Odwiedzin 37784707
Dziś 1477
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Warunki pracy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWarunki pracy
pawel2616


Wpisów: 1
Od: 2018-03-31
2018-03-31 20:35
Witam.

Parcuję w Szwecji od 3,5. Pracuje w w systemie 2,5 miesiąca w Szwecji i 2,5 miesiąca jestem w Polsce na wolnym można tak powiedzieć. Nigdy nie widziałem żadnej umowy na oczy ani tez nie podpisywałem nic takiego. Pracuje po 300 godzin w miesiącu czasami przez 5 tygodni bez dnia wolnego. Czy pracując w takim systemie perzysłygują mi jakiekolwiek prawa? Prawo do odpoczynku do płaconych nagdodzin? Dodam ze pracuje jako pracownik na linii produkcyjnej. Osttanio mial miejsce u nas w pracy wypadek dziewczyna stracila palca i drugi bedzie miala nie w pełni sprawny. Nasz pracodawca zaproponował ze zapłaci tylko połowe za leczenie a reszte ma zapłacić poszkodowana czy to zgodne z prawem czy pracodawca nie ma obowiązku ubezpieczenia pracownika?
  Profil uzytkownika: pawel2616     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2018-03-31 21:05
Jestes na tyle glupi , ze pracujesz bez umowy o prace ? O jakie prawa ty sie upominasz ?
Z czego maja one wynikac ?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-03-31 22:57
znam lekarza ktory pracuje 7 dni w norwegii i ma wolny drugi tydzien i wraca do szwecji,mniej wiecej to samo jeden do jednego ,umowa o prace ???? nikt tobie takiej umowy nieda ,zatrudnia inna druga glupia osobe,wypadek w pracy i utrata palca,takie cos powinno byc zgloszone do inspekcji (skydd sombudsman) powinien byc w pracy i zareagowac na ten wypadek,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
jimjam


Wpisów: 237
Od: 2015-03-05
2018-04-01 07:23
300 godzin miesiecznie? A ja myslalam,ze to ja jestem pracoholikiem z moimi 180-200 mce biurowej pracy 🤣 Raz,gdy corka byla u dziadkow zafundowalam sobie 260 godzin to myslalalm,ze ducha wyzione, nie mowiac juz,ze drugi raz moj pracodawca na taki "Uklad" nie poszedl 🤣🤣🤣
  Profil uzytkownika: jimjam     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-04-01 09:48
300 g to jest duzo na producji, 10 codzdziennie.raz tylko zdarzylo mnie sie ze pracowalem 180g w ciagu 2 tygodni,i myslalem ze jakbym mial tak pracowac caly miesiac to bym wyszedl z pracy i nie wrocil wiecej ,bez wzgledu na konsekwencje
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-02 20:07
Dla mnie spoko. Musisz naprawde ladnie zarobic za te 300 godzin. Nadgodziny, ÖB, rozne dodatki, to musi byc ladna pensja, musisz miec lekko 37-42 tys sek na reke. Wiele ludzi na tym forum o takich pieniadzach moze jedynie pomazyc.

Ja za 8 godzin pracy dziennie w ciezkim sztokholmskim transporcie mam ok 26.500 ( za 176 godzin ) a my tu mowimy o 300 ???
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-02 20:09
oczywiscie na reke po podatkach i teraz ide po podwyzke znowu ...
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-04-02 20:26
https://www.transport.se/n yheter/medlemsavgifter-2017/

27000 na czystto to zarobek brutto okolo 42000 ,nawet jak bedziesz mial te 300 g to tyle nie zarobisz na brutto.to mozesz pisac na ukrainskim forum
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-02 20:36
ja mam 39 tys + dodatek za przyczepy, dodatek za gabaryt, dodatek za telefon, dodatek za ciezka prace - podnosze, dodatek lunczowy, rekompensate, zwrot tego .. dalej dodatek i dodatek .... moj lönespec to jedna cala kartka ... i uwazam ze za mala mi placa za ta prace !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-04-02 21:51
"Musisz naprawde ladnie zarobic za te 300 godzin. Nadgodziny, ÖB, rozne dodatki, to musi byc ladna pensja, musisz"


Bez umowy ma to gwarantowane, prawda?


"Wiele ludzi na tym forum o takich pieniadzach moze jedynie pomazyc."

To fakt napewno sa tacy na forum co sobie moga "pomazyc"






  Profil uzytkownika: pati_sko     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2018-04-03 10:18
pawel2616 - chlopie ogarnij sie.
Pracujesz ponad 3 lata bez umowy...a wiesz kto w ogole ciebie zatrudnia? Szwedzka firma czy polki posrednik (pewnei polski posrednik skoro do PL zjezdzasz)
Po pierwsze- zapytaj o umowe ...jak nie dadza to rzuc ta pace w cholere. Zarabiasz pewnie dobrze...ale popatrz na twoja kolezanke...wypadek i co..i dupa ze sie taz brzydko wyraze.
Nie ma umowy, nie wiadomo gdzie jest ubezpieczona (i czy w ogole...bo jak umowy nie ma to moze nik za nia nigdzie podatkow nie placi na nawet polskie ubezpieczenie nie pokryje kosztow leczenia)
Tereaz pracodawca sie wypnie, ona dostanie rachunek taki ze sie posra bo sie nie wyplaci.
Pomysl co by bylo gdyby zdarzyl sie wiekszy wypadek, ktos po takim wypadko jest niezdoly do pracy, jest inwalida, dostaje rachunek za leczenie w szwecji na 300 tysiecy zlotych i co...przy polkich zarobkac to sie mozna do konca zycia nie wyplacic...

A masz w ogole szwedzki PN?
  Profil uzytkownika: ag_b13     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-03 14:18
Ja zawsze wychodzilem z zalozenia ze trzeba sie cenic i to cholernie sie cenic ale nic za darmo. Wiadomo nikt ci nie zaplaci za to ze tylko jestes na miejscu. Cos za cos, ty dajesz cholernie dobra prace, bez szkod z cala mase zadowolonych klijetow, a pracodawca daje ci wyplate. Musisz pokazac ze jestes warty, wykazywac sie i wyrobic sobie marke. Jesli ktos powie Pawel np. to inni np mowia a ten gosciu... zaje.... on to pracuje i sie zna na rzeczy, fachowiec jak nic! ..... itd. itd.


Generalnie ja uwazam ( powtorze sie ) ze trzeba wyrobic sobie marke i swoje umijetnosci okazywac, wyrobic sobie fach i byc naprawde fachowcemn w tym co robisz, ksztalcic sie w tym, douczac, czytac, sluchac rad starszych ( co jest wazne ) i byc ciagle najlepszym. Nie zeby odbebnic swoje godziny. Wierz ze czlowiek ktory dostaje 2350 zl / na reke pracuje gorzen niz ten ktory ma np. 3150 zl. To dziala psychologicznie. Jezeli czujesz sie doceniony i powazany - to mozesz byc najwiekszym mistrzem swojej profesjii. Jak to juz bedzie to trzeba umiec sie postawic, WAZNE JEST MIEC SWOJE ZDANIE, UMIEC POWIEDZIEC NIE!, miec swoje wizje, pomysly, byc kreatywym i ANGAZOWAC SIE ! ! ! no i asertywnosc !

Moze nie wnioslem duzo do tematu ale wtracilem swoje 3 grosze - NIE KRYTYKOWAC, BEZ DOCZEPEK i ZLOSLIWOSCI ! ! !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-04-03 14:19
aaa.... wykup sobie OLYCKSFALLSFÖRSÄKRING !
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Forum -> Życie w Szwecji -> Warunki pracy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony