Odwiedzin 37785692
Dziś 2462
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Implantaty zebow

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorImplantaty zebow
szwed


Wpisów: 121
Od: 2005-08-15
2006-02-13 13:31
czy ktos ma jakies doswiadczenie i moze sie podzielic radami
  Profil uzytkownika: szwed     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2006-02-14 12:24
Co Ciebie interesuje? Wiem, ze sa rozne metody w SWE. Od metody, ktora trwa kilka tygodni (najpierw zapobiegawcze przyjmowanie lekarstw, potem 2 godzinna operacja pod narkoza, gojenie sie dziasla i na koniec, po kilku tygodniach - koronka) do metody kilkuminutowej (umawiasz sie na wizyte, dostajesz znieczulenie w dziaslo, 15 min przygotowuja Ciebie do zabiegu - te wszystkie sterylne "przescieradla itp - a potem 5 min trwa sam zabieg z wlozeniem implantu i....idziesz do domu. Znieczulenie przechodzi po 2 godzinach. Na imlant zakladaja ci od razu korone tymczasowa, ktora wymieniasz po tygodniu, czy ile tam potrzebuja na przygotowanie porcelany.)
Polecam ta druga metode. Sama z niej skorzystalam i jestem bardzo zadowolona!
  Profil uzytkownika: dankom     
szwed


Wpisów: 121
Od: 2005-08-15
2006-02-14 12:52
Czy lepiej sie oplaca zobic imlantaty w polsce czy w szwecji? Chodzi tu o implantaty dla 69 letniej osoby . podobno jest mozlivosc nie tylkok implantacji zebow ale wlozeniu 4 inplantatow w kosc i na to zalocyc proteze. podobno moznia z nia jesc nawet twarde rzeczy? Czy to prawda? Czy ktos wie jakie sa koszty?
Dzieki za pomoc i imieniu osoby potrzebujacej
  Profil uzytkownika: szwed     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2006-02-14 13:27
Moja znajoma zrobila sobie kilka mostkow (ogolnie chyba kilka zebow) i kiedy juz miala wszystko gotowe okazalo sie, ze taniej i 100x ladniej byloby zrobic wlasnie taka stala proteze na, chyba, 4 implantach. Podobno wlasnie tak maja robione zeby "gwizdy". Plula sobie w brode miesiac.
Cen nie znam.
  Profil uzytkownika: dankom     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2006-02-14 13:33
To niezly temat dla naszych forumowych dentystow. Ja akurat nie moge nic powiedziec na ten temat. Jak na razie mam wszystkie kly w porzadku.
  Profil uzytkownika: gigge     
Kra


Wpisów: 172
Od: 2005-10-18
2006-02-14 15:55
Impalnt w SWE kosztuje 20 tys koron (+-). Promocja od FK jest taka kup 3 zaplac za2. No ale jak to w SWE tu tez twi kruczek- musza to byc zabki od 5 do przodu, bo wg FK doroslemu czlowiekowi wystarcza 20 zabkow. Niezle nie?
  Profil uzytkownika: Kra     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2006-02-14 16:25
a pamietam ze mi kiedys mowiono ze zalozenie implantow to nie jest jednorazowa wizyta, tylko trwa w czasie i jescze czasem nie jest pewne czy implant sie przyjmie.
Bo to moim zdaniem znaczace jak sie cos robi np. na odleglosc, to prawda czy bzdury co mi mowiono?
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-14 17:51
no i gdzie tu Ci wszyscy wpaniali dentysci hepar i podobni?
temat wymarzony...
wiem, ze Szwedzi do Polski jezdza...
Wegry sa tez popularne...
cen nie znam niestety...
co do jakosci...
przypuszczam, ze w Szwecji jest wyzsza, u dobrego dentysty..
cena pewnie odpowiednia do jakosci...

za jedno Szwecji dziekuje...
szczerze,
ze uwolnilem sie od Polskich dentystow...
mam bardzo zle doswiadczenia...
ale lata minely..
moze teraz i w Polsce dentysci cos umieja poza wyrywaniem zebow...?
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2006-02-14 17:53
Karolina68 - Przeczytaj moj wpis. Nowe metody zajma ci wszystkiego 30 min. Potem tylko jeszcze czekasz np. tydzien na sama porcelane. Wiem to z wlasnego doswiadczenia.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-14 23:26
nie chce wyciagac pochopnych wnioskow, ale kacha3 jest dentystka z Polski i pracuje tutaj w Szwecji...
wpisywala sie w iunnym temacie niedawno i albo ten temat przeoczyla...
albo
woli sie nie wypowiadac...
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-14 23:35
Ci Polscy dentysci nie daja mi spokoju...
przyjechali teraz za mna do Szwecji, a myslalem, ze sie od nich na zawsze uwolnie....
a juz hepar sciga mnie z uporem maniaka...
przeklenstwo jakies czy co?
  Profil uzytkownika: darsim     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2006-02-15 23:06
czuje sie wywolana do tablicy... Å ena sidan.. jestem zwiazana lojalnoscia zawodowa z moim pracodawca (FTV), men å andra sidan.. gdybym to ja miala byc pacjentka protetyczna czy implantologiczna, to chyba za te same pieniadze wolalabym leczyc sie w znanym mi i sprawdzonym gabinecie w Polsce. Niekoniecznie byloby taniej, ale prawdopodobnie byloby lepiej.
  Profil uzytkownika: Kacha3     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2006-02-15 23:09
Tak tylko tu nie bylo pytanie gdzie sobie te implantaty robic ale jaka metoda. Oj wymigujesz sie od odpowiedzi jak polityk.
  Profil uzytkownika: gigge     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2006-02-15 23:18
Nie jestem implantologiem, zdalabym sie na lekarza, ktory mialby ze wszczepiac i ktory ma w tym doswiadczenie. Obecnie raczej zaklada sie prowizoryczne uzupelnienie protetyczne na tej samej wizycie, na ktorej wszczepia sie implanty, zwlaszcza w odcinku przednim uzebienia, ale raczej zdalabym sie na sugestie lekarza leczacego, bo sama mam dosc mgliste pojecie na temat szczegolow planowania leczenia implantologicznego- to nie moja dzialka. Jeszcze nie Najwazniejsze, to znalezc lekarza sprawdzonego i doswiadczonego w implantologii. Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: Kacha3     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-15 23:22
jestes tu anonimowo...
wiec lojalnosc wobec pracodawcy?
z drugiej strony piszesz ze lepiej w prywatnym gabinecie w Polsce niz w Szwecji...
tu masz na mysli FLT- Folktandvården.., ktory nie slynie z jakosci..
ja do nich nie chodze...
do tego cena takla sama?
a Ci biedni dentysci z Polski?
ps
no a prywatne gabinety w Szwecji, nie sa lepsze, przy tej samej cenie w takim razie?
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-15 23:24
ps
to nie Twoja dzialka...
ok
moja tez nie...
tyle, ze Tobie latwiej na ten temat znalezc informacje i zinterpretowac...
porownac ceny...
moze kiedys sie tym zajmiesz..
pozdrawiam...
  Profil uzytkownika: darsim     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2006-02-16 00:07
Dentysci to tylko ludzie..jak wszedzie.. tak samo w Polsce, jak i w Szwecji, jak i w USA. Mozesz trafic na rewelacyjnego lekarza w folktandvård, a na partacza w prywatnym gabinecie. W kazdym zakatku swiata. A ten najlepszy stomatolog swiata tez moze miec gorszy dzien i tez moze mu sie cos popieprzyc. Jak kazdemu zabiegowcowi. Sådant är livet..Za krotko mieszkam i pracuje w Szwecji, zeby miec wyrobiona i ugruntowana opinie na temat prywatnych praktyk dentystycznych. Mam to szczescie, ze przynajmniej w Polsce wiem, komu powierzyc leczenie mojej osoby, czy moich bliskich, i o te wiedze byc moze jestem bogatsza od przecietnego Polaka- szaraka. Ale za to ten Polak- szarak byc moze lepiej jest rozeznany, komu powierzyc naprawe samochodu czy remont domu, podczas, gdy ja zdaje sie na przypadek w pewnym sensie, uczac sie na wlasnych bledach potencjalnie chybionych inwestycji? No i zbaczamy z tematu, a rano trzeba wczesnie wstac.. dobranoc!
  Profil uzytkownika: Kacha3     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-16 06:48
wiem kacha3 wiem
dziekuje
w Polsce na samych partaczy trafialem w prywatnych gabinetach...
w Szwecji mam 2 dentystow do ktorych mam zaufanie jeden Polak zreszta...
i nie pojde do innego...
zeby nawet za darmo zeby leczyl...
co do tych imlantatoe na szczescie nie musialem robic i nikogo nie znam z takim problemem..
widocznie moi znajomi..
maja dobrych dentystow.
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2006-02-16 11:02
W PL dentysci sa o niebo lepsi niz w SWE (pod warunkiem, ze mowimy w obu przypadkach o fachowcach a nie partaczach, ktorych nie brakuje wszedzie!) Przede wszystkim polscy DOBRZY dentysci sa o jakies min. 5 lat "do przodu" niz w SWE. Uzywaja nowych technologi, o ktorych tu sie nawet nie sni. I to od lat. Metody, ktore ja znam z PL jeszcze zanim wyemigrowalam (dobre 14 lat temu!) sa tu nadal nie stosowane (np. szerokie wykorzystanie laserow w stomatologii. nie chodzi mi o lasery biostymulacyjne). Do tego jeszcza Polacy poprostu sa lepszymi fachowcami. Mowie to mimo, ze jestem bardzo zadowolona z obecnego dentysty, ale trafilam na niego dopiero za n-tym razem. Wczesniej trudno mi sie bylo pogodzic z poziomem swiadczonych mi tu uslug!
Kach3
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2006-02-16 11:41
ja jestem bardzo zadowolony z mojego szwedzkiego dentysty, poza cena...
ale on leczy ludzi z rzadu i parlamentu szwedzkiego
jego pacjentem byl
Olof Palme
m.in..
wiec nie wiem na ile on akurat jest reprezentatywny..
ps
ma tez bardzo dobrego technika...
tyle, ze tez sobie liczy odpowiednio.
  Profil uzytkownika: darsim     
Kra


Wpisów: 172
Od: 2005-10-18
2006-02-16 19:20
Zalezy jak kto trafi. Ja nie mam najlepszego zdania o polskich dentystach w Polsce i tu ( niestety), chociaz raz w PL trafil mi sie bardzo dobry fachowiec, ale to moze dlatego ze dopiero byl 1 rok po szkole. Jego Metody leczenia kanalowego polegaly nie na "predkosci" i kto pierwszy u mety , ale na dokladnosci. Z podobnymi metodami spotkalam sie w St Erik Sjukhus u tzw. specjalistow stomatologicznych. Oni zas byli przerazeni wielkoscia plomb z PL! Wszedzie sa partacze i niepartacze, ale polski stomatolog zle mi sie kojarzy....
Nie uogolniam. Przepraszam z gory jak ktos sie poczol urazony..
  Profil uzytkownika: Kra     
adi


Wpisów: 46
Od: 2006-02-04
2006-02-16 20:59
Implant (1 szt) w moich okolicach (podkarpacie)kosztuje 1000-2000zł i znam pare osób, które jak do tej pory bardzo sobie chwalą... Nie znam się na szczegółach całej "akcji" wszczepiania ale wydaje mi się, że powodzenie zabiegu zależy jedynie od stomatologa-chirurga i jego poświęcenia dla zawodu jaki wykonuje. Znam faceta, który za grosze "załatwił" sobie pare ząbków na Ukrainie gdzie stomatolog dysponował średniowiecznum sprzętem...a jednak się udało i do dziś trzyma się to w należytym porządku.
  Profil uzytkownika: adi     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2006-02-16 22:00
Cos ci sie chyba pokrecilo: nie slyszalam o implantach za 1000zl. Chyba, ze takie domowej roboty, na Ukrainie na tokarce w szopce toczone.Na pewno nie beda to uznane i przetestowane systemy implantologiczne (bo srubka w kosci to nie wszystko, najwieksza zabawa to nadbudowac to potem jakas proteza).
  Profil uzytkownika: Kacha3     
adi


Wpisów: 46
Od: 2006-02-04
2006-02-17 07:30
Jasne że wszystko zależy od przypadku ale do 2000zł to cena jaką trzeba zapłacić w powiedzmy moim przypadku decydując się na zabieg w przychodni chirurgicznej w mojej okolicy. Dodam, że na ukrainie nie mieszkam

http://www.medicaltravel.p l/cennikk.htm
Takich stron jest więcej więc wystarczy się skonsultować.
  Profil uzytkownika: adi     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2006-02-17 08:24
A zauwazyles, ze ceny sa podane w euro, a nie w zlotowkach? I ze sama czesc chirurgiczna w przypadku implantu, to koszt 852 euro, nie wiem, czy obejmuje wczesniejsza diagnostyke (zdjecia rtg, ewentualnie tomografie komputerowa), ale najwyrazniej nie obejmuje pozniejszej pracy protetycznej, ktora moze kosztowac niemal drugie tyle. Czyli jestesmy w domu, teraz jestem w stanie uwierzyc w cene.
  Profil uzytkownika: Kacha3     
adi


Wpisów: 46
Od: 2006-02-04
2006-02-17 12:05
No tak, "małe" niedopatrzenie co nie zmienia faktu, że cenę w złotówkach jaką podałam - otrzymałam niedawno od własego stomatologa. Upewnię się przy okazji i dam znać o szczegółach.
  Profil uzytkownika: adi     
jarek6


Wpisów: 14
Od: 2009-06-21
2009-09-23 08:14
wlasnie mam zamiar wstwic zemba i chce, aby to byl implant

wiec mam pare pytan

ktos moze wie jak wyglada cen (podobno 15-20tys), oraz gdzie to zrobic ?

Tez sie zastanawiam czy nie bedzie jakiejs refundacji z strony FK.. np: place a pozniej dostaje zwrot czesci tej kwoty..
  Profil uzytkownika: jarek6     
jarek6


Wpisów: 14
Od: 2009-06-21
2009-09-24 12:37
ok, dowiedzialem sie sam
mila szwedka poinformowal mnie, ze cena wacha sie, pomiedzy 15 a 20tys.. po chwili zastanowienia sie (sprawdzenia w komputerze, poniformowala mnie, ze blizej 20tys.... jesli zdecyduje sie, to zabieg wstawienia implantu odbedzie sie w jakims instytucie. Nastepnie musze odczekac 6-7tyg i wtedy bedzie wstawiany zab...


moze ktos wie gdzie moge zrobic zdjecia oraz ile kosztuja one ?


i jeszcze jesli ktos moze zjarzec http://www.forsakringskass an.se/nav/7917e1c0fca802aa6a0db1b021a741e 8 oraz

czy cos wynika z tego txt dla mnie, nie rozumiem tych %...

Hur fungerar högkostnadsskyddet?

Du står själv för tandvårdskostnader som har ett referenspris på upp till 3000 kronor. Sedan får du ersättning för

* 50 procent av kostnader med ett referenspris mellan 3 000 och 15 000 kronor
* 85 procent av kostnader med ett referenspris som överstiger 15 000 kronor.

Om tandläkaren skulle ha tagit ut ett högre pris än referenspriset för någon åtgärd som ingick i behandlingen hade din kostnad blivit högre.
Högkostnadsskyddet beräknas per år

Högkostnadsskyddet börjar gälla när en åtgärd som ingår i skyddet blir klar. Efter det räknas alla åtgärder som du får gjorda under de följande tolv månaderna in i högkostnadsskyddet.

Du kan själv bestämma att en ny ersättningsperiod ska börja innan den tidigare har löpt ut. Det kan vara fördelaktigt när du står inför en större behandling. Genom att få in flera åtgärder under en och samma ersättningsperiod kan du komma upp i referenspriser över 15 000 kronor och därmed få högre ersättning för den överskjutande delen.
  Profil uzytkownika: jarek6     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2009-09-24 12:55
zdjecia to zazwyczaj robia na miejscu nie trzeba biegac oddzielnie.
  Profil uzytkownika: electra     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Implantaty zebow
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony