Odwiedzin 37785196
Dziś 1966
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sztokholm - Zakład pogrzebowy w Szwecji

 
 

Pokaż wpisy
AutorZakład pogrzebowy w Szwecji
Yayeti111


Wpisów: 4
Od: 2018-01-04
2018-01-04 16:48
Witam forumowiczów i proszę o pomoc. W Sylwestra zmarła w Szwecji moja mama i muszę zająć się przewiezieniem prochów do Polski. Dowiedziałem się już jak to wszystko przebiega i muszę skontaktować się z zakładem pogrzebowym i po załatwieniu wszystkich formalności odebrać od nich prochy. Czy zna ktoś zakład pogrzebowy w okolicach Sztokholmu z którym mogę porozumieć się po polsku? Ja mieszkam w Szwecji dopiero rok i nie znam jeszcze języka. Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: Yayeti111     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2018-01-04 20:46
Zadzwon do mnie na 070-4775878 to ci pomoge nieodplatnie.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2018-01-04 21:22
Oliwa59, szacunek
  Profil uzytkownika: alwa12     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2018-01-04 22:29
Wyrazy współczucia.
  Profil uzytkownika: LARA333     
Yayeti111


Wpisów: 4
Od: 2018-01-04
2018-01-05 17:06
Bardzo dziękuję. Czekam jeszcze az przyjdą jakies dokumenty ze szpitala i w poniedziałek sprawdzę czy jest już akt zgonu w skatteverket.
  Profil uzytkownika: Yayeti111     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-01-05 20:05
Jak chcesz to zostaw jakas mozliwosc kontaktu z toba, moge ci pomoc. Mam doswiadczenie w temacie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-01-05 20:23
Przeczytaj na stronie konsulatu co musisz miec zalatwione zanim dostaniesz pozwolenie na wwoz prochow. Zdarzysz to zalatwic zanim szwedzkie papiery beda gotowe.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Yayeti111


Wpisów: 4
Od: 2018-01-04
2018-01-09 10:40
Dziękuję za odpowiedź. Niestety wciąż czekam na sekcje zwłok. Już tydzień. Po sekcji będzie wydany akt zgonu i wtedy mogę zacząć wszystko załatwiać. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Yayeti111     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-01-09 15:47
takie cos trwa dosc dlugo wiec nie denerwuj sie i czekaj,tydzien?????dwa lub trzy tygodnie,wtedy napisz jak cos nietak
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-01-09 16:21
Do zalatwienia pozwolenia na pochowek od starosty nie potrzebujesz szwedzkiego aktu zgonu. Rutyny sie troche roznia, zalezy od miejscowosci. Ten dokument trzeba przedlozyc w konsulacie, zeby wydali pozwolenie na wwoz prochow. Skoro i tak czekasz na szwedzkie papiery, to mozesz w miedzyczasie zalatwic to co sie da po polskiej stronie.
Nie dostalas zadnego dokumentu od lekarza, ktory stwierdzil zgon?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-01-10 13:17
Znalazlam biuro pogrzebowe, gdzie pracuje osoba mowiaca po polsku. Mam tez informacje o kosztach i innych detalach zwiazanych z cala procedura zalatwieniu wszystkiego ze szwedzkiej strony. Nie bedziesz musiala prosic o pomoc postronne osoby.

Podaj kontakt do siebie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Yayeti111


Wpisów: 4
Od: 2018-01-04
2018-01-10 14:20
Bardzo dziękuję za pomoc. Mój nr tel +48731443107. Mogę rozmawiać po pracy, po godzinie 18.Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie. Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Yayeti111     
mistra1


Wpisów: 2
Od: 2018-01-12
2018-01-12 17:12
Dzień dobry,
na dniach niestety będę miała najprawdopodobniej podobny problem z wszelkimi formalnościami po śmierci Babci, więc Ronj jeżeli również mogłabym prosić o kontakt to będę bardzo wdzięczna. Zapoznałam się już trochę z papierologią związaną ze sprowadzeniem prochów, ale nie mam obeznania z procedurami dot. wystawiania aktu zgonu, kremacji w Szwecji i czasu ile należy na to poświęcić. Mój nr telefonu to +48606984901 mail m.mezynska@gmail.com.
  Profil uzytkownika: mistra1     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-01-14 22:42
Moze administracja przyczepi pinezka...jako wazne?

Akt zgonu wystawia Skatteverket (ewidencja ludnosci)
Jezeli zgon nastapi w domu/na ulicy...poza szpitalem, jest wzywana policja i lekarz. Policja, zeby zabezpieczyc miejsce w razie odejrzenia o przestepstwo.
Lekarz, zeby stwierdzic zgon.
W takiej sutuacji najczesciej jest robiona sekcja zwlok. Nie tylko zeby dowiedziec sie na co osoba zmarla, tylko zeby ew. wykluczyc udzial osob trzecich. Jezeli udzial osob trzecich jest wykluczony, rätts wysyla potwierdzenie do policji, ktora umaza postepowanie i Skatteverket moze wydac akt zgonu.
Zajmuje to ok 5-7 dni od chwili umozenia policyjnego dochodzenia.
Na wyniki sekcji zwlok mozna czekac kilka miesiecy, nie wplywa to jednak na procedury pochowku czy kremacji i przewozu prochow.
Jezeli zgon nastepuje np w szpitalu z powodu choroby procedury sa takie same ale bez udzialu policji.

W oczekiwaniu na akt zgonu mozna zaczac zalatwiac dokumenty z Polski na sprowadzenie/wwoz prochow/ciala do Polski. Na stronie konsulatu mozna przeczytac o wymogach co to sprowadzenia zwlok/prochow do Polski.
Musze z ogromna radoscia stwierdzic, ze juz nie potrzeba dokumentu o chorobach zakaznych jesli chodzi o prochy (dziekuje, ze po ponad 10 latach konwersacji doszlismy do porozumienia!)

Potrzebny jest kontakt z firma pogrzebowa w Szwecji, zeby zalatwila transporty (rätts-krematorium) i kremacje + cala dokumentacje po szwedzkiej stronie. Urne przewozi rodzina osobiscie, jako bagaz podreczny...taka ostatnia przysluga.
W przypadku przewozu ciala latwiejszy jest kontakt z polska firma pogrzebowa, ktora przyjedzie do Szwecji. Sa firmy ktore sa obeznane w rutynach ale sa tez firmy, ktore wysylaja swoich pracownikow na wycieczke krajoznawcza do Szwecji na koszt zmarlego czy jego rodziny.


Jest jedna sprawa, ktora sprawia ogromny problem.
Registerutdrag, wypis z rejestru personalnego.
W takim rejestrze znajduja sie wszystkie dane co do najblizszej rodziny...maz, dzieci, rodzice.
Moz byc jednak tak, ze tylko maz przebywa w SE i pracuje, wiec nie ma wpisanej reszty rodziny do swoich akt, bo oni np tu nie mieszkaja.
Jakby zmarl, to zona musi najpierw zalatwic wpis swoich danych do akt malzonka, zeby moc zalatwiac wszystkie jego sprawy jako najblizsza rodzina.

Dla przykladu: jak moja matka zmarla okazalo sie, ze ja nie widnieje w jej aktach personalnych, mimo ze mialam 12 lat jak przyjechalam do Szwecji, do moich rodzicow.
To idzie szybko zalatwic, akt urodzenia czy w innym przypadku akt slubu wyslac do Skatteverket (oni sobie sami tlumacza) i po 3-4 dniach jest wszystko uporzadkowane...ale bez tego wpisu w akta personalne zmarlego nie wiele mozna zdzialac.
Nie ma dostepu do konta. Mieszkanie i abonamenty mozna wymowic na pdstawie aktu zgonu, ale moze byc wiecej sytuacji, gdzie trzeba udowodnic swoje powinowacenie ze zmarlym.

Trzeba pamietac, ze zalatwienie pochowku z przewozem prochow czy ciala, to nie jest kwestia 2-3 dni do pochowku jak w Polsce. Proponuje w takich sytuacjach od razu uprzedzic rodzine, ze zajmie to ok 4 tygodni zanim prochy beda w Polsce, albo ok 3-4 tyg zanim trumna z cialem bedzie gotowa do pochowku w Polsce.

Nie warto wyciagac..."bo w Polsce to chowa sie zmarlego po 2-3 dniach"...mozliwe ale to w Polsce!

  Profil uzytkownika: Ronj@     
mistra1


Wpisów: 2
Od: 2018-01-12
2018-10-09 11:09
A na jakim druku można zgłosić takie dorosłe dziecko do Saktteverket po śmierci osoby zamieszkującej w Szwecji? U mnie podobna sytuacja - Babcia zmarła, a najpewniej w aktach osobowych nie ma żadnej wzmianki o mojej Mamie czyli córce, bo nie wyjechała do Szwecji.
  Profil uzytkownika: mistra1     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-10-09 18:25
W Szwecji ( i w Polsce tez ) zdarza sie ze ludzie maja
urny z prochami bliskich w domach.
Sam to widzialem.
Bierzesz urne i grzebiesz ja w Polsce.
Moj kolega tak zrobil ze zmarlym czlonkiem rodziny w Stanach.
Bylo troche perypeti bo bagaz polecial gdzie indziej , ale skonczylo sie dobrze.
  Profil uzytkownika: skoczek     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2018-10-09 23:29
Mistra, najpierw musisz zamowic Registerutdrag med släktutredning ze Skatteverket. Na tym dokumencie nie bedzie widniala twoja matka jako släkt. Musisz ty/twoja matka zalatwic w Polsce akt urodzenia, ze wszystkimi znaczkami skarbowymi i pieczatkami.
Akt urodzenia i Registerutdrag med släktutredning wysylasz do Skatteverket z krotkim podaniem o wniesienie twojej matki do akt twojej babci.
Napislam wczesniej, ze Skatteverket sami tlumacza akt urodzenia z Polski.
Jak juz bedziesz w trakcie zalatwiania dokumentow, to zalatw tez swoj akt urodzenia, zeby wpisac twoja matke w twoje akta (wyglada na to, ze ty mieszkasz tutaj) i ew. bedziesz matki pelnomocnikiem w formaliach i moze jedynym krewnym babci w Szwecji. Zaleznie od sytuacji moze beda potrzebne upowaznienia, ale w zalatwieniu tych pierwszych formalnosci w zwiazku ze zgonm to bedziesz miala mozliwosc dzialac. Jak na razie to jestes zupelnie obca osoba.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
wujo79


Wpisów: 1
Od: 2020-09-17
2020-09-17 11:54
Witam. Mam.pytanie odnośnie pochówku w Szwecji. 2 dni temu mój tata zmarł w szpitalu w Helsingborgu. Chciałbym gonpochować tutaj w Szwecji. Gdzie muszę się zgłosić?? Dodam że mieszkam i pracuje w Norwegii ze Szwecją nic mnie nie łączy nie mam szwedzkiego nr perosnalnego itd. Z góry dziękuję za każdą pomoc
  Profil uzytkownika: wujo79     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2020-09-17 14:16
Skontaktuj sie z jakims biurem pogrzebowym w Helsingborgu.
Wiekszosc firm ma strony internetowe i pogrzeb mozna zamowic przez internet.

Szukaj: begravningsbyråer Helsingborg
  Profil uzytkownika: Ronj@     
lukaszjankowski


Wpisów: 1
Od: 2021-01-12
2021-01-12 11:18
Miałem podobnie, po konsultacji z rodziną zdecydowaliśmy się na transport zmarłej ciotki do Polski i pochówek na cmentarzu. Znaleźliśmy firmę wyspecjalizowaną w międzynarodowym transporcie zmarłych www.anielski-orszak.pl gdzie pomogli nam w całym procesie na podstawie upoważnień. Zapłaciliśmy mniej niż za kremację w Szwecji i transport urny do Polski a nasze zaangażowanie w sprawę było potrzebne jedynie przy uzupełnieniu upoważnień. Na prawdę gorąco polecam.
  Profil uzytkownika: lukaszjankowski     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-14 16:30
Witam, zmarła moja mama i została pochowana tutaj ale ja nie zgadzam się z takim pochówkiem w jakimś gaju jesionowy 😡Pochował mamę jej mąż ale nie mój biologiczny ojciec i ja nie wiedziałam w jaki sposób będzie pochowana,czy mogę się odwołać w jakiś sposób tylko gdzie pisać gdzie dzwonić??Pomóżcie!!
  Profil uzytkownika: Ruda37     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-14 16:37
odwołać się nie możesz ,pochował ja mąż bo miał większe prawo do tego,mozesz się może dogadać z nim ,ale wątpię ze to pomoże ,wyglada na to ze on chce tez być pochowany w pobliżu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-14 20:04
Tutaj Ronj@ jest potrzebna by Ci wszystko objasnic

Gaj Jesionowy, jakas nazwa lokalna ?

Czy Gaj Pamieci ?

Bo jak w Gaju Pamieci- to nawet tabliczki tam nie ma

Mozliwe ze mozesz sie dogadac z pastorem kosciola
przy ktorym njest cmentarz z Gajem Pamieci gdzie
Twoja mama zostala pochowana i zapytac czy masz
mozliwosc wykupienia miejsca na postawienie malej
tablicy pamiatkowej w miejscu gdzie skladane sa urny.

Trudno cos doradzac, bo miejsce na urny wygladja
roznie, w zaleznosci od cmentarza.

U mnie na wsi jest sporo miejsca i kazda urna pochowana
jest w ziemi i na tym miejscu jest maly nagrobek
Wyglada to bardzo ladnie i przytulnie, nie jast
sciesnione i odwiedzajacy maja utryme przy swoich
pochowanych rodzinach.

Tak jak pisalam, Ronj@ bedzie wiedziec napewno co i jak

Black tez ma racje bo juz prochow nie przeniesiesz,
a maz ma wieksze prawa, tyle ze dziwne ze z Toba tego nie ustalal, ale to juz jego sprawa.

Gaj Pamieci, to bezimienne miejsce i tam wszyscy
pochowanie nie maja nagrobkow.

Jest to najtansza forma pochowku.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-15 01:15
Maz nie ma wiekszego prawa do decyzji o formie pochowku. Prawo ma ten, kto wie jak zmarly chcial byc pochowany. W tym przypadku zapewnemaz wiedzial lepiej niz corka, albo Dlaczego corka nie wiedziala jak matka chce byc pochowana?

Gaj pamieci to to samo co Minneslund?
To nic nie mozna zrobic, zadne odwolania nie pomoga. Przeniesienie prochow jest nie mozliwe technicznie, Poza tym obowiazuje gravfrid.

Sa jednak rozne mozliwosci pochowania prochow niekoniecznie w tradycjonalnym grobie.
Napisz o jaki cmentarz chodzi, bedzie mi latwiej z odpowiedzia.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-15 01:20
Gaj pamieci (Mnneslund) nie jest najtansza forma pochowku!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-15 01:34
Hej Ronj@, nie jest ? bo wszedzie slysze, ze w ten
sposob jest najtaniej, ale tylko slysze od ludzi,
ze niby nie trzeba wykupowac gruntu i po 20 czy 25
latach po pochowku odnawiac umowe o utrzymaniu miejsca.

Pozdrawiam o tej nocnej porze, pewnie znow masz nocke
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-15 01:44
Hej, nie, z nocami skonczylam wiele lat temu, poprostu spac nie moge😐
No i dostalam maila, ze jest pytanie z mojej branzy wiec odpowiadam.

Nie wierz we wszystko co ktos opowiada a juz napewno powstrzymaj sie przed rozpowiadaniem dalej tych opowiadan, przynajmniej w temacie smierci, bo robi sie wilcza przysluge autorom.

  Profil uzytkownika: Ronj@     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-15 02:47
Masz racje, ja tego nie rozpowiadam, ale tu na Forum
tak mi sie lapnelo, niemniej zaznaczylam, ze tylko Ciebie nalezy pytac o szczeguly.

Dobrze ze sobie odpuscilas nocki, ja za dlugo pracowalam nocami i teraz nie moge sie przyzwyczaic.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-16 15:42
Witam ponownie,mama została pochowana w tym Gaju pamięci bez mojej wiedzy ponieważ ja byłam w tym czasie w szpitalu a wszystko już załatwił mąż mamy.Nie mogę się z tym pogodzić że w takim miejscu i bez nagrobku😭mama zasłużyła na piękny pomnik😌mąż mamy wiedział że chce wziąć mamy prochy do Polski kiedyś i miało być kolumbarium tak było ustalone ale niby kolumbarium nie było na cmentarzu w Solnej i załatwił Gaj jesionowy.Mama była bardzo chora i nie rozmawiała z nami jak chce być pochowana ale ja wiem na 100%że w Polsce!Mąż pisał do Zarządu Cmentarza i niby przyszła odmowa!I teraz trzeba pisać do Sądu.Ale nie pisał nic☹️Jak nie da rady do Polski choć nie pogodzę się z tym,to chociaż tutaj przenieść prochy w inne miejsce żeby mama miała pomnik.A jeśli chodzi o cenę to nie mam pojęcia jak to wygląda ale wydaje mi się że jest to najtańszy pochówek płaci się tylko za wykupione miejsce na 25 lat,mama nawet nie ma urny.Jeśli orientujecie się jakie są ceny w pochówku tutaj proszę dajcie znać!I napiszcie więcej o tym Gaju jesionowym co to dokładnie jest za pochówek??Wydaje mi się że jest to najtańszy zbiorowy pochówek
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-16 17:31
Miejscem pochowku twojej mamy jest Askgravlund na cmentarzu w Solna.
"Ask" to owszem jesion, ale tez prochy (aska)

Nie jestem zwoleniczka doslownego tlumaczenia pojec, bo czesto wychodza dziwolagi, wiec skoncentruje sie na tym co to jest askgravlund.
To miejsce na pochowanie prochow, nie duzy grob na wiele urn, tylko odpowiednio maly, zeby zmiescila prochy jednej osoby. Grob nie jest anonimowy. Na wspolnym kamieniu przymocowuje sie tabliczke z imieniem, nazwiskiem i data urodzenia i smierci.

Prochow nie moglas wziac do Polski "kiedys". Mialas ew. na to rok, po roku prochy musza byc zlozone w grobie. Czy to byloby w Polsce czy w Szwecji, to musielibyscie sie dogadac z mezem matki. Jezeli byscie sie nie dogadali to prosi sie o mediacje i w tym przypadku to zapewne wygralby maz matki skoro ty nie wiedzilas jak matka chce byc pochowana a on jako maz trwierdzilby ze chce byc pochowany razem z zona. Razem niekonicznie musi znaczyc obok siebie, w tym samym grobie.
Prochow juz zlozonych w grobie (obojetne jakim) sie nie rusza. Regulowane jest prawnie.

Jedyna roznica w kosztach pogrzebu to cena tabliczki. Mniejsza niz nagrobek.
Za miejsce na cmentarzu (obojetne jakie miejsce) nie placi sie. Ten koszt pokrywa podatek nazywany begravningsavgift i placi go kazdy mieszkaniec Szwecji.


Zapewne maz matki wybral taki grob z praktycznych wzgledow. O grob trzeba dbac, grob powinno sie odwiedzac a sil moze nie starczy? do takiego askgravlunden zawsze ktos przydzie i zapali swieczke...dla kogos.
Nie ma czegos gorszego niz wyrzyty sumienia z powodu nieodwiedzania grobu bliskich.
Jezeli macie jakis grob rodzinny w Polsce, mozna wygrawerowac mamy imie i nazwisko i daty i dodac "spoczywa w inym miejscu" czy cos w tym rodzaju.

Zanim porusze koszta pochowku i jego koszta...bylas na pogrzebie twojej matki, w kosciele czy kaplicy?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-16 17:43
Dodam, ze w czasie pandemi, byly ograniczone mozliwosci tradycyjnych pogrzebow. M.in. z powodu ograniczonej ilosci zalobnikow w zaleznosci od lokalu.
Nie dotyczy to mozliwosci zalozenia prochow i wyboru miejsca.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-17 20:19
Skomentuje jeszcze Columbarium, nie zrobilam tego wczesniej bo chcialam sprawdzic czy cos sie nie zmienilo ostanio, otoz nie. Zasady sa takie same jak zawsze.

Cmentarz w Solna nie ma Columbarium, nie ”niby”, poprostu tam nie ma. Sa inne formy pochowku, ale nie Columbarium.
Columbarium to specyficzna forma ”grobow” ktora jest w niewielu miejscach. Najczesciej w kosciolach polozonych w miescie i nie majacych przylegajacych do nich cmentarzy. Columbaria sa dla czlonkow parafii i nie ma juz wolnych miejsc. Twoja matka zapewne nie nalezala do szwedzkiego kosciola i nie mieszkala w parafii gdzie sa Columbaria. Nie zmieniloby to stanu rzeczy, ze prochy zlozone w grobie w Columbarium, nie moga byc przenoszone wg uznania.
Dlatego rodzina ma rok czasu na zastanowienie sie gdzie proxy maja spoczac i potem maja juz tam byc, nieruszane. Cos jak ”niech spoczywa w pokoju”

Mam nadzieje, ze przyblizylam ci zasady roznych form pochowku w Szwecji, masz pytania to smialo.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-21 16:59
Mama została pochowana 5msc.temu i ceremonia pogrzebowa odbyła się w kaplicy.
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-21 17:03
Wiem że na Cmentarzu w Solnej nie ma
Columbarium ale to nie zmienia stanu rzeczy że prochy mamy mogły
być pochowane na jakiś czas tam,ale nigdzie nie doczytałam że trzeba być członkiem parafii.
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-21 17:05
Ja jako córka będę starała się odwołać do Sądu administracyjnego w tej sprawie ponieważ mama zasłużyła na to żeby przynajmniej mieć tutaj swój pomnik,mam nadzieje że się uda
  Profil uzytkownika: Ruda37     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-21 18:00
Minneslund to specjalnie wyznaczone miejsce na cmentarzu do dyskretnego i anonimowego pochówku lub rozsypania prochów po kremacji. Krewni nie dowiadują się, gdzie prochy zostały zredukowane lub rozrzucone, ponieważ pochówek w gaju pamięci zawsze odbywa się bez obecności krewnych. W zabytkowych gajach pamięci urna (wykonana z materiału degradowalnego) jest w całości opuszczana do ziemi. W gajach, które składają się z naturalnej ziemi, urna jest opróżniana z jej zawartości.
to tak wyglada jak się przetłumaczy na polski ,prawdopodobnie nie masz żadnych szans ,wątpię tez ze jest jakiś przeciw żeby naruszyć to miejsce fizycznie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-21 20:15
Polecam z uwaga i szacunkiem czytac w tym temacie podpowiedzi Ronj@, bo lepiej przyjąc za pewnik słowa fachowca.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 00:26
Mama nie jest pochowana na Minneslund tylko na Askgravlund(gaj jesionowy)i może się odwołać mąż jeśli chce np.w przyszłości być pochowany razem w jednym grobie z żoną
  Profil uzytkownika: Ruda37     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-22 09:01
ruda 37 tutaj znalazłem ze nic nie zdziałasz https://www.svenskakyrkan. se/tierp/askgravlund
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2022-02-22 12:05
Kan man ångra sig?
När väl gravsättning har skett gäller griftefriden. Man kan alltså inte flytta gravsatt aska.


I skończ z tym jesionowym gajem, bo temat bardzo poważny, a mi już zajady zaczynają pękać od śmiechu jak żeś sobie to przetłumaczyła. Już ci pisano, że to od "aska", czyli popiół, a nie od "ask", czyli jesion pochodzi i ma zupełnie inne znaczenie.

Musisz pogodzić się z wolą męża mamy czy tego chcesz, czy nie, bo przepisy zabraniają przenoszenia prochów i żaden sąd tego nie zmieni. Zamiast się sądzić rozważ możliwość upamiętnienia mamy w inny sposób tam gdzie chciałabyś. No, chyba że jesteś pieniaczem i masz za dużo kasy to leć do adwokata i sądu.
  Profil uzytkownika: Bartender     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-22 13:29
tak to jest jak się jest w konflikcie z przybranym tata??????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 15:58
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 16:03
A mąż mojej Mamy nie jest moim Tatą i nie wierzy w Boga dlatego pytam co mogę zrobić bo on nie powinien decydować o pochówku Mojej Mamy.
Polecam dezaftan na zajady. Właśnie leciała w tv twoja reklama
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2022-02-22 16:32
Ruda, to było dobre!
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-22 16:46
teraz rozumiem dlaczego mamy mąż nie chce mieć z tobą mieć kontaktu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2022-02-22 16:49
(...)przepisy zabraniają przenoszenia prochów (...)

Czyzby?

Begravningslag

6 kap. Flyttning av gravsatt stoft eller aska

1 § Stoft eller aska som har gravsatts på en begravningsplats får inte flyttas från en gravplats för att gravsättas någon annanstans.

Tillstånd får dock ges till en sådan flyttning, om det finns särskilda skäl för det och om det är klarlagt var stoftet eller askan skall gravsättas på nytt.

2 § Frågor om tillstånd enligt 1 § andra stycket prövas av huvudmannen för begravningsverksamheten eller den som annars förvaltar en allmän begravningsplats, om flyttning skall ske från eller inom begravningsplatsen.

I andra fall prövas frågor om tillstånd av länsstyrelsen, som därvid skall höra innehavaren av begravningsplatsen.

3 § Trots det som sägs i 1 § får huvudmannen för begravningsverksamheten eller den som annars förvaltar en allmän begravningsplats ta ut aska som har gravsatts i ett utrymme i ett kolumbarium eller en urnmur där gravrätten har upphört.

Askan skall i så fall grävas ned inom begravningsplatsen eller inom någon annan närbelägen begravningsplats.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-22 17:05
Simply i jak zrozumialas begravningslagen? Tak jak autorka jesionowy gaj?

Dostali juz odmowe od huvudman, Solna kyrkogårdsförvaltning.
Nie ma powodu do zmiany decyzji, bo nie ma innych faktow.
Prawo dba o zmarlego, nie o krewnych, ktorzy chca zaspokoic swoje potrzeby. Na decyzje o gravsättning rodzina ma rok. Maz zrobil tak jak moze zadecydowal wspolnie ze swoja zona o czym corka niekoniecznie musi wiedziec lub nie okazala swojego zainteresowania w tej kwestii.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-22 17:43
simply prawo jest miedzy innymi po to zeby w razie powodzi czy po, mozna uzyc tego przepisu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-22 19:32
Ruda37, rozumiem ze jestes roztrzesiona i ze to bardzo
trudny okres w Twoim zyciu, ale pozwol ze odpowiem Ci
na jedno z Twoich pytan, moze choc w malym stopniu
przyniesie Ci to ulge.

Napisalas ze Maz Twojej Mamy nie wierzy w Boga i,
cytuje :

"...dlatego pytam co moge zrobic..."

Mozesz sie goraco pomodlic- to pierwsze co powinnas
zrobic jako katoliczka, modlic sie.

Twoja Mama napewno potrzebuje Twojej modlitwy i napewno
nie chce by jej corka byla klebkiem roztrzesionych nerwow.

Zamow msze za Dusze Twojej Mamy, to i Jej i Tobie
pomoze.

***********************

ludzie udzielajacy sie na Forum nie maja zadnego
obowiazku pomocy, jesli juz pomagaja, to robia to
z wlasnej woli i dobrego serca.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-22 19:42
Posluchaj mojej rady, bo inaczej nie uporasz sie
z wlasnym bolem.
Wiem co pisze bo Matke, Ojca, Meza i Bliskich
pochowalam.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-22 20:49
Postaraj sie zrozumiec temat jak proponuje Ronj@,
to akurat wyjątkowo mądry użytkownik tego forum.

Szkoda,że nie poznałas woli swojej mamy.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2022-02-22 21:20
"ryj, ciulu"

Prawdziwa katoliczka wreszcie z ciebie wyszła

Ta miłość do bliźniego swego itd...

Dobrze ci black napisał, że od razu wiadomo czemu mąż mamy nawet gadać z tobą nie chciał.

  Profil uzytkownika: Bartender     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 21:53
„Simply”dziękuje ale ja to wszystko już wiem
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 22:00
„Ronj”nie masz pojęcia o czym piszesz więc nie wypowiadaj się na ten temat i nie ma sensu Tobie więcej odpisywać
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 22:15
„Alwa20”modlitwa jest codziennie za mamę.Ja nie pogodzę się z tym nigdy że mama została pochowana w tym miejscu bez pomnika bez swojego miejsca,nawet nie wiedziałam że są takie miejsca pochówku,ten kto znał moją mamę również tak myśli.
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 22:18
„Pikowany koń”Moja mama bardzo chorowała i nikt nie znał jej woli,ale ja jako córka znałam ją na tyle dobrze że nie musiała mi mówić na ten temat nic jak chce być pochowana,ponieważ napewno nie w ten sposób i nie tutaj w Szwecji
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-22 22:21
„Bartender”z Tobą również nie ma o czym pisać,szkoda czasu na takich jak ty
  Profil uzytkownika: Ruda37     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2022-02-22 23:52
"„Ronj”nie masz pojęcia o czym piszesz więc nie wypowiadaj się na ten temat i nie ma sensu Tobie więcej odpisywać"

  Profil uzytkownika: kajetan     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2022-02-23 08:19

Tak czytam i widzę,że autorka ma jakiś problem,
ale nie z ojczymem,nie z pochówkiem,ale własnym stanem psychicznym, tyle,że od tego są specjaliści,terapie.
Forum raczej nie wyleczy.

Jest faja polska grupa terapeutyczna na FB, warto skorzystać.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-23 08:53
ruda 37. to bedzie moj ostatni wpis bo widac ze cos nietak z toba, piszesz do simply ze to wszystko juz wiesz????? skoro tak to powinnas dowiedziec sie sama co powinnas zrobic ,pare telefonow czy maili i sprawe bedziesz miala zalatwiona ,bez wzgledu na rezultat....ale ty napewno to wszystko juz wiesz????????
p.s. dobra rada z mojej strony ??????spisz testament jak masz dzieci.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2022-02-23 09:17
Mam tips dla wszystkich z jebniętymi dziećmi:

https://www.livsarkivet.se /

  Profil uzytkownika: Bartender     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-23 10:54
Ruda, nie musisz odpowiadac ale dam ci rade, z mojego prawie 40 letniego doswiadczenia z pogrzebami, mediacjami i prowadzenia grup na przetrwanie/przezycie zaloby po smierci bliskiej osoby.
Poszukaj pomocy u psychologa, bo utknelas w drugiej fazie zaloby i ja karmisz zloscia na wszystkich i wszystko. Uporaj sie najpierw z zaloba i wyrzutami swojego sumienia i wobec innych. Latwiej ci bedzie isc dalej w twoim zyciu.

Jak juz sie uporasz sama ze soba, moze bedzie ci latwiej zaakcepowac smierc matki i moze zrozumiesz wybor twojego ojczyma. To w koncu twoja matka wybrala go sobie na towarzysza zycia, obojetnie jakie jest twoje zdanie.

Potem, zanim zaczniesz szalec z odwolaniami, zaczerpnij wiedzy w jakims biurze pogrzebowym (zaplacisz za konsultacje, to nie forum od ktorego czlonkow zadasz informacji i jej do siebie nie bierzesz) zeby ci wytlumaczono co obowiazuje w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2022-02-23 11:46
Ronja imponujesz wiedza, opanowaniem i checia pomocy
Ruda potrzebuje pomocy, bo psychicznie jest zagubiona , wiec szuka oparcia wszedzie, chociaz to objawia sie agresja i atakiem na kazdego, kto ,ma odrebne, od niej, zdanie. Ty to napewno juz zrozumialas
  Profil uzytkownika: violina     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-23 12:16


Masz racje V,
Ronj@ to niezwykle empatyczny użytkownik tego serwisu.


Trzymamy kciuki za Jej podróż życia.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-23 13:40
transybiryska????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-23 14:35
Jaka transsyberyjska?
Ronj@ zasługuje na powazny rejs dookoła swiata cudnym transatlantykiem.

  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-23 15:56
pikowany potrzebujesz trochę wazeliny???? łatwiej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-23 16:15
Sądzisz,że jak człowiek grzeczny to wazeliniasz?


Za moich czasów drogi panie, gentelmeni wazeliną smarowali sobie włosy, a kobietom ofiarowywali bukiety kwiatów.
Teraz czasy spsiały, gentelmeni wyginęli, a wazelina zmieniła przeznaczenie.
Przez ostatnie sześć lat ludzie w Polsce stracili honor i godność, bo bolszewicka ekipa pisu wprowadza swój ład.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-23 16:43
i widzisz jak dobrze maja
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-23 18:11
Temat zaznaczony tlustym drukiem, nie wprowadzajcie
chociaz tutaj polityki, tym bardziej ze macie bez liku
innych tematow politycznych.

***************************

Nadmienie ze w Polsce jest mozliwosc wykupienia miejsca
na cmentarzu i postawienia tablicy/nagrobka, pamiatkowej
czy dodanie upamietniena przy grobie rodzinnym, o czym
Ronj@ tez pisala wyzej.

Tak zrobilismy z moja rodzina by upamietnic czesc naszej
rodziny wymordowanej w Katyniu, oraz moich Dziadkow
ze strony Ojca zmarlych przed wojna i pochowanych w
Wilnie, a ktorych groby juz nie istnieja, gdyz przez
wiele lat nie bylo mozliwosci by tam pojechac i
zadbac o nie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-23 19:20
Chcę tylko nie którym osobom z tej grupy powiedzieć że nie powinniscie się zapisywać do takich grup ponieważ człowiek szuka jakiejkolwiek pomocy a wy nie pomogliście tylko wręcz przeciwnie plujecie jadem a ja odpowiedziałam paru osobom tak jak na to zasłużyli.Jesteście anonimowo bardzo mądrzy!Macie pochowaną bliską osobę w ten sposób???Piszecie tu o psychice!?to jest wręcz śmieszne ponieważ to jest normalne że taką stratę jak mama się przeżywa no chyba że wy jesteście „inni”!Jeśli masz jak piszesz 40 letnie doświadczenie w sprawach tego typu to widocznie jesteś nie doinformowany bo jeśli chodzi o przeniesienie prochów to są 3 powody dla których można to zrobić.A ja będąc na tej grupie myślałam że dowiem się od kogoś mądrego i kompetentnego czegoś nowego czego może nie doczytałam czy nie wiedziałam.Także co nie którzy tutaj mają problem z samym sobą tylko tego nie widzą.
  Profil uzytkownika: Ruda37     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-23 19:35
co myslalas ze jest 4 czy 5 powodów,szukasz kogoś kto za ciebie ukradnie prochy mamy, wiesz co chcesz ???? bo ja wątpię
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-23 20:43
":...bo jesli chodzi o przeniesienie prochow to sa 3 powody dla ktorych mozna to zrobic..."

Ruda37, to skorzystaj z tych 3 powodow, o ktorych wiesz,
skontaktuj sie z adwokatami w Polsce i w Szwecji,
zaloz sprawe w sadzie / w szwedzki sadzie nie przyjma
tego na wokande/ i walcz ladujac pieniadze.

Moze strata tychze pieniedzy bedzie dla Ciebie najlepsza
terapia i wreszcie cos zrozumiesz.

Tu nikt sie nie zapisuje do jakis grup, to nie Fb, ludzie
sie loguja i sa, tak jak Ty.

Ten temat jest zaznaczony tlustym drukiem, czyli tylko
w waznych sprawach.

Ty w Tej chwili zaczynasz zasmiecac ten Temat swoimi
prowokacjami, Temat w ktorym ludzie naprawde potrzebujacy pomocy w ciezkich chwilach prosza o nia
i ja dostaja, tak jak i Ty dostalas i to bardzo
wyczerpujaco.

Troche szacunku.

Wiesz lepiej, to skorzystaj ze swojej wiedzy, zamiast
bic tu piane i obrazac ludzi.

Nawet nie chcesz uszanowac tego, ze maz Twojej Mamy
chce byc w przyszlosci pochowany obok niej.

Tak, jestesmy inni, bo w przeciwienstwie do Ciebie
tu zyjemy i tu respektujemy i rozumiemy szwedzkie
prawo- tak samo jak maz Twojej Mamy i Ona sama.

Chcialaby byc pochowana w Polsce, to bys o tym dawno
wiedziala.

Bez odbioru.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-23 20:58
Bar, podales bardzo dobry link, powinen sie znalezc
w Temacie "Smierc", ktory zalozyla Ronj@ i w ktorym
wielu ludziom wydatnie pomogla i dalej pomaga, czego
nie jeden raz mielismy przyklad czytajac listy
dziekczynne do Ronji od Polakow z Polski i tu ze Szwecji.

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2022-02-23 21:01
listy= wpisy tu na Forum
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2022-02-23 22:42
Dobra! Skonczyla sie moja cierpliwosc do twoich chamskich ”serdecznosci”!
Kim ty jestes, ze masz prawo zadac od obcych ludzi zeby ci pomogli? Co zreszta robia, kazdy na swoj sposob! To jest forum towarzyskie, nie darmowa pomoc w bardzo specyficznych sytuacjach. Ludzie angazuja sie w twoja sprawe, jak kto potrafi a ty jestes tylko bezczelna!
Mam nadzieje, ze ten temat pozostawimy juz bez odzewu. Duzo bylo chamstwa w kontorowersyjnych tematach ale ten bije wszystkie dotychczasowe.
Sök hjälp kvinna!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-23 22:57
Dziewczyny spokojnie,
widac tacy sa ludzie, roszczeniowo im sie wszystko nalezy!
Bez argumentów,wiedzy potrafia atakowac.
To bardzo delikatny i empatyczny temat,pozostawmy go takim,
a zwykłych chamów nalezy lekcewazyc.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-02-24 10:23
ruda 37 niema 3 powodów do przeniesienia prochów z twojego jesionowego gaju, dobrze ze twoja mama nie musi przekręcać się w grobie z twojej głupoty .zapal świeczkę pomódl się za mamę i to co możesz najlepiej zrobić w tej sprawie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-24 12:34
„Black sabbath”o czym ty człowieku piszesz,masakra jakaś nawet nie zrozumiałeś tematy widocznie
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-24 12:51
„Alwa 12”umiesz czytać po polsku to czytaj ze zrozumieniem.Są powody do tego ale jak wcześniej napisałam zajrzałam na tà grupę po to aby dowiedzieć się może jeszcze czegoś więcej i to była tylko strata czasu.
Walczyć napewno będę w przeciwieństwie do Ciebie!!bo ty byś odpuściła.Jak nie znasz słowa „prowokacja”to go nie używaj!Szacunku to zabrakło Tobie!Gdybyś była bardziej spostrzegawcza to byś wiedziała że to ja zostałam pierwsza obrażona przez pare osób!Widzisz powtórzę się gdybyś się znała to byś wiedziała że nie w tym miejscu nie mogą być obok siebie pochowani!Dla mnie jest ważne to co by chciała moja mama a nie to co myśli jej mąż bo to jest duża różnica.Nie pisz tutaj że moja mama respektowała i rozumiała tutejsze prawo dziewczyno bo jej nie znałaś.Moja mama chciałaby by być pochowana w Pl i tyle.I gówno wiesz że bym dawno wiedziała gdzie chce być pochowana ponieważ każdy z bliskich to wiedział a mąż zrobił to co zrobił.
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-24 12:52
„Pikowany koń”chamem nazwij siebie człowieku !!
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-24 12:56
„Ronj”żądać?!?!o czym ty piszesz,czytaj ze zrozumieniem potem się wypowiadaj.Zwróć uwagę kto pierwszy był chamski!
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-24 12:59
Powinnismy jednak uznac...
wszyscy zli!
Tylko cham jest prawdziwym chamem!
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
Ruda37


Wpisów: 19
Od: 2022-02-13
2022-02-24 13:01
Nie ładnie się zachowaliście!Bardzo nie ładnie.Oby inni omijali takie Forum i osoby podobne do was.Nie dość że to ja zostałam pierwsza obrażona czego nikt z was nie zauważył to najechaliście na mnie..Nie do usłyszenia!!
  Profil uzytkownika: Ruda37     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2022-02-24 13:03



Pozdrawiamy serdecznie, skorzystaj z kuracji,
a jak wszystko sie unormuje, to zapraszamy do kontaktu.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
JaNikt


Wpisów: 992
Od: 2016-04-16
2022-02-24 13:05
Ta Ruda, to nie Ruda, to musi być ten Rudy.
Nie widziałem jeszcze tak głupiej baby, a znam kilka rudych.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
mamidu


Wpisów: 2
Od: 2023-11-28
2023-11-28 13:19
Dzien dobry, szukam kontaktu z Ronj@

Potrzebujemy uslug zakladu pogrzebowego na terenie sztokholmu w celu kremacji zwlok oraz transportu urny do Polski.

Prosze o pilny kontakt, tel albo whatsapp - oddzwonie.

+45 61 46 64 25
  Profil uzytkownika: mamidu     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-11-29 03:31
W tym Temacie Ronj@ komus doradza w zwiazku z przeniesieniem prochow do Polski, by zanim zalatwi sprawe
ze szwedzkim zakladem pogrzebowym przeczytala na stronie
polskiego konsulatu w Szwecji, co jest potrzebne, jakie
dokumenty by przeniesc prochy do Ojczyzny.
Czyli co wymaga strona polska by moc przenies prochy.

Takze potrzebny jest kontakt ze szwedzkim urzedem
podatkowym /Skatteverket/ ale co i jak i po co, to
przeczytaj tez wszystkie wpisy Ronj@ w tym temacie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-11-29 03:48
Poza tym podalas nr.telefonu, zamiast adres mailowy
ktory powinnas umiescic przynajmniej na stronie swojego loggingu. Ludzie nie za bardzo lubia dzwonic, domyslam
sie ze piszesz z Niemiec, moze z okolic Malmö, ale
watpie, bo google pokazuja ze Twoj numer jest nieosiagalny lub przreformowane cyfry.

Podaj adres majlowy, moze byc fikcyjny, specjalnie na ta okazje, bo nie kazdy ma utajniony numer telefony
i dzwoniac do Ciebie odslaniaja swoje dane, a tego nikt nie chce.


Moze ktos do Ciebie napisze i Ci pomoze, w Szwecji
wszyscy mowia po angielsku, wiec jesli znasz ten
jezyk to nie ma problemu by sie porozumiec z urzedami
pogrzebowymi.

Begravningsbyrå Stockolm = zaklad pogrzebowy w Sztokholmie, wpisz w wyszukiwarke i wysypie sie wiele
adresow, telefonow i majli do nich.

Jak nie znasz jezyka ang. bo szwedzkiego nie znasz, to
napisz po polsku i przetlumacz na translatorze, lub
znajdz kogos na miejscu by Ci przetlumaczyl pismo
po angielsku i wyslij to droga mailowa, lub niech ktos zadzwoni do Szwecji w Twoim imieniu, ale najpierw
konsulat.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-11-29 03:52
*Stockholm* powinno byc, wcielo mi "h"
  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3030
Od: 2017-03-11
2023-11-30 01:19
+45 czyli Dania. Lepiej jednak podać maila, może ktoś coś doradzi.

  Profil uzytkownika: Bartender     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2023-11-30 09:49
@alwa
'Ludzie nie za bardzo lubia dzwonic'
Tu sie nie zgodze bo ja akurat wole dzwonic i nie lubie pisac. Przez telefon 5 minut i sprawa obgadana a mailowo to mozna ksiazki pisac a i tak sa pytania.

dodatkowo nie czepiej sie tak bo mam wrazenie ze tylko szukasz zeby sie do czegos doczepc. Niedawno sama musialam pochowac blisko mi osobe i wiem ze taka smierc tymardziej w innym kraju to bardzo trudny okres dla rodziny.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
Forum -> Sztokholm -> Zakład pogrzebowy w Szwecji
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony