Odwiedzin 37806086
Dziś 2410
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Bus z przyczepą legalna jazda

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBus z przyczepą legalna jazda
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-04-16 21:35
Hej. Szukam i szukam i sam juz nie wiem. Mętlik w głowie totalny. Mam busa sprinter z hakiem a na haku 2800 kg. Mam przyczepę o dmc 2500.
Mogę tym zestawem jeździć tutaj w Szwecji na prawko B+E ? Czasem mam na busie z dobrą tonę i do 2 ton na przyczepie. Co prawda krótkie trasy ale jak to wygląda wedle prawa? Wybieram się tym zestawem do Polski no i jak liczę to będę miał 3200 samego ładunku i nie wiem czy to juz nie podchodzi pod tachograf. Dodam że pojazdy zakupione na osobę prywatną. Jeżdżę juz tak prawie 2 lata ale w pl nigdy tym nie byłem. Tutaj miałem kontrolę raz i to nie policja tylko jakaś inna służba i popytali i puścili. Dzięki za pomoc z góry
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-18 19:41
Calkowita masa zestawu ?, masa przyczepy ?, masa pojazdu ?
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-19 10:14
"Undantag:

h) Fordon eller en kombination av fordon med en högsta tillåtna vikt som inte överstiger 7,5 ton, vilka används för icke-kommersiell transport av gods."

Prawdopodobnie cały twój zestaw waży mniej, niż 7,5 t. więc tak długo jak jeździsz prywatnie i nie zarabiasz na tym transporcie, nie masz obowiązku używania tacho.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-19 10:15
Zapomniałem link wkleić:

https://www.transportstyre lsen.se/sv/vagtrafik/Yrkestrafik/Kor--och -vilotider/regler-om-kor--och-vilotider/u ndantag-fran-kor--och-vilotider/
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-04-25 12:09
a orientuje sie ktos jak wyglada sprawa w Polsce z Inspekcja Transportu Drogowego w razie jakby stali i na wage mnie wezma? wlasnie jutro bede jechal do Polski i mam spore obawy. Co prawda tylko 130 km mam od promu w pl ale wiadomo polskie sluzby czepiaja sie. Co mi moze grozic?
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-26 19:33
Generalnie i rzecz prosto ujmujac to z kategoria E mozesz ciagnac wszystko maksymalnie, na to pozwalaja ci uprawnienia, ale teraz co mowi dowod rejetracyjny i co mowi przyczepa - masa calkowita, itd - to juz inna sprawa. Zostaw uprawnienia i zajmjmii sie pojazdem, albo zestawem pojazdow - W TAKI SPOSOB BEDZIE PRZEBIEGALA KONTROLA POLICYJNA.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-26 19:55
Sorry Tumpi, ale na jaki ch.j wbijasz go na mukę, pisząc że może wszystko na maxa ciągnąć? Nie znasz się a kłapiesz gębą w każdym temacie o czterech kółkach.

Kat. B+E uprawnia do prowadzenia sam. osobowego lub lekkiej ciężarówki o wadze max. 3500 kg i jednej lub wielu przyczep o łącznej wadze max. 3500 kg. Oczywiście waga przyczepki musi się zgadzać z max. dopuszczalną ładownością w dowodzie rejestracyjnym, ale to chyba oczywiste.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-26 20:26
Widzisz, nie doczytales do konca i pochopnie odpisujesz. 3,t tony masy calkowitej zestawow jest oczywistym faktem i to nawet wie moj syn ktory ma 8 lat. Napisalem maksymalnie na co pozwala ci prawo i twoj pojazd. Na jaki H.... sie wtracasz ? Moja masa to 62 tony i wiem co moge na moje uprawnienia i wiem co moga inna uprawnienia. Ulzylo ci ze komus tam sobie dowaliles chlopaku ?
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-26 21:59
Po pierwsze gdyby on wiedział, na co mu jego uprawnienia pozwalają, to by się tu nie pytał o to. Twoja odpowiedź mogła go tylko w błąd wprowadzić.

Po drugie, to jakbyś nie wiedział, to spieszę ci donieść, że twoja waga dotąd była 64, a nie 62 tony jak piszesz (od 1 maja zostanie podwyższona do 74 ton na drogach BK4).

Prawko w chipsach znalazłeś?
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-04-26 22:33
wlasnie z tym B+E nie jest tak latwo. musze wziasc kiedys do reki dowody rejestracyjne i tam oglonie pisze ale pamietam ze jest taka zaleznosc ze auto ktore w tym przypadku jest holownikiem powinno miec 1.33 dmc przyczepy. ja juz sam nie wiem, jest to strasznie zakrecone. teoretycznie na 100 % moge jechac autem o dmc 3499 kg plus przyczepka max dmc 750 kg. i wtedy jest niby pelen legal. ja juz w PL i rozmawialem z kierowcami na promie i tez konkretnej odpowiedzi nie bylo ale za to dyskusja byla zacna i tylko towarzystwo sie poklucilo
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-26 22:42
Jeśli chodzi o Polskę, to ci za wiele nie pomogę, bo zbyt długo tam nie mieszkam, a wiem że było mnóstwo zmian w ostatnich latach. Też coś słyszałem o 1,33 masy auta w stosunku do przyczepy. Najlepiej zadzwoń jutro do krokodylków (ITD) i zapytaj się.

A w Szwecji jakbyś miał wątpliwości, to podrzucam ci kalkulator

https://slpvkalk.transport styrelsen.se/extweb/Slapvagnskalkylator/S lapvagnskalkylator.aspx
  Profil uzytkownika: Bartender     
mcmrbygg11


Wpisów: 481
Od: 2018-04-14
2018-04-26 22:54
Krokodyle powiedzieli ze to mam przyjechac osobiscie bo jest to zbyt zagmatwane by to przez tel wyjasnic. i szczerze korci mnie by podjechac do nich nastepnym razem i pokazac dowody rejestracyjne i by bylo czarne na bialym. tak na chlopski rozum wydaje mi sie ze jazda zestawem powyzej 4250 kg bez tacho i dzialalnosci jest legalna choc mam nadzieje ze sie myle bo by sie okazalo ze kilka lat lamie prawo. jak sie dowiem u zrodla to napisze tutaj jeszcze
  Profil uzytkownika: mcmrbygg11     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-26 23:19
Co do tacho to przepisy są takie same i jeśli masz zestaw poniżej 7,5 t i jeździsz prywatnie nie obowiązuje cię tacho.

http://www.gitd.pl/jazda-b ez-tachografu

pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy – dotyczy wyłącznie przewozów wykonywanych prywatnie, niezwiązanych z jakąkolwiek działalnością gospodarczą
  Profil uzytkownika: Bartender     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-27 23:20
Po drugie, to jakbyś nie wiedział, to spieszę ci donieść, że twoja waga dotąd była 64, a nie 62 tony jak piszesz (od 1 maja zostanie podwyższona do 74 ton na drogach BK4).

--------------------------------------- ---------

Co ty gadasz chlopaku! znowu googlowa regulke przepisujesz! - NASTEPNY. Ja o bärighetsklass wiedzialem wieki temu a te BK4 zanim glosowali w rzadzie - JA NA CODZIEN Z TYM PRACUJE OD LAT i odemnie zalezy czy nasze ciezarowki wjada tam i tam. Do czego ty dazysz ?. NIE PRZEPISUJ ZADNYCH GOOGLOWYCH REGULEK ! Czy ty wiesz wogole co to jest axelavstånd, boogitryck, drivande i tak dalej ... ? - WEJDZ NA GOOGLE ! BOZE CO ZA KOLES !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-27 23:22
Z TYM TACHO tez juz skoncz, czy ty wogole masz pojecie o tachografie jak on dziala i o czasie pracy kierowcow, ja sie tym zajmuje od strony technicznej na codzien. Przepisujesz z google jakies rzeczy ktore sa wiadomo od moze 100 lat. Co chcesz udowodnic ? SKad tacy ludzie sie biora!
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-27 23:24
Tylko nie zasyp mnie regulkami z wikipedii )
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-28 00:02
Ty naprawdę niepijący jesteś? Jeśli to prawda, to opowiedz mi geniuszu transportu o tych 62 tonach, proszę
  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-04-28 00:04
No i przy okazji wytknij mi błędy, jakie popełniłem podając informację o tacho, jedziesz!!!

Myślisz że tylko ty masz YKB?!?
  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Auto-Moto -> Bus z przyczepą legalna jazda
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony