Odwiedzin 37772555
Dziś 3563
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wymeldowanie z adresu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWymeldowanie z adresu
pablodario


Wpisów: 22
Od: 2018-02-27
2018-02-27 21:33
Czesc. Mam pytanie. Dostalem kontrakt na mieszkanie - ale ktos kto wynajmowal to mieszkanie wczesniej wciaz sie z niego nie wymeldowal. Ile ma czasu na takie wymeldowanie - a jesli tego nie zrobi czy moge go wymeldowac sam? Czy da sie to ewentulanie zrobic on-line. Z gory dziekuje za pomoc
  Profil uzytkownika: pablodario     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-02-27 22:06
Jesli to kontrakt z pierwszej reki czyli podpisany
z Hyreslägenhet Företag to musisz miec date od kiedy
mozesz sie wprowadzic i placic czynsz.
Wyprowadzajacy moze miec 3 miesiace na wyprowadzke od
czasu kiedy zlozyl wymowienie i placi za te miesiace czynsz, chociaz nie musi juz tam mieszkac.
Ten czas moze byc krotrzy, jesli hyres znalazl chetnego
do zajecia lokum, czyli np. Ciebie.
Najlepiej zrobisz jak to sprawdzisz w tzw. ADM czyli Hyres.
Jezeli tam mieszkasz i placisz czynsz a poprzednik
jest zameldowany to jest mozliwosc ze wlasciciel nie
prawnie pobiera dubelt czynsz.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-02-28 00:07
To wlasciciel musi wymeldowac poprzedniego lokatora,
albo sam poprzedni lokator u wlasciciela.
  Profil uzytkownika: alwa12     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2018-02-28 10:58
Alwa ale autorowi tematu chodzi chyba o to ze ten czlowiek ma nadal adres w jego mieszkaniu... i tak po polsku napisal ze czlowiek jest tam zameldowany...

Spoldzielnia mieszkaniowa nie moze zmienic komus adresu
wiec to co napisalas sie nie zgadza.

  Profil uzytkownika: ag_b13     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-02-28 11:40
pablodario, podstawowe pytanie jak podpisywales kontrakt na mieszkanie to byla inf. ze ktos ten tam mieszka/zameldowany?

Skontaktuj sie ze Skatteverket kto pod Twoim adresem jest zameldowany i zglos ze jestes glownym lokatorem i decydujesz o meldunkach osob pod tym adresem

Skateverket zawsze pyta glownego "wlasciciela" o zgode na meldunek pod danym adresem.

Wejdz na strone https://www.merinfo.se i sprawdz kto jest pod twoim adresem

  Profil uzytkownika: columbus08     
pablodario


Wpisów: 22
Od: 2018-02-27
2018-02-28 19:04
Dokladnie jest tak ze kontrakt podpisalem i od 15 lutego mieszkam w tym mieszkaniu. Nie wiem ile czasu temu ktos sie z niego wyprowadzil - ale pewno 1-2 mies temu gdyz byl tak przeprowadzony remont po poprzednim wlascicielu. Gdy sprawdzalem w RATSIT to nadal razem ze mna sa tutaj 2 inne osoby - i przychodzi tez masa listow do tych starych wynajmujacych. Chcialbym poprostu tylko ja widniec pod tym adresem a nie wiem co jest przyczyna ze ktos nie zmienia adresu ?
  Profil uzytkownika: pablodario     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-02-28 19:34
pablodario, Wlascicielem mieszkania jest spoldzielnia wiec jak najszybszy kontakt ze spoldzielnia z ktora masz podpisany kontrakt i z nimi wyjasnic ta sytuacje i pokaz im czesc korespondencji ktora przychodzi na Twoj adres

Jakie nazwisko jest na tablicy mieszkancow i na drzwiach do mieszkania

Pozniej Skatteverket z inf ze te osoby tu nie mieszkaja, oni maja dokladne dane od kiedy widnieja na tym adresie

Korespondencja do kosza
  Profil uzytkownika: columbus08     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-02-28 20:33
O rany! Ktos moze sie spoznil z adressändring, ktos moze nie zamowil eftersändning, o co panika? Poczekaj miesiac i sprawdz w Skatteverket kto ma adres w twoim mieszkaniu. Poczte odeslac do nadawcy z adnotacja ze osoba nie mieszka pod tym adresem. Nie trzeba wywalac do kosza....
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 10:28
O rany Ronya, a Tobie nie zalezalo by na aktualnej korespondencji od kilku miesiecy????

Zanim aktualny paplodario wprowadzil sie byl remont mieszkania, jak pisze sam 2-3 miesiace.
Do kosza......

Sprawdzic tresc kontraktu i do Skatteverket
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 10:33
mala poprawka

paplodario pisze:

Nie wiem ile czasu temu ktos sie z niego wyprowadzil - ale pewno 1-2 mies temu gdyz byl tak przeprowadzony remont po poprzednim wlascicielu.
  Profil uzytkownika: columbus08     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3027
Od: 2017-03-11
2018-03-01 10:50
Ja tak szybko bym nie wyrzucał tej poczty, ileż to kosztuje przechować kilka listów? Może osoba mieszkająca wcześniej nie ma świadomości o konieczności dokonania adressändring, albo siedzi w więzieniu, a poczta zawiera ważne dla niej informacje. Kto wie, ja bym oszczędził listy z urzędów, wywalając do kosza tylko ewidentne reklamy itp.

No i koniecznie poinformować właścicela mieszkania/spółdzielnię i Skatteverket, może oni pomogą ustalić aktualny adres pobytu.
  Profil uzytkownika: Bartender     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 11:09
listy do kosza.. i nie zasmiecac wlasnego mieszkania

On nie otworzy listow do niego nie adresowanych

Korespondencja z urzedow jesli jest wazna a urzedy nie otrzymuja odpowiedzi, wysylaja ponowienia listem poleconym z potwierdzeniem odbioru przez odbiorce.

Dla wlasnej tyko ciekawosci/informacji moze jeden z listow urzedowych otworzyc i zapoznac sie o co chodzi i do kosza....(nie doszedl)

  Profil uzytkownika: columbus08     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-03-01 11:12
Chamstwo z wyrzucaniem kogos korenspondencji do kosza. Chamstwo i buractwo!
  Profil uzytkownika: pati_sko     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 11:17
pati_sko, twoj komentarz chamstwo i buractwo to odzwierciedla twoja kulture dyskusji i postawe osoby co nie odbiera wlasnej korespondencji miesiacami

Kilkumiesieczna nieodebrana korespondencja jest makulatura

  Profil uzytkownika: columbus08     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-03-01 11:19
To mnie rozsmieszyles, punkt dla Ciebie

Buractwo i chamstwo! Nic wiecej!
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-03-01 13:27
Ilez to razy Polacy zadawali tutaj pytania o poczte, ktora do nich nie dotarla. Deklaracje podatkowe (Skatteverket do biedaka nie wyslal bo Szwecja chce go okrasc ze zwrot podatku) Wyliczenia emerytalne (bo Szwecja chce go okrasc z emerytury) Ilez to razy forumowicze doradzaja, zeby zaoszczedzic troche koron i nie przekierowywac poczty...bo po co?
Nie wiemy czy poprzedni lokator byl Polakiem, ale tak dla przykladu.

Jakie uklady miala spoldzielnia z wczesniejszym lokatorem autor tematu nie wie. Remont (1-2 miesiace?!) mogl byc robiony w czasie wymowienia a lokator moze miec w dalszym ciagu dostep do mieszkania i zabierania swojej poczty.
Moze osoba zmarla...moze byc dziesiatki powodow zaistnialej sytuacji...

Do normalnego zachowania nalezy odeslanie nie swojej poczty do nadawcy.
Nie trzeba otwierac koperty, wystarczy adnotacja, ze adresat juz nie mieszka pod tym adresem. Jezeli nie ma widocznej nazwy nadawcy, to poczta po numerze frankomaskin znajdzie nadawce. Czesto w lewym gornym rogu koperty jest napisany nadawca i okienko jest zakryte, wystarczy oderwac ten flik i przekreslic adresata.
To moze jednak jest za duzo wymagane od niektorych....
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 14:41
wszyscy zyja bo jak pisze pablodario:

Gdy sprawdzalem w RATSIT to nadal razem ze mna sa tutaj 2 inne osoby
Osoby zmarle w SE w krotkim czasie sa wyrejestrowywane z danych administracyjnych, chyba Ronya dobrze ten temat znasz...

Dla wlasnego bezpieczenstwa pablodario powinien natychmiast wyjasic ze spoldzielnia i ze Skatteverket

Jesli sa zameldowani na tym adresie to moga mu wywarzyc zamek i wejsc do domu w ktorym sa zameldowani, ale to juz skrajnosc ale teoretycznie moze tak byc


  Profil uzytkownika: columbus08     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-03-01 15:46
Ten temat mozna ciagnac w nieskonczonosc, zanim autor nie wyjasni sprawy w Skatteverket.

Z drugiej strony, nie ma sie co dziwic, ze ludzie wynajmujac mieszkania nie pozwalaja na adres/zameldowanie, zeby nikt im nie wymienil zamkow i mial roszczenia do mieszkania...

Tak, wiem doskonale jak wyglada sprawa zameldowania i smierci, dlatego napisalam taka sytuacje jako przyklad.
Jezeli nie zrobi sie przekierowania poczty, to ona nadal przychodzi na adres z dopiskiem Db (Dödsbo) po nazwisku.

Najbardziej jednak zbulwersowala mnie rada "wyrzucaj poczte bo ci mieszkanie zasmieca"
Trzeba umiec zyc wsrod ludzi!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 16:24
Wszyscy zyjemy wsrod ludzi i nie tylko Ronyu....

Tylko pomagamy tym co wiemy ze naprawde potrzebuja naszej pomocy a nie takim ktorzy przynosza ci problemy
i tym ktory probuja nas wykorzystac.

Dobra zasada, jesli ktos prosi cie o pomoc to zadaj sobie w pierwszej kolejnosci pytanie, czy ta osoba bez twojej pomocy tez sobie da rade, poradzi z problemem......
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2018-03-01 16:40
duzym znakiem zapytania jest tez jaka to spoldzielnia mieszkaniowa ktora podpisuje kontrakt,
daje klucze do mieszkania nowemu lokatorowi bez sprawdzenia kto jest zameldowany w tym lokalu

  Profil uzytkownika: columbus08     
pablodario


Wpisów: 22
Od: 2018-02-27
2018-03-01 18:52
Spoldzielnia to IKANO Bostad. Pisalem do nich dzisiaj i powiedzieli ze oni mi w tym nic nie pomoga - musze isc do Skatteverket a listy odeslac. Dzisiaj przyszly jakies z policji i banku- wiec przekreslilem odbiorce i napisalem ze ten ktos nie mieszka pod tym adresem. Jutro skocze do Skatteverket i zapytam co z tym moge zrobic.
  Profil uzytkownika: pablodario     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2018-03-01 21:04
Przecież to chyba przez net można zgłosić.
  Profil uzytkownika: LARA333     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wymeldowanie z adresu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









sprzatanie (Göteborg)
Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Wielka polityka pro-dzieczenna
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony