Odwiedzin 37780621
Dziś 944
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Z Kalendarza Imprez - Zdjecia z Stockholm Pride 2007

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZdjecia z Stockholm Pride 2007
dyrcz
Sztokholm


Wpisów: 46
Od: 2000-09-01
2007-08-04 18:59
Hej! Dzisiaj odbyl sie Sztockholm Pride Parade przez centum na kturej bralem udzial jako widza i fotograf. Bardzo sie usmialem szczegilnie jak weszly harcerki.

Moze na nastepny rok Poloniainfo forum wezmie udzial?

Jak ktos nie byl to moze zobaczyc zdjecia, zapraszam.

http://www.dyrcz.com/users /dyrcz/index.asp?action=displayfiles&item =images%2F2007%2F2007%2E08%2E04+Stockholm +Pride+2007/

Pozdrowienia /dYrcz
  Profil uzytkownika: dyrcz     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-08-04 19:58
bardzo fajne,sympatyczne i kolorowe fotki.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
lauraaapl


Wpisów: 157
Od: 2006-04-14
2007-08-05 09:57
Bardzo fajne zdjecia,naprawde sympatyczne
Nie rozumiem tylko z czego tam bylo sie smiac.
Ja bylam pierwszy raz na parzdzie,uwazam ze miala fajna atmosfere...Ludzie fajnie sie bawili,rowniez ogladajacy.

Podobalo mi sie bardzo jak przechodzili ludzie z transparentami Polska,Litwa,Bialorus, Iran...itp.. i te ich zaklejone usta...to mowilo samo za siebie,troche takie smutne bylo.

zawsze bylam tolerancyjna
  Profil uzytkownika: lauraaapl     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2007-08-05 11:03
Myslalby kto, ze w Polsce przesladuje sie sodomitow.
Maja calkowita swobode uprawiania swych praktyk i dawno juz wyszli z katakumb publicznych szaletow.

O mentalnosci tych ludzi swiadczy latwosc bezpodstawnego oskarzania innych, rowniez swojego kraju, o brak tolerancji.

Czy jest brakiem tolerancji brak spolecznego zezwolenia na adopcje dzieci przez te, pozal sie Boze, "podstawowe komorki spoleczne"?

Badz niechec do obscenicznych demonstracji w miejscach publicznych, w stylu love Parade, po ktorej Berlin pozostawal zaslany kobiercem kondomow.
  Profil uzytkownika: Borrka     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-08-05 11:19
Nie bawmy sie w moherowe bereciki,taka parada ma mniejsza szkodliwosc czynu od brania udzialu na koncercie rockowym czy na meczach pilki noznej.
Ale legalizacja adopcji takowym parom dzieci stanowczo nie popieram.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-08-05 11:36
Ta parada w Stockholmie jest fajna ale czy to nie lekka przesada, chyba ze dotyczy WSZYSTKICH mniejszosci.

W Polsce to co innego ze wzgledu na 'nadreprezentacje' gejow wsrod kleru katolickiego i moherowa ciemnote.

Jednoplciowi rodzice nie sa zgodni z natura ale moze dwie mamusie bylyby lepsze niz polski dom dziecka??
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2007-08-07 01:33
moze dwie mamusie bylyby lepsze niz jedna...
  Profil uzytkownika: kajetan     
Jav


Wpisów: 195
Od: 2007-05-27
2007-08-07 11:14
Widzialem w zyciu juz kilka tego typu parad, jednym z moich hobby jest fotografowanie roznych nietypowych rzeczy, w tym roznego rodzaju dewiantow. Zastanowmy sie, dlaczego geje, lesbijki i inne osoby majace problem z wlasna tozsamoscia seksualna organizuja tego typu wiece. Dla normalnego, heteroseksualnego czlowieka, widok oblapiajacej sie pary gejow jest po prostu nieprzyjemny, a mysl ze taki gej moglby sie zaczac do mnie dobierac powoduje gwaltowne dreszcze i bunt zoladka. Niech sobie robia co im sie zywnie podoba, tak jak cala reszta spoleczenstwa, w domach, prywatnie. Naprawde nie mam ochoty aby mi na sile przed oczy wystawiano tego typu homoseksualne ekscesy, to jest zamach na moja wolnosc. Nietolerancja jest, owszem, ze strony samych homoseksualistow. A dlaczego organizuja oni tego typu parady, po to aby zagluszyc wlasne podswiadome przeswiadczenie iz nie sa oni normalni. Z bilogicznego punktu widzenia zachowania homoseksualne sa wypaczeniem, marnotrastwem i do niczego nie prowadza, osobniki homoseksualne nie maja potomstwa wiec sa jedynie obciazeniem dla swego srodowiska, gatunku, gdyz zyja pobieraja pokarm etc nie majac zadnego wkladu w przetrwanie gatunku. Homoseksualisci chcac zagluszyc ten wewnetrzny glos ktory mowi im ze sa nienormalni, organizuja takie wlasnie wiece i probuja wmowic samym sobie i wszystkim dookola ze to co roba jest super. W takim kraju jak szwecja, gdzie homoseksualistom wolno wszystko, moga nawet brac sluby, parady takie nie sluza zadnym celom politycznym, jest to po prostu oszukiwanie samych siebie. To moje zdanie i mam nadzieje ze w imie politcznej poprawnosci moj post nie zostanie skasowany.
Flame on.
Jav
  Profil uzytkownika: Jav     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-08-07 11:18
Twoj post na pewno nie bedzie skasowany, bo wcale nie jest glupi. Jednakze co do nienormalnosci osob homoseksualnych to zdanie osobiste i tyle.
Sama jestem biseksualna i wcale nie uwazam, ze mam jakis problem z okresleniem wlasnej seksualnosci. Moze inni uwazaja, ze to problem, ale dla mnie to czysta bajeczka - i o ile wiekszy wybor partnera na swiecie
  Profil uzytkownika: Bailey     
Jav


Wpisów: 195
Od: 2007-05-27
2007-08-07 11:38
Nie chcialem klasc naciusku ze te osoby sa nienormalne, moze zle skonstruowalem posta, bardziej drazni mnie to dzganie po oczach reszty spoleczenstwa. Chcecie to robic to robcie jak cala reszta spoleczenstwa, intymnie a nie na ulice wystawiac. Ale jak mowie, to wszystko po to aby zagluszyc wlasne poczucie odmiennosci, o, odmiennosci, to lepsze sfromulowanie niz nienormalnosc w tym przypadku. A co do ciebie to sie mowi ze kazda kobieta jest troche bi nie? jedna mniej druga wiecej
  Profil uzytkownika: Jav     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-08-07 12:29
W moim miescie i kilku sasiednich organizowane sa festiwale gdzie mniejszosci (narodowe) prezentuja swoja kuchnie i muzyke a Szwedzi sprzedaja bibeloty i piwo. Kioskow Polakow i pedziow jeszcze nie widzialem
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-08-07 12:57
Naprawde nie mam ochoty aby mi na sile przed oczy wystawiano tego typu homoseksualne ekscesy, to jest zamach na moja wolnosc.

Nie wiem jak zamachem moze byc ze dwoje ludzi, ktorzy sie kochaja obekmuja sie i caluja.
Odbirasz ludziom prawa do uczuc , wzajemnego pokazywania sobie ich dowodow?



Ja jezdze na wiele roznych koneferencji, moglbys mnie zapytac po co sa konferenje skoro wszystko mozna teraz przez internet zciagnac, do kazdego napisac internetowo. '
Ten tydzien tutaj to bylo mnostwo roznych aktywnosci, ktore mozna porownac do konferencji. Czyli spotkania prywatne, dyskusje mniej i bardziej wazne. Analiza problemow i w koncu spotkania towarzyskie. I dla wielu z nich w koncu poczucie bezpieczesntwa, i wolnosci. Wedlug SVD ten tydzien w STHLM to jest najbezpieczniejszy tydzien w roku dla mniejszosci.

A moze odwracajac problem dlaczego ktos ma byc gorszy bo sypia z ta sama plcia czy przez to staje sie innym czlwiekiem. Uprzedzenia do gejow i bi, biora sie z tego ,ze i wylacznei ,ze sypiaja i kochaja swoja plec, czy to nie chore zeby za to z kim sie sypia, kogos oceniac.
Te spotkania beda dopoki nie bedzie roznosci.

  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-08-07 12:58
pierwszy kawalek to byl cytat z Jav.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-08-07 13:18
a slyszeliscie o tym chlopaku napadnietym w Rinkeby? Dopoki takie zdarzenia sie ukazuja, to parady pewnie beda.

A z tego co slyszalam i czytalam w prasie, byly tez osoby heteroseksualne z koszulkami "jestem hetero i jestem z tego dumny/dumna" i wlasciwie co to komu przeszkadza? Moze w miare uplywu czasu taka parada zmieni swoj klimat na po prostu tydzien wlasnej seksualnosci, niezaleznie od orientacji?
  Profil uzytkownika: Bailey     
Jav


Wpisów: 195
Od: 2007-05-27
2007-08-07 18:51
DO karolina68:

Obejmowac, calowac, przytluac, nie mam nic do tego i nie o tym pisalem, mam na mysli gole tylki, cyce, wyeksponowane czlonki figlarnie ukryte pod leginsami, rzeczy ktorych pokazywanie w taki sposob w naszym kregu kulturowym jest uznawane za ewidentnie razace i nie przystajace godnosci czlowieka. To mi sie nie mam nic przeciwko aby moje dziecko zobaczylo trzymajaca sie za rece pare homoseksualna, ale gole tylki ubranych w skorki panow lub wulgarnie przedstawione damskie piersi to dziekuje. To jest wlasnie ta nadmierna ofensywnosc homoseksualizmu ktora mi sie nie podoba. Mam 2 znajomych gejow i 1 lesbijke i zadna z tych osob nie popiera tego typu parad, dokladnie z tych samych wzgledow co ja, ale to sa ludzie fajni i normalni.
Ponadto, wystarczy powiedziec glosno ze "nie podoba mi sie takie wylgarne obnoszenie z homoseksualizmem" a od razu ma sie przypieta etykieke homofoba, zacofanca, a nawet nazisty.
  Profil uzytkownika: Jav     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-08-08 20:52
"moze dwie mamusie bylyby lepsze niz jedna..."

moze lepsze niz zadna....
a dwoch tatusiow?
  Profil uzytkownika: darsim     
DjSweden


Wpisów: 4
Od: 2007-03-01
2007-08-08 21:17
Dla mnie parady sa qool.

Widzialem juz dwie Love Parade w Berlinie i teraz ta w Stockholmie - Pride.

Na Pride wypstrykalem ponad 100 zdjec i na zadnym nie ma tego o czym niektorzy pisza - brak slow... i brak tolerancji.

Ale jakos mnie to u Polakow nie dziwi...a co po niektorym polecam pojscie do kosciola* a nie takie parady bo sie jeszcze moga zgorszyc.

*o ile ten mozna rozwazac za czysty i swiety +++
+++
Good bless you all!
  Profil uzytkownika: DjSweden     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-08-09 00:29
Sebastian,w takim razie nie do konca zrozumialam co napisales, bo mi rowniez nie podoba niesmaczny wulgaryzm,. Ale
Nie bylam w tym roku, ale ta parada dwa lata temu to jak napisalam wczesniej, nie byl zjazd malp w rui na wybiegu, ale pokazanie sie mniejszosc od strony takiej jaka ja widze na codzien- czyli ludzi z otoczenia.

Ale ta parada to jest tez rodzaj show. I oczywiscie powinna bawic i byc kolorowa. Klopot z tym ,ze dla kazdego granica humoru jest gdzie indziej.
  Profil uzytkownika: karolina68     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2007-08-21 09:05
Jav i inne osoby myslace podobnie

a ty naprawde wierzysz w te bzdury ktore nabazgrales?
nie chcesz patrzec, nie idz i nie rob tego. zazdroscisz ze ktos potrafi byc dumny z tego kim jest?
a najwieksza bzdura jest ze osoby homoseksualne sa obciazeniem dla spoleczenstwa bo nei maja potomstwa. gorszej glupoty dawno nie slyszalam, to potwierdza jak malo wiesz na ten temat. to wlasnie osoby homoseksualne wprowadzaja wiekszosc z podatkow ze swojej pracy z calego zycia do skarbu panstwa wlasnie dlatego, ze nie pozostawiaja po sobie potomstwa w takim stopniu jak pary heteroseksualne. ale, pozostawiaja i pary homoseksualne potomstwo tez .. i sa to dzieci, ktore przychodza na swiat po wielu przemysleniach, wiec nei sa wpadkami czy tez "bledami" rodzicow. wedlug ostatnich badan ktore mailam okazje czytac, dzieci z rodzin homoseksualnych sa szczesliwsze, pewniejsze siebie i o niebo tolerancyjne od dzieci, ktore maja rodzicow heteroseksualnych..
wiec..
mam nadzieje, ze administratorzy wezma sie skrupulatniej za usowanie wpisow, ktore sa dyskryminacyjne i ublizajace nie tylko mi, ale mysle, ze i wielu innym forumowiczom na tym portalu.

pozdrawiam
dumna lesbijka i przyszla mama

p.s.
wedlug mnie nie ma znaczenia, czy sa to osoby tej samej plci czy roznej, jest to tak samo niesmaczne , gdy takie osoby obscenicznie obsciskuja sie w miejscach publicznych.
  Profil uzytkownika: paula_     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2007-08-21 09:36
Argumenty obroncow sodomii, do zludzenia przypominaja wypowiedzi amatorow "miekkiej-soft" pedofilii.
Ze to niby pozyteczne dla dzieci, rozwija itp. pieprzenie.

Jest oczywistym klamstwem twierdzenie, iz adoptowane lub "sztucznie" zaplodnione dzieci sodomitow, badz lesbijek sa szczesliwsze, czy bardziej tolerancyjne.
Sa dokladnie tak szczesliwsze, jak ciele z dwoma glowami.

Wreszcie jaki to powod do dumy, taka, czy inna orientacja seksualna ?
  Profil uzytkownika: Borrka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-08-21 09:37
'wedlug mnie nie ma znaczenia, czy sa to osoby tej samej plci czy roznej, jest to tak samo niesmaczne , gdy takie osoby obscenicznie obsciskuja sie w miejscach publicznych.'

  Profil uzytkownika: karolina68     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-08-21 10:08
Nie mialbym nic przeciwko temu gdyby sie ladne panienki obsciskiwaly ale nigdy tego nie widzialem.

Ale duma z orientacji seksualnej? Czy nie jest to podobne cymbalstwo jak duma narodowa?
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2007-08-21 10:12
Borrka to nie klamstwo to fakty potwierdzone badaniami naukowymi wiec mozesz pisac co chcesz, to twoje zdanie ktore jest no coz.. bezpodstawne i dla mnie w tym wypadku zupelnie bez znaczenia i nawet glupie.
  Profil uzytkownika: paula_     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-08-21 14:33
"i sa to dzieci, ktore przychodza na swiat po wielu przemysleniach, wiec nei sa wpadkami czy tez "bledami" rodzicow. wedlug ostatnich badan ktore mailam okazje czytac, dzieci z rodzin homoseksualnych sa szczesliwsze, pewniejsze siebie i o niebo tolerancyjne od dzieci, ktore maja rodzicow heteroseksualnych.."

No nie jest tak wcale do konca te fakty sa grubo naciągane ewentualnie spreparowane po to, by na siłę znajdowac plusy w zwiazkach homoseksualnych.
Na poczatku dodam ,zeby własciwie odebrac to co zamierzam napisac,ze nie jestem przeciwniczką zwiazkow homo i nie uważam tego za chorobę czy trend lub modę na cos,ani za krzywdę wyrządzana naturze czy gatunkowi ludzkiemu.


Ale jakimz potwierdzeniem słusznosci twierdzenia jest,ze dzieci takich par sa bardziej tolerancyjne.Tolerancyjne i owszem sa wszystkie dzieci zarowno par mieszanych jak i homo kiedy wychowywane sa w odpowiedni sposob ,w poszanowaniu drugiego człowieka,natury czy swiata.Dzieci par homo mogą miec wiekszą tolerancję na takie zwiazki i uznanie tych zwiazkow,gdyż same sie z nich wywodza ale nie jest prawda,ze sa bradziej tolerancyjne niż dzieci par hetero ,rownież wychowywanych w poszanowaniu dla tych zwiazkow.

Rowniez to ,ze dzieci par homo sa szczesliwsze i pewniejsze siebie.Nie potrafię sie z tym zgodzic bo zależy tez w jakim kraju takim rodzinom przyszło zyc.Jesli jest to kraj nieprzychylny takim zwiazkom ,to analogicznym jest ,ze dzieci takie nie tylko nie beda pewne siebie ale rownież bedą zyc w sprzecznosci z tym w czym żyją, a reakcja społeczenstwa i tolerancją społeczenstwa na takie zycie,a co za tym idzie beda nieszczesliwe.

Ponadto fakt iz przyjscie dziecka na swiat było dziełem "przypadku"(co dziwnie okresla sie bo nic nie dzieje z przypadku)wcale nie swiadczy o tym,ze dzieci te nie sa kochane i w rzeczywistosci chciane.Jaki tu plus dla rodzin homo?Przeciwstawną może byc to ,ze ludzie o orientacji homo czesto wikłaja sie w zwiazki z osobnikami hetero i albo po jakim czasie opuszczaja te rodziny(czym przyczyniaja sie do rozpadu jednakowoż silnego przezycia dla dziecka) albo zyja na dwa fronty,co rownież nie jest najszczesliwszym wyjsciem z sytuacji bo krzywdzi te rodzinę tak czy inaczej.

W moim odczuciu podpieranie sie takimi "badaniami" jedynie szkodzi,bo nie powinno sie wywyższac w żaden sposob żadnej orientacji seksualnej jako tej,ktora jest lepsza pod wieloma względami.Plusy i minusy sa w kazdej.Dowodzenie nieszkodliwosci nie powinno odbywac sie na drodze umniejszania wartosci innej orientacji.
  Profil uzytkownika: blu     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2007-08-21 15:15
te badania przeprowadzono w Szwecji na zlecenie rzadu szwedzkiego przed glosowaniem sejmu o prawo do adopcji niebiologicznego rodzica w zwiazku homoseksualnym.. i nie sa te badani szyte niczym nawet poniewaz, to sa czyste fakty..

  Profil uzytkownika: paula_     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-08-21 18:52
Badania na zlecenie rządu...dla mnie to pierwszy sygnal by tym bardziej badaniom takim się przyjrzec...
Przypomniało mi sie jak to LPR przedstawiło badania dotyczące tego,ze społeczenstwo nie chce aborcji i domaga sie poczynienia odpowiedniego zapisu w konstytucji,by chronic zycie poczęte az do smierci.Na co sondaż smsowy,internetowy całkowicie temu zaprzeczył.Kogo wiec badali?

Ja rozumiem kwestię uswiadamiania społeczenstwa,jednak nie powinno sie to odbywac w taki sposob jak przytoczyłas.Nie wiem czy to Twoja dowolna interpretacja tych badan czy rzeczywiscie zostały one poczynione na zasadzie wyniesienia homoseksualizmu i ich rodzin nad to co dotyczy heteroseksualistow i ich rodzin.Wąska jest granica miedzy uswiadamianiem a propagowaniem jako alternatywy lepszej z wielu względow i takie własnie wrażenie odnoszę czytajac te plusy swiadczące o tym ,ze tutaj"bardziej".

Sa dostępne tez badania, w ktorych wzieły udział lesbijki i ich dzieci.Te sadze bardziej oddaja realia rzeczywistosci.
  Profil uzytkownika: blu     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2007-08-23 11:24
Te rzekome "badania", nie wazne, czy fikcyjne, czy nie, to duzy krok do przodu w propagandzie homoseksualnej.

Dotychczas mowiono na ogol o "rownosci" roznych orientacji.
Tu wyraznie padlo stwierdzenie, ze zwiazek ludzi jednej plci, stwarza daleko lepsze warunki wychowania potomstwa, niz tradycyjna rodzina, w ktorej po staremu, tata na mame...

To przyklad wyjatkowej obludy homoseksualistow i dowod szkodliwosci ich dzialan.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Forum -> Z Kalendarza Imprez -> Zdjecia z Stockholm Pride 2007
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony