Odwiedzin 37816521
Dziś 2345
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - ...czekających na Vistę

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autor...czekających na Vistę
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-04-21 21:47
Windows Vista pokaże się w pełnej wesrji dopiero w styczniu ale jest już gotowy (w siedmiu wersjach!). Póki co można wgrać sobie nakładkę przerabiającą każdy poprzedni Windows (nawet Win98) częściowo na Win Vista.
Nakładka nazywa się Vista Transformation Pack. Wgrałem to dzisiaj u Monilki w komputerze ale część funcji trzeba było odinstalować bo komputer zaczął chodzić jak żółw mimo 1800Mhz i 512 Mb. Niemniej grafika ładna.
  Profil uzytkownika: Uwe     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2006-04-21 22:00
Tu link do ładowania (Można Kajetan?):
http://www.softpedia.com/g et/System/OS-Enhancements/Vista-Transform ation-Pack.shtml
  Profil uzytkownika: Uwe     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2006-04-22 01:02
kurcze, szkoda, że ta zasobożerność systemu wiąże się głównie z wybajerzeniem strony tzw "estetycznej" oraz z faktem, że nasza kontrola nad nim jest znikoma.
Widać to szczególnie na jakichś grach o dość zaawansowanej grafice: na Win98SE i kompie o parametrach P3(800Mhz), grafika32mb gierka hula porównywalnie do Xp na maszynie p4(3Ghz), grafika 128mb - nie ma różnic.
No wydaje mi się że to juz przesada ze zjadaniem tych zasobów.
  Profil uzytkownika: broccoli     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2006-04-28 14:38
Jakos poltora roku temu przesiadlem sie na Linuxa (dystrybucja Gentoo) bedac zupelnie zielonym w temacie.
Na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie powrotu do systemu z Redmond. Linuxa mam zarowno na laptopie (Centrino 1.6 GHz, 512 MB RAM) jak i na malym serwerku w domu (PIII 1GHz, 512 MB RAM). Wszystko chodzi jak zloto. Na laptopie to moze XP by chodzil zadowalajaco, ale niech ktos mi powie czy Windows Server 2003 lub inny MS dalby rade na PIII ;o)
Linux naprawde nie gryzie :o)
Pozdroofka,
Gites
  Profil uzytkownika: gites     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-04-28 14:53
Server PoloniaInfo chodzi na PIII. 128Mb RAM. Linux rulez.

Vista moze ma kolorowe ikonki i inne bajery, ale widziales gites XGL na linuxie? Vista sie chowa.
http://video.google.com/vi deoplay?docid=-1819299719647325587
  Profil uzytkownika: kajetan     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2006-04-28 16:37
[...Vista moze ma kolorowe ikonki i inne bajery, ale widziales gites XGL na linuxie? Vista sie chowa...]

Tjaaa... Podobnie jak wiekszosc systemow wielo- badz wielko-ekranowych jezdzi pod linux'em (np. konsole gieldowe, centra dowodzenia).
Na swoim serwerze nie mam zainstalowanych X'ow (dla niewtajemniczonych: nakladka ktora wyswietla grafike) bo i po co. Ale widze co potrafi zwykle KDE na moim laptopie. Pod Windą potrzebowalbym niezlej akceleracji sprzetowej do tych bajerow ;o)

Pozdro,
Gites
  Profil uzytkownika: gites     
dende


Wpisów: 42
Od: 2006-05-14
2006-05-14 19:48
Dema powłoki graficznej XGL mozna sciągnąć ze strony http://www.novell.com/linu x/xglrelease/
Szczególnie polecam dena w postaci mpg.Ciekawe ile ramu i ile procesorów P4 trzeba będzie zainstalować żeby vista płynnie chodziła z podobnymi "wodotryskami".
  Profil uzytkownika: dende     
Forum -> Komputer i człowiek -> ...czekających na Vistę
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony