Odwiedzin 37877087
Dziś 316
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zarejestrowany w Polsce, jezdzony w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZarejestrowany w Polsce, jezdzony w Szwecji
Gädda


Wpisów: 23
Od: 2004-01-15
2006-06-01 09:05
Witam!
Od dwoch lat mieszkam w SE, (mam pozwolenie na pobyt na 5 lat i zatrudniony tillsvidare. Poprosze o dokladne i sprawdzone informacje, jesli ktos z Was wie na temat: Ile czasu moge jezdzic w Szwecji samochodem zarejestrowanym w Polce? Po uplywie tego okresu trzeba jechac do Polski i zostac tam jak dlugo? Zeby moc jeszcze raz wrocic tym samym autem do Szwecji?
Czy w takim przypadku lepiej zarejestrowac ten samochod (w Polsce) na siebie, czy na kogos innego mieszkajacego na stale w Polsce? (a moze zrobic kogos mieszkajacego w PL wspolwlascicielem mojego samochodu?)
Chetnie zarejestrowalbym w Szwecji, ale to bedzie Diesel 1,9, wiec podatek bardzo wysoki .
Z gory dziekuje bardzo za odpowiedzi.
  Profil uzytkownika: Gädda     
kamila38


Wpisów: 9
Od: 2006-02-24
2006-06-01 12:12
mozesz jezdzic smialo na polskich blachach tez mialm ten problem i orientowalam sie tak wiec mozesz jezdzic
  Profil uzytkownika: kamila38     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-06-01 12:24
Ta, ukraść coś ze sklepu i nie wpaść też można

Wg przepisów można jeździć rok. Potem trzeba wyjechać i z tego co się orientuję można od razu wrócić. Ale że nie ma kontroli, to ludzie jeżdżą ile wlezie. Tyle że i tak trzeba wyjechać na besiktning- bo nie da się go zrobić na obce auto w Szwecji.

Ludzie często mają zarejestrowane za granicą przerobione sportowe auta, których nie da się zarejestrować w Szwecji. Najczęściej w Wielkiej Brytanii. Widziałem też szwedzki autokar zarejestrowany w Niemczech, auta firm budowlanych zarejestrowane w GB, a auto obsługi na lotnisku Skavsta zarejestrowane jest we Francji
  Profil uzytkownika: mabr     
barbroelo


Wpisów: 493
Od: 2005-10-26
2006-06-01 19:02
dokladnie tak jak pisze mabr, w obrebie unii przepisy mowia o roku ale w praktyce jest to nie do skontrolowania, osobiscie mialam dwie rutynowe kontrole i nigdy o to nie zapytali, bo w koncu zawsze mozesz powiedziec, ze jestes turysta. (chyba, ze masz szwedzkie prawko )
  Profil uzytkownika: barbroelo     
bartart


Wpisów: 3
Od: 2006-03-08
2006-06-11 18:51
mozesz spokojnie jezdzic na polskich blachach, sprawdzone przez dziennikarzy polskiego tygodnika motoryzacyjnego.myli sie natomiast MABR co do mozliwosci przeprowadzenia przegladu samochodu na obcych numerach w Szwecji. Mozna,gdyz sam to zrobilem.Zadac nalezy sobie jednak pytanie: czy pewniejszy jest tanszy przeglad w Polsce, czy tez drozszy w Szwecji? Jesli chcesz natomiast przerejestrowac auto, to koszt tej decyzji wyniesie Cie cos kolo 4 tys. kr- przeglad tech., rejestracja oraz powidomienie polskiego urz. komunikacji[tam gdzie sam. jest zarejestrowany][to jesli Ci sie nie chce jechac do kraju].Bardzo prosze, nastepnym razem, niech na dany temat wypowiadaja sie osoby, ktore cos konkretnego wiedza, a nie pisza pierdoly, byle by pisac. Pozdrawim
  Profil uzytkownika: bartart     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-06-11 19:20
bartart, zrobiłeś "to", tzn. dokładnie co?
Zwyczajny przegląd (Kontrollbesiktning) za 300 kr? I wstęplowali ci go do polskiego dowodu rejestracyjnego? Jeśli tak to potwierdź- taka informacja przyda się na pewno wielu osobom.

A może raczej zrobiłeś tylko Trafiksäkerhetskontroll lub Bildiagnos? Te każdy może zrobić w każdej chwili i nie są to odpowiedniki corocznego przeglądu.
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2006-06-11 19:30
Napiszę jeszcze jako ciekawstkę, że na próbę przeprowadzane są przeglądy szwedzkich aut w dwóch miejscach w Hiszpanii- honorowane przed szwedzki Bilbesiktning. Wiadomo- mieszka tam na stałe sporo Szwedów. Nie wiem ile kosztuje normalny hiszpański przegląd, ale ten - aż 100 Euro
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Zarejestrowany w Polsce, jezdzony w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 1 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony