Odwiedzin 37816067
Dziś 1891
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - dobre a-viry

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordobre a-viry
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2006-09-21 23:28
jestem swiezo po formacie C:
jakis paskudny, zlosliwy trojan zrobil mi bebe... mialem zainstalowanego zone alarm (podobno to rodzaj jakiegos firewalla) no, ale nie dal rady biedak... nie odwiedzam raczej stron o podwyzszonym ryzyku zlapania vira a jednak - stalo sie... w chwili obecnej mam zainstalowanego kaspersky'ego, ktory ma wewn. fire walla - znacie moze jakies inne, skuteczne oprogramowanie a-vir>?

  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-21 23:53
Norton Symantec po prostu
  Profil uzytkownika: Uwe     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-22 10:16
Akurat wczoraj nadzialem się na Zone Alarm instalujac Borrce Vistę. To jakaś dziwna hybryda (Zone Alarm) ni to antywirusowe (brak płynnej definicji) ni to file protection (blokuje dowolne bliki bez komunikatu) może i dobry ogólnodostępny programik ale "boi się" większości plików instalacyjnych Visty w system32. Nie polecam albo jestem wtórnym tłumanem komputerowym. Polecam natomiast kombinację Norton-WindowsDefenderBeta-Spybot. Co Ty na to Kajetanie?
A jak Ci tak apropos poszło z odźwiękowieniem Visty?
  Profil uzytkownika: Uwe     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2006-09-22 20:54
Uzywam Avasta pro blokuje wszystkie paskudztwa i dobrze usuwa,odkad go mam przestałam miec problemy w sieci.Norton sam w sobie stwarzał mi problemy,spybot search$destroy tez dobrze usuwa szkodniki ale nie jest antywirusem tylko anty spyware-testuje sie tym np raz w tygodniu-polecam.
  Profil uzytkownika: blu     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2006-09-22 22:04
Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał blu.
Avast z ochroną rezydentną + spyboot to dobra, darmowa alternatywa oraz minimalne obciążenie systemu.
  Profil uzytkownika: broccoli     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-22 23:14
Najlepsza ochrona jest uaktualniony system i zdrowy rozsadek.

Ja uzywam Nortona (jakas taka nowa wersje, ktora kazali mi kupic bo nie chcieli mi sprzedac uaktualnienia do starej ktora mi sie podobala) jako ochrone przed wirusami.
Oprocz tego uzywam ZoneAlarm Pro jako personal firewall. Ten ZoneAlarm i Norton sie troche ze soba gryza, bo obydwa maja funkcje szukania spyware (o co nie prosilem ani jednego ani drugiego).

Tak czy inaczej, do zagrozen trzeba podchodzic logiczne. Zadac sobie pytanie przez co sie te wszystkie gowna dostaja do komputera? Praktycznie w 100% odpowiedz brzmi przez produkty Microsofu i przede wszystkim przez Internet Explorer i Outlook.

Tak wiec na zadym z moich komputerow nie uzywam ani Internet Explorer ani Outlook. Sa alternatywy, i to czasem o wiele lepsze, niz wyzej wymienione programy, wiec po co uzywac cos co tylko wola o problemy, dlatego ze sie to dostalo z systemem operacyjnym? Wymiencie Outlook i Internet Explorer na cos innego (cokolwiek) i bedziecie mogli spokojniej spac po nocach.

A tak na marginesie, to nalezy pamietac, ze nawet najlepsze programy antywirusowe przepuszczaja okolo 80% nowych wirusow, wiec samo to ze ma sie nowy i uaktualniony program antywirusowy niewiele pomoze. Trzeba poprostu nie klikac jak idiota na wszystko co przyjdzie mailem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2006-09-23 16:48
Linux, ludziska... linux - tylko to was uratuje ;o) Wszystkie problemy z wirusami maja podloze w dziurawym systemie.
Gites
  Profil uzytkownika: gites     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2006-09-23 17:08
Zgadzam się.
Nie zawsze jednak to da się wykonać.
  Profil uzytkownika: broccoli     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-23 18:24
Linux tez cie nie koniecznie zawsze uratuje. Tak jak napisalem: "Najlepsza ochrona jest uaktualniony system i zdrowy rozsadek."
  Profil uzytkownika: kajetan     
piteres
Sztokholm


Wpisów: 368
Od: 2006-11-01
2006-11-01 11:34
Polecam antyvir: NOD32 i na robaczki AdAware Prof. jesli chodzi o firewall-a polecam Kerio.
Faktycznie najlepszym wyjsciem jest Linux (jak nie masz min. 512 RAM - odpusc sobie), ma malo dziur tak wiec nie ma za wiele robactwa, a i na te tez napisali programy anty.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: piteres     
Forum -> Komputer i człowiek -> dobre a-viry
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony