Odwiedzin 37877087
Dziś 316
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Przejazd na czerwonym swietle.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzejazd na czerwonym swietle.
goniag12


Wpisów: 4
Od: 2012-07-09
2018-11-13 23:02
HEJ.
Przejechalem na czerwonym swietle . Bo cos mi sie pokickalo.Zatrzymala nie Policja i dostalem 3000 do zaplaty.To jest moje pierwsze przewinienie w Szwecji. Nie zabrali mi prawka. Ani nie dali informaci ze moge jezdzic 48 godz.Ale powiedzieli zebym zadzwonil do Transportstyrelsen i przedstawil sytuacje. Czy ktos wie
? Jazeli nie zabrali mi na miejscu prawka. To i tak bede musial je gdzies zostawic.CZy ktos mial podobna sytuacje.Prosze o pomoc. Z powazaniem .
Piotr.
  Profil uzytkownika: goniag12     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-15 17:59
No i po raz kolejny kogos zatrzymali, cos dali, cos dopowiedzieli, czegos nie dali, albo dali i pojechali i nikt nic nie wie. Trzeba nauczyc sie sluchac z pelnym zrozumieniem a przynajmiej starac sie zrozumiec jesli sie NIE ROZUMIE.

SA PEWNE PROCEDURY / Dokladnie jak w polsce.

Ktos ciebie zatrzymuje, przedstawia sie kim jest - okazuje ci legitymacje, podaje ci powod zatrzymania, okzuje ci material i podejmuje sie decyzje. Ciezko czasami tym zestresowanym na maxa ludziom wytlumaczyc co sie teraz stanie i co trzeba zrobic.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
JaNikt


Wpisów: 997
Od: 2016-04-16
2018-11-15 22:34
Czeka cię teraz rozmowa na Transportstyrelsen, jeżeli mówisz po szwedzku, to mam rade, jeśli nie mówisz, to maja rada będzie zbędna.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-16 15:56
Przejazd na czerwonym swietle nie zawsze wiaze sie z zatrzymaniem prawa jazdy. Policja czesto pewne sprawy rozpatruje indywidualnie. Jesli ja jestem z innego miasta i zbladzilem, zestresowalem sie i naprawde niechcacy przejechalem - czy zabral bys mi prawo jazdy?. Czy jesli ktos jedzie jak szalony i wykazuje sie glupim sprytem i przejezdza bo mu sie spieszy - zabral bys mu prawo jazdy ?


Pamietaj ze za zatrzymany dokument prawa jazdy zawsze dostajesz pokwitowanie, na mandacie tez jest adnotacja ze prawo jazdy zostanie przeslane do wydzialu komunikacji i to oni podejmuja decyzje na ile to prawo zabrac. Z tym pokwitowaniem mozesz poruszac sie do 48 godzin.

Czesto kierowcy mowia ze zapomnieli prawo jazdy z domu czy zgubili, nic to nie pomaga, wklepuja cie w system i pokwitowanie i tak otrzymujesz.

Jezeli okazales prawo jazdy i ci je oddali czyli nie zatrzymali go - nie dajac pokwitowania - nigdzie nie musisz dzwonic i rozmawiac BO NIE MA O CZYM.

Duzo tutaj sprzecznosci. Podejrzewam ze nie do konca ich zrozumiales i oni mieli zupelnie co innego na mysli.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-16 16:34
ty masz zadzwonic do nich?????,pierwszy raz slysze,podejrzewam ze ono oddaja sprawe do transportsty......a ty bedziesz sie tlumaczyl,,,,,,,w szwecji nie moga karac podwojnie za to samo przekroczenie,albo zabiora tobie prawko albo zatrzymasz z kara 3000+ kr
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8855
Od: 2011-01-04
2018-11-16 18:24
w szwecji nie moga karac podwojnie za to samo przekroczenie,albo zabiora tobie prawko albo zatrzymasz z kara 3000+ kr

Niestety, ale nie masz racji bo w Szwecji nalozenie komus najpierw grzywny a nastepnie cofniecie mu prawa jazdy przez Transportstyrelsen nie uwaza sie, ze jest sprzeczne z zakazem podwojnego karania za ten sam czyn ( ne bis in idem) i w internecie znajdziesz o tym duzo info. np:
https://lawline.se/answers /gar-boter-och-indraget-korkort-mot-forbu det-mot-dubbelbestraffning
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-16 19:17
Z reguly to obecne lemingi tylko po polsku gadaja , a potem sie wkurwiaja ze ich nikt nie rozumie .....
Ich hasla naczelne to : "alleluja i do przodu" albo "damy rady"
a pozniej jest " o kurwa ja pierdole!!!!
  Profil uzytkownika: skoczek     
JaNikt


Wpisów: 997
Od: 2016-04-16
2018-11-16 19:59
swiete słowa Skoczek.

Simply, masz 100% racji.
  Profil uzytkownika: JaNikt     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-16 20:09
zgadza she simply
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-17 22:30
Nikt nie karze ciebie podwojnie za to samo. Policja w postepowaniu karnym naklada na ciebie mandat a wydzial komunikacji w innyn postepowaniu administracyjnym zatrzymuje prawo jazdy. To zueplnie normalna strategia w wiekszosci krajach europy, nic dziwnego. Tak stanowi konstytucja, ustawy, kodeks, przepisy, itd.


Z tym ze jest jedno ale. Te prawo jazdy zatrzymuje sie prewencyjnie bo zachodzi pewna okolicznosc - podejrzenie, ze bedziesz dalej jezdzil jak jechales i w koncu moze sie zdarzyc tragedia. Zabranie prawka ma byc dotkliwa kara, ktora ma ciebie czegos nauczyc, sklonic do refleksji i czesto daje to bardzo dobre efekty.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-17 23:43
Tumpi napisal:
"Te prawo jazdy zatrzymuje sie prewencyjnie bo zachodzi pewna okolicznosc - podejrzenie, ze bedziesz dalej jezdzil jak jechales i w koncu moze sie zdarzyc tragedia. Zabranie prawka ma byc dotkliwa kara, ktora ma ciebie czegos nauczyc, sklonic do refleksji i czesto daje to bardzo dobre efekty."

W Polsce przejazd na czerwonym swietle to nagminne wykroczenie.To takie pierdolenie jest "ze sie zagapilem"
Niedawno wrocilem z Krakowa i codziennie wiele razy smigaly kolo mnie auta kiedy stalem na poczatku czerwonego.Te jazde to oni maja we krwi tak jak alkohol. Nic dziwnego ze w ciagu kilku dni wolnego w Polsce ginie kilkadziesiat osob na drogach a ponad tysiac jest zatrzymanych pijanych ....- a ilu sie udaje ....Dziki kraj , dzicy ludzie.
Powinni wszystkim nowoprzyjezdzajacym z Europy Wschodniej odbierac prawojazdy i na kurs obowiazkowy wysylac.To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi , ale dlaczego mnie ?
Tak zginela zona brata mojego przyjaciela w Stanach.( ktorej urne troche nieszczesliwie transportowal moj przyjaciel do Krakowa)
Nawet Suburban jej nie pomogl.
Jak dostala z boku od kowboja co na czerwonym wjechal na skrzyzowanie to ona na miejscu trup a dziecko jak z katapulty .... na szczescie sie tylko potluklo...
Czesci Suburbana i tego drugiego to na dlugosci pol kilometra zbierali..
  Profil uzytkownika: skoczek     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2018-11-21 15:40
"To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi"

Zabijac to niech sie zabijaja ale jak sie robia kalekami i podatnik musi potem lozyc na ich rehabilitacje, to mnie to obchodzi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2018-11-21 23:39
kajetan :
"Zabijac to niech sie zabijaja ale jak sie robia kalekami i podatnik musi potem lozyc na ich rehabilitacje, to mnie to obchodzi."
To tez racja .
Szkoda jednak ze nie ma wyboru.

Jak mmialbym placic (bo niestety musze) na jakiegos skurwysyna pedofila morderce , albo gwalciciela ktorego nalezaloby powiesic , to wolalbym to robic placac na rehabilitacje tego co na czerwonym.
  Profil uzytkownika: skoczek     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-24 21:45
W Polsce przejazd na czerwonym swietle to nagminne wykroczenie.To takie pierdolenie jest "ze sie zagapilem"
----------------------------

Wiedz ze tutaj jest nie lepiej. Na codzien widze ludzi na czerwonym, praktycznie caly czas, nie wiem, moze to Sztokholm czy Malmo dlatego - codziennosc wielkich miast i wieczny pospiech. Wiedz ze ludzie w wielkich aglomeracjach sa wiecznie zestresowani, wiecznie sie spiesza, nie mysla czesto, nie przewiduja - oni musza byc pierwsi. Korki, zatory drogowe, ta ilosc aut codziennie - to dziala na ludzi jak benzyna na ogien, ludzie sie ciagle irytuja i czesto nie wytrzymuja - czego przyklad masz na drogach codziennie.


Niedawno wrocilem z Krakowa i codziennie wiele razy smigaly kolo mnie auta kiedy stalem na poczatku czerwonego.Te jazde to oni maja we krwi tak jak alkohol.
--------------------------------

Wiedz ze po sposobie jazdy jakiegos auta czesto mozesz sie domyslec kim ta osoba jest. Kiedys sie mowilo ze daj Szwedowi samochod - blachy i konie a pokaze ci swoje prawdziwe oblicze. To sie sprawdza. Ja uwazam ze najgorsi sa nie polacy, ukraincy czy inni ale wlasnie te wycieszeni w srodku szwedzi w okularach ktorzy wiecznie sie spiesza i sa ciagle zestresowani. Oni praktycznie na kazdym kilo-metrze stwarzaja bardzo powazne zagrozenie i bardzo czesto igraja ze swoim zyciem jak i innych. Przypatrz sie jak ludzie zmnieniaja pasy, tancza, zygzakuja, hamuja, gazuja - wjedz rano np na essinge leden w ten trafik i zobacz, poobserwuj. Nikt nie zdaje sobie sprawy ze wystarczy pol sekundy aby skonczyc swoje zycie - na autostradzie z rana. Zobacz jak ludzie jezdza, na ten styl - TO JEST ISTNY TANIEC ZE SMIERCIA. Wystarczy jeden hamulec, bledna decyzja i juz masz MASSKROCK z 4 tirami i 5 osobowkami - 3 osoby nie zyja - NP.



Nic dziwnego ze w ciagu kilku dni wolnego w Polsce ginie kilkadziesiat osob na drogach a ponad tysiac jest zatrzymanych pijanych ....- a ilu sie udaje ....Dziki kraj , dzicy ludzie.
------------------------------------

To nie tak, Polska ma 40 mln ludnosci. Kraj mniejszy jak Szwecja. Duze skupisko. W polsce masz swoista nagonke na pijanych kierowcow. Panstwo wypowiedzialo im wojne. Codziennie tysiace policjantow wyjezdza z celem zatrzymania jak najwiecej. Tam praktycznie kazdy jest podejrzany. Ja przez 5 lat dmuchalem tylko raz w alkomat. W polsce bylem teraz 2 tyg, dmuchalem az 4 razy.

Generalnie w Szwecji nie robi sie niczego jesli to nie sprawia problemu nikomu, taka cicha zasada. W Szwecji alkohol za kolkiem nie jest problemem, co nie oznacza ze nie jezdza pijani za kolkiem. Mozna powiedziec ze nie powoduja az takich i az tylu wypadkow po alkoholu - co nie oznacza ze nie ma problemu. Jesli w Szwecji ginelo by czy stalo sie kalekami - wiecej ludzi i jesli byl by tu problem ( jaki jest w polsce ) to tez byla by nagonka. Bys dmuchal rano, wieczorem, wszedzie by stali. Inna sprawa jest problem ze malo kto w Szwecji chce zostac policjantem, ludzie w tym zawodzie zwyczajne nie chca robic, ten zawod tutaj nie ma powazania i respektu - niestety.


Powinni wszystkim nowoprzyjezdzajacym z Europy Wschodniej odbierac prawojazdy i na kurs obowiazkowy wysylac.To ze siebie kalekami robia albo zabijaja to maly pikus i buca mnie to obchodzi , ale dlaczego mnie ?
-----------------------------------

A czemu ze europy wschodniej i nowo ... czesto ci nowi sa duzo bardziej myslacy i ostrozniejsi niz ci ktorzy mieszkaja tu 30 lat i mysla ze wszystko im wolno. To tylko twoja teoria ale moze cos w tym jest.


Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-24 22:01
tumpi. szkoda mnie palcow zeby odpisac na ten idiotyczny twoj wpis.dawno nie miales kobiety wokolo siebie idz do kibla i zrob sobie dobrze,moze krew dojdzie tobie w glowe i zaczniesz normalnie pisac???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-24 22:38
tumpi. szkoda mnie palcow zeby odpisac na ten idiotyczny twoj wpis.dawno nie miales kobiety wokolo siebie idz do kibla i zrob sobie dobrze,moze krew dojdzie tobie w glowe i zaczniesz normalnie pisac???
--------------------------------------- ---------
Odbija ci pajacu po alkoholu?. Tak dla twojej skromnej wiadomosci -jestem po slubie 15 lat i mam zone, 4 dzieci - to raz. Dwa - pisze po chodzi mi po mysli i chce wymienic sie z kims swoimi pogladami, co mysle, co uwazam, po to jest forum. Jaki jest sens abys sie wpier... i pisal jaki to ja jestem i ze mam isc do diabla. DEBIL NORMALNIE.

Zawsze musi sie trafic jakis idiota ktory bez tematu wejdzie miedzy i swoje dopowie - od tak, bez wniesienia czego kolwiek do tematu.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 10:21
ktos ciebie przejechal na czerwonym swietle?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-11-25 11:07
Tumpi, z ciebie to taki prawdziwny Mistrz wpisow poloniainfo.se
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-11-25 11:10
A najgorsi na drogach sa piesi i rowerzysci!
Przynajmniej w Sztokholmie.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 11:23
zgadza sie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-11-25 11:29
a goniag12 juz bez prawka ,bo zamilkla,,,a moze siedzi w ciupie bo po pijanemu?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-11-25 14:46
a goniag12 juz bez prawka ,bo zamilkla,,,a moze siedzi w ciupie bo po pijanemu?

--------------------------------------- -----------
Ale po co te zlosliwe komentarze, musisz byc taki uszczypliwy?, moze sprawia ci to przyjemnosc?.

Autor tematu moze zrobil blad, cos mu sie pomieszalo zwyczajnie - kazdemu sie zdarza, stalo sie, pewnie przemyslal. NIE OZNACZA TO WCALE zeby zyczyc mu odrazu ze siedzi w ciupie po alkoholu. Po co takie komentarze?.

Ciagle w postach piszesz do wszystkich o alkoholu ( te slowo ciagle sie u ciebie przewija ) i wydaje mi sie ze JAKIS problem z tym musisz miec.

Troche zrozumienia dla ludzi. Zastanow sie nad soba.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3032
Od: 2017-03-11
2018-11-25 18:32
"Ciagle w postach piszesz do wszystkich o alkoholu ( te slowo ciagle sie u ciebie przewija ) i wydaje mi sie ze JAKIS problem z tym musisz miec."

Może problemem jest BRAK alkoholu
  Profil uzytkownika: Bartender     
Forum -> Auto-Moto -> Przejazd na czerwonym swietle.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 1 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony