Odwiedzin 37877179
Dziś 408
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Rejestracja Polskiego auta w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRejestracja Polskiego auta w Szwecji
Zachar1980


Wpisów: 1
Od: 2006-07-09
2006-07-09 15:28
Mam pytanie.Co jest wymagane w celu zarejestrowania polskiego auta w Szwecji?Interesują mnie konkretne odpowiedzi.Jeżeli chodzi o koszty to jestem zorientowany.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Zachar1980     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2006-07-09 15:38
Po piewrwsze przekalkuluj, czy to Ci się będzie opłacało.
Jak obywatel EU masz 1 rok zanim "musisz" przerejestrować, chyba ,że masz obywatelstwo.
Ja bez namysłu kupiłem po 1 maja 2004 diesela w Polsce i tam pół na pół z mamą zarejestrowałem. Efekt: 0 podatku drogowego, niskie OC. No ale się można uprzeć i jezdić "na szwedzkich" jak i ja robiłem prze 10 lat do tego momentu.
Samo zarejestrowanie: wejdz na strone vagverket i tam jest telefon na infolinie, albo pdjedz do najblizszego besiktning i Ci wszystko powiedzą.
Po za tym przestudiuj tą rubrykę na forum a znajdzesz odpowiedzi aż za dużo.
  Profil uzytkownika: bolek1970     
barbroelo


Wpisów: 493
Od: 2005-10-26
2006-07-09 17:48
bolek no przeciez pisze, ze koszty zna pyta o konkrety to po co wyjezdzasz ze swoim ?
  Profil uzytkownika: barbroelo     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2006-07-09 17:51
I tak bedzie musiał sie udac do Kontrol besiktnig i vv
więc nie widzę mojego błędu po za radą, że "można inaczej".
pozdrawiam...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
barbroelo


Wpisów: 493
Od: 2005-10-26
2006-07-09 17:59
no niech ci bedzie
  Profil uzytkownika: barbroelo     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-07-13 08:38
Jest wymóg, by auto z nowych krajów UE było 1-szy razy zarejestrowane PO wejściu danego kraju do UE.

Wiem to z gazety motoryzacyjnej- odpowiedź na pytanie czytelnika czy dałoby się sprowadzić małego fiata do Szwecji.
Powodem zaostrzeń jest jak zwykle "ochrona środowiska"
  Profil uzytkownika: mabr     
marcin1974


Wpisów: 1
Od: 2006-08-29
2006-08-29 14:37
gdzie mozna znalezc te przepisy mowiace kiedy musze przerejestrowac samochod z PL do SE? Mieszkam w Sztokholmie od 7 miesiecy i wyglada na to ze bede musial przerejestrowac niedlugo auto co wcale mi sie nie podoba. I gdzie jest ten zapis mowiacy ze gdy jest wspolwlasciciel w Polsce (np. Mama) to nie trzeba przerejestrowywac? Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi, naprawde zalezy mi na informacjach...
Marcin
  Profil uzytkownika: marcin1974     
mastahaka


Wpisów: 187
Od: 2006-07-09
2006-08-30 14:12
Takiego przepisu chyba nie ma. W Szwecji nie ma wspolwlasnosci auta wiec czego takiego nawet nie przewidzieli. Wg. prawa po roku nalezy przerejestrowac auto, wg. informacji z vv jezeli jest wspolwlasnosc w PL to nalezy sie jej po prostu "pozbyc" czyli zarejestrowac auto w PL na siebie i tu przerejestrowac. Tyle przepisy.
  Profil uzytkownika: mastahaka     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2006-08-30 21:55
"Wg. prawa po roku nalezy przerejestrowac auto"

Racja, no chyba ze sie wyjedzie nim do Polski i wroci, wtedy masz kolejny rok. A ze nie stawiaja pieczatek w paszporcie to nie ma dowodu czy to sie zrobilo czy nie.

Paru moich znajomych jezdzi na polskich blachach juz pare lat. KOntrole policyjne nic do nich nie maja wiec i tobie radze sie wyluzowac
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2006-08-30 21:57
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?forum=18&temat=8258

i w ogole radze przejrzec wszystkie tematy w tym dziale
  Profil uzytkownika: iza     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-08-30 22:42
"Racja, no chyba ze sie wyjedzie nim do Polski i wroci, wtedy masz kolejny rok."

jak ma wymagany przeglad techniczny i zaplacony podatek i ubezpieczenie, to nie ma powodu do paniki.
  Profil uzytkownika: darsim     
mastahaka


Wpisów: 187
Od: 2006-07-09
2006-08-31 14:11
Iza, ja pisalem co mowi prawo a nie jak je ominac, bo o to bylo pytanie.

Rowniez nie zdazylo mi sie zeby mnie podczas kontroli policja o cos pytala. Natomiast co do tego wyjazdu do Polski raz na rok (co i tak trzeba w wiekszosci przypadkow robic - przeglad) to bym raczej takiego argumentu nie uzywal. Moze sie okazac ze interpretacja przepisu jest taka ze nalezy auto przerejestrowac w rok od 1szego wjazdu.
  Profil uzytkownika: mastahaka     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2006-08-31 20:33
"ze nalezy auto przerejestrowac w rok od 1szego wjazdu."
a masz jakis dowod na to kiedy byl ten pierwszy wjazd?
pieczatek w paszporcie nie stawiaja...

ja oczywiscie zawsze staram sie robic zgodnie z prawem ale czasem (jak w tym przypadku) ominac jakis niewygodny przepis jest latwo (i zgodnie z prawem... chodzi mi o ten wyjazd na przeglad raz w roku).
  Profil uzytkownika: iza     
mastahaka


Wpisów: 187
Od: 2006-07-09
2006-08-31 21:32
kiedys juz walkowalismy ten temat, link podal ktos powyzej. W kwestii Twojego pytania - wystarczy ze zapytaja sasiadow, myslisz ze Ci beda klamac?

Ale powaznie, rozumiem Twoje argumenty, poza tym nie jestem przekonany czy policja tego typu sprawy w ogole ma w zwyczaju kontrolowac.
  Profil uzytkownika: mastahaka     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-09-02 11:29
> Moze sie okazac ze interpretacja przepisu jest taka
> ze nalezy auto przerejestrowac w rok od 1szego wjazdu.

Nie może, bo po prostu nie taka jest interpretacja.
W taki sposób używa się w Szwecji np. niektóre sportowe auta, których albo nie dałoby się w ogóle zarejestrować w Szwecji, albo byłoby to bardzo kosztowne.
Takie auta z reguły są zarejestrowane w Wlk. Brytanii
i używane tutaj. Są to np. dostosowane do ruchu auta typu Formula 3, auta z kierownicą po prawej stronie itp.

Jest to więc praktykowane i interpretacja jest jednoznaczna- rok na raz, wyjazd i następny rok liczy się od nowa.
  Profil uzytkownika: mabr     
mastahaka


Wpisów: 187
Od: 2006-07-09
2006-09-02 16:02
hmmm ciekawe to co mowisz. z tego co wiem w europie jest taki standard ze jak sie uzywa w panstwie A samochodu zarejestrowanego w panstwie B i nie jest sie obywatelem panstwa B to nalezy miec wize/prawo pobytu w panstwie B. Dlatego Polak w Polsce nie moze jezdzic autem na szwedzkich numerach bez prawa pobytu w SE, ew. wlasciciela auta w samochodzie. Dlatego jak ktos jezdzi w SE autem na GB blachach to chyba musi spelniac ten warunek.

Sytuacja ta jest bardzo zblizona do omawianej, jak tym autem jezdzi brytol. natomiast jak jest to szwed to faktycznie wystarczy ze machnie prawem pobytu w GB i po krzyku, szwedzi nic nie sprawdza. natomiast dosc latwo sprawdza ze polak ma prawo pobytu w SE i ze powinien miec auto zarejestrowane w SE. Proponuje ponizsza lekture:
http://www.vv.se/templates /page3____3808.aspx

  Profil uzytkownika: mastahaka     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-09-03 11:52
mastahaka, to się w PL zmieniło 2 lata temu, po wejściu do UE! Teraz policji nie interesuje z jakiego kraju jest rejestracja pojazdu, póki ma aktualne dokumenty. Nareszcie.

I nie ma wspólnych unijnych przepisów w tym względzie.
Niemcy np. ostro przestrzegają, by obcym autem jeździć u nich najwyżej pół roku- potem przerejstrowanie albo wysokie kary.

Lektura lekturą, ale Polak mający pobyt w Szwecji
bez przeszkód może tu jeździć autem pożyczonym - np. autem zarejestrowanym na krewnego w Polsce

Przyznaję, że może być kłopot po roku jeśli auto jest na niego, ale jak niby władze udowodnią że auto jest tu rok? Nie jest prowadzona żadna taka ewidencja, nawet w paszportach nie dostaje się już pieczątek...
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Rejestracja Polskiego auta w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony