Odwiedzin 37808619
Dziś 988
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Podroz samolotem z niemowlakiem

 
 

Pokaż wpisy
AutorPodroz samolotem z niemowlakiem
karolyna1984
Stockholm


Wpisów: 614
Od: 2007-02-20
2013-02-17 18:05
Witam. W marcu lecimy z 5cio miesiecznym dzieckiem do Polski wizzair-em. Lecimy tylko na weekend, wiec zabieramy tylko bagaze podreczne. Czytalam informacje dotyczace podrozy z dzieckiem na stronie linii lotniczych oraz wypowiedzi ludzi na forach internetowych-niestety troche sie od siebie roznia :/
Lecial ktos niedawno z tak malym dzieckiem? Jak wyglada sprawa wniesienia jedzenia i picia dla dziecka? Czy oprocz naszych bagazy mozna wniesc torbe z rzeczami dzieciecymi tzn.pampersy, chusteczki, mleko, zabawki itp??
Z gory dziekuje za odpowiedzi
  Profil uzytkownika: karolyna1984     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2013-02-17 19:15
mozesz zabrac jedzenie (sloiczek zamkniety fabrycznie), cos do picia tez bez problemu - moga ew poprosic byc troszke z tego sie napila
  Profil uzytkownika: kamień     
karolyna1984
Stockholm


Wpisów: 614
Od: 2007-02-20
2013-02-18 15:03
Dzieki kamien A nie wiesz jak wyglada sprawa bagazu??
  Profil uzytkownika: karolyna1984     
marta3114


Wpisów: 388
Od: 2011-08-14
2013-02-18 19:13
jak ja leciałam z małą i miałam ją na kolanach (miała chyba roczek) to miałam dla niej bagaż 10 kg, tyle, że to nie były linie latające do Szwecji, najlepiej to poczytać na stronie linii, którymi będziecie lecieć.
  Profil uzytkownika: marta3114     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-02-18 21:04
karo juz pewnie wyczytala cala strone wizira..

ja tez nie moglam znalezc odpowiedzi na "Czy oprocz naszych bagazy mozna wniesc torbe z rzeczami dzieciecymi tzn.pampersy, chusteczki, mleko, zabawki itp??"

jedzenie dla dziecka w ilosci na 5h spoko (trzeba uwzglednic ew. opoznienie):

"dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko"

http://wizzair.com/pl-PL/u seful_information/baggage#2


z tanimi liniami trzeba ostroznie- najmniejszy blad i juz jestes 500 kr w plecy
  Profil uzytkownika: iza     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2013-02-18 21:24
Czy oprocz naszych bagazy mozna wniesc torbe z rzeczami dzieciecymi tzn.pampersy, chusteczki, mleko, zabawki itp??


nie, nie mozna- niemowalkowi nei przysluguje bagaz podreczny
wszystkei wyzej wymienione rzeczy musicie zapakowac w Wasz bagaz podreczny
  Profil uzytkownika: pati_sko     
joggo009


Wpisów: 2
Od: 2013-02-19
2013-02-19 14:35
ja latalam kilka razy i za kazdym razem mialam malemu jego maly bagazyk ale to bylo ponad rok temu wiec teraz nie wiem jak to wyglada .
  Profil uzytkownika: joggo009     
karolyna1984
Stockholm


Wpisów: 614
Od: 2007-02-20
2013-02-19 19:19
Hmm...no i wlasnie to sa te sprzeczne informacje, o ktorych mowilam :/ No nic, cos wymyslimy
Dzieki wszystkim za pomoc
  Profil uzytkownika: karolyna1984     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2013-02-19 23:42
zamejluj... moze odpowiedza
(bo z telefonem to chyba worek pieniedzy trzeba..)
  Profil uzytkownika: iza     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2013-02-25 23:04
Pisze na ich stronie, frågor, FAQ, bez bagazu dla niemowlaka.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2013-02-25 23:07
W Polsce nie ma problemu kupic pampersy, sprzedaja nawet na sztuki
  Profil uzytkownika: AnnaN     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-05 17:00
Bagaż dla malucha nie przysługuje, ale takie rzeczy jak: pampersy, zabawki, chusteczki, ciastka "zapychacze" dla małego i inne cuda pakuję zawsze do wózka do kieszonki. Oczywiście podczas odprawy wyciągam je na taśmę a potem "przemycam" do samolotu w wózku właśnie, bo te obostrzenia co do rozmiarów małego bezpłatnego bagażu podręcznego, które wizzair ostatnio wprowadził są do d.... I niestety zbyt niewiele czasu jeszcze upłynęło od kiedy się to stało, żeby się producenci toreb na kółkach zorientowali, że zrobią świetny biznes przystosowując się do nowych rozmiarowych wymogów wizzair i zaczęli je wrzucać na rynek. Wiadomo, podróż z niemowlęciem do wygodnych nie należy- dziecko w wózku, bagaż podręczny, nieraz schody do pokonania (np.lotnisko im.L.Wałęsy w Gdańsku). Sama latam co miesiąc do Pl z dzieckiem 1,5 rocznym i wiem, że dobór chociażby bagażu jest bardzo ważny. Najlepsza jest torba przez ramię, pakowna lub plecak. Jednak trzeba mieć na uwadze, że torebki kobiece też trzeba do podręcznego zmieścić, co łącznie z rzeczami dla dziecka zajmuje już sporo miejsca, Stąd rozwiązaniem może być poprzekładanie części rzeczy do wózka. Ja zostawiam je zarówno w torbie będącej częścią wózka, jak i do wózka na dół, przykrywam te rzeczy kocykiem lub folią przeciwdeszczową, żeby nie powypadały przy wkładaniu wózka przez pracowników lotniska do samolotu. Trzeba jednak sprawdzić wcześniej czy wózek się do tego nadaje, bo z 3 moich, które używałam był jeden, z którego rzeczy wypadały po złożeniu go, więc można było je spakować tylko do zintegrowanej z wózkiem torby. Tym sposobem przewoziłam w wózku nawet zabawki typu dziecięce organy elektroniczne , bo się w podrecznym nie mieściły. Także Polak jak chce to potrafi! Picie można wieźć, ale zawsze muszę je próbować podczas odprawy.Zawsze z PL wiozę też kaszki w podręcznym, oczywiście nienapoczęte..
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-05 18:47
to chyba dosc logiczne ze dziecku do 2 roku zycia nie przysluguje bagaz podreczny- nie placi za bilet to i nie ma bagazu
  Profil uzytkownika: electra     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-05 20:06
electra widzę, że z dzieckiem chyba nie latasz, bo nie wiesz podstawowych rzeczy- no właśnie to nie jest wcale logiczne. Dziecko za bilet płaci! Tzn. nie ono a rodzic za nie ! Latam co msc i za każdym razem mi wyskakuje opłata za niemowlę w cenie niejednokrotnie takiej samej jak dorosła osoba! Jest to dziwne, bo nie wszyscy przewoźnicy taryfę za niemowlę stosują, ale wizzair na pewno to robi. I stąd wiele osób spośród znajomych ma podobne wątpliwości czy w takim razie i bagaż dziecku przysługuje. Wizzair ma jasne reguły- wózek/fotelik tak, bagaż nie.
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-06 16:31
oczywiscie ze nie latam bo nawet takowych nie posiadam
wizzair tez jest mi obcy
natomiast kuzynka przylatuje z dzieckiem w kwietniu LOT-em i za dziecko nic nie placila
norwegian jak latal do Sztokholmu znajomi tez nie placili za malucha,
  Profil uzytkownika: electra     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-07 09:05
Wiesz, LOT ma takie ceny, że to już by była przesada, gdyby jeszcze za dziecko chcieli robić opłaty... Ale wizzair z kolei przesadza, że są one często takie same jak za osobę dorosłą, skoro dziecko całą trasę siedzi na kolanach.. W ogóle wizzair jest coraz bardziej chamski- bagaże- obostrzenia, stewardessy- często nie mają minimalnego podejścia psychologicznego do ludzi. Ale cóż, pozwalają sobie, bo są jedyną słuszną linią na trasie do Szwecji w rozsądnych cenach i z niezłą częstotliwością lotów, więc trzeba się pogodzić z minusami i radzić. Latając z Polski bagaż podręczny można też obejść kupując drobiazg w Baltonie, prosząc o największą siatkę i tam chowając rzeczy, które się nam do bagażu nie mieszczą. Tak zrobiłam, gdy już mnie chcieli kasować za niewymiarowy bagaż przy bramkach przed wejściem do samolotu i przeszło
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-07 09:16
dlatego ja unikam tego wizzair jak ognia ,latalam czesto norwegian .Kuzynka jak przeliczyla koszty to w sumie za nieznaczna doplata a ile udogodnien wolala leciec LOT ale wiadomo jak sie lata czesto to trzeba szukac taniej.
  Profil uzytkownika: electra     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-03-10 14:29
"W Polsce nie ma problemu kupic pampersy, sprzedaja nawet na sztuki"

Ale trzeba tez miec przy sobie w razie czego... Tak przy okazji to gdzie sie w samolotach dzieci przewija? W toalecie, czy sa moze jakies specjalne udogodnienia?
  Profil uzytkownika: Snupi     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-13 09:18
Zapomnij o specjalnych udogodnieniach... Masz do dyspozycji tylko toaletę- kanciapkę.
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-13 12:40
albo kolana sasiada
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-13 13:42
ja moze zadam glupie pytanie ,ale dzieci nie posiadam wlasnych
czy trzeba akurat przewinac dziecko w samolocie?
do PL leci sie ok 1.5 godziny.
  Profil uzytkownika: electra     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2013-03-13 15:48
A czy dorosla osoba musi sie np napic wody w samolocie ?Przeciez to tylko 1,5 godz
Dziecko rzadzi sie swoimi prawami i leje na wszystko i wszystkich dookola ,zrzygac tez sie potrafi i nie ma ze to tylko 1,5 godz lotu .
Bagaz mimo ze sie placi to nie przysluguje bo to przeciez niemowlak i jemu nic do szczescia nie potrzeba .Dlatego tez jak podrozowalam z brzdacami to bylam objuczona jak wielblad a dla siebie to tylko majtki na zmiane
  Profil uzytkownika: sankas     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-13 15:59
wcale nie musi
dorosly tez moze miec chorobe lokomocyjna ,mi nie chodzi o to ze moze sie przytrafic
ale w dobie dzisiejszych pieluch nie trzeba chyba zmieniac ich za kazdym siusianiem
  Profil uzytkownika: electra     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-03-13 22:38
No, jak w pieluche trafi ladunek ciezszego kalibru to chyba dobrze zmienic? A to sie moze zdaryc nawet zaraz po starcie a nawet w jego trakcie. Ja zawsze zmieniam natychmiast No i nikt ze wspolpasazerow nie lubi leciec w smrodku, biorac pod uwage obieg powietrza to sie pewnie szybko roznosi po calym samolocie z kabina pilotow wlacznie
  Profil uzytkownika: Snupi     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-03-13 22:40
Nie wspomne juz o nieprzewidzianych wyciekach ladunku z pieluchy...
  Profil uzytkownika: Snupi     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-14 10:23
Dla mnie to wy nie rozumiecie, pojecia "tanie linie lotnicze". Mozna wymagac jak sie leci normalnymi liniami i placi sie normalna cene za bilet. Jak czlowiek decyduje sie ze wzgledu na cene na taki lot, to musi wiedziec, ze bedzie mial jak najskromniejsze warunki. Taka jest idea tych linii. Ja osobiscie, jak lece tanimi liniami to wiem na co sie decyduje. Maja wprowadzic miejsca pol-stojace to dzieci trzeba bedzie trzymac w plecaku
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-14 11:02
"albo kolana sasiada" Jak nie chcesz mieć zaraz ataku stewardess i spojrzeń współpasażerów zdegustowanych smrodem to lepiej nie przewijaj dziecka na kolanach, np. partnera! Ja tego nie robię ze względu na współpasażerów właśnie, przy cyrkulacji powietrza w samolocie to nie jest nic miłego...
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2013-03-14 11:11
A co do tanich linii to są inne, nawet tańsze, ale np. nie wniosły absurdalnego przepisu z bagażem podręcznym, którego nie znajdziesz w sklepach jak chcesz go mieć na kółkach. A co do stewardess to nie ważne czy linie są tanie czy nie, powinny mieć szacunek dla ludzi, bo z nimi pracują. Ostatnio jak leciałam to grupa pasażerów słysząca zachowanie stewardessy zwracającej się w sposób chamski do pasażera zareagowała natychmiast i poszła jej w odwet. A już osobiście śmieszą mnie teksty typu: "acha, pani leci z infantem tak?" Wizzair ma taką jedną specyficzną brunetkę wywołującą często emocje pasażerów od nerwów po śmiech na sali. Ale zawsze jest ciekawie z takimi "perełkami" na pokładzie
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-03-14 11:38
oczywiscie tanie linie to wiadomo ze na czyms trzeba oszczednosci szukac
moze jak zrobia polstojace to trzeba bedzie miec maske tlenowa co by wyziewow nie wachac
to naprawde dobrze jest nie miec dzieci
  Profil uzytkownika: electra     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-14 12:27
Nie odbieraj tego jako atak, bo nie to mialam na celu. Czesto latam do Londynu, tak sobie, polazic i zakupy zrobic. Widzialam jak mlodziez sie przygotowuje do takiej podrozy, wszystko co maja zabrac maja na sobie Dla nich to taki autobus, dzisiaj tu jutro tam. Jak jeden zaczal sciagac w samolocie z siebie ciuchy to plakalam ze smiechu
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-14 13:46
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-03-14 14:09
No i do tego dojdzie,ze siusianie bedzie platne, bo juz takie pomysly linii czytalam. Ja na dwa dni nie potrzebuje calego dobytku zabierac. Mnie wystarczy duza damska torebka
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-03-14 14:16
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
gosia1987_20


Wpisów: 12
Od: 2012-03-16
2013-07-19 00:49
witam, czy leciał ktos wizzairem z katowic do malmo? JAK wygląda sprawa z wozkiem dla dziecka. Mam kilka pytań ponieważ pierwszy raz będę leciała z 3 mies córeczką i nie wiem czy dam rade z tym wszystkim(wozek, bagaz podreczny i bagaz rejestrowany) czy ktos pomaga np złozyc i rozłożyc wozek? gdzie go dostane po wylądowaniu? czy bedzie czekał przy wysciu z samolotu> czy bede go miała na tasmie z bagażem ? czy stewardessy pomagają matką latającym z dzidzią w zajeciu mijsca? czy wogole takie osoby mają pierwszeństwo?
  Profil uzytkownika: gosia1987_20     
uciekinier


Wpisów: 601
Od: 2005-11-08
2013-07-19 23:01
hej ja lecialam z Katowic do Sthm (maly mial wtedy okolo 4 mce )
wozek mialam do samego wejscia do samolotu, pozniej pan z obslugi pomogl mi go zlozyc .w samolocie trafilo ze maly spal wiec nie potrzebowalam pomocy wiec nie wiem jak to jest ale mysle ze jak sie poprosi to pomoga ,
w sthm dostalam wozek kolo samolotu ale tu juz musialam sama sobie radzic wiec zapytalam celnikow czy moge oddac wozek dziecko i bagaz podreczny i wrocic po bagaz duzy ,zgodzili sie ale musialam z obstawa czekac do ostatniego bagazu i pokazac dowod ze ja to ja i to moj bagaz na nalepce

  Profil uzytkownika: uciekinier     
aga.aga21


Wpisów: 1
Od: 2013-07-23
2013-07-23 00:25
Hej ja ostatnio podróżowałam z 7 miesięczna córeczką, jeśli chodzi o wózek zawsze znajdzie się ktoś pomocny( bardzo pomaga obsługa).Często podróżuje z córeczką, wiec staram się wyszukać jak najtańszych połączeń, ostatnio trafiłam na fajna stronkę eloty.pl, sama wyszukuje dla nas dogodnego połączenia, wygoda dla nas mamusiek wiecznie zajętych, bez wychodnia z domu bilet zakopuje i z moja mała kruszynka podróżujemy
  Profil uzytkownika: aga.aga21     
gosia1987_20


Wpisów: 12
Od: 2012-03-16
2013-07-26 23:33
a powiedzcie mi dziewczyny cz jest sie czego obawiać lecąc z tak małym czlowieczkiem (3mies) ??? boję się że malutka zle zniesie lot i ogolnie mam rozne obawy, mam nadzieje ze jakos szczesliwie dotrzemy na miejsce,
  Profil uzytkownika: gosia1987_20     
Magusia


Wpisów: 18
Od: 2008-09-22
2013-08-01 00:04
Moje dzieci miały po 1.5miesiaca jak regularnie zaczęły latać samolotami,w tym wizzair.Bagaz oczywiście ze im się należy!ja zawsze miałam swój,mąż swój i każde z dzieci po swoim w którym znajdowały się wszystkie niezbedniki dla niemowląt,w tym rownież mleko które zawsze kazano mi probowac(ble)...każdy pasażer posiadający bilet ma prawo do bagażu podrecznego.2tyg.temu koleżanka leciała z bobasem do Polski i tez miała dla niego osobny bagaż...Dzieci za każdym razem podróż znosily dobrze...Miłego lotu!
  Profil uzytkownika: Magusia     
gosia1987_20


Wpisów: 12
Od: 2012-03-16
2013-08-03 23:18
dobrze wiedzieć mam nadzieję że moja córcia też dobrze zniesie lot,wiadomo człowiek boi sie o takie maleństwo ale jestem coraz bardziej spokojna, pozdrawiam

  Profil uzytkownika: gosia1987_20     
canada


Wpisów: 153
Od: 2000-09-28
2013-08-28 18:49
Dzieci do 2 giego roku zycia nie musza placic za bilet i siedza wtedy na kolanach w zwiazku z tym nie maja tez swojego bagazu.Taki przelot kosztuje symboliczna "stowke" czy cos takiego.

Mozna niemowlakowi kupic zwykly bilet i wtedy ma swoje siedzenie i swoj bagaz.

Wozek ZAWSZE za darmo i nie tylko do 2giego roku zycia, jak to czesto jest opisane na stronach linii lotniczych....wiem to z doswiadczenia
  Profil uzytkownika: canada     
Forum -> Turystyka -> Podroz samolotem z niemowlakiem
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony