Odwiedzin 37877109
Dziś 338
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zmiana właściciela przez internet

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZmiana właściciela przez internet
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 13:03
Jak w temacie - na stronie transportstyrelsen jest opcja zmiany właściciela samochodu.
Mam polskie prawo jazdy - bezterminowe!

Jednak trzeba wpisać - datę wygaśnięcia prawa jazdy - pole 4b na prawie jazdy.
Na moim-bezterminowym-nie ma takiego pola.

Następnie - wpisz numer referencyjny-który znajduje się także w polu 4b.

Pozostaje tylko przez pocztę?
  Profil uzytkownika: seba007     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 13:14
Jednak nie wszystko można zrobić przez internet - transportstyrelsen - jego strona - jednak jest daleko w tyle za normami unijnymi.
Zdaję sobie sprawę że takich jak ja to ułamek procenta-zawsze mogę to zrobić przez pocztę-wysyłąjąc żółtą część z dowodu rejestracyjnego - ale niesmak pozostaje.
Poza tym-kilka dni czekania-czasami się spieszy + DROBNE koszty- znaczek. Niedużo, ale zawsze.
:-)
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 13:23
I proszę nie pisać-zmień na szwedzkie-zrób nowe w polsce - itp.
Dlaczego?-jeśli jest bezterminowe i jest uznawane w szwcji?
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 13:24
Szwecji
  Profil uzytkownika: seba007     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13932
Od: 2015-10-25
2022-05-18 16:39
Poczekaj cierpliwie na Alwe, ona dokładnie ci wyjasni co trzeba zrobic,chociaz nigdy tego wczesniej nie robiła, ale odbedzie kilka nocnych rozmow i sprawe załatwi.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-05-18 16:43
wpisz byle jaka date 10 lat do przodu wytlumaczysz sie jak do ciebie zadzwonia lub napisza
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-05-18 16:49
będzie wymiana tych prawo jazdy 2028 wpisz ta datę
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12842
Od: 2015-08-26
2022-05-18 18:49
Widze Koniu, ze juz nawet Jurek nie chce Cie pieprzyc.

I co do konskiej nedzy wniosles w tym temacie ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12842
Od: 2015-08-26
2022-05-18 18:51
Seba, przepraszam za ten przerywnik, wiem ze czekasz na
sensowna odpowiedz.

Black ma napewno racje bo siedzi w tym temacie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13932
Od: 2015-10-25
2022-05-18 20:24
Mądry człowiek,który nie zna sie na temacie nie bedzie bił piany,szukał linkow i wymyslał głupot, tylko słucha jak doświadczeni ludzie dzielą sie swoja wiedzą.
A ja sie na tym temacie kompletnie nie znam.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2022-05-18 20:34
tu nie chodzi o wymądrzanie ale sam byłem ciekawy bo nigdy się z tym nie spotkałem,wiem ze Niemcy (niektórzy) posiadają stare dożywotnie prawo jazdy,99.9% wymienili na nowe ale wiem ze są,takze jakaś rubryka powinna być,mozna zadzwonić i się dowiedzieć ale tym wypadku to lepiej wysłać poczta,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 20:55
Już wysłałem.
A z drugiej strony - co ma prawo jazdy do sprzedaży samochodu?
Np bez prawa jazdy nie można sprzedać?
Dziwnie to ktoś wymyślił.
Niby nowocześnie, można przez internet, ale czasem zostaje tylko droga papierowa.
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-18 20:59
I do tego ten numer referencyjny-co to jest?
Jakieś litery, cyfry - dla każdego inne?
  Profil uzytkownika: seba007     
ew_sa


Wpisów: 248
Od: 2012-11-29
2022-05-18 23:56
Zatrzeciewiasz sie a nie masz racji i niewiele wiesz jak do sprzedazy czy kupna sie zabrac.
Ladujesz w telefon app Transportstyrelsen Mina fordon i w tym to appie dokonujesz sprzedazy. Do czego potrzebne jest prawo jazdy? To Twoja legitymacja, taki dowod osobisty. Znam ludzi ktorzy aut nie maja a prawo jazdy tak. Transakcje zalatwia sie bardzo szybko. Do tego w appie masz wszystkie informacje o swoim samochodzie.
Trudno jest to jednak wytlumaczyc komus kto siedzi jedna d... na dwoch weselach. Albo dziala w mysl zasady: po co zrobic cos prosto jak mozna skomplikowac.
I dla jasnosci. Pare miesiecy temu sprzedawalam swoj samochod tej samej osobie od ktorej kupowalam nowy. Przez komorke.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
ew_sa


Wpisów: 248
Od: 2012-11-29
2022-05-19 00:03
Zacietrzewiasz się....
(pozna godzina...)
  Profil uzytkownika: ew_sa     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-19 05:50
Chyba dla ciebie faktycznie póżna godzina była-po co mi wyjasniasz temat prawa jazdy - ja mam prawo jazdy ponad 40 lat i wiem do czego służy.
Prawo jazdy - bezterminowe - europejskie - które jest uznawane w szwecji i nie ma na nim tych pól które są wymagane.
I napisałem to.
I o to tylko mi chodzi.
To tylko refleksja na ten temat a nie żadne zacietrzewianie się.
  Profil uzytkownika: seba007     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13932
Od: 2015-10-25
2022-05-19 06:38
Seba,spokojnie, nie zacietrzewiaj sie, słuszne sa twoje uwagi.
Mozna tylko liczyc ze Alwa rozgryzie ten trudny i skomplikowany problem,podzwoni w nocy do Nordea i zaraz nam wyswietli temat.
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
ew_sa


Wpisów: 248
Od: 2012-11-29
2022-05-19 21:43
Czapki z glow! Czterdziesci lat posiadania prawa jazdy i wie sie wszystko o tym do czego sluzy. Masz nadal ten rozowy kartonik ze zdjeciem, danymi wypisanymi recznie i kupa pieczatek?
Oki. Ab ovo. Aby przeprowadzic transakcje nalezy sie wylegitymowac czyli przedstawic dowod tozsamosci albo jak to w Pl dowod osobisty. W Szwecji jest tym dowodem prawo jazdy (albo inne zatwierdzone dowody dla osob nie posiadajacych prawa jazdy). Do lekarza z prawem jazdy, lekarstwa w aptece na receopte - prawo jazdy, itp, itd. Twoje polskie prawo jazdy nie jest w Szwecji Twoim dowodem osobistym, nie potwierdza Twojej tozsamosci. Rownie dobrze mozesz pokazac polska karte miesieczna na tramwaj. Moje szwedzkie prawo jako uznane w calej Europie i jeszce paru innych krajach na swiecie nie jest dowodem mojej tozsamosci i nie uprawnia mnie do przeprowadzania zadnych transakcji, nigdzie poza granicami Szwecji, uprawnia mnie jedynie do prowadzenia samochoduw tych krajach. Doszlo to do Ciebie?
Szwedzkie urzedy i ich dostepnosc przez internet wyprzedzaja inne kraje europejskie o wiele lat.
Chcesz to wierz, nie chcesz to nie, Twoja sprawa, nie moj cyrk nie moje malpy.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-20 04:57
Ty chyba ostatni raz widziałaś polskie prawo jazdy w latach siedemdziesiątych - wiec dlatego pieprzysz głupoty o jakichś różowych kartonikach z pieczątkami.
Więc spieszę cię poinformować, że polskie prawo jazdy jest bardzo podobne do szwedzkiego i tak samo jest uznawane we wszystkich krajach unii europejskiej. Jeśli nie wiesz.
A ten długi wykład na temat dokumentów tożsamości i do czego można używać szwedzkiego prawa jazdy w Szwecji może byłby interesujący dla dzieci w przedszkolu, bo wątpię by były to rewelacje dla kogoś na tym forum.
A jeśli chodzi o używanie prawa jazdy jako tego dokumentu to jest ono tylko uznawane. Ja jednak, jak i wielu innych wolę używać id-kortu wydanego przez policję jako dowodu osobistego, albo szwedzkiego paszportu - i to są prawdziwe dokumenty tożsamości.
Mnie na przykład nie podnieca - jak ciebie - wykupywanie recepty w aptece na prawo jazdy.
I nigdzie nie napisałem, że szwedzkie urzędy są zacofane - napisałem że tylko transportstyrelsen jest pod tym względem do tyłu bo wymaga do przerejestrowania - sprzedaży samochodu - szwedzkiego prawa jazdy. Wszystkim innym urzędom - nawet największym - jak banki, policja itp wystarcza szwedzki pesel i bank-ID, lub mobil bank-ID i nie wymagają szwedzkiego prawa jazdy.
Widocznie dobrze wiedzą że społeczństwo szwedzkie jest wielonarodowościowe i jęsli ktoś posiada id-kort lub paszport szwedzki i jednocześnie prawo jazdy swojego kraju, które jest uznawane w Szwecji nie jest mu potrzebny do kolekcji jezscze jeden kawałek plastiku.

A jesli nie rozumiesz różnicy, że jakiś dokument jest uznawany a wymagany to proponuję się dokształcić.
I jeśli chciałaś błysnąć na forum że potrafisz kupić - sprzedać samochód przez internet - mając szwedzkie prawo jazdy to proponuję błysnąć i napisać jak byś to zrobiła - przez internet - nie mając szwedzkiego prawa jazdy - bo jak już napisałem - nie każdy potrzebuje dodatkowy kawałek plastiku.
Chyba że handluje samochodami.
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-20 05:47
I jeszcze jedno, aby sprzedać-kupić-przerejestrowac przez internet albo za pomocą apki trzeba podać dane szwedzkiego prawa jazdy i kupującego i sprzedającego.
Więc jeśli któraś z tych osób nie ma szwedzkiego-pozostaje tylko droga papierowa.
Jeśli kupujący nie ma jeszcze prawa jazdy, ale planuje zrobić, a jest okazja tanio kupić - też tylko przez pocztę.
I pod tym względem tranportstyrelsen też jest daleko w przodzie?
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-20 05:56
Napisałaś-Aby przeprowadzic transakcje nalezy sie wylegitymowac czyli przedstawic dowod tozsamosci albo jak to w Pl dowod osobisty. W Szwecji jest tym dowodem prawo jazdy.
Chyba jesteś niedouczona-prawo jazdy nigdy nie było i nie jest dowodem osobistym, to tylko dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów - i tylko uznawany w Szwecji jako dokument potwierdzający tożsamość.
  Profil uzytkownika: seba007     
seba007


Wpisów: 78
Od: 2021-08-15
2022-05-20 06:09
black sabbath - nie można wpisać byle co bo system cię nie przepuści - prawo jazdy musi być zarejestrowane w systemie.
  Profil uzytkownika: seba007     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3032
Od: 2017-03-11
2022-05-20 20:07
seba007,- napiszę w skrócie:

Jesteś prawdziwym sebą.

  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Auto-Moto -> Zmiana właściciela przez internet
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony