Odwiedzin 37816570
Dziś 2394
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Telewizor obserwuje ciebie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTelewizor obserwuje ciebie
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-23 20:36


Większość nowych telewizorów jest w stanie zbierać dane audio, wideo oraz te dotyczące użytkowania telewizora - co wyszukujesz, jak długo oglądasz. Aktywacja głosowa to jedna z funkcji, która może gromadzić największe ilości danych. Mikrofony i oprogramowanie podczas nasłuchiwania poleceń, mogą rejestrować rozmowy i inne dźwięki w swoim zasięgu.
Jedną z najbardziej niepokojących funkcji, jest automatyczne rozpoznawanie treści. Funkcja ta – często włączona domyślnie – wykorzystuje techniki analityczne do identyfikacji obrazu i dźwięku w telewizorze, porównując je z dużą bazą danych, aby określić, co jest odtwarzane. Dane dotyczące oglądania i nawyków są później udostępniane producentom i ostatecznie sprzedawane reklamodawcom w celu kierowania reklam do użytkownika.

Jest na to mini rada, ale to tylko "na chwile", jesli masz tv skonfigurowany z laptopem,smartfonem, to znaczy ,że udostepniłeś wszystkie swoje dane.
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 00:20
Nie do końca. GDPR (RODO) daje nam Europejczykom możliwość wyłączenia tego wszystkiego. Nie wiem nawet czy jest domyślnie włączone w nowych telewizorach, ale jak "zatwierdzisz regulamin" zgadzając się na wzzystko nie czytając to pewnie się włączy.

Inna sprawa to hackerzy i zawsze jakieś małe ryzyko jest, że nawet jak ma się wszystkie najnowsze updaty zainstalowane to ktoś może włączyć mikrofon czy kamerę w tv czy laptopie. Ale to raczej nie grozi zwykłym użytkownikom, bo takie rzeczy są bardzo drogie i na byle kogo raczej nie marnują. Trzeba być kimś
  Profil uzytkownika: kajetan     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-24 07:12


"Trzeba być kimś"

Chyba z kimś jak puszczają reklamę kremu na powiększenie penisa.

Ostatnio chyba dużo łysych szych ogląda i nie zaklejają kamerki plastrem opatrunkowym bo często widzę reklamy na porost włosów.

Jak bedę wieczorem usypiać w fotelu przed telewizorem i puszczą reklamę z proszkiem do prania zamiast z łóżkami do sypialni to będę się czuła jak nikt.




  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 08:24

RODO nie ma z tym nic wspólnego.


Może najpierw jakieś równanko|:
60:1/4+20=
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 10:18
” RODO nie ma z tym nic wspólnego.”

Nie wiem czy to tylko RODO ale jak wejdziesz w ustawienia prywatności to masz możliwość wyłączenia wszystkiego. Niestety trzeba wejść w każde menu i wyłączyć każdą rzecz osobno (przynajmniej w telewizorach Samsunga) a nie tak jak Apple to zrobil ze swoim "Do not track" ale da się.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 10:30
Dlatego telewizory są teraz takie tanie. 75” telewizor można kupić taniej niż 27” monitor do komputera. Bo dane z telewizora można sprzedać a z monitora nie.

Ale to się powoli zmienia na lepsze. Firmy muszą dostosować się do GDPR i mieć możliwość wyłączenia tego wszystkiego. Kalifornia ma podobne prawo i jakiś jeszcze stan w USA. I zanosi się na to że więcej stanów i krajów będzie wprowadzać podobne prawa ochrony prywatności.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 11:23


Nic to nie da.
Im więcej wyłączysz, tym mniejszy masz dostęp do serwisów.
Podobnie jak to było z Sony i YouTube.

  Profil uzytkownika: Black_sabath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 13:35
Zalezy jakich. Jezeli chcesz moc sterowac telewizor glosem, to musisz sie zgodzic na to, zeby telewizor Cie sluchal. W przypadku gdy nie potrzebujesz zadnychtakich serwisow, to mozesz (przynajmniej w moim telewizorze) wylaczyc mikrofony fizycznie. Wtedy jednak tez traci sie funkcje automatyznego dopasowania dzwieku do geometrii pokoju i inne podobne. Mozna jednak w meny wylaczyc tylko sluchanie komend a zostawic inne rzeczy (gdzie w menu jest napisane, ze dane sa przetwarzane w telewizorze i nie wysylane nigdzie indziej.

Wylaczenie tego szukania tresci na podstawie tego co jest pokazywae na ekraie nie wylacza zadnej funkcjonalnosci z tego co widze.

Wylaczanie wysylania danych do reklamodawcow trzeba u mnie wylaczyc dla kazdego serwisu oddzielnie, a jest ich chyba ze 100 jak nie wiecej wiec sie naklikalem. Wlaczenie wszyskiego na raz to jedno przypadkowe klikniecie na niewlasciwe "zgadzam sie". Wiec troche jeszcze musza popracowac nad przystosowaniem do GDPR. Ale w kazdym rzie da sie wylaczyc. Za nieprzestrzeganie GDPR sa wysokie kary, do 4% miedzynarodowych obrotow firmy, wiec taki Samsung czy Sony maja wiele do stracenia jezeli beda probowali cos oszukiwac
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 13:42
"Trzeba być kimś"

Alwa, chodzilo mi o to ze trzeba byc kims wartym hackowania. Mozliwosc zlamania w pelni uaktualnionego urzadzenia kosztuje nawet miliony dolarow w zaleznosci od tego jakie to urzadzenie. Takie mozliwosci maja sluzby specjalne niektorych krajow. Nie beda marnowac tego na jakiegos Kowalskiego czy Svenssona, ale jakbym byl politykiem czy dziennikarzem, to bym raczej takiego telewizora sobie nie kupil.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 14:29


Może najpierw jakieś równanko|:
60:1/4+20=

Temat zasadniczy dotyczy zupełnie czego innego
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-24 15:50
Oj Kajetan Alwa na pewno wie ,że to był lekki żart z tym " kimś".



Ps Black_s jakas obsesja równiania, że się powtarzasz ? Kup sobie kalkulator zamiast telewizora.

60:1/4 +20 = 60/1×4/1+20 = 240/1+20 =260

A tak będzie wyglądać jakby odwrotnie podzielić

1/4 :60 +20=1/4×60/1+20= 60/4 +20=35


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 16:03


bdb
ale to było dla Kajetana
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 16:58
Temat zasadniczy dotyczy zupełnie czego innego

Czego więc dotyczy? Nastraszyłeś ludzi jakimiś faktami, które może i były prawdziwe przed 2018 rokiem, ale teraz wielu z tych praktyk nie można ot tak sobie stosować w Europie. Owszem, wszystko to jest wciąż możliwe, ale możliwe jest, przynajmniej w UE, to wyłączyć.

Moim zdaniem problemem jest podłączanie wszystkiego możliwego do internetu teraz. Telewizor jeszcze może mieć sens, tak długo jak system operacyjny dostaje updaty, bo streaming itd, ale lodówki, pralki, drukarki, żarówki? Kiedy ostatnio robiliście update systemu w żarówkach Philips Hue?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 20:38

A tak popatrzyłem na badania,
91% ludzi nie dostrzega problemu i nigdy nie była aż tak"głęboko" w menu.
Z 9%, którzy weszli w menu tylko 5% poradziła sobie z problemem.

Żyjesz w jakimś świecie imaginacji? iluzji? czy kompletnie oderwany od rzeczywistości?
  Profil uzytkownika: Black_sabath     
Black_sabath


Wpisów: 1204
Od: 2015-07-31
2023-07-24 21:12


" Kiedy ostatnio robiliście update systemu w żarówkach Philips"


To chyba powinien być oddzielny temat,koniecznie oznaczony na czerwono jako ważny.

  Profil uzytkownika: Black_sabath     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-07-24 21:16
"1984"

  Profil uzytkownika: Bartender     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-24 21:35
"A tak popatrzyłem na badania,
91% ludzi nie dostrzega problemu i nigdy nie była aż tak"głęboko" w menu.
Z 9%, którzy weszli w menu tylko 5% poradziła sobie z problemem."


No widzisz, dlatego w tej dyskusji jestes zadny tylko na mnie

Bardzo duzo ludzi karmi facebooka i instagrama calym swoim zyciem tez. Dla wiekszosci ludzi to nie jest problemem. Bo moze i nie jest.

Ja wybieram komu daje informacje i ile. Ale to ja. Jak tylko samsung przestanie wysylac updaty do tego telewizora to odlacze go od internetu. Bo wbrew tego co Ty uwazasz za straszne, to wedlug mnie wpuszczenie hackerow to swojej sieci (obojetnie czy przez stary Windows czy zarowke bez updatu) jest zwykle o wiele gorsze niz to ze jakas firma wie co ogladasz w TV.
  Profil uzytkownika: kajetan     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-07-24 21:48
Alwy tu nie bylo, alwa nie ma telewizora i nie ma problemow z podgladaniem

_Sabath, stary kon z Ciebie, a do tej pory meczy Cie zadanie z poprawki ? wlacz google to sie dowiesz
  Profil uzytkownika: alwa12     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-25 00:01
A najbezpieczniej, jak sie nie chce byc podgladanym przez telewizor to wylaczyc go calkiem od netu i dokupic AppleTV.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2023-07-25 02:12
No to weź sobie telewizor "za darmo"

https://www.biznesinfo.pl/ rozdaja-telewizory-za-darmo-pierwsi-uzytk ownicy-juz-korzystaja-jest-jednak-pewien- haczyk-pd-pd-240723

  Profil uzytkownika: Bartender     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-25 07:24
Ojoj co ja czytam.
Technika poszła tak do przodu ,że już nie musisz miec telewizora ,żeby ktoś chciał do Ciebie przyjsc.

Niechciani goście wchodzę nawet przez żarówkę .

Proponuję nie płacić za prąd.

Reklama- duży wybór świeczek w Ikea.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2023-07-25 18:11
"RODO nie ma z tym nic wspólnego.
Może najpierw jakieś równanko|:
60:1/4+20="

  Profil uzytkownika: Anka33     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-25 20:34
Że tez Anka tego nie skumałaś.A taka niby specjalistka od prania mózgu.
Chodziło o to ,żeby szanse mieli wyrównane. Żeby się nie przeliczyć bo wszystko jest na necie.Kazdy wynik.

Powiem Ci w tajemnicy ,że dopiero jak się coś napisze od siebie a nie skopiuje z neta to już widać kto jest kim.Uwierz, to jest dopiero śmieszne
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Michalski


Wpisów: 161
Od: 2023-02-24
2023-07-25 20:57
Owszem, mam w domu telewizor, choć rzadko coś w nim oglądam. Nie żebym się obawiał szpiegowania z jego strony, ale dlatego, że to właśnie TV formuje poglądy swoich oglądaczy na każdy właściwie temat.
Na przykład przekonano ludzi, że zadowolonym z kierujących państwem można być tylko wtedy, gdy kraj ma wysoki przyrost PKB (słynny "tillväxt" på svenska).
Debaty z politykami zatroskanymi o nasze dobro, seriale o dolce vita albo wprost przeciwnie..., pic na wodę, ale mnóstwo tematów do rozmowy, bo o własnych problemach to nikt już nie potrafi dyskutować nawet z najbliższym otoczeniem.
  Profil uzytkownika: Michalski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-25 22:47
A nie zastanawialiście się nad tym, że automatycze odkurzacze robią dokładną mapę waszego mieszkania (niektóre kamerami) i wysyłają do Chin? Albo, że samochody są cały czas w kontakcie z producentem, który może w każdej chwili sprawdzić gdzie samochód jest oraz sterować niektóre funkcje zdalnie? I też nikomu to nie przeszkadza…
  Profil uzytkownika: kajetan     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-26 07:05
Mnie to się już dawno wydawało ,że w robotach jest jakis analityczny rozum i za tym stoi człowiek.

I chyba po to w telefonie widać każdy mój krok/ruch ,żeby jakiś skośnooki kamikadze ,który wylądował w mojej chałupie i pucuje podłogę wiedział ile ma czasu na sprzątanie.

Właśnie dlatego kobiety tak długo chodzą po sklepach ,żeby po powrocie do domu nie bylo czuć zapachu potu.


Ps
Nie wiem czy ktoś pamięta taki animowany serial " Między nami jaskiniowcami" tam jeździli autami ,ktore w podłodze miały dziury i prędkość jazdy nadawali kierowcy zapierniczając nóżkami.

https://youtu.be/HJI4uqkv2 bU
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
LukiPL


Wpisów: 41
Od: 2023-04-17
2023-07-26 13:44
EnWrotka, nie zczaiłem tego dowcipu o zapachu potu, czy chodzi o zapach potu po sprzątaniu domu, czy zapach potu po kimś innym?

Jako że ja z branży technicznej to pomogę powiedzieć że to co widzicie że ktoś śledzi w telefonie to czubek góry lodowej. W każdej nowej komórce jest kilkunastu szpiegów którzy raportują dane do różnych firm na całym świecie (i wszelkiego maści podwykonawców i centrów obliczeniowych w różnych jurysdykcjach). Począwszy od operatora sieci który z przyczyn technicznych zna położenie, dostawcy systemu operacyjnego który dostaje przybliżone położenie przy każdej próbie sprawdzenia aktualizacji, dostawcy usług chmurowych, dostawcy usług lokalizacyjnych w przypadku zgubienia telefonu lub dzielenia się lokalizacją przez rodzinę, aplikacje pokazujące pogodę, zadymienie, alarmy obrony cywilnej czy pożarowe, kończąc na grach internetowych w których są reklamy targetowane pod lokalizacje. A UE wdrożyła dyrektywy GDPR i inne które sprowadzają się do bzdurnych formularzy GDPR w urzędach i zgadzania się na cookies na stronach internetowych.

A co do telewizorów, to jest jeszcze jeden problem, w przypadku usług internetowych lub telewizji IP, nawet jak telewizor jest "nie smart" albo ma wszystko wyłączone, to operator wie dokładnie co i kiedy ktoś oglądał z dokładnością do sekund programu włącznie z tym że ktoś przełączał kanał (np w czasie reklamy lub materiałów politycznych). Wynika to z przyczyn technicznych, że operator nadaje tylko ten strumień video który oglądamy, a nie jak telewizja naziemna/satelitarna wszystkie na raz. Do czego można wykorzystać takie informacje to pozostawiam już waszej wyobraźni.
  Profil uzytkownika: LukiPL     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-26 16:27
Ja to w branży technicznej jestem czarna noga więc jak coś oglądam z dokładnością do sekundy to sobie wyobrażam kase .



Odp na pytanie Luki :po biegajacym odkurzającym czyli po kimś innym.

Skoro jesteś techniczny to pewnie złota rączka i z obowiązków męsko domowych zostaje Ci np wbijanie kołków i wyrzucanie śmieci.

Więc musisz sobie wyobrazić ,że przy szybkim odkurzaniu można się spocić jak przy przesuwaniu pralki .
A odkurzanie nie zabija zapachu a tylko zbiera kurz i drobne śmieci.
Zczajałes?


  Profil uzytkownika: EnWrotka     
LukiPL


Wpisów: 41
Od: 2023-04-17
2023-07-27 00:48
Dzięki EnWrotka, bo ja miałem inne myśli że chodzą dużo żeby pozbyć się zapachu potu innego meżczyzny.

Jak mieszkałem niedaleko Westfield Mall of Scandinavia i musiałem codzień przechodzić idąc do Pendeltag, to tak się zastanawiałem po co ci ludzi tam przychodzą bo codziennie był tłum, więc ta teoria o zapachu potu po sprzątaniu nadal mnie nie przekonuje.
  Profil uzytkownika: LukiPL     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2023-07-27 23:51
”A UE wdrożyła dyrektywy GDPR i inne które sprowadzają się do bzdurnych formularzy GDPR w urzędach i zgadzania się na cookies na stronach internetowych”

To się wydaje bzdurne, ale jako użytkownikowi daje Ci to właśnie możliwość niezgadzania się na pewne przetwarzanie Twoich danych i zmusza firmy (przez bardzo wysokie kary) to przestrzegania tego. To że np technicznie dostawca telewizji IP może wiedzieć co dokładnie oglądasz to nie znaczy automatycznie, że prawnie może zachować tą informację i jej używać do czegoś.

Prawo o cookies było wprowadzone wcześniej i jest bez sensu. Powinno całkowicie podlegać pod GDPR (może już podlega) bo chodziło ustawodawcom głównie o tracking cookies śledzące użytkowników po sieci a wyszło inaczej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2023-07-28 02:54
Swiat zwariowal i w dodatku nawet odkurzacze podgladaja.
Nic tylko albo sie pochlastac, albo powrocic do miotly.
Za chwile wszyscy bedziemy w kucki jak sie wszystko
...... no tego, chcialam powiedziec rozpierdaczy
  Profil uzytkownika: alwa12     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5138
Od: 2011-05-25
2023-07-28 07:17
Luka,o pozbyciu się potu innego mężczyzny to wg mnie bardziej pasuje teoria ,że kobiety dlatego tak długo zajmują łazienkę a nie ,że długo robią zakupy.



Ale teoria ,iż telewizor obserwuje ,telefon podaje lokalizację ,kamery w żarówce ,pluskwy w butach ,podglądanie,szpiegowanie itd , obala wszelką praktykę ,żeby cos robic na boku .


Coraz mniej mężczyzn robi pranie w ręku tlumacząć,że muszą sobie wymoczyć ręce. Bo nie mają jak skombinować śladu innej szminki na kołnierzyku swojej koszuli .

Ale głowa do góry .Taka nowoczesna technika ma też dobre strony,że jest automat Elektrolux a nie stara Frania z wyżymaczką
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Forum -> Komputer i człowiek -> Telewizor obserwuje ciebie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony