Odwiedzin 37815979
Dziś 1803
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Torrent, emule i inne śmieci P2P

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTorrent, emule i inne śmieci P2P
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2006-09-08 19:59
Czy piractwo w Szwecji jest tropione?
  Profil uzytkownika: true     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2006-09-08 20:34
Nie powiedziałabym ze to smieci...
Piractwo jest nielegalne ale nie słyszalam ,zeby ktos poszedl za kratki uzywajac tego.Jednak na swiecie dosc glosno jest o tym iz w niektorych krajach skierowane zostały juz pozwy do sadu zwiazane z ta działalnoscia.W Szwecji nie słyszałam.
  Profil uzytkownika: blu     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2006-09-08 21:47
Ogladam akurat program na SVT "Testa ditt val" gdzie roznym grupom spolecznym postawiono m.in. pytanie czy nalezy karac za sciaganie z sieci. Wynik: prawie wszyscy uwazali, ze nie jest to dobra propozycja.
  Profil uzytkownika: gigge     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-09 00:13
Tak czy inaczej, jest to karalne. Do tej pory 2 osoby (moze wiecej, ale o dwoch slyszalem) zostaly ukarane. Obydwie dostaly 80 dagsböter, czyli tak mniej wiecej 3-4 miesieczne pensje grzywny za 1 film.

Organizacja, ktora zajmuje sie siciganiem sciagajacych filmy i programy komputerowe to antipiratbyrån. Od muzyki jest IFPI. Kazdy oczywiscie sciga tylko tych ktorzy sciagaja cos co nalezy do ich czlonkow (firm typu Universal, microsoft itd).
  Profil uzytkownika: kajetan     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2006-09-11 07:58
Poszukaj w sieci filmiku "Steal this movie", który dotyczy zamknięcia i ponownego otwarcia serwisu torrenta thepiratbay.org.
Chyba to wyjaśni sprawę tego problemu w Szwecji.
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-11 17:52
Ten film tak na prawde wiele nie wyjasnia.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-11 18:00
Tu mozna obejrzyc 1 czesc (podzielona na 4 kawalki):
cz1: http://www.youtube.com/wat ch?v=bw3HNTRpP-I
cz2: http://www.youtube.com/wat ch?v=eY-dlyFju1w
cz3: http://www.youtube.com/wat ch?v=DTey38YkLus
cz4: http://www.youtube.com/wat ch?v=ARSsn3lnDvI

Albo sciagnac sobie wersje DVD z http://thepiratebay.org/to r/3514722/StealThisFilm.Part1.iso

albo ze strony projektu http://stealthisfilm.com/
  Profil uzytkownika: kajetan     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2006-09-11 19:05
No juz sam fakt ,ze serwer ma się dodrze i nie ocierpiał coś mówi, prawda ?
Troche moze wyjaśnia, no nie wiem ja obejzałem, myślę, ze true, który posługuje się angielskim coś się tam dowie.
pozdrawiam,
Jest jakiś inny wątek na forum na ten temat, ogólnie mnie tez interesuje ???
  Profil uzytkownika: bolek1970     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-09-11 19:17
w teori jest karalne i scigane w praktyce bardzo trudne do wyegzekwowania, ale lepiej byc ostroznym.
  Profil uzytkownika: darsim     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2006-09-11 19:27
Na te chwile na szczescie dla niektorych dostawcy internetu sprzeciwiaja sie ujawnianiu danych osobowych swoich klientow.Tylko kto wie jak dlugo,i kto pierwszy pod przymusem zacznie ujawniac wiec dosc ryzykowne to jest.
  Profil uzytkownika: blu     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2006-09-11 20:42
u mnie w pracy bardzo szybko wylapywane sa wszelkie sciagania, wlacznie z tym jak przesle sie film. I nastepuje pogrozka,ze jak sie to powtorzy to nastapi odlaczenie komputera od sieci.
  Profil uzytkownika: karolina68     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-12 01:36
U mnie mozna wylecic z pracy za uzywanie sprzetu pracodawcy do nielegalnego sciagania. Co prawo to prawo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2006-09-13 23:30
Wygląda na to, że szwedzkie prawo sprawia niespodzianki Kajetan, dzięki za linki. Właśnie oglądam...ciekawe..Dzięki temu, że zamknęli piratebay, media strasznie nagłośniły tę sprawę. Tydzień później "chłopaki" z piratebay postawili system z backupów. Z 2 milionów odwiedzin dziennie zrobiło się dwa razy więcej. Spektakularny sukces Krótko mówiąc amerykańskie organizacje nic nie działały, wręcz sobie zaszkodziły.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-14 00:48
"Krótko mówiąc amerykańskie organizacje nic nie działały, wręcz sobie zaszkodziły."

Najsmieszniejszy jest poczatek calej tej sprawy. Dawno temu, kiedy wszyscy jeszcze siedzieli na DC i BitTorrent byl stosunkowo nowy i malo uzywany, w Szwecji utworzyla sie organizacja "Antipiratbyrån" (biuro przeciw piratom). Organizacja zostala powolana przez firmy posiadajace prawa autorskie do programow komputerowych i filmow. Celem organizacji bylo przede wszystkim naglosnic, jak to sciaganie programow i filmow z netu to tak jak zlodziejstwo, albo jeszcze gorzej.

Po paru kampaniach reklamowych i artykulach w gazetach gdzie Antipiratbyrån wciskalo kit, paru osobom sie mialrka przebrala i utworzyli Piratbyrån (biuro piratow).
Brali udzial w debatach przeciwko Antipiratbyrån, na stronie internetowej opublikowali instrukcje jak sciagac i skad, a potem otworzyli wlasny tracker.
Piratbyrån caly czas dziala legalnie, choc na krawedzi. Wedlug szwedzkiego prawa (potwierdzonego wyrokami sadowymi) nie jest zabronione miec na swojej stronie internetowej linkow do cudzych dziel. Torrenty to sa tylko linki do filmow, nie filmy, wiec w Szwecji bylo spoko.
Po jakims czasie jednak tracker dostal wlasne zycie, nazwal sie The Pirate Bay, a Piratbyrån dalej wrocilo do brania udzialu w debatach, organizowaniu demonstracji 1-majowych itd.
W innych czesciach swiata prawo wyglada inaczej, wiec wszystkie wieksze trackery zaczely padac jeden po drugim. A The Pirate Bay nie, bo uwazaja, ze skoro maja prawo po swojej stronie, to co sie beda poddawac jakims amerykanskim firmom. I tak PirateBay stal sie najwiekszym trackerem na swiecie.

Ta akcja z zamknieciem TPB latem to byl nastepny niewypal. Mowily o tym media na calym swiecie. Jezeli ktos do tej pory nie slyszal o TPB, to teraz juz wie.

W tym roku powstala tez partia polityczna Piratpartiet, ktora kandyduje w wyborach do riksdagu. Oni sami uwazaja, ze dojda w tych wyborach do wladzy, ale mi sie nie wydaje. Chociaz smiesznie by bylo.

A wszystko przez to, ze pare firm wpadlo na pomysl powolania Antipiratbyrån. Gdyby nie to, to ludzie na pewno dalej tankowali by z DC, Kazaa, czy czegos innego, w cieniu domowego ogniska, i ewentyalne prawa zabraniajace tego bylo by 100 razy prosciej przeforsowac.

To takie moje 3 grosze w temacie.

Zeby zrozumiec "powage" z jaka oni to traktuja, polecam przeczytanie ich korespondencji prawnej http://thepiratebay.org/le gal
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Torrent, emule i inne śmieci P2P
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony