Odwiedzin 37816150
Dziś 1974
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - internet w szwecji [TUBYLCY]

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorinternet w szwecji [TUBYLCY]
endru44


Wpisów: 3
Od: 2006-03-02
2006-03-02 11:05
ile kosztuje internet w szwecji i jak go można zaloży pytam bo sie wybieram latem do szwecji i chciialbym tam miec dostep do netu
  Profil uzytkownika: endru44     
endru44


Wpisów: 3
Od: 2006-03-02
2006-03-02 14:12
no co nikt nie wie
  Profil uzytkownika: endru44     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-03-02 14:31
Wszystko zalezy od tego gdzie bedziesz mieszkal. Praktycznie kazde osiedle ma innych dostawcow i jak juz sie gdzies wprowadzisz, to sie dowiesz (albo jest napisane na jakiejs tablicy goloszen, albo ci reklamy przysla).
Koszt tak od 200 do 450kr, zalozenie od paru dni do 3 miesiecy. Wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz, jacy tam sa operatorzy itd.

Ewentualnie mozesz tez laczyc sie przez modem, ale jak to dziala w praktyce to nie wiem. My kiedys mielismy (i chyba dalej mamy) abonament automatycznie przez teleoperatora. Wchodzilo to w koszt abonamentu i placilo sie za minuty. Ale to bylo pare lat temu i wiele sie zmienilo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2006-03-02 15:22
Ewentualnie mozesz tez laczyc sie przez modem, ale jak to dziala w praktyce to nie wiem

W praktyce to dziala tak, ze musisz miec abonament na staly numer, zeby moc uzywac takie polaczenie. To samo jest z ADSL.

Tak jak Kajetan pisze, ze zalezy to od miejsca (domu) w ktorym mieszkasz. W wielu miejscach ma sie mozliwosc podlaczenia internetu przez TV kablowa. Ale do tego tez trzeba miec abonament. Jezeli przyjezdzasz na krotko to musisz uzgodnic sprawe dostepu do internetu z osoba, od ktorej bedziesz wynajmowal mieszkanie bo abonamentu Ci zaden operator nie otworzy jezeli nie masz numeru personalnego i dochodow w Szwecji.
  Profil uzytkownika: gigge     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2006-03-02 18:37
http://www.chello.se/

http://www.bredbandsbolage t.se/portal/PRIVAT_START

na przyklad
  Profil uzytkownika: iza     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2006-03-02 19:55
abonamentu na telefonzasadniczo nie dostaniesz jezeli nie masz personalnego numeru. Mozesz zalatwiac ale tylko wplacajac kaucje to jakis czas temu byly sumy rzedu paru tysiecy koron.
  Profil uzytkownika: karolina68     
endru44


Wpisów: 3
Od: 2006-03-02
2006-03-02 20:23
a czy można wynając mieszkanie z netem dajmy nato w sztokcholmie lub innym dużym miescie
  Profil uzytkownika: endru44     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-03-02 20:27
niczego nie wynajmiesz nie majac stalej pracy i odpowiednio wysokich dochodow, najlepiej pare lat do tylu..
ceny sa bardzo rozne internetu...
zaleznie od operatora i oferty...
na czarno moze wynajmiesz jak bedziesz mial szczescie...
moze i z internetem...
szukaj w dziale mieszkania,
tam sie ciagle ktos oglasza..
ale mieszkania schodza ja swieze bulki, wiec trzeba brac gorace.
  Profil uzytkownika: darsim     
janne2
Helsingborg


Wpisów: 246
Od: 2006-01-13
2006-03-02 20:44
Gigge ma racje: "musisz uzgodnic sprawe dostepu do internetu z osoba, od ktorej bedziesz wynajmowal mieszkanie", to nie jest problem. Po za tym w wielu miejscach (biblioteki, McDonalds, itp) mozesz uzywac swojego lapptopu, internet jest w powietrzu .
  Profil uzytkownika: janne2     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-03-02 20:48
nie wiem czy sie tu wszyscy rozumiemy???
autor pyta o mieszkanie z 1 czy 2 reki?
bo jesli z 1..
to radze zapomniec...
jesli z 2 to jak janne pisze.
powodzenia.
jak lato wreszcie przyjdzie...
mozna pod namiotem spac..
a internet w powietrzu.
  Profil uzytkownika: darsim     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2006-03-02 20:48
a czy można wynając mieszkanie z netem dajmy nato w sztokcholmie lub innym dużym miescie

Wlasciwie to chyba nie ma juz takiego mieszkania w Sth, w ktorym nie bylo by jakiegokolwiek podlaczenia do netu. A w najgorszym przypadku mozna zalapac sie na bezprzewodowa siec sasiada.
  Profil uzytkownika: gigge     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-03-02 22:42
nalle

Wpisów: 50
Od: 2006-02-11
2006-03-02 22:35
Forum: Sprawy polonijne - Umowa na czas nie okreslony.
"Pewnie bedziesz potrzebowal internet.
Ja zalatwilem sobie w Vodafonie modem MCC 3G/GPRS bezprzewodowy internet na cala Szwecje i Europe(miesiecznie - 620 Sk) , bez ograniczen transferu i czasu, szybkosc - chyba ok. 400 Kbps. Polecam dodatkowo odbiornik GPS i mape elektroniczna Szwecji i Europy (ok. 900 Sk).

Zrobilem ten wykaz, abys wiedzial co nalezy miec, aby byc cala geba "Szwedem". Moze ktos dopisze cos, co ja pominalem!"
  Profil uzytkownika: darsim     
nalle
Värnamo S.L.


Wpisów: 384
Od: 2006-02-11
2006-03-02 23:00

Ja podpisalem umowe z Vodafon.
Otrzymalem za darmo modem MCC 3G/GPRS i mam bezprzewodowy internet na cala Szwecje i Europe.(miesiecznie - 620 Sk , bez ograniczen transferu i czasu, szybkosc - 384 Kbps.
Sprawdzone, dziala super od kilku m-cy, oczywiscie w zasiegu sieci operatora Vodafon.
Ktos powie, ze to za mala szybkosc - ale jaka wygoda!!!

Polecam dodatkowo odbiornik GPS i mape elektroniczna Szwecji i Europy (razem ok. 900 Sk).




  Profil uzytkownika: nalle     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-03-02 23:04
Tak jak tu juz bylo napisane. Jezeli wypozyczasz mieszkanie od spoldzielni, to mozesz zapomniec o internecie (praktycznie mozesz zapomniec o wypozyczeniu od spoldzielni, w Sztokholmie przynajmniej, bo koleki paroletnie sa). Znaczy, mozesz sobie zamowic oddzielnie, tak jak napisane w poprzednich wpisach.

Jezeli jednak mieszkanie czy pokoj wypozyczasz od kogos (osoby prywatnej), to moze sie zdazyc ze internet jest w mieszkaniu.
Zobacz chociazby tutaj ogloszenia w dziale mieszkania na forum. Bylo troche gdzie w mieszkaniu byl internet.

No i czasem ja ma sie szczescie, to mozna trafic na sasiada ktory ma niezabezpieczona bezprzewodowa siec. Wtedy masz za darmo Ja mam 3 takich sasiadow.

Ogolnie to slabo to dziala z tymi podlaczeniami do internetu moim zdaniem. Jak ise dwa lata temu przeprowadzialem, to musialem czekac 3 miesiace az mi podlacza. Teraz, z tego co czytam jest jeszcze gorzej, bo jeszcze jest paro miesieczny, albo nawet roczny(!) okres wymowienia abonamentu.

Ale upraszczajac... wszystko zalezy od tego gdzie bedziesz mieszkal, jakcy operatorzy tam beda, i jakie oni maja reguly (ewentualnie co z nimi mozna ugadac).
  Profil uzytkownika: kajetan     
nalle
Värnamo S.L.


Wpisów: 384
Od: 2006-02-11
2006-03-02 23:06
Darsim,
jestes szybszy od mojego internetu!!!!!!!!!
  Profil uzytkownika: nalle     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2006-03-02 23:46
darsimowi to nawet jakbys mial 100 megabitow to nie dasz rady...
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> internet w szwecji [TUBYLCY]
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony