przez żołądek do serca)ale podawała naleśniki z dżemem z taką miną, że próbując myślał byś ze to kwaśna śmietana.

Zacznij czerpać radość z małych rzeczy a większe przyjdą same .
Jak w puzzlach.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 17:43
Mich, niech uzyje sypa, moze pomoze bo zna j.szwedzki.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 17:59
Te punktowanie drobnej czesci tekstu z pomijaniem calej zawartosci tresci i kontekstu tresci, kogos mi przypomina

Nie napisze kogo, bo chce wierzeyc ze to tylko zbieg okolicznosci, a nie zgrywa Tego Bywalca Forum
  Profil uzytkownika: alwa12     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:04
alwa

tu masz wszystkie wpisy seby. chodzace nieszczescie

https://www.poloniainfo.se /forum/szukaj.php?szukaj=seba26
  Profil uzytkownika: mich123     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:05
w kazdym razie jedno jest pewne - on naprawde potrzebuje pomocy
  Profil uzytkownika: mich123     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 18:10
chociaz moze byloby lepiej gdyby to bylazgrywa naszego kochanego Forumowicza, niz nieszczesliwy czlowiek miotajacy sie ze swoimi problemami za tym szkielkiem
  Profil uzytkownika: alwa12     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:16
moze faktycznie on to z samotnosci robi?
Kajetan, namierzaj ip "seby26" i wysylaj karetke!
  Profil uzytkownika: mich123     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 18:26
Mich za glowe sie schwycilam, tematy pozakladane w 2013roku, dzis mamy 2018rok i dalej ani dudu po szwedzku

Ludziom roznie sie uklada, ja tez dlugo nie kumkalam i prawde rzeklszy malo sie uczyllam, raz ze w moim
miescie nie bylo kursow, dwaod razu poszlam do fabryki, trzy nie bylo internetu, nawet ksiazki do nauki podstaw byly problemem.

Natomiast dzis masz to w domu rubet, wsio, tylko wlaczyc
program, wiec narzekanie ze programy do nauki sa do pecy zakrawa na kpine.

Jesli ja sie nauczylam w tamtych czasach, przy braku checi do nauki tego jezyka, braku internetu i skonczylam
studiowanie tuz przed piedziesiatka, to co mowic o facecie w wieku 30 lat, majacego internet i umiejacego
nie glupio sie wypowiadac w mowie i pismie i ktory
operuje bogatym zasobem slownictwa ???
Tylko zakasac rekawy i do roboty, to i stany depresyje
przejda.
  Profil uzytkownika: alwa12     
seba26


Wpisów: 22
Od: 2013-12-15
2018-05-01 18:28
Chcialem sobie pomoc a widze ze chyba to nie tak cos sie robi. Dziekuje mimo wszystko wszystkim ktorzy chcieli pomoc. Przepraszam jesli zostaly pytania bez odpowiedzi
  Profil uzytkownika: seba26     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:32
"Chcialem sobie pomoc a widze ze chyba to nie tak cos sie robi. Dziekuje mimo wszystko wszystkim ktorzy chcieli pomoc. Przepraszam jesli zostaly pytania bez odpowiedzi"

nie zgrywaj sie, pikus nie masz przyszlosci na tym forum. od drugiego twojego wpisu czulem, ze to ty, ale pewnosci nie mialem. Alwa pomogla, bo tez wyczula. wracaj na dno forum.
  Profil uzytkownika: mich123     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:34
zaloz nowy watek "socjal zabral mi psa"
  Profil uzytkownika: mich123     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 18:35
Ty Alwa sama potrzebujesz psychiatry . Starasz sie wzbudzic zaufanie czlowieka , ktory potrzebuje pomocy , by za chwile go wysmiac , ze sie nic przez piec lat nie nauczyl . Alwa , on jest chory , toc ci o tym pisal .
Fuj ,co za paskudne babsko !!
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 18:39
W takich tematach lepiej nic nie pisac , bo mozna sie pomylic w swoich przypuszczeniach i zrobic komus zajebista krzywde .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:39
ty, pikowany, z jakiego rocznika odpalisz teraz nick?

Alwa dala sie wciagnac, ale i tak wyczula pismo nosem na koniec. brawo!
  Profil uzytkownika: mich123     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 18:43
A bo Alwo człowiek ma dwie półkule mózgowe.I najczęściej jedna rozwinięta jest bardziej a druga słabiej.
I dzieki tej bardziej rozwiniętej dostał Einstein nagrodę Nobla ale nigdy nie pamiętał gdzie położył okulary czy ołówek .
I są osoby co pamiętają numery swoich kont bankowych ale nie potrafią czytać mapy.

Papież Jan Paweł II był poliglotą i znał ponad 20 języków.Ale jak twierdzi Ks.prof Szostak Papież nie umiał opowiadać dowcipów i byl powolny.Gubił się jak coś mial szybko robic.
Więc może Seba ma problemy z językiem ale jest świetnym kierowcą albo cos innego.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2018-05-01 18:45
A czy pije Pan alkohol?To bardzo wazne pytanie.

Terapia farmakologiczna moglaby pomoc.Teraz sa dostepne dobre leki przeciwdepresyjne,ktore nie uzalezniaja a moga duzo pomoc.

Skoro Pan pracuje to jednak jakos sobie Pan radzi.Mamy przypadki gdzie pacjent nie wstaje z lozka nie myje sie nie pracuje.Gdzie pozostaje w glebokiej depresji.

W Panskim przypadku z ta kobieta mogloby byc roznie.Jesli by Pana dobrze rozruszala to moglby Pan ulec calkowitemu wyleczeniu.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 18:47
"nie zgrywaj sie, pikus
 nie masz przyszlosci na tym forum"

To nie Koniu.
A nawet jakby to dlaczego nie ma przyszłości na forum?
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 18:51
"czy pije Pan alkohol?To bardzo wazne pytanie.
Terapia farmakologiczna moglaby pomoc."


Zygmunt, leki przy wódce proponujesz?!
Nie...to jeszcze zaszkodzi.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 18:51
"To nie Koniu"

uzasadnij.

nie ma przyszlosci, bo wczesniej czy pozniej zostanie zdemaskowany, jesli mozna to tak ujac.

  Profil uzytkownika: mich123     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 18:57
"To nie Koniu"
uzasadnij."

Inny sposób wyrażania mysli.Inna "fantazja" .Inny charakter pisma.
Tworzenie zdań odmienne.
I parę innych szczegółow .
A diabeł tkwi w tych szczegółach , których Ty akurat nie widzisz .

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 19:01
"bo wczesniej czy pozniej zostanie zdemaskowany"
Zdemaskowany , ze ma kilka nicków?
A nawet jakby miał i co z tego?
Dlaczego to Ci przeszkadza.?
Jest nawet temat o tym.
Ktos pisał( teraz mi się niechce szukać) , że pisac z kilku nicków to trzeba byc chorym psychicznie.
Więc jakby pisał z innego to jest
Nie pomozesz choremu koniowi ?
I podtrzymuje zdanie , ze Seba to nie Koniu.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 19:05
"Inny sposób wyrażania mysli"

a co? mial pisac jak w dziale politycznym? charakter ten sam lub ciut zmieniony (w zaleznosci od posta) dla potrzeby, znaki interpunkcyjne stawiane inaczej. Wacek na tez przyklad robi spacje przed kropka, przecinkiem... a jako Joland tego nie robil.
nie chce wymieniac wiecej, wszak pomogac koniowi czy innym potecjalnym oszustom nie zamierzam.
  Profil uzytkownika: mich123     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 19:08
dobra, wrotka, nie chce mi sie dyskutowac na temat wielokontowcow. jak ktos ma potrzebe miec kilka kont na jednym forum to niech ma. ale ja bede "glosno" o tym pisal za kazdym razem. moralnosc jest Ci obca, jak widze.
  Profil uzytkownika: mich123     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 19:08
Szanuje Mich Twoje zdanie .Masz do niego prawo.
Ja mam inne.
Widocznie "inaczej" czytamy ten sam tekst i na co innego zwracamy uwagę przy czytaniu
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 19:17
"moralnosc jest Ci obca, jak widze."

Ta Twoja moralnosc nazywa się fanatyzmem .
To forum człwowieku!! rodzaj pogaduszek , forma zabawy ,rozmowy, przekazywania informacji.
A jakie ma znaczenie , ze ja jestem Wrotka a ja jestem może Kowalska a moze nie jestem kobietą a facetem .
A moze mam 18 lat albo 90.
Piszesz zemna o czymś co nie ma znaczenia kto jest po drugiej stronie.
Łamaniem moralności jest jak napisze , ze lubię szpinak choc go nie cierpię ?!!
To forum jest anonimowe .


I to by było na tyle Mich.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 19:30
Wacek, Ty tez masz trudnosci z pojmowaniem calej tresci
wpisu i jego kontekstu. Czepiasz sie malego wyjatku i go
wyolbrzymiasz i rozdmuchujesz na wlasny uzytek.

Seba dostal ode mnie bardzo dobre rady i nawet to jak ominac dluga droge do psychologa.

Wzielam jego stan jak najpowazniej a nawet zalozylam ze stan jest o wiele powazniejszy niz to sam chcial odslonic

Nikogo nie wysmialam , tylko skrytykowalam ze nie mowiac
przez tyle lat Seba krytykuje programy w internecie
zz gory zakladajac ze gie to mu da.
Malo tego, krytykujac jego podejscie sama siebie tez skrytykowalam i otwarcie napisalam ze przez dlugie lata mialam lenia do nauki jezyka.
To prawda ze bylam leniem i tym bardziej bede twierdzic ze 3/4 dola jaki ma dzis Seba ma zrodlo w poruszaniu sie po Szwecji po omacku.
Samokrytyka miala podniesc na duchu Sebe, ze nie On jeden i ze mozna...

To wlasnie jest to co Tobie zawsze w jakis sposob umyka Wacek jesli chodzi o moja osobe.

Dobrze ze ja mam wyrabane na moje osobiste stany depresyjne, bo po Twoich juz prawie 3-letnich wpisach a propos mojej osoby, musialabym isc i sie pochlastac,
Jednak nie zrobie Ci tej przyjemnosci, bo mimo wieku
gorszej juz aparycji, pewnie tez powolniejszemu mysleniu- kocham siebie i zycie.
Kocham takze ludzi i ich wady, nawet Twoja upierdliwosc
w jakis tam sposob lubie....
Na zakonczenie powiem Ci ze pocalujta w zopu wujta i ze to Twoj problem ze tak chcesz widziec moje wpisy,
a moze psychoanalityk by Ci pomogl
  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 19:30
"ale ja bede "glosno" o tym pisal za kazdym razem"

Dobra Mich , kawa na ławę .To ja tez głośno.
Miałes inny nick , teraz nie pamiętam( a juz mi się niechce szukać) ale awatar był z Francisko Franko w hiszpanskim mundurze.
Ale z tego hiszpanskiego zostałes zbanowany bo wszystkie wpisy zniknęły .
A gdybys nie był zbanowany mozliwe ze pisał bys dalej z dwóch.
Mnie to akurat nie przeszkadza.Możesz pisać nawet z trzech ...
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 19:37
Alwa , jak ktos pisze , ze mu psychika jebla , to lepiej nic nie odpowiadac , niz zdobywac zaufanie , a za chwile krytykowac . Mozesz napisac cale elaboraty , a nawet sie w majty posrac , to ja zdania i tak nie zmienie
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 19:38
tylko osoba bez krzty moralnosci moze uwazac za normalne posiadanie kilku kont o roznych "osobowosciach" na jednym forum i pisanie z nich do jednej i tej samej osoby. przeciez ten psychol z dwoch roznych kont chcial umowic sie z Lenka. myslisz troche, wrotka?


"Francisko Franko"

puknij sie.
  Profil uzytkownika: mich123     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2018-05-01 19:47
"myslisz troche, wrotka? "

Myślenia Ci u mnie dostatek ale i ten  Twój wpis  Michu przyjmuje jako wrózbę zwycięstwa.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 19:50
"przeciez ten psychol z dwoch roznych kont chcial umowic sie z Lenka"

Mich , ty nie bierzesz pod uwage tego , ze Lenka , to wcale nie jest naiwna , glupia koza .
Ona konia to by piec razy sprzedala , a za szostym kopa w dupe zajebala .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 19:51
Jeszcze jedno Wacek...

Przypomnij sobie jak komentowales jeszcze nie dawno
sytuacje Polaka, ktorego zarabano niewolnicza praca,
zniszczono mu zdrowie, finanse i zaufanie do ludzi.

Co tu komus nie dawno napisales ?

cos w tym stylu zeby zglosil sie do alwy bo lubi przytulac nieudacznikow...fyfaaan Wacek!!!

Ten nieszczesliwy czlowiek czyta to Forum, jest w stasznej sytuacji zdrowotnej, psychicznie i fizycznie
jest w okropnej sytuacji finansowej, tylko dlatego
ze jest porzadnie wychowany i nikomu by nie umial swinstwa zrobic.

Jak musi sie czuc czytajac takie Twoje slowa, Wacek ???
dalo Ci to chwilowa satysfakcje zartu z alwy ?
Nie pomyslales jak kogos to zaboli ???

Przyganial kociol garnkowi Ty moj wszystkowiedzacy swietoszku...ech, Wacek,Wacek...
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 19:59
"Przypomnij sobie jak komentowales jeszcze nie dawno
sytuacje Polaka, ktorego zarabano niewolnicza praca,
zniszczono mu zdrowie, finanse i zaufanie do ludzi."

On nabawil sie syndromu sztokholmskiego , bo za wszelka cene chcial do swoich "oprawcow" wracac . Byc moze mu pomoglem , bo podsunalem pomysl , iz majac numer personalny , nie jest na tych sadystow zdany .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 20:07
Nie chodzi o Twoje wpisy w jego temacie, tylko o Twoj pozniejszy wpis do kogos innego i w innym tmacie,
gdzie przytoczyles"poradziles" by zalozyciel tematu zglosil sie do alwy bo lubi przytulac nieudacznikow i w tym ostatnim slowie miales na mysli tego skrzywdzonego Polaka.
Jak musi sie czuc czlowiek, ktorego temat jest juz zamkniety, a po tygodniu czyta o sobie w innym temacie
kpiny na swoj temat ?

Takze Wacek tez czasto masz za paznokciami, zeby kogos pouczac to samemu trzeba trzymac fason.
  Profil uzytkownika: alwa12     
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-05-01 20:11
„Mich , ty nie bierzesz pod uwage tego , ze Lenka , to wcale nie jest naiwna , glupia koza .
Ona konia to by piec razy sprzedala , a za szostym kopa w dupe zajebala .”

wiem, ze glupia nie jest i widzialem, ze go zlewala dwukrotnie. ale chodzi o sam fakt. wczoraj byla Lenka a jutro trafi sie jakas kretynka, ktora sie zgodzi z wielokontowcem spotkac „na obiad” i bedziemy czytac o nowej zaginionej Polce w Szwecji.

wiecej wyobrazi i dystansu do czytanych tresci zycze Forumowiczom (tym prawdziwym).
  Profil uzytkownika: mich123     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-05-01 20:18
"Twoj pozniejszy wpis do kogos innego i w innym tmacie,
gdzie przytoczyles"poradziles" by zalozyciel tematu zglosil sie do alwy bo lubi przytulac nieudacznikow "

No i co , ze tak poradzilem ? skad moglem wiedziec , ze jestes falszywa i na pokaz za matke terese robisz ? Mialem lepsze zdanie o tobie wczesniej . To tyle
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-05-01 20:42
"No i co ze tak poradzilem ?"..no wlasnie, no i co ?

Zabraklo Ci nagle wyobrazni w tym "no i co" ?

"Matka teresa", "falszywa" --nie bede tego komentowac,
bo mi Ciebie zal ze nie umiesz wybrnac z sytuacji ktora sam sprowokowales.
Czasami lepiej powiedziec sorry lub pomilczec i sie zastanowic, ze dopiekles komus bardzo choremu i bardzo zalamanemu...wierze ze nie zdajac sobie z tego sprawy.
  Profil uzytkownika: alwa12     
marek8833


Wpisów: 6
Od: 2018-03-12
2018-05-15 11:32
Jeśli nie uda Ci się nic znaleźć, to moim zdaniem powinieneś spróbować wideokonsultacji. Znajomi ostatnio wspominali, że jest coś takiego dostępne w klinice w Polsce https://psychomedic.online / i można rozmawiać na całym świecie. Nawet recepty są wysyłane w cenie, na terenie UE.
  Profil uzytkownika: marek8833     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-15 14:02
No tak, ale tam jednak najpierw chca dawac leki a potem ewentualnie terapia.
Jak ktos nie chce brac lekow to rachej inne miejsce.
No i to jest w Polsce.
w szwecji mozna wniesc skarge na prace psychologa czy psychoterapeuty a w Polsce kazdy robi co che bo nie ma zadnego prawa broniacego pacjentow.
I to jest niestety niebezpieczne.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-05-15 14:04
No ale jak ktos chce tylko recepte to mozna zaryzykowac. A pozniej ewentualnie na spokojnie szukac kogos w szwecji.
  Profil uzytkownika: Lunab     
hispan


Wpisów: 2
Od: 2018-06-18
2018-06-18 19:44
Witam, polecam ośrodek w Polsce www.uzalezniony.pl robią terapię uzależnień i depresji, współpracują z psychiatrą, endokrynologiem.
  Profil uzytkownika: hispan     
hispan


Wpisów: 2
Od: 2018-06-18
2018-06-18 19:47
poprawka j.w. https://www.uzalezniony.pl /
  Profil uzytkownika: hispan     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-06-18 20:05


Jakim konkretnie programem pracuje osrodek?
Sa jakies dane potwierdzajace skutecznosc?

I ta kadra....
Co to sa te certfikacje i kto je zatwierdza?



  Profil uzytkownika: Lunab     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2018-06-19 10:13
Moze to?
http://www.psychologia.edu .pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-11 6123.html
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2018-06-19 10:30
jeszcze cos takiego
https://www.psykologiguide n.se/search/?C=SrchPS&A=VA:1%7CCA:1%7CLA: 369
  Profil uzytkownika: nobody     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2018-07-07 13:35
A czy ci ludzie z podanych linkow maja pojecie o zyciu w Szwecji i tutejszych realiach?
Pewnie nie znaja nawet angielskiego.....
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-07-07 13:57
Czy ktoś wie gdzie mozna zapisac sie na jakies bezplatne wizyty u psychologa ktory bedzie mowil po polsku?


takich to nigdzie niema,koniec tematu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Polski psycholog
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony