Odwiedzin 37877162
Dziś 391
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - problem z vägverket

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorproblem z vägverket
bobikpop8


Wpisów: 4
Od: 2006-05-29
2006-11-06 19:10
witam
mam problem z otrzymaniem tablic wyjazdowych. Wypelnilem zolta czesc dowodu rejstracyjnego (zmiana wlasciciela) zaznaczylem export i wraz z podaniem o wydanie tablic wyslalem do vägverket. Dostalem odpowiedz ze potrzebuja dotychczasowych tablic rejstracyjnych i nowego ubezpieczenia wykupionego na mnie, ( do tego momentu wszystko by gralo) poszedlem do ubezpieczalni wyjasnilem sprawe i po dwoch dniach dostalem ubezpieczenie zielona karte w dwoch egzemplarzach i jakas biala kartke (byly tam moje dane i adres ) niewiem co dokladnie pisalo bo nieznam szwedzkiego. Spakowalem tablice z auta i wraz z duplikatem zielonej karty i ta biala kartka wyslalem tydzien temu. Dzisiaj rano zadzwonilem aby sie dowiedziec jak sie sprawy maja i dowiaduje sie ze rzadnych tablic nie dostali dziwne bo niepowinno to trwac dluzej niz trzy dni, dzisiaj po poludniu przyszla mi faktura za ubezpieczenie wiec ja zaplacilem i yslalem ja wraz z dowodem wplaty do vägaverket byc moze to tego potrzebuja a nie tej zielonej karty , tak czy inaczej co sie stalo z moimi tablicami? poradzcie cos! musze juz wracac a niemam jak niemoge czekac kolejny tydzien na tablice pozatym czy moglbym poprostu napisac sobie stare numery na jakims kartonie i tak pojechac ??? czy aczej nie
  Profil uzytkownika: bobikpop8     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-11-07 18:57
Dobra, więc czerwonych tablic wywozowych Ci nie mogą wydać, ale to, że stare tablice zaginęły to nie powód,
by Vägverket nie zmienił właściciela auta.
Najlepiej sprawdź to w rejestrze pojazdów.

Jeśli wszystko ok to pojedź na policję i zgłoś kradzież tablic. Tam wypiszą ci tymczasowe, kartonowe żółte tablice i na nich będziesz mógł wyjechać.

Przez te zaginione tablice poprzedni właściciel może mieć problemy ze skreśleniem auta z ewidencji ale nie wiąże się to z żadnymi kosztami.

Alternatywne rozwiązanie to zamówienie nowych białych tablic. Kosztują tylko 60 kr/sztuka + naklejka na tylną 20 kr i przychodzą poczatą do domu w około 3 dni robocze.
  Profil uzytkownika: mabr     
basia65


Wpisów: 5
Od: 2008-09-19
2008-09-19 10:24
witam mam problem moj syn pracowal w szwecji i tam kupil auto w komisie dnia22.06.08r jak mi syn tumaczył auto wszwecji nie było ubezpieczone i zarejstrowane musiał kupic ubezpieczenie aby dostac dowód rejstracyjnylecz tego nie zrobił poniewarz brakowalo mu piniedzy ,powiedziano jemu że auto musi na lawecie przywiez do Polski isc do urzędu w polsce oni skątaktują się z vagverktemi dowód zostanie odesłany do Polski.Niestety urząd komunikacji w Polsce nie zajmuje sie takimi sprawami musi syn sam tą sprawe załatwic mam wszystkie dokumenty kupna samochodu lecz niewiem co mam teraz zrobic aby otrzymac dowód rejstracyjny auta.prosze o pomoc w tej sprawie pilne
  Profil uzytkownika: basia65     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-09-19 10:43
Za mało danych żeby Ci coś konkretnie poradzić.
Zmiana właściciela została zarejestrowana czy nie?

Auto "nie było zarejestrowane w Szwecji"? W takim wypadku szwedzkiemu Vägverket nic do niego. A może było "odstawione" tzn. zgłoszone że nie jest w ruchu? "avställd"? Zakładając, że było "avställd", to:

Wykupienie ubezpieczenia oraz zrobienie ewentualnego zaległego przeglądu i zapłacenie ewentualnego zaległego podatku wymagane jest tylko jeśli kupujący zwraca się o tablice tymczasowe (wywozowe, czerwone)

Jeśli Twój syn pracował w Szwecji legalnie czyli miał numer personalny, to mógł auto zarejestrować na siebie tu w Szwecji na zwykłe białe szwedzkie tablice.

Którego wariantu próbował? Jeśli tego drugiego, to razem z komisem powinien podpisać część dowodu rejestracyjnego którą wysyła się do Vägverket jako zgłoszenie zmiany właściciela. Został zarejestrowany jako właściciel czy nie? Niezapłacenie podatku nie ma w tym przypadku znaczenia (dług przechodzi na nowego właściciela) i nikt nie sprawdza czy wykupisz ubezpieczenie.

Nowy dowód rejestracyjny powinien wtedy przyjsć na podany adres kupującego w kilka dni pocztą.

Jeśli natomiast chodziło o tablice eksportowe, to wymagane jest wykupienie w Polsce specjalnego ubezpieczenia na import.
Pocztytaj inne wątki w tym dziale.
  Profil uzytkownika: mabr     
basia65


Wpisów: 5
Od: 2008-09-19
2008-09-20 17:56
dziekuje że się zainteresowołes tą sprawą napisałam do ciebie meila
  Profil uzytkownika: basia65     
basia65


Wpisów: 5
Od: 2008-09-19
2008-09-20 19:05
mabr czy dostałeś e-meila????????????
  Profil uzytkownika: basia65     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-09-20 22:58
Nie dostałem, może źle napisałaś adres?
Próbuj jeszcze raz.
  Profil uzytkownika: mabr     
basia65


Wpisów: 5
Od: 2008-09-19
2008-09-21 12:18
wysłałam
  Profil uzytkownika: basia65     
basia65


Wpisów: 5
Od: 2008-09-19
2008-09-29 12:58
MARCINIE MASZ E-MAILA BASIA
  Profil uzytkownika: basia65     
Forum -> Auto-Moto -> problem z vägverket
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony