Odwiedzin 37835297
Dziś 1720
Niedziela 5 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Przebite opony

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzebite opony
Choliwa


Wpisów: 7
Od: 2013-09-14
2013-09-14 00:31
Hej.

Wydawało mi się, że mieszkam w spokojnej okolicy, a tymczasem już drugi raz w tym tygodniu mam przebitą oponę w aucie.
Najpierw typ przebił przednią, teraz tylną. To jedyne tu auto z przebitą oponą i... jedyne na polskich blachach.
Wymiana najtańsza nie jest- ubezpieczenie pokrywa holowanie do wulkanizacji lub montaż koła zapasowego, ale już sama naprawa to ok. 2000 (dwa koła plus robocizna).
Za pierwszym razem naprawiłam, ale ten sam problem po kilku dniach mnie przersta. Zgłosiłam na policji. I tyle, nie?
Parkuję na ulicy, auta każdego dnia stoją w różnej kolejności, więc wykluczam, bym zajmowała czyjeś miejsce. Przestawiłam nawet na sam koniec, ale problem się powtórzył. Wątpię, abym się komuś tu naraziła, bo nikogo nie znam, tyle co na klatce czy w pralni powitanie....
Zastanawiam się, co mam zrobić? Czy jest jakieś ubezpieczenie, które obejmowałoby też koszta wymiany kół? Zamontować kamerę? Czatować na gnoja i smuścić łomot? Co można zrobić w takim przypadku? Czy spotkaliście się z taką niechęcią wobec Polaków?
Tymczasem stwierdziłam, że jak typ chce, to teraz auta nie ruszę przez miesiąc. Utrudni mi to życie, ale tyle mojego...?
  Profil uzytkownika: Choliwa     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2013-09-14 10:34
" Zamontować kamerę? Czatować na gnoja i smuścić łomot? Co można zrobić w takim przypadku? Czy spotkaliście się z taką niechęcią wobec Polaków? "


Moja sytuacja byla nieco inna. Zmienilam auto z dobrego na duzo lepsze. Z poprzednim nie dzialo sie zupelnie nic , kiedy pojawilo sie nowe zaczely dziac sie rozne rzeczy , wlacznie z probami zniszczenia chemicznego mojego auta. Tu gdzie mieszkam sa jescze dwie polskie rodziny i wiem, ze sprawca owych zajsc byla ktoras z nich. Nie dochodzilam ktora, zamontowalam dwie kamery , jedna w aucie , druga w oknie ( auto mam pod oknem) i wszystko jak sie pojawilo tak nagle ustalo. Nie wiem na ile zgromadzone dowody, gdyby takowe sie pojawily, pomogly mi rozwiazac ten problem , ale na pewno nie odpuscilabym. Auto mam na szwedzkich blachach.

To naprawde deprymujace, ze ludzka zazdrosc posuwa ludzi do szkodzenia innym. Jakby nie mozna bylo po prostu koegzystowac w spokoju i poszanowaniu cudzej wlasnosci.

Mozliwe bardzo, ze polskie blachy sa powodem do roznych uszkodzen auta, bo z takimi opowiesciami sie spotkalam , albo tak jak u mnie, czyjas polska zazdrosc, zlosliwosc, chec dokuczenia innemu.

  Profil uzytkownika: blu     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2013-09-14 10:35
Moze przerejestrowac auto poprostu?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2013-09-14 11:20
tu ten sam problem:


krzysiek.z


Wpisów: 6
Od: 2013-08-23
2013-09-05 06:35
Bylemw Trosa, przeszukalem sasiednia wyspe, ciezko o okonia w normalnym rozmiarze.
Na drugi dzien znow okolice Sztokholmu, efekty srednie ale nie beznadziejne, jak na kogos kto wogole nie wiedzial co i gdzie.
Po jednej wyprawie wrocilem lzejszy o dwie szyby w aucie i chwilowo przeszla mi ochota ma zostawianie auta na polskich blachach bez opieki.
Profil uzytkownika: krzysiek.z


Nie lubi sie polakow oj nie ...... a za co maja nas lubiec jak sami sie nielubimy : egz.- to forum
  Profil uzytkownika: skoczek     
mikolajf
Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2008-09-27
2013-09-14 12:04
Nie wydaje mi sie, zeby Szwedzi przebijali opony Polakom. Dla Szweda nie ma wiekszej roznicy miedzy Rumunem, Cyganem a Polakiem. Szwed opowiada ze byl w PL w latach osiemdziesiatych i ze jak jechal samochodem to kury biegaly po drodze. Ale ten obraz zmienia sie powoli na nasza korzysc. Idzie to mozolnie bo tabuny Polakow bez zawodu, bez jezyka i bez grosza przy dooopie przyjezdzaja tutaj w pogoni za jakimkolwiek zajeciem. To nie wystawia nam dobrego swiadectwa. Szwed rozumuje tak: skoro w PL zaszly takie duze zmiany to po co ci ludzie tutaj przyjezdzaja? Nie moga pracowac u siebie i budowac "polski dobrobyt"? Sprzataczek w Szwecji mamy pod dostatkiem - do wyboru, do koloru.
  Profil uzytkownika: mikolajf     
Choliwa


Wpisów: 7
Od: 2013-09-14
2013-09-14 14:12
No tak, moje auto raczej szału nie robi i nie kole w oko, bo ma jakieś 14 lat
Przerejestrować owszem, ale innym razem- jest to moje pierwsze, kupione za własne, cieżko zarobione pieniądze, choć zarobione nie przy sprzątaniu tym razem. Mam je dopiero trzy miesiące, w Szwecji od miesiąca, a problemy zaczęły się dopiero teraz...
Krok pierwszy: wywieszam kartkę, że jest gnojem i jak ma problem, to niech się zgłosi.
A co- na klatę wezmę :P
A jakąś kamerę i tak zamontuję- auto jest moje, więc hyba mogę je sobie kamerować? )
  Profil uzytkownika: Choliwa     
Choliwa


Wpisów: 7
Od: 2013-09-14
2013-09-14 15:40
*chyba
  Profil uzytkownika: Choliwa     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-09-14 16:01
ja watpie ze tu chodzi o zazdrosc,natomiast im lepsze auto tym wiecej uciechy ,noz zawsze jest w kieszeni a jak maja gwozdz to jeszcze lepiej ,mozna przerysowac na calej dlugosci?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Mariola321


Wpisów: 3
Od: 2013-09-16
2013-09-16 14:34
Pewnie to przypadek.
Swoją drogą - jak załatwiacie kwestie ubezpieczenia krajowego auta w Szwecji? Pewnie nie ma co liczyć na wymianę takiej opony na miejscu i zwrot pieniążków?
  Profil uzytkownika: Mariola321     
Choliwa


Wpisów: 7
Od: 2013-09-14
2013-09-19 20:42
Ubezpieczyciel zapewnia jedynie koszty holowania do najbliższej wulkanizacji lub wymianę koła na zapasowe.
Pokrywają/ w zależności od umowy/ do 100 euro za taką przysługę.
Koszty wymiany opon i opony- płacisz samemu.
  Profil uzytkownika: Choliwa     
Forum -> Auto-Moto -> Przebite opony
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Sztokholm)
Mycie okien (Stockholm )
Praca w kawiarni (Hammarby Sjöstad ,NACKA)
Sprzątanie (Stockholm )
Praca dodatkowa mycie okien (Stockholm )
Praca od zaraz (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Praca od zaraz Stolarz (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony