Odwiedzin 37842115
Dziś 1720
Wtorek 7 maja 2024

 
 

Forum: Inne regiony Szwecji - Karlsrad

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKarlsrad
pokerka22


Wpisów: 12
Od: 2011-12-04
2015-06-02 19:49
Witam! Czy są jacyś Polacy w Karlstad lub okolicy? Pytam bo chciala bym sie dowiedziec jak sie tam zyje, ogolnie jak jest? Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: pokerka22     
pokerka22


Wpisów: 12
Od: 2011-12-04
2015-06-03 23:27
Hmmm wyglada na to ze chyba nie ma tam Nas... chodzi mi o to czy są tam Polacy czy są jakies polskie uslugi typu mechanicy, polski sklep itp.
  Profil uzytkownika: pokerka22     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2015-06-04 10:21
Poszukaj na Forum "Polski sklep" tam znajdziesz dyskusje na temat Karlstad.
  Profil uzytkownika: prababcia     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-06-04 11:26
Popros o poprawienie tytulu, poniewaz byc moze ludzie nie wiedza, co to jest 'Karlsrad' i omijaja temat wzrokiem.

W Karlstad nie widzialam zadnych typowo polskich sklepow,ale w wiekszych,jak Coop,lub w wyspecjalizowanym 'zywnosc z calego swiata' w Kronoparken sa sektory z polska zywnoscia. Niewiele tego zazwyczaj jest,rzeklabym 'klasycznie' : kiszona kapusta,ogorki i marynaty z czerwona papryka.
O polskich uslugach niestety, nie wiem nic.

Polakow w Karlstad nie spotkalam wielu,tylko dwie osoby,calkowicie przypadkowo.Tendencja ogolnie glosi,ze Polacy omijaja Värmland z powodu braku mozliwosci zatrudnienia.

Generalnie, Karlstad jest ladnym miastem , ale dosc 'nudnawym' pod kazdym wzgledem.
  Profil uzytkownika: hester     
pokerka22


Wpisów: 12
Od: 2011-12-04
2015-06-05 22:07
Dziekuje Wam to nie zaciekawie tam jest... a są jakies kluby? Czy nocne zycie weekendowe nie istnieje w tym nudnym miejscu?
  Profil uzytkownika: pokerka22     
Elizabeth Bennet


Wpisów: 4
Od: 2015-05-17
2015-06-08 23:07
Witam
Jednak ktoś jeszcze mieszka w Karlstad Fajnie!
Jestem tu od niedawna, dopiero poznaję miejsce. Klubów, barów, restauracji jest mnóstwo, tak jak i ludzi z różnych krajów. W centrum mnóstwo sklepów, galerii, butików
Może ktoś inny podzieliłby się opinią z nami ?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Elizabeth Bennet     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-06-09 10:40
Zalezy, ile dla kogos jest to 'mnostwo',jaka sie ma skale porownawcza
  Profil uzytkownika: hester     
Elizabeth Bennet


Wpisów: 4
Od: 2015-05-17
2015-06-09 12:05
Może z wyrazem 'mnóstwo' przesadziłam,wzięłam pod uwagę miejsca, w których wcześniej przebywałam, stąd takie określenie Wiadomo to nie nasz Kraków, Warszawa czy Gdańsk ,w każdym razie miasto nie należy do tych najmniejszych, są tańsze i droższe miejsca - trzeba trochę pochodzić i zrobić rozeznanie
Nie byłam w każdym miejscu, w każdym sklepie, wiec trudno ocenić mi całość,ale ogólnie rzecz biorąc miejsce wydaje się być przyjazne - to moje pierwsze wrażenie i mam nadzieje,ze nadal takie pozostanie
Pozdrawiam wszystkich
  Profil uzytkownika: Elizabeth Bennet     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-06-09 13:32
Dla mnie Karlstad jest zbyt rozlegly,tzn zawsze daleko od punktu A do punktu B i nawet jazda samochodem po miescie nie nalezy do przyjemnych z uwagi na duza ilosc 'slimakow',zakretow,zbyt waskich ulic i do tego zle oznakowanych.
Owszem,duzo zieleni,sporo parkow i skwerkow,estakad nad woda,mostkow,plywajaca kawiarenka na wodzie,to wszystko w towarzystwie dosc fajnie wykorzystanego terenu naturalnego-jakby wpisane w nature.

Slepow i butikow w centrum sporo,ale nic ciekawego tak na dobra sprawe w nich nie ma.Pubow zbyt wielu tez nie.

Calosc miasta sprawila na mnie dosc 'posepne' i surowe wrazenie,jak to w miastach szwedzkich.
Nie jestem wprawdzie 'w wieku disco',ale poznalam ludzi mlodych,narzekajacych nieco na nude i nie byli to Polacy, zeby mi tam nie bylo, ze 'tylko Polacy sa meczaco-jeczacy'

W sumie: zyc sie da, ale 'czerwonych dywanow i fajerwerkow ' brak
  Profil uzytkownika: hester     
Elizabeth Bennet


Wpisów: 4
Od: 2015-05-17
2015-06-09 16:38
Ja mieszkam w centrum, więc plusem jest to ,ze najpotrzebniejsze rzeczy można załatwić na miejscu. Są jednak minusy, stąd wiem,że miasto żyje,zwłaszcza w weekendy ludzie wychodzą do barów, restauracji,spotykają się ze znajomymi,imprezują w klubach,ale to wiąże się z głośną muzyką, hałasem. Myślę,że jeśli się ma odpowiednie towarzystwo , znajomych, rodzinę przy sobie to i na wsi można się dobrze bawić Czasem właśnie największym problemem jest brak bliskich, znajomych, z którymi można byłoby się spotkać czy wyjść.
Korzystając z okazji...mam zamiar rozpocząć naukę języka. Może wiesz coś więcej na temat tutejszych szkół, gdzie powinnam się udać, kogo zapytać i jak sobie to zorganizować. Za informację będę bardzo wdięczna
  Profil uzytkownika: Elizabeth Bennet     
häxa
Sunne


Wpisów: 409
Od: 2002-06-13
2015-06-09 18:29
Tutaj nalezy sie udac:

Du ansöker om kurs i sfi genom personligt besök på vuxenutbildningens expedition, Alen, Karlbergsgatan 2A

Öppettider

Måndag, tisdag och torsdag 10.00 - 12.00, 13.00 - 15.00
Onsdag 10.00 - 12.00

Ogolnie Karlstad to dziura. Nic ciekawego tu nie ma. Znaczy sie, jest tyle, ze czlowiek nie umrze, ale i sie nie rozwinie.
Uniwersytet jakiejs marnej rangi, kilka sklepow na krzyz, lotnisko, stacja pociagow.
Jednakze swiat jest dzisiaj taki maly, ze moim zdaniem nie ma problemu, jak ktos chce. 2,5 godziny pociagiem i jest sie w Sztokholmie.
Dla mnie miejsce zamieszkania i to co robie w zyciu to dwie rozne sprawy, jak czlowiek sie moze i chce swobodnie przemieszczac.
  Profil uzytkownika: häxa     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-06-10 15:19
Ja przemieszczac to sie moge chetnie - na wakacjach,ale w miejscu,w ktorym zyje wolalabym miec 'wszystko w jednym'.

Nie chcialam byc az tak dosadna, zeby nie zrazac ludzi, ale ... powtorze za häxa: - 'Karlstad to dziura' - nic w niej nie ma.To dobre miejsce dla tych, ktorzy nie maja wyjscia i ...naprawde musza

Ja tez 'musialam' przez czas jakis i ciesze sie,ze juz nie musze.
  Profil uzytkownika: hester     
nowy2
karlstad


Wpisów: 4
Od: 2014-06-28
2015-11-21 17:26
witam sklepów polskich nie ma mechanika znam polskiego i polska firme budowlana gdzies w centrum jest fryzjerka i w wypozyczalni samochodow pracuja polacy tatuaze robi polak podobno jest tu nas sporo tylko nikt sie nie wynurza w weekendy
  Profil uzytkownika: nowy2     
jah424


Wpisów: 4
Od: 2016-01-21
2016-01-21 19:46
Cześć,
jestem Patryk,jestem od nie dawna mieszkańcem okolic Karlstad i z chęcią poznam rodaczki na Szwedzkiej ziemi.
pozdrawiam
Mój email jah424@poczta.fm
  Profil uzytkownika: jah424     
AniaAniaAnia


Wpisów: 3
Od: 2016-02-12
2016-02-12 23:53
Witam.Czy ktos moze ma kontakt do Polaka który robi tatuaże w Karlstadt?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: AniaAniaAnia     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-13 16:25
Wpisz w google "karlstad tattoo" i masz od groma adresow
  Profil uzytkownika: karma     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-13 16:28
W ktorejs ze stron rzucilo mi sie w oczy. .polskie nazwisko. Tatuaz bedzie na cale zycie, wiec poswiecenie troche czasu na poszperanie Tobie nie zaszkodzi
  Profil uzytkownika: karma     
AniaAniaAnia


Wpisów: 3
Od: 2016-02-12
2016-02-13 20:05
Dziękuję za odpowiedz,szukałam wczeniej na google,ale poszukam jeszcze
A tak korzystajac z okazji,mam jeszcze jedno pytanie,a własciwie dwa:czy ktos orintuje sie jak zezłomować auto w Szwecji(zarejestrowane tutaj),szukałam w necie ale na kazdej stronie co innego .
I drugie pytanie;czy ktos moze orientuje sie czy w okolicach Karlstadt znajdę polskiego ksiegowego?Niestety najblizszego znalazłam w Sztokholmie.
Bede bardzo wdzięczna jeżeli ktos bedzie w stanie mi pomoc.
  Profil uzytkownika: AniaAniaAnia     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-13 20:57
Bilskrotarna w Karlstad. Co do cen to musisz sie sama dowiedziec, bo byc moze Tobie cos zaplaca choc sa to grosze

http://gulasidorna.eniro.s e/hitta:bilskrotarna%20i%20karlstad

  Profil uzytkownika: karma     
AniaAniaAnia


Wpisów: 3
Od: 2016-02-12
2016-02-13 21:18
Dziękuję bardzo za pomoc
  Profil uzytkownika: AniaAniaAnia     
jah424


Wpisów: 4
Od: 2016-01-21
2016-06-12 14:56
Hey Hey
Szukam nowych znajomości w Karlstad. Nuda dość często doskwiera i chciałbym jakoś fajnie spędzać wolny czas...Szwecja to bardzo fajny Kraj i szkoda czasu na nudę której nie lubię za bardzo.
Lubię poznawać nowych ludzi, chciał bym mieć jakiś znajomych. Czy są tu jakieś polki które spotkają się na kawę czy pomogą pokazać tu co kolwiek, pozwiedzać itp?
  Profil uzytkownika: jah424     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






sprzatanie (Haninge )
Malarze - Sztokholm (Lidingö)
Sztokholm- pracownik budowlany (Sztokholm)
Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego!  (Sundbyberg)
Pracownik återvinningscentral (Lidingö)
Sprzatanie Bromma i Täby (Täby)
Sprzatanie- Sztokholm (Älvsjö)
Sprzatanie (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony