Odwiedzin 37802792
Dziś 3236
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: 3po3 - Bezpieczne zakupy na Blocket.se, Możliwe?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBezpieczne zakupy na Blocket.se, Możliwe?
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-22 18:24
Cześć,
Zastanawia mnie czy można bezpiecznie robić zakupy na Blocket.se . Nie ma tam systemu komentarzy (lub coś przegapiłem), nie wiem czy w ogóle można dowiedzieć się czegoś o sprzedającym... Macie jakieś doświadczenie w temacie oszustów? Jakieś sposoby żeby nie zostać oszukanym? A może jakieś pozytywnie zakończone "przygody" z oszustami tj. odzyskanie pieniędzy za sprawą policji itp.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: t100     
boloel


Wpisów: 22
Od: 2009-02-03
2016-08-22 19:29
pewnie ze bezpieczne...ale,zalezy z kim i co handlujesz-jak zloto,to nie warto...
  Profil uzytkownika: boloel     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-08-22 20:13
Ja handlowalem duzo na Blocket.
Sa zabezpieczenia i one kosztuja , co podraza transakcje.
Drobna sprzedaz/ kupno przestaje byc wtedy atrakcyjna.
Kiedys bylo bezpiecznie i mozna smialo bylo wyslac kase i dostac towar taki jaki sie zmaowilo ( ogladnelo,obgadalo)
Teraz mozna dostac cegle.
To wszystko zaczelo isc do dupy wtedy, kiedy zaczeli tu handlowac ludzie z dzikich krajow ( Rumunia , Litwa , Polska).
Teraz to nawet jest tak ze ludzie nie chca podawac numerow swoich kont i danych do wplaty kasy na zakup.
Boja sie .
Obecnie wlsciwie to tylko sprzedaz z reki do reki co dotyczy.
  Profil uzytkownika: skoczek     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-22 20:35
To lipa. Chcę kupić jakiś sprzęt audio... 1000/2000 koron. Konkretnie głośniki. Ceny za egzemplarz który mnie interesuje to 1000 do 2k. Rozbierzność spora ale to jak ze wszystkim. Handlowaliście ostatnio ? Ewentualnie ile razy się nacieliście? 1,2,10 na 100 ?
  Profil uzytkownika: t100     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-08-22 21:31
Mnie zrobiono w buca raz, ale na niewielka sume , wiec to olalem.
Ale chciano kilka razy.
Np ostatnio mialem do sprzedazy aparat foto analogowy dobrej marki.
No ale kto chce teraz analogi????
Dostalem z Angli maila zebym podal dokladne namiary na moje konto , to dostane kase.
To mnie zastanowilo : kto w Angli chce kupic moj aparat bez pytan dodatkowych?????
Zadzwonilem do kumpla po porade - on jest caly czas na blocket powiedzial zebym tego nie robil bo mi oczyszcza konto w banku.
Alternatywnie zebym sie przekonal ze to sciemia to mialem zalozyc konto ze stanem zerowym i zobaczyc czy pieniadze wplyna.
Nie chcialem sie w to bawic i olalem sprawe.
  Profil uzytkownika: skoczek     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-22 22:11
Ale jak można oczyścić komuś konto znając tylko numer... ?
Takim tokiem rozumowania można oczyścić konto każdego kto podał numer w sieci... organizacje charytatywne.. wszystkich... Można się umówić na wysłanie/zapłatę za pobraniem tylko nie wiem jakie to koszta. Niestety większość interesujących mnie ofert jest z okolic Sztokholmu. Z pobliskiej Norwegii w ogóle się odzywają (mam blisko). Macie jakieś doświadczenia z finn.no lub tradera.se ? Czy wszystko to jeden grom? Jak policja podchodzi do oszukanych polaków (czy szwedów) ? Na finn nie da sie uzyskać nr tel nie mając norweskiego (błąd kiedy wpisuję szwedzki).

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi
  Profil uzytkownika: t100     
diki


Wpisów: 546
Od: 2016-05-31
2016-08-22 23:59
Ja sprzedalem kilka miesiecy temu poprzez Betalning Blocketpaketet , dostalem kase w terminie i tez odbiorca mial prawo zwrocic towar chyba w ciagu 24 godzin .
  Profil uzytkownika: diki     
diki


Wpisów: 546
Od: 2016-05-31
2016-08-23 00:09
Jeden jebany cygan w Hovås zalatwil Szweda na zegarek warty ponad 100000 kr . Byl z panienka blondynka , ladny samochod . On ladnie po szwedzku i wspomnial ze jest polakiem . Transakcji dokonali przez internet na jego lapku , wszystko okay. Pieniadze przepadly - wpadl po 5 miesiacach .

Nie krec T100 . Smierdzisz cwelu !
  Profil uzytkownika: diki     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-23 01:24
Cwel to masz wpisane w dowodzie. Zaczeło jebać jak się odezwałeś. I łaskawie wypierdalaj bo z wyjątkiem smrodu i chamstwa nic nie wniosłeś do tematu

  Profil uzytkownika: t100     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2016-08-23 06:32
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-08-23 06:56
T100, tez sie zastanawiam czy Ty nowicjusz w kupowaniu
czy sprzedawaniu nie napinaj sie, moze nie mamy
racji, ale tu juz nie jeden strgal glupka i Forumowicze
zrobili sie wrazliwsi.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Pomocna


Wpisów: 272
Od: 2016-08-05
2016-08-23 07:22
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: Pomocna     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-08-23 09:28
t100 napisal:
"Ale jak można oczyścić komuś konto znając tylko numer..."

No tez sie zastanawiam....
Natomiast wiem ze wszystko mozna i sa odpowiedni klienci co sie tym tylko zajmuja.Nawet policja nie wie jak to robia.
Ja nie zastanawiam sie czy mozna czy nie mozna , a zawsze korzystam z rad bardziej doswiadczonych.
Po co mam sie przekonywac na wlasnej skurze czy mozna czy nie mozna????
Obecnie jak dzialam na blocket to tylko z "reki do reki"
No i interesow w wlasnym domu tez z obcymi nie zalatwiam.
  Profil uzytkownika: skoczek     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2016-08-23 11:11
W internecie jest wiele stron na ktorych policja ostrzega, zeby nie podawac numeru konta i karty:
https://www.google.se/sear ch?q=polisen+l%C3%A4mna+inte+kontonummer& rls=com.microsoft:sv-SE:IE-Address&ie=UTF -8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGNI_svSE 620&gfe_rd=cr&ei=_BC8V9DbCOyO8Qf9g4HYAw&g ws_rd=ssl
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-23 16:11
Kamka polecam iPerfumy

Alwa mnie nie obchodzi ilu ludzi tu strugało głupka. Jakiś diki tiki czy sriki nie będzie mi ubliżał tylko dlatego, że coś mu się tam wydaje.

Ten pakiet na blocket jest na pewno fajną opcją ale tylko jeżeli coś jest w mega niskiej cenie, unikatowe lub drogie. Przedmiot który mnie interesuje waży dobrze ponad 20kg a wartość to 1000-2000 sek w zależności od oferty. Mnie oczywiście interesują te bliżej 1000 stąd kilkaset koron za pakiet to słaba opcja. No chyba że... na początku zrozumiałem to jako opcję do wysyłki. Ale ten pakiet to koszt dostawy a nie tylko możliwości sprawdzenia+wysyłka? Ponad 300 sek za 20 kg, ale 25kg przekracza dozwolona wage.
  Profil uzytkownika: t100     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2016-08-23 19:03
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
diki


Wpisów: 546
Od: 2016-05-31
2016-08-23 20:16
Ten pakiet na blocket jest na pewno fajną opcją ale tylko jeżeli coś jest w mega niskiej cenie, unikatowe lub drogie. Przedmiot który mnie interesuje waży dobrze ponad 20kg a wartość to 1000-2000 sek w zależności od oferty. Mnie oczywiście interesują te bliżej 1000 stąd kilkaset koron za pakiet to słaba opcja. No chyba że... na początku zrozumiałem to jako opcję do wysyłki. Ale ten pakiet to koszt dostawy a nie tylko możliwości sprawdzenia+wysyłka? Ponad 300 sek za 20 kg, ale 25kg przekracza dozwolona wage.
--------------------------

Najpierw zadajesz pytania jak cwel pod prycza swoich ogierow a pozniej (czytaj powyzej) kalkulujesz w granicach sum smiesznych - 2000.
Co ty chcesz ? Boisz sie , nie stac cie na pszesylke to zapakuj dupe z kumplem do samochodu i transakcji dokonaj face to face i przy okazji sprawdzisz towar .
Zreszta caly watek jest smierdzacy . Ktos kto sprzedaje na blocket wystawia cene bez wysylki , jasne ? To se wkalkuluj koszty dostawy i ryzyko o ktorym chciales wiedziec , przy platnosci na konto - co w tym przypadku osobiscie uwazam jest kiepskim posunieciem .
Mam nadzieje ze wiele ci nie pomoglem .
  Profil uzytkownika: diki     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-08-23 20:54
A czemu nie zaczac od ogloszenia na Bazarze, jesli
problem typu chcialbym ale sie boje ?
Tez sie boje takiego kupna i dlatego nigdy nie kupuje przez internet.

t100 z mojej strony to nie przysrywki i podejrzenia,
ale jakos tak glupio macasz w strone tych schematow
sprzedazy...jak sie myle to sorry.
  Profil uzytkownika: alwa12     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-23 21:04
Twój nick diki(dicky) i ciągłe powtarzanie słowa cwel daje mi trochę do myślenia. Proszę nie udzielaj się już. Ja pierdole po co się odzywasz... To jest moja sprawa ile i na co chcę wydać, ile mogę zaryzykować co mi się opłaca a co nie. Jechać 300-500km po jakieś audio sie nie opłaca. W ogóle co Ci ciągle śmierdzi? (rozejrzyj się może). Zakupy na blocket wyglądają po prostu podejrzanie (gorzej niż ogłoszenie w gazecie). Jak mam komuś wysłać 100 500 czy 2000 koron a w razie czego policja to oleje to w dupie mam takie handlowanie. Zamiast wysłać 2 razy oszustowi to już leiej szukać w sklepie i blocket w takim wypadku traci sens. Na allegro (przynajmniej kiedyś) rejestrowałeś się i dostawałeś list do domu. Policja ściga oszustów. A tutaj wystarczy email i starter z coop'a...

Poluzuj majty diki bo serio nie mam ochoty na podrzędną wymianę NIEuprzejmości Nie wiem jak zostałeś wychowany lub w jakim środowisku się obracasz ale nazywanie kogoś cwelem jest powszechnie uważane za obraźliwe.
  Profil uzytkownika: t100     
Johnny


Wpisów: 1897
Od: 2012-03-21
2016-08-23 21:25
kupie uzywane naglosnienie naplecowe na procesje piesza
do 1500 koron
sztokholm
kontakt w profilu
  Profil uzytkownika: Johnny     
diki


Wpisów: 546
Od: 2016-05-31
2016-08-23 21:33

Wpisów: 27
Od: 2013-02-04
2016-08-23 21:04
Twój nick diki(dicky) i ciągłe powtarzanie słowa cwel daje mi trochę do myślenia. Proszę nie udzielaj się już. Ja pierdole po co się odzywasz... To jest moja sprawa ile i na co chcę wydać, ile mogę zaryzykować co mi się opłaca a co nie. Jechać 300-500km po jakieś audio sie nie opłaca. W ogóle co Ci ciągle śmierdzi? (rozejrzyj się może). Zakupy na blocket wyglądają po prostu podejrzanie (gorzej niż ogłoszenie w gazecie). Jak mam komuś wysłać 100 500 czy 2000 koron a w razie czego policja to oleje to w dupie mam takie handlowanie. Zamiast wysłać 2 razy oszustowi to już leiej szukać w sklepie i blocket w takim wypadku traci sens. Na allegro (przynajmniej kiedyś) rejestrowałeś się i dostawałeś list do domu. Policja ściga oszustów. A tutaj wystarczy email i starter z coop'a...

Poluzuj majty diki bo serio nie mam ochoty na podrzędną wymianę NIEuprzejmości Nie wiem jak zostałeś wychowany lub w jakim środowisku się obracasz ale nazywanie kogoś cwelem
------------------------

Suchaj chlopcze !
Raz ,diki to nick a nie konkurs poprawnosci jezykowej.
Dwa , ilosc podejrzanych pytajnikow na poczatku Twoich postow.
Trzy , planujesz cos kupic a w rezultacie widac ze jestes jak "zly pies na jeza"
Cztery , kup ten sprzet na raty w sklepie , bo tutaj suma 2000 kr to mocne zakupy w np ICA.
Bez odbioru
  Profil uzytkownika: diki     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-08-24 02:33
"Chłopcze" też mi nie odpowiada.
Nie byłoby problemu gdybyś nie ubliżał.
Pytam tyle razy ile potrzebuję. Nie chcesz to nie odpowiadaj. Jak Cie ktoś zrobił w balona to nie szukaj winnych na forum i się nie wyżywaj bo na to mi wygląda.
Nie chodzi już ile chcę wydać a jakie są opcje. To na ile mnie stać a ile chcę wydać na daną rzecz to 2 różne sprawy. Ale nie zawsze kupowanie w sklepie ma uzasadnienie (nie wiesz że starsze jest czasem lepsze?) stąd pytanie o bezpieczeństwo zakupów. Wolałbym nie wzbogacać oszustów. W zasadzie nie wiem z czym masz problem.
Wiem ile kosztują zakupy.

Tak pogardliwie piszesz o 2 tysiącach koron, że chyba się niemi podcierasz. Dla mnie nie ważne czy to 200 czy 2000. Nie chcę ich oddać jakiemuś skurwysynowi bo ciężko na nie pracuję.

Kto chciał to się wypowiedział ale jak to zwykle bywa najwięcej miejsca zajmują durne przepychanki.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: t100     
Johnny


Wpisów: 1897
Od: 2012-03-21
2016-08-24 17:51
kupie cienkoscienny czerwony ceramiczny podgrzewacz do masla z dwoma przedzialami roznej grubosci idealnie 250-280 mg
niezbedne wymagania to drewniana raczka oraz indywidualne dziubki do rozlewania cieplego maselka
do 1000 koron
  Profil uzytkownika: Johnny     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-08-24 18:35
Johnny, ha,ahahahaha

Pytanie czy t100 ma takie dylematy ze wszystkim zanim
sie zdecyduje ??? a jak z sexem ?
bo tez bywa niebezpieczny
  Profil uzytkownika: alwa12     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-09-25 17:39
a Tobie o co chodzi alwa ? po jaki xxxx te zlosliwosci? lizecie sobie dupy na wzajem na tym forum? to zakladajcie swoje tematy. banda cwaniaczkow, pseuo elita forumowa... co za ludzie... wy zadajecie pytanie tylko o kolor bentleya jaki macie kupic... no tak..

pozdrowienia dla zyczliwych ludzi czytajacych ze zrozumieniem i odpowiadajacym na pytania a nie pierdolacym farmazony pod publiczke bo moze akurat ktos po plecach poklepie.
  Profil uzytkownika: t100     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-09-25 23:11
lo matko i corko ....no 100-u przepraszam, nie chcialam
urazic...wydawalo sie ze wszystkie mozliwe odpowiedzi
dostales przed moimi wpisami
No miesiac Ci zajelo zeby dojsc do tego ze wybieramy
miedzy Bentley a Rollsem ?
Czlowieku daj na luz...data Twojego wpisu mowi sama za
siebie ...nie chce byc zlosliwa i nie zapytam czy nie
udalo sie nikogo nabrac

Jesli jednak jestes uczciwym czlowiekiem, to mowie
przepraszam...i zeby bylo jasno to jezdze rowerem,
na Forum nie mam/y sexu,...tylko czasami dobry humor...

Wyluzuj, a jesli cos poszlo nie tak to napisz konkretnie
napewno Ci ktos madry pomoze...dales zle sygnaly na
poczatku Tematu ...pozdr.
  Profil uzytkownika: alwa12     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2016-09-25 23:47
o matko przywróciłaś mi wiarę w Ciebie. pytałem odnośnie kupna. sugerowanie że ktoś jest złodziejem choćby nie wiem ilu się tu takich trafiło to przegięcie. obelgi to żaden humor chyba, że w swoim zamkniętym kręgu to akceptujesz. Kupiłem co chciałem od starszego szweda. z ręki do ręki. kilka osób potrafiło odpowiedzieć normalnie na moje pytanie. znalazlo sie tez kilka które musiały uwolnić jakąś swoją frustrację po domyślam się nieudanej transakcji wyśmiewanie się z kwoty jaką przeznaczam na zakup... o jezu nie wiedziałem wcześniej, że są jakieś widełki cenowe... Data wpisu... nie zaglądam tu często a temat uznałem za zakończony.

już się wyżaliłem. przeprosiny przyjete. pozdrawiam
  Profil uzytkownika: t100     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-09-26 00:04
fajnie ale ja sie nigdy nie wysmiewam z zadnych
kwot...bo kiedys 100 kr. bylo dla mnie majatkiem i
musialam przezyc 2 tygodnie za taka sume z trojka dzieciakow...a Forum to kabare i czesto sie wyglupiamy ..Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Forum -> 3po3 -> Bezpieczne zakupy na Blocket.se, Możliwe?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony