Odwiedzin 37828231
Dziś 1166
Piątek 3 maja 2024

 
 

Forum: Rodzina w Szwecji - Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem

 
 

Pokaż wpisy
AutorRozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
MagdaZ1986


Wpisów: 2
Od: 2023-09-11
2023-09-11 14:11
Chcialabym zapytac w sprawie rozwodu i opieki nad dziecimi. Moj maz sie wyprowadzill z domu i zlozyl pozew o rozwod. Rozmawialismy na temat podzialu opieki nad naszym synkiem ale nie mozemy dojsc do prozumienia. Moj maz chcialby zeby synek byl u niego co drugi tydzien na tydzien. Synek ma 5 lat i jest bardzo wrazliwy, taki sposob opieki nie zadziala. On czesto placze i jest przywiazany do mnie.
Czy ktos ma jakies doswiadczenie w takich sprawach?
Czy mieliscie moze taka sprawe rozstrzygana w sadzie?
jakie bylo postanowienie sadu?
Czy zglaszaliscie sprawe do sadu w Szwecji czy w Polsce?
  Profil uzytkownika: MagdaZ1986     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
ogarniamwiosne


Wpisów: 363
Od: 2019-03-21
2023-09-11 16:54


"jest przywiazany do mnie."

Jak bedziesz chciała to udowodnić i wygrasz w sądzie,
to będzie znaczyło, że własnie przegralo Twoje dziecko.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-09-11 20:06

Nie ma nic fajniejszego jak matka wojująca z ojcem, a kartą przetargową jest dziecko.
Dogadaj się z ojcem,ułóż właściwe relacje syna z ojcem,
wznieś się nieco wyżej niż gniew i złość, a to zaprocentuje za kilka lat.

Rozstanie to przykra strona życia, ale warto zrobić to z klasą.






  Profil uzytkownika: Black_sabath     
MagdaZ1986


Wpisów: 2
Od: 2023-09-11
2023-09-11 22:32
Bardzo dziekuje Black sabbath i ogarniamwiosne za komentarze - doceniam ze podzieliliscie sie swoja opinia.

Czy jest tu moze jednak ktos kto ma doswiadczenia o ktore pytam i jest w stanie odpowiedziec rzeczowo na temat ktory mnie interesuje?
  Profil uzytkownika: MagdaZ1986     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-09-12 00:59
Może często płacze, bo jest przywiązany do ciebie?!?

Pomysł ojca jest jak najbardziej w porządku, tak to działa w Szwecji. Jest dwoje rodziców i oboje wychowują dzieci, niezależnie od tego, czy są ze sobą w związku, czy też nie.

A ty się spodziewałaś, że będziesz mieć dziecko na własność, a tatuś tylko słone alimenty co miesiąc będzie bulił

Pomyliłaś kraje, "madko"

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-09-12 03:14
Do poczytania, niby głupoty

https://www.chujnia.pl/kuk old-w-rodzinie/

  Profil uzytkownika: Bartender     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-09-12 04:31
https://www.jonkoping.se/o msorghjalp/stodtillforaldrarochfamiljerfo ralderjkpg/foraldrautbildningarochforaldr agrupper/foraldrautbildningforsepareradef oraldrarbiff.4.6ee7976518311c203e8862f9.h tml

To jest w Jönköping, ale może znajdziesz coś podobnego w swojej okolicy.

  Profil uzytkownika: Bartender     
melchior


Wpisów: 818
Od: 2018-08-18
2023-09-12 08:35


Dobrze Ci tu radzą, w Szwecji dziecko jest najważniejsze a nie "chcenie " matki.
Oboje rodzice wychowują dziecko, bez względu na wszystko.

Sądy nie spełniają życzeń matek, co do opieki i co do golenia alimentacyjnego ojców.
  Profil uzytkownika: melchior     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2023-09-12 08:45
Typowe myslenia mama i babcia wlacicielami dziecka
  Profil uzytkownika: kratka     
ogarniamwiosne


Wpisów: 363
Od: 2019-03-21
2023-09-12 09:32


Właśnie dokładnie mówie to z własnego doświadczenia.
  Profil uzytkownika: ogarniamwiosne     
häxa
Sunne


Wpisów: 409
Od: 2002-06-13
2023-09-13 20:00
Mysle, ze warto popracowac nad tym "przywiazaniem" dziecka, cokolwiek by to nie znaczylo. Pozytywnie nastawiac do kontaktu z tata, niech jak najszybciej zaczna spedzac wiecej czasu razem, zeby dziecko z nim tez zbudowalo fajna wiez. Jest tylko jedno wyjscie: musisz maluchowi i ojcu pomoc budowac kontakt.
Ojciec to najwyrazniej fajny gosc i kocha swoje dziecko. Tylko pozazdroscic. Dla dzieciaka to bardzo wazne, nie poczuje sie odrzucone. A dla Ciebie... no coz, bedziesz miala co drugi tydzien chwile oddechu, bedziesz mogla rozwijac swoje zainteresowania, isc na trening, zrobic cos fajnego i potem bedziesz o wiele lepsza mama dla dziecka.
W sadzie... jezeli ojciec nie jest pedofilem albo narkomanem i morderca, to nie masz raczej szans.
  Profil uzytkownika: häxa     
alwa12


Wpisów: 12782
Od: 2015-08-26
2023-09-14 23:27
Pisalam prawie slowo w slowo o tym co Ty Häxa piszesz, ale wcięło moj wpis.

Mam pytanie do Magdy :

Od kiedy dziecko jest placzliwe i trzyma sie bardziej mamy ?

Czy takie sie urodziło z duza nadwrazliwosca, czy powodem jest zla sytuacja miedzy rodzicami i w efekcie rozwod, czy to Twoja nadopiekunczosc czy synek nie chce byc z ojcem bo sie go boi ?

Jesli to ostatnie to pakuj manele i wracaj do Polski.

Obojetnie jaka jest przyczyna nadwrazliwosci dziecka to nie zaczynaj drogi sadowej bo wtedy rusza maszyna, sad wzywa na pomoc Socjal, Socjal wzywa swoich psycologow i nagle moze sie okazac ze dziecko zostanie umieszczone w rodzinie zastepczej z powodj nadopiekunczosci matki
Dziecko normalnie funkcjonujace ma byc przywiazane uczuciowo na rownina do matki i do ojca - uwazaj.

W Szwecji rodzice maja obowiazki wobec dziecka, ale nie sa właścicielami tegoz.
To panstwo odpowiada za dziecko
Takie prawo.

Rozwod wyglada tak ze sklada sie pismo do sadu, nie staje sie osobiscie w sadzie
Sad wysyla orzeczenie do domu i w waszym przypadku da wam pol roku do namysłu ze wzgledu na male dziecko, po pol roku mozna przedluzyc ten czas o nastepne pol roku, potem finisz, jesli jedna ze stron chce w dalszym ciagu rozwodu, to sad daje rozwod przysylajac swoje orzeczenie do obu stron - wsio.

Jesli masz zaufanie do ojca dziecka to opieka naprzemienna jest najlepszym rozwiązaniem tak dla dziecka jak i dla Ciebie- przeczytaj jeszcze raz to co Häxa wyzej napisala.
Chlopiec potrzebuje kontaktow z ojcem, to ten sam rodzaj meski, predzej sie psychiczne usamodzielni i zlapie rownowage

Jesli jest cos w zachowaniu Twojego dziecka w stosunku do ojca co Cie niepokoi, to wracaj do Polski

Tylo ostroznie z tym co napisalam, pisze to tylko na wyrost bo napisalas ze dziecko jest placzliwe i bardzo zwiazane z Toba, to jest niepokojace, wiec sprawdz czy dziecko jest akceptowane w przedszkolu przez rowiesnikow
Mozesz umowic sie w przedszkolu na kilka calodniowych wizyt i byc tam, ale z daleka, nie nianczyc dziecka tylko go obserwowac w grupie z dziecmi, ale trzymsc sie z dala od dziecka.

Uwazaj na pochopne wnioski co do ojca dziecka, notuj sygnaly

Nie rozpoczynaj walki w sadzie bo przegrasz i narazisz dziecko na wielomiesieczny stress

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12782
Od: 2015-08-26
2023-09-14 23:35
Stress, ktory moze sie przełożyć na całe życie dziecka, trauma ktorej nigdy nie zapomni a jak wejdzie w wiek dorastania, to wlasnie Ciebie obciąży całą winą za jego nieszczęśliwe dziecinstwo.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-09-15 08:50
Hamuj piętą Alwa z tymi poradami typu: "jedź do Polski"!!!

Myślisz, że ojciec wyrazi zgodę na wyjazd dziecka, czy namawiasz kobietę do porwania?!?

  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12782
Od: 2015-08-26
2023-09-15 19:44
Bar to nie ja mam hamować tylko Magda. Przeczytaj jeszcze raz moje dwa wpisy.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-09-16 00:22
Dwa razy napisałaś, żeby wracała do Polski. Czyli w domyśle namawiasz ją do uprowadzenia dziecka.

Nawet jeśli autorka uważa, że jest coś niepokojącego w relacji dziecka z ojcem, to nie ma ona prawa ot, tak sobie zabrać dziecko do Polski. Od tego są policja, sąd, opieka i inne instytucje, które mogą decydować o formie kontaktów ojca z dzieckiem, lub całkiem ich zabronić.

Ale na pewno wyjściem w tej sytuacji nie jest "spakowanie się i wyjazd do Polski"

To jest UPROWADZENIE!!!

  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12782
Od: 2015-08-26
2023-10-30 08:52
Ok, masz racje Bar, zagalopowalam sie, starosc nie radosc
dobrze ze mnie upomniales
  Profil uzytkownika: alwa12     
Alicja12


Wpisów: 1
Od: 2024-04-24
2024-04-24 16:59
Witam chciałam zapytać mieszkam w szwecji. Jestem w ciazy ojciec dziecka nigdy go chciałam chciał żebym usunęła powiedział że nie chcę mieć iec z nami nic wspólnego. Po 4 miesiąc jednak chce byc ojcem i chce dzielić opiekane 50na 50 . Po jakim czasie Po narodzich dziecka może się o to starać.
  Profil uzytkownika: Alicja12     
Forum -> Rodzina w Szwecji -> Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Pokaż wpisy






Praca w lesie (Gagnef)
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Firma sprzatajac Skura (Älvsjö)
Zbrojarze (Stockholm)
Zatrudnię zbrojarzy (Göteborg )
Personel sprzatajacy do hotelu (Nacka)
Sprzątanie (Stockholm )
Remonty łazienek (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Podatek od dochodów w Polsce
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony