Odwiedzin 37807370
Dziś 3694
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Przywóz kota/psa do Szwecji

 
 

Pokaż wpisy
AutorPrzywóz kota/psa do Szwecji
PPaola


Wpisów: 33
Od: 2009-10-30
2012-10-22 11:40
Witam
Czy jest ktos na forum kto przywiozl z Polski kota lub psa i przeszedl przez wszystkie te prawne formalnosci?
Ja mam z tym troche klopot i zastanawiam sie czy ktos moglby mi udzielic informacji albo rozjasnic to czego nie zrozumialm. Czytalam informacje na jordbruksverket (http://www2.jordbruksverke t.se/webdav/files/SJV/trycksaker/Pdf_ovri gt/ovr76.pdf) ale i tam mam pytania na ktore nie ma tam odpowiedzi.
Czy jest ktos chetny udzielic mi pomocnych informacji?

chcilabym m.in. wiedziec krok po kroku co musze zrobic aby przywiesc kota do Szwecji, wspomne ze kot ma paszport,ksiazeczke zdrowia,chipa, pakiet szczepien potrzebnych do przewozu, odrobaczony...i nie wiem..czy jeszcze o czyms zapomnialam?Czy to wystarczy?
  Profil uzytkownika: PPaola     
PPaola


Wpisów: 33
Od: 2009-10-30
2012-11-19 14:41
DLA TYCH KTORZY CHCA PRZYWIESC KOTA LUB PSA Z POLSKI:
Dwa miesiace temu przywiazlam malego kotka z Polski do Szwecji. To co zwierzak potrzebuje aby go przywiesc to: Paszport, chip wpsanym numerem do paszportu, wazne szczepienie przeciw wsciekliznie ( wykonuje sie go okolo 3 tygodni przed pierwszym wyjazdem), serie szczepien ktore bez problemu wykonuje weterynarz w gabinecie( rozne kocie chory np. katar koci...itp.), ksiazeczke zdrowia ze wszystkimi szczepieniami. W ksiazecce zrowia mojego kota byla dodatkowo informacja od weterynarza ze zwierze zostalo przygotowane do wyjazdu za granice. I to wszystko. Jezeli posiadasz staly pobyt w Szwecji POWINNO SIE wyslac podanie o flyttning dla kota/psa( wniosek znajduje sie na /www.jordbruksverket.se), jezeli takiego pobytu nie posiadasz...jest to oczywiste ze i twoj zwierzak go nie dostanie DD
DALSZE PODROZE Z KOTEM/PSEM:
wazne jest aby szczepienie przeciw wsciekliznie bylo robione REGULARNIE co roku. Jezeli zwierze nie posada aktualnego szczepienia to nie moze podrozowac. Nie wolno zapomnieC o tym szczepieni, jezeli nie zaszczepi sie po roku czasu wowaczas nalezy cala procedure szczepienia powtorzyc od nowa: zaszczepic zwierze, czekac 21 dni na sprawdzenie przeciwcial.Trwa to czas wiec lepiej pamietac.
  Profil uzytkownika: PPaola     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2012-11-19 21:24
przywiozlam psa z polski do szwecj w lipcu. pies oczywiscie ma wszystkie paiery ale mam klopot ze sczepieniem. poniewaz w szwecji szcepienie na wscieklizne jest wazne 3 lata a w polsce zas rok. czy musze w szwecji psa sczepic co roku czy po prostu nie mozna przegapic daty waznosci sczepienia. pytalam u zrodla, zrodel i kazdy mowi co innego.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
PPaola


Wpisów: 33
Od: 2009-10-30
2012-11-20 08:45
W paszporcie psa powinnas miec naklejke ze szczepionki (rabies)przeciw wsciekliznie oraz data podania szczepionki i date waznosci.Jest to dokladnie rok. Ja pytalam sie weterynarza ( w Szwecji)kiedy powinnam zaszczepic swojego kota powiedzial mi mam szczepionke wazna do tej daty i jezeli bede w miedzyczasie podrozowac to nie musze szczepic kota ponownie( pisze to gdyz sa bledne informacje ze zwierzaka trzeba szczepic 21 dni przed planowana podroza). Wazne jest to aby co roku szczepic. Nigdzie nie slyszalam o 3 latach. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: PPaola     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2012-11-20 15:45
roznica polega na tym, ze sa szczepionki roczne i 3-letnie..
wszystko zalezy od tego, ktora to szczepionka..
  Profil uzytkownika: paula_     
Xianghua
Kiruna


Wpisów: 8
Od: 2012-06-27
2012-12-08 23:45
ja przewozilam dwa psiaki z Polski do Szwecji teraz w czerwcu.
tak jak w calej Unii psy musza miec paszport, chip i wazna szczepionke przeciw wsciekliznie. i to wszystko.
sasiedzi maja psy zaprzgowe i bardzo czesto przewoza psy z niemiec do szwecji i opowiadali ze raz jeden pies mial kilka dni 'przeterminowana' szczepionke wiec musieli czekac kilka godzina na granicy az przyjedzie weterynarz i po prostu zaszczepi psa...
my plynelismy promem, odprawa dla zwierzat byla zamknieta,wiec nawet nie bylo komu psow pokazac. nikt o nic nie pytal i nic nie spradzal.
  Profil uzytkownika: Xianghua     
betty1970


Wpisów: 16
Od: 2012-02-27
2013-01-29 20:44
Hej! Przegladalam odrobine wypowiedzi i spiesze udzielic podpowiedzi. Mam dwa legalne koty w Szwecji, ktore wwiozlam w 2011 roku. Wszystko napisze po kolei. Najwazniejszy jest chip i szczepionka przeciw wsciekliznie. O reszte nikt sie nie pyta. Najpierw byly wiec chipy a nastepnie szczepionka. Potem czekalam 4 miesiace w Polsce az wystapia przeciwciala. Dostalam certyfikat z Instytutu Weterynarii. Wtedy zrobilam dwa paszporty z nalepkami. Nastepnie wyjechalam i wszystko ok. Moj starszy kot mial raka i byl operowany w Szwecji i weterynarz powiedzial mi, ze jesli chce jechac do Polski musze miec wazne szczepienie co roku, ale jesli chce wjechac do Szwecji to wystarczy raz na 3 lata szczepic. W Polsce przepisy wymagaja szczepienie co roku a w Szwecji co 3 lata. I tyle by tego bylo. Jak to rozwiazac to juz chyba zdecyduje wlasciciel. Ja tylko moge wspomniec, ze kiedys jak nas zatrzymala celniczka w wyrywkowej kontroli to byl problem z data w paszportach kotow, poniewaz miesiac byl podany rzymskimi cyframi (a tutaj to czarna magia jak zauwazylam) i musielismy wyjasniac i wyjasniac (co to znaczy). Nic jednak z tego nie wyniklo. Tak wiec smialo do Szwecji z kotami! Tylko legalnie, bo znajomi jak przemycili psa to nawet nie powiedzieli ile kary placili. No i musieli czekac na decyzje czy uspic czy nie...Wiec nikomu nie zycze...
Pzdr
  Profil uzytkownika: betty1970     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-02-20 14:45
ja mam mocno starsza kotke z pl (plus 3 tutejsze koty), ile zaplacilas za ubezpieczenie? nie bylo problemu z ubezp starszego kota? moja ma ponad 17 lat. miala operacje w pl i ma problemy z sercem, wiec do nastepnej ewent sie nie kwalifikuje, tak mi powiedziano w pl. nawet nie wiem, czy jest sens ubezpieczac.

czyli jak sie jezdzi do pl z tutejszym kotem to trzeba miec coroczne szczepienie. moje mlode koty nie byly szczepione na wscieklizne, to musze je zaszczepic tez na wsciekl przed ewentualnym wyjazdem?

pozdrawiam Ciebie i kicie
  Profil uzytkownika: dorka2012     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2013-03-06 20:31
W polsce stosuje sie szczepionke raz na rok bo jest duze ryzyko i taka maja tutaj co 3 lata i wjezdzam i wyjezdzam bez problemu wiec to bzury ze trzeba robic co roku by o polski wjechac. Tak samo nie potrzeba odrobaczac na tasiemca 10 dni przed wyjazem co mialo miejsce u mojego pierwszego psa gdy jeszcze sie wyrabialo przeciwciala
  Profil uzytkownika: buldożerka     
savage


Wpisów: 8
Od: 2011-03-14
2013-03-10 11:52
teraz podobno przepisy sie zmienily i przeciwcial juz nie robia.wiec skraca sie czas wyjazdu pupila do Se jako szczeniaka a ja tak z innej beczki czy ktos podroaowal samolotem wizzyr jak to wglada chce przewiesc szczeniaka waga niecaly 1kg.
  Profil uzytkownika: savage     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2013-03-10 13:16
savage
wizzair nie przewozi zwierzat...
  Profil uzytkownika: paula_     
pattison


Wpisów: 19
Od: 2011-06-23
2013-03-25 17:05
Dokładnie tak, Wizzair nie przewozi zwierząt.
Można polecieć SAS-em (łączy się to z przesiadką) a zwierzaka przewieźć w kabinie,w specjalnym transporterze. Niestety wymiary transportera / torby są dość niewielkie, więc w grę wchodzi raczej mały pies lub kot.
Wszystkie wymagane dokumenty to paszport i czip, aktualne szczepienia plus szczepionka na wściekliznę minimum trzy tygodnie przed lotem. Nie radzę ryzykować choćby z jednym dniem opóźnienia, bo kwarantanna słono kosztuje.
Wszystkie formalności związane z rejestracją i ubezpieczeniem można załatwić spokojnie po przywiezieniu zwierzęcia.
Jeśli nie posiada się własnego transportu wszystkie pozostałe opcje są niestety dość kosztowne. Czasem warto zastanowić się, czy tańszą opcją nie byłby zakup psa lub kota tu na miejscu.
  Profil uzytkownika: pattison     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-03-25 23:37
'Czasem warto zastanowić się, czy tańszą opcją nie byłby zakup psa lub kota tu na miejscu.'

widac, ze pisze to osoba kt chyba nigdy nie miala zwierzat. moze ty porzucilabys/lbys zwierze, bo za drogi bilet, ale nie wszyscy tak robia.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2013-03-26 08:27
dorka ja nie sadze, zeby pattison mial/a na mysli, *porzucenie* zwierzaka, ktorego juz sie posiada w PL na rzecz kupienia nowego zwierzaka tu na miejscu. Podejrzewam, ze chodzilo raczej o sytuacje, w ktorej ktos chce kupic zwierzaka i zastanawia sie nad kupnem go wlasnie w PL - wtedy rzeczywiscie tansza opcja moze byc poszukanie zwierza tu na miejscu, choc moge zrozumiec, ze dla niektorych bariera jezykowa moze byc przeszkoda. Czesto rowniez hodowcy w SE maja rozne dziwne widzi-mi-sie i jesli hodowca jest uznany za dobrego, to nie kazdy zwierzaka moze u niego nabyc. A ja osobiscie uwazam, ze jesli nie bierze sie zwierzaka od dobrego hodowcy (ew. adoptuje ze schroniska) to nie ma sensu zwierzaka brac i napychac kieszenie wszystkim BYB'om.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
tomasz2605


Wpisów: 131
Od: 2011-08-25
2013-03-26 08:53
paola to wystarczy nic wiecej nie potrzeba. jak minie termin szczepionki to mozesz isc tutaj do weterynarza zaszczepic. przy kazdym wyjezdzie z PL do SE musisz odrobaczyc kota idziesz do weterynarz podaje tabletke i wbija stempel w ksiazke.
  Profil uzytkownika: tomasz2605     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2013-03-26 14:47
Dorka widze ze nie tylko ksiazki kochamy, ale rowniez koty. Moja jest prawdziwa przytulanka, ktora doskonale wie kiedy jest potrzebna na "Smutki zimowe", i laduje sie na kolana.
  Profil uzytkownika: prababcia     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-03-26 20:09
prababcia, ale koty/psy trzeba miec parami, by im nie bylo smutno, jak Ciebie nie ma w domu, by mialy sie z kim ganiac! (ja mam 4)
  Profil uzytkownika: dorka2012     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-03-26 20:10
popraw sie wiec, dwie kicie (co najmniej)
  Profil uzytkownika: dorka2012     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2013-03-26 21:06
Dorka dostalam moja kotke 8 lat temu, bo wlascicielka wyjezdzala na studia. Nie wiem ile ma lat. Jest bardzo samodzielna np. jak chce isc na spacer do ogrodu to staje przed drzwiami i miauczy. W okolicy jest jeszcze jeden kot z ktorym sie spotyka, widzialam przez okno. Nie bede sie starala o wiecej zwierzakow, bo juz jestem prababcia. Pozdrowienia
  Profil uzytkownika: prababcia     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-03-26 21:09
a, to ma kumpla, a ogrod to fantastyczna sprawa dla kici, pa
  Profil uzytkownika: dorka2012     
Melka25


Wpisów: 8
Od: 2013-04-10
2013-04-13 18:12
witam ja przywiozłam psa do Szwecji w maju ubiegłego roku na wyjazd musiałam założyć psu chip paszport oczywiście szczepienie przeciwwściekliżnie ,obecnie pies jest w Szwecji ale dość często jeżdzimy do Polski więc psa zabieramy ze sobą a podróżujemy promem ale przed kolejnym wyjazdem z powrotem do SE ide do weterynarza i wpisuje mi w paszport że pies odrobaczony i że dostał preparat na kleszcze i pchły a szczepienie robie co roku,do tej pory jescze nikt mnie nie kontrolował ae lepiej mieć wszystko bo póżniej tylko problemy
  Profil uzytkownika: Melka25     
PPaola


Wpisów: 33
Od: 2009-10-30
2013-04-25 21:34
Do tomasz2605 "paola to wystarczy nic wiecej nie potrzeba. jak minie termin szczepionki to mozesz isc tutaj do weterynarza zaszczepic. przy kazdym wyjezdzie z PL do SE musisz odrobaczyc kota idziesz do weterynarz podaje tabletke i wbija stempel w ksiazke."

Tak. Normalnie ide do weterynarza i robi szczepionke,wkleja naklejke do ksiazeczki i paszportu, stawia pieczatke. Bez problemow i stresow.

Do Melka25:
Nie musisz za kazdym razem szczepic psa i robic badan pieska. Prawo sie zmienilo. W pazdzierniku ubieglego roku bylam w Polsce i robilam tak samo: odrobaczenie i pieczatka w paszporcie z emoj kociak zostal przebadany i moze przekroczyc granice kraju.Weterynarz w Polsce zapewnial mnie ze to jest OBOWIAZKOWE. Po przyjezdzie do Szwecji cos mnie tknelo i skontaktowalam sie z jordbruksverke i wypytalam o wszystko. ZWIERZAKA NIE TRZEBA ODROBACZAC ZA KAZDYM RAZEM KIEDY PRZEKRACZAS GRANICE-zostalo to zniesione. Tak samo z badaniem 24 przed przekroczeniem granicy. Polscy weterynarze beda ci mowic ze to konieczne....bo to dla nich szybki i dobry zarobek. ja czesto podrozuje ze swoim pupilem i jakbym miala go tak faszerowac tymi talbletkami na odrobaczenie, kiedy nie jest to wymagane i meczyc go ty by mi serce peklo. Nie rob tego jak nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: PPaola     
Alicjal


Wpisów: 4
Od: 2013-04-30
2013-05-01 12:37
''Jezeli posiadasz staly pobyt w Szwecji POWINNO SIE wyslac podanie o flyttning dla kota/psa''
o co chodzi ????????


''zaszczepic zwierze, czekac 21 dni na sprawdzenie przeciwcial.''
Tego już nie trzeba robić, prawda?
  Profil uzytkownika: Alicjal     
sylwia.cichy


Wpisów: 1
Od: 2013-05-21
2013-05-21 21:36
witam
Mam pytanie odnosnie przewiezienia psa z Polski do Szwecji,wszystko co potrzeba jest juz zalatwione ale pozostaje kwestia szczepienia na wscieklizne,ile trzeba odczekac dni zeby przewiezdz psa z Polski do Szwecji,30 dni ? czy moze wiecej ?
  Profil uzytkownika: sylwia.cichy     
Karolina1205


Wpisów: 1
Od: 2020-08-24
2020-08-24 10:30
Witam, przegapilam szczepienia psa i zostal zaszczepiony dzisiaj. Jak to wyglada teraz z podroza psa do Polski i pozniej z powrotem do Szwecji? Musimy czekac te 21 dni czy mozemy jechac wczesniej i nie bedzie zadnych problemow?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Karolina1205     
JaNikt


Wpisów: 995
Od: 2016-04-16
2020-08-24 11:26
Wiozłem psa dwa razy, raz sprawdzali dokumenty psa tak dokładnie,ze myślałem już o pozostawieniu go na miejscu, a drugi raz nic nikogo nie interesowało.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2020-09-08 18:51
21 dni dotyczy pierwszego szczepienia na wscieklizne -

Wracalam w piatek z PL do Szwecji
tull w Nynäshamn pamietajcie zeby zglosic psa przed przekroczeniem granicy -wczesniej przez net lub na granicy jadac na czerwonym .
  Profil uzytkownika: electra     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Przywóz kota/psa do Szwecji
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony