Odwiedzin 37816749
Dziś 2573
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Windows Vista

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWindows Vista
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-08-23 22:46
Zainstalowalem sobie "Windows Vista" (wersje beta tego nowego windowsa co ma wyjsc po nowym roku) i tak patrze na ten ich "nowoczesny" i "przyszlosciowy" wyglad i tak mysle... przeciez co drugi Linux tak wyglada. Albo lepiej. Od paru lat.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mateusz
Sthlm/Spånga


Wpisów: 551
Od: 2000-09-10
2006-08-23 23:02
stabilna ta beta ? mozna na niej pracowac?
  Profil uzytkownika: mateusz     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-08-23 23:51
Nie wedlug licencji...

Zainstalowalem dzisiaj i troche lazilem po systemie i patrzylem. Trudno okreslic czy jest na tyle stabilna zeby na niej pracowac. Nie zawiesila sie ani razu w kazdym razie. Ale nic tam poza tym nie instalowalem, tylko gole Windows.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-05 17:47
Zainstalowałem Vistę na próbę w komputerze Monilki - króliku doświadczalnym, na swoim się nie ważyłem, i działa dobrze ze wszystkimi prostszymi programami. Fajne dźwięki, przyjemna grafika ale staruje dłużej niż XP. Podobno jednak jest jakiś knyf, żeby Vista startowała w... 2 sekundy. Wiesz coś na ten temat? Kajetan...
  Profil uzytkownika: Uwe     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2006-09-05 18:13
...może w trybie awaryjnym?
  Profil uzytkownika: broccoli     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-06 02:41
Vista caly czas jeszcze nie jest gotowa. Niedawno wyszla wersja RC1. Ja mam zainstalowana wersje Beta2. Jezeli ty masz ladne dzwieki, to masz chyba cos nowszego, bo u mnie sa takie jak w XP.

W kazdym razie... nie wydaje mi sie, zeby Vista kiedykolwiek wystartowala "od zera" w 2 sekundy, czy nawet w 30, na dzisiejszym komputerze.
Do tego potrzeba specjalnych dyskow (dysk + pamiec w jednym) i prawdopodobnie jeszcze startowania z trybu "hibernacji".

Vista potrzebuje tez mocniejszego komputera, wiecej pamieci operacyjnej, lepszej karty kraficznej, itd. niz XP. Badz co badz XP wyszedl 6 lat temu, i byl przystosowany do komputerow ktore byly wtedy. Vista jest z innej bajki.

Jak wspomnialem na poczatku, Vista jeszcze nie jest gotowa, wersje ostateczne na pewno beda troche mniej pamieci operacyjnej zajmowaly na przyklad. Ale i tak raczej do spokojnego uzywania Visty trzeba bedzie miec 2 Gb pamieci RAM, gdzie w XP wystarcza 1Gb.

Ja na razie czekam. Bede uzywal XP dopuki nie wymienie komputera na 64 bitowy. Wtedy tez kupie 64 bitowa wersje Visty. Znajac Microsoft, beda sprzedawac 32 bitowa i 64 bitowa wersje Visty jako oddzielne produkty, wiec wole poczekac.

Chodza sluchy, ze Aeroglas (nowy system graficzny Visty) bedzie czescia service pack 3 do Windows XP. Wtedy dla zwyklego smiertelnika nie bedzie sensu wymieniac XP na Viste, jezeli nie kupuje nowego komputera.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-06 02:58
Dźwięki w Viście (wersja Beta2) trzeba ustawić manualnie w panelu sterowania - ljudschema, tzn. zmienić z XP na Vista. Tak przynajmniej ja musiałem zrobić. Chodzi na 512Mb RAM ale chyba by trzeba dodać jedną kość.
A jeszcze inna rzecz, Kajetan, jakiej karty graf. potrzebuje Windows Media Center żeby działał w pełni? Moja ATI 128 MB jest według komunikatu niekompktibilna, podobnie jak u kolegi z Radeonem 9600. Wiesz coś na ten temat? Używałeś WinMC?
  Profil uzytkownika: Uwe     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-06 03:03
You will be able to switch a Microsoft Windows Vista computer in two seconds.

Microsoft official Windows Vista site is claiming that a Windows Vista computer starts and shuts down as quickly and reliably as a television, typically within 2 to 3 seconds.

Windows Vista processes login scripts and startup programs and services in the background so you can start working right away.

Other noticable feature Windows Vista are "Flip" and "Flip 3D". Flip allows you to flip through open windows (by using Alt+Tab) providing a live thumbnail of each window rather than just a generic icon and filename.

With Flip 3D,you can use the scroll wheel on your mouse to flip through open windows in a stack, and quickly locate and select the one you want to work with.

Windows Vista will display the the actual first page for documents, the actual image, screen capture for videos, and album art for individual songs.


http://labnol.blogspot.com /2005/09/windows-vista-will-boot-in-2-sec onds.html
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-07 00:07
Używałeś WinMC?

Media Center? Tak, tego co jest w Beta2. Bardzo mi sie obraz zacinal (w XP gra bez problemu) wiec dlugo nie popatrzylem. Ale wyglada ciekawie.

Karty graficzne do Visty musza miec calkowita kompatybilnosc z DirectX9 i Pixel Shaders v2, czy 3, nie znam sie za bardzo. Na stronie Microsoftu jest napisane.
Wiekszosc dzisiejszych laptopow np. nie bedzie dzialalo.

Poza tym, sa dwa rozne oznakowania komputerow teraz "Vista Compatible" i "Vista Ready". Na pierwszyrzut oka to to samo tylko inne slowo, ale znaczenie tego jest takie, ze jeden potrafi pokazac Viste ze wszystkimi funkcjami, a na drugim sie poprostu da Viste zainstalowac, i jakos od biedy pojdzie (np. nowa grafika nie dziala). Ale zeby bylo smieszniej to nie pamietam ktory znaczy co

Wogole teraz slabo sie interesuje. Nie zamierzam sie raczej przesiadac na Viste narazie. Zainstalowalem na pracowym laptopie zeby sprawdzic z czym to sie je, ale nic poza tym.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-07 00:24
Zdaje mi się że "Vista Compatible" oznacza, że komputer nadaje się do instalowania Visty od razu a w "Vista Ready" trzeba porobić zmiany w Biosie, ale nie jestem bynajmniej pewien.
Dzięki za wyjaśnienie problemu z kartami graficznymi, Kajetan.
Bardziej niż na pełną wersję Visty czekam na service pack 3 do WinXP z nowym explorerem i grafiką. Ciekaw jestem kiedy wypuszczą...
Udało Ci się zmienić odźwiękowanie w Twojej Viście?
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-07 00:34
Chyba sie nie da. Mam do wyboru Windows Default albo No Sounds. Windows Default brzmi jak XP.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-09-07 00:38
To nie chodzi o BIOS, Uwe. Moj laptop jest taki wlasnie Ready, czy Comptible (>1GHz, 1Gb RAM) i wszystko super na nim dziala oprocz tej grafiki. I karty graficznej sobie raczej w nim nie przylutuje innej
Oczywiscie dziala wolniej niz XP, ale tez XP dziala wolniej niz Windows 2000, itd.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-09-07 00:47
Spróbuj załadować to: http://www.softpedia.com// progDownload/Vista-Transformation-Pack-Do wnload-32042.html
W transformationpacku jest też odźwiękowanie Visty. Przy instalacji możesz wybrać elementy, które chcesz.
  Profil uzytkownika: Uwe     
Forum -> Komputer i człowiek -> Windows Vista
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony