Odwiedzin 37783543
Dziś 313
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - OBS phishingmejl oszustwa na necie

 
 

Pokaż wpisy
AutorOBS phishingmejl oszustwa na necie
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-11-21 18:19
napisze o tym zeby ostrzec
ostatnio w Szwecji mnoza sie proby odszustwa intenetowego ktore ma na celu przejecie danych konta bankowego i oczyszczenie go
dostaje sie mail tego typu
przyklad z mojego mail:
"Handelsbanken

Kära Kund,

Handelsbanken visar en stor oro och vill höja säkerhet och integritet i alla våra bankkonton. Vi skulle vilja fästa er uppmärksamhet på följande. Förra året hade Handelsbanken tillsammans med många andra svenska banker, flera storskaliga internet-bedrägerier. Det är därför vi de senaste månaderna, påbörjade ett stort projekt för att bekämpa dessa internet-bedrägerier.

Alla dina online-konton bör kopplas till en nyutvecklad säkerhetssystem, som möjligt gör misstänkta rörelser och utvecklingen i ditt online bankkonton snabbt spåras ned och lösas.

Det har visat sig att ditt online Handelsbanken konto fortfarande inte är utrustade med det nya säkerhetssystemet. Vi behöver 5-10 minuter av din tid att slutföra den här uppdateringen för att säkerställa att ditt konto uppfyller våra nya säkerhetsåtgärder.

Till att börja denna process, kan du använda följande länk: http//.handelsbanken.se/upgrade

En tjänsteman från Handelsbanken kommer att kontakta dig efter uppdateringen för att slutföra hela processen. När hela processen är klar kommer du att fortsätta använda våra online banktjänster med stöd av ett förbättrat säkerhetssystem. Vi vill tacka er på förhand för ert samarbete.



Med vänliga hälsningar,


Kundtjänst"

wyslalem to potem do Handelsbanken z mojego konta z zapytaniem czy to od nich
i taka odpowiedz przyszla:

Hej!

Detta är ett phishingmejl. Det vill säga ett försök till bedrägeri där de vill komma åt dina kortuppgifter. Handelsbanken kommunicerar inte viktig information till våra kunder via ett öppet mejl. Sålänge du inte har skickat iväg dina uppgifter till dem kan ingenting hända. Du får gärna vidarebefordra mejlet till reportphish@handelsbanken.se. Skulle du mot förmodan gett ut dina uppgifter ber jag dig omgående ringa vår kortspäarr på telefon 020- 41 12 12.

Välkommen åter om du har fler frågor.

Med vänliga hälsningar
Handelsbankens Kundsupport
Johanna

czyli proba oszustwa, wyludzenia danych, kradziezy

ja slyszalem niedawno w szwedzkim radiu o tej praktyce stad jak zobaczylel mail domyslilem sie ze to to
inaczej
latwo na link nacisnac
zeby
höja säkerhet

pomyslalem, ze moze sie komus przyda ta informacja
zanim oszczednosci wyparuja
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-11-21 18:20
ps

nie chce mi sie tego tlumaczyc
ale
jak ktos nie rozumie po szwedzku
to go
nie oszukaja
  Profil uzytkownika: darsim     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2012-11-22 15:56
darsin straciles prace ???????ze sie tak rozpisales ??????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-11-22 16:06
"jak ktos nie rozumie po szwedzku
to go
nie oszukaja"


...a jak rozumie, to glupi nie jest, zeby sie dac oszukac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-11-22 18:49
nbie jest to nowy kant slyszalrem wczesniej ale dopiero jak sam dostalem zainteresowalem sie blizej

skoro poswiecaja temu czas to znaczy ze jakis glupi sie znajdzie
list napisany jest dosc wiarygodnie moim zdaniem dla wielu odbiorcow

  Profil uzytkownika: darsim     
croissant80


Wpisów: 491
Od: 2012-10-26
2012-11-22 22:36
Adres internretowy strony zaczynal sie od kropki czy to twoja "literowka"?

" Handelsbanken kommunicerar inte viktig information till våra kunder via ett öppet mejl"
- wiele bankow to podkresla i stosuje ta zasade,wystarczy byc tego swiadomym.ale fakt,zawsze jakis naiwny sie znajdzir
  Profil uzytkownika: croissant80     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-11-23 11:37
handelsbanken wystapil z ostrzezeniem

mozna powiedziec ze ich wyprzedzilem

http://mobil.aftonbladet.s e/nyheter/minekonomi/article15822290.ab;j sessionid=133F1ACBBF43B2FB21D0AEFE23D1979 5
  Profil uzytkownika: darsim     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-11-23 14:12
darsim , wejdz i sprawdz czy dziala ten uppgradering
  Profil uzytkownika: szary     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2012-11-23 16:20
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-11-23 21:40
podatek 9000 koron
rachunki ponad 20000
myslisz ze cos jeszcze zostalo zeby ukrasc?
  Profil uzytkownika: darsim     
croissant80


Wpisów: 491
Od: 2012-10-26
2012-11-23 22:17
Darsim a bufor bezpieczenstwa?
  Profil uzytkownika: croissant80     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2012-11-23 23:53
Ja dostaje takie mejle od swedbanku ale cos sie musialo zlodziejom pokickac bo ja nie mam zadnego konta w tym banku
  Profil uzytkownika: Siobhan     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-12-31 14:27
Ja tych bankowych to juz troche mialam, ale zauwazylam, ze najwiecej takim smieci przychodzi mi po placeniu przez Pay Palem.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-12-31 16:34
cytat

2012-12-27 21:05
...dostalem dzisiaj takiego maila na poczte w wp...najlepsze z tego wszystkiego jest to ze nigdy nic nie kupowalem,nie sprzedawalem ani nie zakladalem zadnego konta na blockecie...a tutaj chca mi zwrocic kase ktorej nie wydalem...strona ktorej link jest ponizej zaczyna sie od "http" a banki internetowe uzywaja
"HTTPS (ang. HyperText Transfer Protocol Secure) - szyfrowana wersja protokołu HTTP. W przeciwieństwie do komunikacji niezaszyfrowanego tekstu w HTTP klient-serwer, szyfruje go za pomocą protokołu SSL. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych."-z wikipedii...
...na pewno zlapia jakiegos jelenia i pozniej bedzie placz...

"Hej,

Med målet att förbättra kvalitén på de tjänster vi erbjuder våra användare, förbehåller Blocket.se sig rätten att regelbundet kontrollera giltigheten för de uppgifter som använts för transaktioner genomförda på Blocket.se.
Vi har uppmärksammat att ditt kort, vid din senaste transaktion, debiterades med ett extra belopp på 340 kr. För att få tillbaka detta belopp ber vi dig att klicka på följande länk och åter mata in de betalningsuppgifter som använts vid transaktionen på Blocket.se."

...przetlumaczone przez wujka googla ...

Mając na celu poprawę jakości usług, oferujemy naszym użytkownikom, Blocket.se zastrzega sobie prawo do okresowego sprawdzenia ważności danych wykorzystywanych do transakcji dokonywanych na Blocket.se.
Zauważyliśmy, że Twoja karta, na ostatniej transakcji został obciążony dodatkową kwotą 340 €. Aby odzyskać tę kwotę, należy kliknąć na poniższy link i ponownie wprowadzić dane rozliczeniowe używany Blocket.se transakcji.

" http://www.blocket.se/åter betalningen

Återbetalningen av det aktuella beloppet kommer att genomföras inom 48 timmar, efter att betalningsuppgifterna som använts vid den senaste transaktionen genomförd på Blocket.se har validerats av våra medarbetare.

Med vänliga hälsningar
Blocket.se
----------------------------------------- ----------------------------------------- ------
Blocket.se - Sveriges största köp & sälj marknad
Tjänsteleverantör:
Blocket AB
105 18 Stockholm
Org nr 556610-3429"

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=42270


  Profil uzytkownika: darsim     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-01-03 20:11
Dzisiaj dostalam, takiej tresci. Na stronie WU czeka na mnie 1.200.000 euro, mam im podac numer telefonu komorkowego i moj adres. Przyznam sie, ze tego to juz nie rozumie po co adres i komorka. Ma ktos jakies pomysly?
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-01-03 20:29
WE, moze nie znaja stron typu eniro lub ratsit, ze proboja wylowic te dane. W wiekszosci krajow to nie sa jawne dane, tzn. numer tel. i adres razem wziete. Majac np. polski numer tel. sproboj sie dowiedziec do kogo on nalezy, oczywiscie nie dzwoniac na niego.
  Profil uzytkownika: Viggo     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-01-03 20:42
...prawdopodobnie jest to jakis konkurs-oszustwo,jak podasz nr tel.to beda Ci WE przychodzily sms z reklamami lub pytaniami,za ktore bedziesz musiala zaplacic...na stronie w ktoryms rogu powinien byc napis-regulamin to przeczytaj
...co to jest za strona WU ?...wklej link to popatrzymy...za podanie nr tel. i adresu nikt kasy nie daje...

  Profil uzytkownika: criss     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-01-03 20:44
Criss, WU to podejrzewam Western Union.
  Profil uzytkownika: Viggo     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-01-04 12:56
Tak, masz racje, Western Union. Tu w Niemczech nie sprawdzisz przez Eniro i itd adresow. Jest ochrona danych adresowych
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-01-04 14:45
Tu w Niemczech nie sprawdzisz przez Eniro i itd adresow. Jest ochrona danych adresowych "

eniro
wejdz na

http://www.upplysning.se

wystarczy zec zmasz czyjes imie i mozesz wiedziec
kiedy sie urodzil
gdzie mieszka i
z kim mieszka
nie przerazajace?

pomijajac fakt ze mozesz sprawdzic jego dochody
  Profil uzytkownika: darsim     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-02-15 09:30
Ostatnio dostaje bardzo duzo mailowych upomnien, za nie zaplacone rachunki, wiekszosc opiewa na sumy 400-999 euro. Przy kazdym upomnieniu jest zalacznik, jezeli sie go otworzy to wprowadza sie trojana, ktory ma wywachac moje dane do konta lub karty kredytowej.
Nazwe nadawcy wprowadzam do Googla i czytam na stronach oficjalnych firm, ze jest plaga falszywych upomnien, od osob podszywajacych sie pod ich nazwe. UWAZAC
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-04-19 06:28
nowe ostrzezenia policji
okazuje sie ze to bardzo skuteczna metoda oszustwa

cytat
En ny så kallad trojan sprids just nu över Sverige. 450 Stockholmare har redan blivit av med sammanlagt 72 miljoner kronor. I hela landet totalt i landet handlar det om 150 miljoner kronor som privatpersoner och företag förlorat, sedan de klickat på en till synes ofarlig länk i ett mejl.
http://sverigesradio.se/si da/artikel.aspx?programid=103&artikel=550 8493
  Profil uzytkownika: darsim     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2013-05-25 14:42
Do mnie dzwonil ostatnio z zastrzezonego jakis technik z Microsoftu ktory mnie poinformowal ze moj Windows wyslal do nich zawiadomienie o powaznym zagrozeniu ze strony mojego komputera (wirusy), ale oczywiscie on dzwoni zeby mi w tym pomoc. Lamanym angielskim czlowiek bardzo przypominal typowa rozmowe z CallCenter w indiach... podajac adres http://www.ms.softechllc.n et/ dal mi odrazu powod do odlozenia sluchawki! Uwazajcie na to tez!

Po otrzymanej pomocy beda kazali zaplacic za nia.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Ghost_32
Malmö


Wpisów: 161
Od: 2005-10-15
2013-10-11 20:22
Wiem ze to odgrzewanie starego KOLETA...
Tak sobie przegladam wpisy..


Bardzo mi sie podoba TEMAT darsim...

Wielu niekoniecznie starszych ludzi
przez MEJLA...oddaja szczegolowo...swoje BANK..informacje.....itp

Dlaczego odgrzewam... spodobal mi sie ...

Wpis..

-----black sabbath

darsin straciles prace ???????ze sie tak rozpisales ??????----

Rozbawilem sie

ps/ 01/ On uswiadamia ludzi...
/02/ Punk rock pozdrawia
  Profil uzytkownika: Ghost_32     
renata12


Wpisów: 495
Od: 2010-02-06
2013-11-30 18:39
hakerzy wykorzystuja wszystko.
mnie ostatnio zalewaja maile od amerykanskich zolnierzy samotnych jak palec gdzies w afganistanie.
Pisza podaj numer konta a ja przesle moje pieniadze do ciebie.
Fajnie jest bo sprawdzam nazwiska i taki facet naprawde istnieje.
Mam nawet swojego faworyta gen.Mark
Na skype to on ma kilkadziesiat profili.




  Profil uzytkownika: renata12     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-12-02 18:47
Ostatnio dostaje duzo maili od systemu platniczego, ale to musza byc jacys ruscy gowniarze, ktorzy nie mysla, bo w tresci pojawiaja sie rosyjskie litery zamiast niemieckich buahahaha
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2014-04-01 12:40
Uwaga, pojawily sie upomnienia z firm inkasso o niezaplaconych rachunkach. Nie otwierac zalacznikow i od razu kasowac. Dzisiaj dostalam 5 sztuk.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
JOSE
stockholm


Wpisów: 20
Od: 2017-06-06
2018-10-22 22:17
czegos nie rozumie? zaden szwedzki bank nigdy nie wysyla informacji indywidualnych itp do klientow na email!? wysyla wtedy gdy zalogujemy sie na swojej stronie bankowej i tam w kontakt piszemy o swoim problemie i tam tez dostajemy odpowiedz.Jezeli kontaktujemy sie ze strony internetowej banku to zawsze dostajemy odpowiedz aby zadzwonic na kontakt z bankiem.po za tym kazdy bank wysyla pooczta oferty zas nigdy zadnych rachunkow oplat itp? zakladajac konto kazdy bank o tym informuje
  Profil uzytkownika: JOSE     
Forum -> Komputer i człowiek -> OBS phishingmejl oszustwa na necie
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony